Şimdi Ara

2021 Volkswagen Polo (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.784
Cevap
147
Favori
415.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu gün Polo'ya boya koruma ve cam filmi yaptırdım önler 1 arkalar 2 en arkaya 1 numara Amerikan çizilmez film . Fakat akşamları arkadan gelen aracın farları kırılma yapıyor , daha önce film yaptırıp böyle birşey yaşayan oldumu, gece arkadan kaçtane araba geliyor tahmin tahmin bile edilmiyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun cok acaip bişey oldu.Geri geri giderken park assist otmesine ragmen aldırmadım nasıl olsa arabaya yok diyerek arkada...Lan bi anda çat diye araba durdu vurdum sandım emergency break gibi bişey yazdı yol bigisayarında.Arkamda cidden araba vardı ve ben fark etmedim.Sistem bi şekilde kontrolsuz gaza bastağımı anladı ve durdu.Cidden helal olsun ya heriflere bildiğin arkamda duran arabaya carpacaktım...
  • ozan40500 O kullanıcısına yanıt
    Müdür sende fazladan donanım var.Acc assist yada frontline assit felan var
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Müdür sende fazladan donanım var.Acc assist yada frontline assit felan var
    5. sıfır km VW'em ve iyi kötü anlarım arabadan. Araç teklif formunda ve faturada opsiyon olarak sadece hız sabitleyici var... Onun dışında bir opsiyon kesinlikle yok. Media ekranı da diğer comfortline'lar ile aynı sadece hız sabitleyiciden dolayı direksiyonda fazladan tuş var. DOĞUŞ bedava donanım asla sunmaz... Belki belki fabrikasyon bir hata var.

• ihkelektrik kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk hafta benimde öyleydi, dikiz aynasında hic birşey belli değildi, zamanla geçti. Bu arada ben ön cama da lumar air 80 cam filmi yaptırdım, hafiften mavi gibi, gece sürüşü kesinlikle etkilemiyor. Sakın diğer cam filmlerini ön cama yaptırmayın gece sürüşü çok kötü oluyor, yol gözükmüyor. llumar air 80 den aşırı memnun kaldım, gece daha da berraklasti, gündüz de sıcağı çok iyi kırıyor. Fiyat biraz pahalı, bursada 250 ye yaptırdım.

• fero01 kullanıcısına yanıt
    Yağmurlu havada sıkışık trafikte ondeki araca yaklaşınca ekranda mesafe göstergesinin yanında oto fren ve sesli uyarı isareti çıktı. otofren sarı renkti, yani pasif. dokunarak aktif yaptım. 15 saniye sonra daha meaafe olduğu halde öyle bir fren yaptı ki ödüm koptu, allahtan arkamdaki vurmadı. Aman diyim arkadaşlar bu otofren ayarlarıyla oynamayın.

• Bu arada bir arkadaş moturun çok ısındığını söylüyordu. Bugün biraz sert kullanim sonrası baktım kaputta hiç ısınma yok. sağ çamurluk ısınmış ama bence o kadarı da normal. 1.0 tsi DSG araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeki_gs

Hocam ilk hafta benimde öyleydi, dikiz aynasında hic birşey belli değildi, zamanla geçti. Bu arada ben ön cama da lumar air 80 cam filmi yaptırdım, hafiften mavi gibi, gece sürüşü kesinlikle etkilemiyor. Sakın diğer cam filmlerini ön cama yaptırmayın gece sürüşü çok kötü oluyor, yol gözükmüyor. llumar air 80 den aşırı memnun kaldım, gece daha da berraklasti, gündüz de sıcağı çok iyi kırıyor. Fiyat biraz pahalı, bursada 250 ye yaptırdım.
    benimde 1 haftayı geçiyor , fakat araç sadece sabah akşam güneş ışığı alıyor belki kurumadığından olabilir , 1 hafta daha geçsin düzelmezse ya değiştiririm yada komple çıkartırız artık . Sizin araçta da arkadan gelen far ışığı rezsitsndanslarda kıırlıp tüm cam boyunca dikine bir ışık mı geliyordu , şu anda durumu nasıl ?

Birde lllumar ın atr mi atc serisi mi yapıldı arka cama

• quote:

Yağmurlu havada sıkışık trafikte ondeki araca yaklaşınca ekranda mesafe göstergesinin yanında oto fren ve sesli uyarı isareti çıktı. otofren sarı renkti, yani pasif. dokunarak aktif yaptım. 15 saniye sonra daha meaafe olduğu halde öyle bir fren yaptı ki ödüm koptu, allahtan arkamdaki vurmadı. Aman diyim arkadaşlar bu otofren ayarlarıyla oynamayın.
    Evet bu oto fren bizim araçlarda mevcut ama , donanım listesinde veya başka bir yerde görülmüyor , kullanma kılavuzunda biraz bahsetmiş ama çok net ifadeler yok, sadece parkta ve mesafe 30 cm civarı kalınca çalışsa iyi olur , sizin durumunuzda yağmur tüm park sensörlerini yanlış çalıştırıyor. Mesafe varken ani fren yapması ondandır, tabi insan gibi fren yapmıyor balata ve diskler kırılacak şekilde yapıyor

Benim cam filmlerini bu işte belkide Bursa'nın en iyisi bi arkadaş çekti, ama keyfe keder çalışıyor, ön cama çektiremedim. Yan cam filmlerinin markayı bilmiyorum ama iyidir. Ön camı bursa ARR de çektirdim. çekenler cam filmlerini nerde yaptırdın cok iyiymiş diye sordu hatta. On cam filmi modeli air blue 80. Atc vb değil onlar yan cam filmi modeli. ön cama takilirsa cok çok kötü oluyor. Aynen dediğiniz şekildeydi, rezistans çizgilerinde kırılmalar vardı çok arkadan ışık vurunca, 1 ayda geçti.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihkelektrik

Evet bu oto fren bizim araçlarda mevcut ama , donanım listesinde veya başka bir yerde görülmüyor , kullanma kılavuzunda biraz bahsetmiş ama çok net ifadeler yok, sadece parkta ve mesafe 30 cm civarı kalınca çalışsa iyi olur , sizin durumunuzda yağmur tüm park sensörlerini yanlış çalıştırıyor. Mesafe varken ani fren yapması ondandır, tabi insan gibi fren yapmıyor balata ve diskler kırılacak şekilde yapıyor

Alıntıları Göster
    Bugün bana yaptığı gerçekten gerekliydi ama yagmurda kafası felan karısırsa yandık

• quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Bugün bana yaptığı gerçekten gerekliydi ama yagmurda kafası felan karısırsa yandık

Alıntıları Göster
    Bu özelliği düşük hızda kartonla denemek lazım , hangi hızda , hangi koşullarda devreye giriyor tam olarak öğrenmek lazım , hafta sonu denersem fotoğraf ve video ile atarım.

Frene basınca devre dışı oluyor, bodoslama frensiz gidince çalışıyor galiba, arkadaşın üzerine hafif frenle sürdüm, adam zor atti kendini, eşim park ederken beni görmeden arkasına geçtim, frene basmadan durdu dedi. Bu ön bilgiyle denerseniz daha kolay olur sonuç almanız.

• quote:

Frene basınca devre dışı oluyor, bodoslama frensiz gidince çalışıyor galiba, arkadaşın üzerine hafif frenle sürdüm, adam zor atti kendini, eşim park ederken beni görmeden arkasına geçtim, frene basmadan durdu dedi. Bu ön bilgiyle denerseniz daha kolay olur sonuç almanız.
    Evet buda önemli bir bilgi , ekran üzerinden sarı yanan fren işaretine basmanın esprisi de ben park edeceğim ne olur olmaz birşey olursa ayak frende de olsa acil fren yap demek mi acaba ?

• quote:

Bu arada bir arkadaş moturun çok ısındığını söylüyordu. Bugün biraz sert kullanim sonrası baktım kaputta hiç ısınma yok. sağ çamurluk ısınmış ama bence o kadarı da normal. 1.0 tsi DSG araç.
    Ön ızgaranın fark ettiyseniz sağ kısmı kapalı. Belki o yüzden araçların sağ kısmı ısınıyor. Önden bakınca sağ :)

• emrt E kullanıcısına yanıt
    hocam ben de birşey farketti

(+++++++++++)V|-----------------
    ----------------------W|-----------------

motor ön ızgarada vw logosunun sol ve sağını çizdim. sol üst tarafta siyah plastik yok ve açık. diğer taraflar kapalı. herkeste böyle mi durum ?
  • Araç oluşturdan hız sabitleyici ekletince direksiyon tuşları aynı benim araçtaki gibi oluyor, dolayısıyla yeni araç alacaklar için söylüyorum: Hız sabitleyici ekletirseniz beraberinde sesli kullanım da açık geliyor.
  • Arkadaşlar, düzeltme yapıyorum. 2018 modellerin direksiyon tuşları farklı ve kuvvetle muhtemel yıl değişiminden dolayı aktifleştirdiler sesli kullanımı. Ayrıca VW araç oluşturdan önceden geri görüş kamerası ekletildiğinde media ünitesinin değişimini şart koyuyordu. Ancak şimdi geri görüş ekletildiğinde media ünitesinin değişimini zorunlu talep etmiyor. Bu da 2018 modleller için media ünitesinde kamera girişinin olduğunu gösterir. Muhtemelen birkaç hafta içinde İstanbul'daki malum ELEKTRONİK sitesine bunu da ekleyecektir.
  • Aracı 2018 model olup direksiyonu arkadaşın gibi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ihkelektrik

Evet buda önemli bir bilgi , ekran üzerinden sarı yanan fren işaretine basmanın esprisi de ben park edeceğim ne olur olmaz birşey olursa ayak frende de olsa acil fren yap demek mi acaba ?

Alıntıları Göster
    Soyle bisey olabilir.Belirli bi sure park sensoru fark etmesine ragmen objeye dogru gitmeye devam edip eger sen frene basip yavaslamazsan belli bir mesafeye gelince kendi duruyor galiba...
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.