Şimdi Ara

2018 VW Polo Airbag Karmaşasına Son (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
1
Favori
19.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nacker

Azminize hayran kaldım hocam.

VW'nin adiliği taa dizel hilesinden anlaşılmalıydı. Ondan sonra small overlap'te patladılar. Zamanında konusunu açtığımda "teste giren kasa bizde satılan kasa değil" diyerek savunmuştu birileri. Adamların Amerika'da sattığı kasa çuvallıyor, bize getirdikleri kim bilir ne halde

Şimdi de hava yastığı mevzusu(belki Türkiyeye has olsa da).
    Bugün param olsa alacağım son markalardan biri olur.

Yahu benim külüstür 17 yaşındaki arabamın bile standart 6 tane hava yastığı var şaka gibi
    Bir delille kırk alimi ikna ettim diye başlayan bir söz vardır. Benim sabrım da buraya kadar, daha da uğraşmam. Bir daha mesaj yazarsa, konunun linkini atacağım

VW son senelerde çuvallıyor. Kar oranları düşmüyor, çünkü adamlar para harcadıkları yerlerden çekildiler. Koskoca audi'yi lemans'tan çektiler vs. Bunlar göz önünde olan şeyler değil.

Valla sizin 17 yaşındaki arabanız bir kenara, güvenlik namına vasatın altında kalan babamın 20 senelik civic'inde , sıfır polo ile aynı hava yastıkları var (çarpışma durumunda tabi ki polo üstün gelecektir fakat 20 senede bir taş koyaydınız üstüne)
  • Adam hala full donanım polo 5 yıldız aldı diyor. Kendisi aramıza almanyadan katılıyor demekki. Ya sen o donanıma ulaşamıyorsun. Bunun neyini anlamıyorsunuz? Paranlada alamıyorsun. Bi gelsin görürsünüz siz mi diyeceksin? Diyelimki full poloda 6 airbag var. Ee yine egeadan pahalı. Egea en iyi demiyor kimse. O paraya çok iyi diyor.

(Egea benim için hb veya sw urban ve üstü pakettir. Easy paket malesef tamamen maliyet odaklı ciddi eksikleri olan bir model)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kalkmış 60 ile kaza yapsam zaten patates olacağız diyor. 2013 model 208 kullandığım zaman yandan bir minibüs süratli bir şekilde bana çarpmıştı yan airbag'ler olmasa kafam camdan dışarı fırlar hatta kopardı diye düşünüyorum. Şaka geliyor zaten size, Airbag sizin gibilere ne lazım ki keşke vw o 2 hava yastığını da koymasa, nasıl olsa kemer bile takmayan insanlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 3 Mayıs 2018; 1:34:4 >
  • ezicioyuncu kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki çoğu insan için led ve multimedya ekranı daha çok önem arz ediyor. Hava yastığı vs. ikinci öncelikli donanımlar.

Esp için bile standart olmadığı dönemde önemli değil, aracın yol tutuşu iyi diyenler vardı.

• gelmişiz 2018 e hala güvenlik donanımları standart değil,ben böyle cahil kapitalist düzen görmedim.
  • Türkiye Piyasasında Polo lara nasıl tapıyorlar anlamış değilim. Aracı satan senin canını düşünmüyor, sen arabayı üretenden daha fazla düşünüp savunuyorsun.

bu neyin kafası ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Doğrularını belirtirseniz düzeltirim. Eskisini bilemem lakin şu an isteğe bağlı hava yastığı ekleme mevcut değil. Opsiyon olarak yok.

Alıntıları Göster
    İ20 standart 2 havayastığı, elite pakette 6 havayastığı
    Fabia standart 2 havayastığı, style pakette 4 havayastığı, opsiyonel 6 havayastığı
    Polo standart 2 havayastığı, opsiyonel 6 havayastığı
    Clio standart 4 havayastığı, opsiyonel yok.

Bunlar gözüme çarptı ilk etapta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Ne yazık ki çoğu insan için led ve multimedya ekranı daha çok önem arz ediyor. Hava yastığı vs. ikinci öncelikli donanımlar.

Esp için bile standart olmadığı dönemde önemli değil, aracın yol tutuşu iyi diyenler vardı.
    Toyota lar bu konuda iyi gerçekten. Ben güvenlik ve fiyat açısından Corolla aldım zamanında. Hem Euro Ncap hem IIHS notları iyi aracın.

• 207m kullanıcısına yanıt
    Clio için konuşayım, sayı olarak 4 işlev olarak 6 hava yastığı mevcut. Yanda bulunan hava yastıkları çift bölmeli yan, baş ve göğüs olarak geçiyor. Yani perde hava yastığı diyebiliriz. Clionun en boşunda da en dolusunda da güvenlik donanımı standarttır.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Toyota lar bu konuda iyi gerçekten. Ben güvenlik ve fiyat açısından Corolla aldım zamanında. Hem Euro Ncap hem IIHS notları iyi aracın.

Alıntıları Göster
    Toyota C-HR'a girip bakmıştım meraktan. Şaşırtmıştı. Tüm donanımlarında (römork çekme vs hariç) tüm güvenlik donanımları standart.

Sonra toyota teneke oluyor, vw tank oluyor. Kontrolsüz çıksana bir kavşağa yandan
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

İ20 standart 2 havayastığı, elite pakette 6 havayastığı
    Fabia standart 2 havayastığı, style pakette 4 havayastığı, opsiyonel 6 havayastığı
    Polo standart 2 havayastığı, opsiyonel 6 havayastığı
    Clio standart 4 havayastığı, opsiyonel yok.

Bunlar gözüme çarptı ilk etapta.

Alıntıları Göster
    Hepsini eklerim, çünkü sitelerinden kontrol ettim. Lakin polo'yu eklemeyeceğim. Çünkü konfigüratöre girince opsiyonlarda airbag çıkmıyor. Araç oluşturucu'dan girin. Highline'ı seçin. Güvenlikte sadece "Çarpışma öncesi hazırlık sistemi" çıkıyor. Ekleme: Lakin bayinin listesinde "opsiyon" olarak sunulmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 3 Mayıs 2018; 10:8:32 >
  • Son dönem forum konularından sonra benim de kafamın karıştığı, merak ettiğim bir konuydu. Yerinde görerek/inceleyerek bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, elinize sağlık.

Ek: Yalnız eklediğiniz görselde, "ilave donanımlar" kısmında "yan ve tavan hava yastıkları" yazıyor. Sanki burdan satın alınabiliyor anlamı çıkıyor. Belki sitede eksiklik vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 3 Mayıs 2018; 9:57:15 >
  • Eğer gerçekten 2 hava yastigi varsa bu arabada elinde yeni polo olanlar bence biran önce satsın ve kurtulsun o arabadan. Böyle bir rezalet olamaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Maalesef memleketin genlerinde hala tofaş var. O yüzden güvenlik hikaye. Alan adam bakmıyor zaten güvenliğe, o en son. Emniyet kemerini de hala takmayan insanlar bir hayli var.

Led ve multimedya'ya gelince, insanımız için artık gösteriş , birinci mertebeye falan çıktı. Küçük bagajlı ve dar iç mekanlı olmasına rağmen crossover araçlar da bu sebeple satılıyor artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Son dönem forum konularından sonra benim de kafamın karıştığı, merak ettiğim bir konuydu. Yerinde görerek/inceleyerek bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, elinize sağlık.

Ek: Yalnız eklediğiniz görselde, "ilave donanımlar" kısmında "yan ve tavan hava yastıkları" yazıyor. Sanki burdan satın alınabiliyor anlamı çıkıyor. Belki sitede eksiklik vardır.
    Evet şu an baktım, opsiyon olarak alınabiliyor. Lakin hala full pakette iki hava yastığı mevcut. Donanım olarak satmayı geçtim, opsiyon olarak veriyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10

Clio için konuşayım, sayı olarak 4 işlev olarak 6 hava yastığı mevcut. Yanda bulunan hava yastıkları çift bölmeli yan, baş ve göğüs olarak geçiyor. Yani perde hava yastığı diyebiliriz. Clionun en boşunda da en dolusunda da güvenlik donanımı standarttır.
    Benim bildiğim perde havayastığı sadece ön tarafı değil, arka tarafıda kapsar. Clio' da bahsettiğiniz yan havayastığı, Vw' de kombine ön yan havayastıkları olarak adlandırılır. Perde havayastığı gibi değildir yani. Ben ona 6 havayastığı diyemem maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Hepsini eklerim, çünkü sitelerinden kontrol ettim. Lakin polo'yu eklemeyeceğim. Çünkü konfigüratöre girince opsiyonlarda airbag çıkmıyor. Araç oluşturucu'dan girin. Highline'ı seçin. Güvenlikte sadece "Çarpışma öncesi hazırlık sistemi" çıkıyor. Ekleme: Lakin bayinin listesinde "opsiyon" olarak sunulmuş.

Alıntıları Göster
    Araç oluşturuculara pek güvenmeyin. Sizin de belirttiğiniz üzere bayinin opsiyon listesine bakmak daha sağlıklı. Polo' da opsiyonel 6 havayastığı mevcuttur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Araç oluşturuculara pek güvenmeyin. Sizin de belirttiğiniz üzere bayinin opsiyon listesine bakmak daha sağlıklı. Polo' da opsiyonel 6 havayastığı mevcuttur.

Alıntıları Göster
    Aynı motor , aynı şasi vs. Ibiza standart 6 hava yastığı, Polo ve Fabia normalde 2 hava yastığı. Buna ne dememiz gerekiyor peki ?

Benzer durum dsg'de de var. Leon'da dsg farkı 5 bin, golfte 15 bin. Gerçi onun sebebini açıklamıştım da topa tutmuşlardı
  • 114bin nasıl bir fiyat ya, yahu bu Polo'ya göre gırtlak dolu bizim Mazda 3'leri 112'lere bırakıyorlar yüzüne bakan yok

Ne derseniz deyin abi, VW malını çok iyi biliyor. Klimasız Golfleri kapış kapış almış bir millet bu, zaten kemer tokası takıyor adam ne havayastığı allasen. Hayatında bir kere kullanacağı havayastığını netsin, led farlar dururken. Hatta fabrikadan tek havayastıklı araba çıksın, Doğuş onu da ithal ederdi, halk da seve seve alırdı "Bunun gupasu sağlam yastuğunan neyimle olmuyo diye"
  • 2018 Polo var bende. Lansman aracı olduğundan 6 hava yastıklı.Olmasaydı ben almazdım zaten.Yerden göğe kadar haklı bir konu.Yeni 2018 ler maalesef 2 hava yastığı standart. Ama suçun çoğu halkta değil kimde olduğu ortada...Higline a 6 hava yastığı standart olmalıydı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.