Şimdi Ara

2018 Samsung TV Modelleri ( Türkiyede ) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
510
Cevap
18
Favori
57.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya gerçekten şu elektronik alet almak varya ölüm ölüm.Tam amazondan 55Q6fn alacagım buraya geldim az bilgi edineyim dedim sonuç gene kararsızlık.Kafayı sıyırcam artık.6 k para verip q6 dan pişman olacağıma 8 k verip q7 almak istiyorum ama anormal derecede pahalı asgari ücretle çalışan biri olarak çok koyar o fiyat.Ben hem oyun hem film için alacağım bu lanet TV yi.Gerçekten kullanmış farkı anlayan uzun süre açık kalmaya dayanıklı .Yanma felan oluşturmayacak. Qled gibi uzun süüreli panel garantis iverecek bir televizyon önerecek bir hayırsever varmı.Qled almak istememin tek nedeni ise 10 yıl gibi uzun süre panel garantisi vermeleri.Şimdiden Teşekkürler yardımlar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuleCo

bende nu 7100 kullanıyorum 3700tl verdim kesinlikle bu parayı hak etmiyor eski kullandığım full hd tv daha iyiydi görüntü çok karanlık ps4 proda da denedim renkler soluk parlaklık ayarında 0 ile 5 arasında fark yok netflix tv kullanımı için alabilirsin ama futbol ve ps4 performansı memnuj etmez ben pişmanım satmayı düşünüyorum alıcıda bulamadım
    Bu TV'de canlı yayını durdur geri al özelliği var mı? Kaydetme özelliği var mı?
  • Arkadalar merhaba , yaklaşık 1 ay önce 75nu8000 serisi samsung tv aldım ama gece tüm ışıklar kapalı halde film izlerken karanlık sahnelerde tv nin belli yerlerinde ışık hüzmeleri bulutlanma oluyor. Bu da beni biraz rahatsız ediyor açıkçası.. Sizce bu durum normal midir ? Bilgi verirseniz sevinirim Fotoları paylaşıyorum
    2018 Samsung TV Modelleri ( Türkiyede )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• emre7394 E kullanıcısına yanıt
    bende samsung kullanıyorum bendede böyle kenar aydınlatmalı oldugu için yapacak birsey yok
  • Merhabalar 2018 55q6f düşünüyorum bura IPTV 2018 modellerinde yok diye yazıyor güncelleme gelmiş olabilir mi ? Şuan IPTV 55q6f modelinde varmıdır ? Kolay Gele

• emre7394 E kullanıcısına yanıt
    hocam panel sıkıntılı servis çağırdınızmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

Yeni Tizen 4.0 olan 2018 modellerde ne Smart IPTV ne de SS IPTV maalesef yok.
    Hocam bu konuda güncelleme varmidir bilginiz var mı 55q6f düşünüyorum ama sırf iptv için TV degistiricem

• quote:

Orijinalden alıntı: unbreaker

Hocam bu konuda güncelleme varmidir bilginiz var mı 55q6f düşünüyorum ama sırf iptv için TV degistiricem

Alıntıları Göster
    TV ilk çıktığında Tizen 4.0 da yeni olduğu için doğru dürüst uygulama yoktu. Şu anda Smart IPTV mevcut, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

TV ilk çıktığında Tizen 4.0 da yeni olduğu için doğru dürüst uygulama yoktu. Şu anda Smart IPTV mevcut, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Çok sağolun hocam

55q6fn ile LG 55SK8500PLA arasında kaldım sizce hangisi ???

• quote:

Orijinalden alıntı: unbreaker

Çok sağolun hocam

55q6fn ile LG 55SK8500PLA arasında kaldım sizce hangisi ???

Alıntıları Göster
    Tabii ki Q6FN ama NU8000 de alabilirsiniz, Q6FN ile arasında çok büyük farklar yok.
  • Arkadaşlar en doğru renk ayarları nasıl 50nu7400 kullanıcısıyım ?
  • nu7100 var x265 4k filmler desteklemiyor. 4K filmleri hangi formatta izleyebiliriz?
  • Emre9110 kullanıcısına yanıt
    Bende de 55NU7500 var 7400 ile aynı panel. Ayarlarım oyun modunda PC kullanımı için geçerlidir. Yalnız gözlemlediğim kadarıyla aynı ayarlar uydu yayınları için de uygulanabilir. Doğal renk tonunu yakalamaya çalıştığım ve uzun süredir kullandığım ayarlar şu şekilde,
    öncelikle Eco özellikleri tamamen kapatın.

Arka Işık: 50
    Parlaklık: -1
    Kontrast: 45
    Netlik: 5
    Renk: 27
    Renk Tonu: Kırmızı 1
    Gamma: +1

Beyaz Dengesi (2 Nokta):

- R-Kazanımı: -2 / G-Kazanımı: 0 / B-Kazanımı: -6
    - R-Ofseti: 0 / G-Ofseti: 0 / B-Ofseti: -6

Renk Alanı: Doğal

* HDR için ( Gamma: 0 , Parlaklık: -2, Renk: 30 ve Kontrast 50 olacak ) aynı ayarlara ek olarak hiç sevmesem de "Dinamik Kontrast: Yüksek" kullanılması gerekiyor. Çünkü bu modellerde yerel karartma olmadığı için diğer türlü HDR parlaklığı düşük oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 7 Aralık 2019; 19:2:4 >
  • 49 nu 71004k tvim var arkadaşlar bu tv ye sj3 lg ses sistemi taktım daha önce tv kumandasından sesi kontrol edebiliyorken şimdi edemiyorum. sizce sebebi ne olabilir. ayrı ayrı kumandaları kullanıp sesi kapatıp acmak sinirimi bozuyor.
  • DRACON1C kullanıcısına yanıt
    hocam ghosting rahatsız ediyor mu sizi de? nu7400 var bende. bu Samsung kafayı yedirtir adama. önceki güncellemede görüntü kötüydü. ekran temiz görünmüyordu yani. şimdiki güncelleme sonrası o nispeten daha iyi. ama şimdi de rahatsız edici düzeyde ghosting var. titreme azaltma değerini 8 in altına düşüremiyorum zaten. titreme oluyor. akıcı görüntü olmuyor. yüksek olunca da ghosting var. önceki sürümde gene idare ediyordu. bir şeyi düzeltirken diğerini batırıyorlar yazılımla.

• daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    Ghosting beni rahatsız etmedi hocam. Sadece karanlık ortamda sol alt köşeye yakın bulutlanma var ama nadiren dikkat çekiyor. Onun dışında sorun yok gibi.
    Genel olarak mı rahatsız ediyor yoksa altyazı geçişlerinde mi belli oluyor?

Ha bu arada auto kullanıyorum. Yüksek değerde evet rahatsız ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 7 Aralık 2019; 18:56:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    genel rahatsızlık. 1 senedir kullanıyorum TV yi. genel görüntü olarak fena değil. bu güne kadar epey güncelleme geldi. bazılarında idare ediyordu. bir öncekinde görüntü berrak değildi. şimdikinde fena değil. hatta ilk güncelleme yapınca iyi bu dedim. lakin önceden sadece ani kamera hareketlerinde ya da çok hızlı sahnelerde rahatsızlık verirken( ki ona da alışmıştım) şimdi bu ghosting olayı arttı. önceki TV m LG idi. onun motion performansına alıştığım için biraz da belki. ondan önce Philips 100 Hz vardı. o da Samsung gibi. ghosting fazlaydı. fazla detaycı değilsen ya da daha iyisini gormediysen çok sorun olmuyor da ben takıntılıyım bu konuda.

IPS panel de kullandım OLED de VA da kullandım hocam. Evet biraz motion performansı açısından eksiklik var. IPS ler özellikle çok iyi oluyor bu konuda ama beni rahatsız etmedi açıkçası. PC ye bağlı 60 fps ve üstü oyun oynuyorum hızlı görüntüye aşinayım. Belki uydu kaynaklı bir durum da olabilir. Çok TV izlemem. Youtube'tan 60 fps videolar ya da PC ye bağlayarak test etmen faydalı olabilir.
    50 FPS ve üstü çekimlerde sıkıntı yok zaten. bu içeriklerde titreme olmuyor. motion da gerekmiyor. mesela futbol maçları uyduda 50 FPS olduğu için gayet başarılı. sorun yok. ama filmler 24 FPS mesela. film izlerken motion ayarı gerekiyor. düşük tutarsan titremeyi gidermiyor, yüksek tutarsan da ghosting oluyor işte. öyle bir sıkıntı var.

Anladım hocam Auto Motion Plus ile alakalı bir durum o zaman tamamiyle. Panelin donanımsal olarak ghosting sıkıntısı olmadığını anlamış olduk. Peki auto konumundayken hiç denediniz mi? Auto'da bazı sahnelerde anlık titreme olabiliyor ama çok fazla gerekmeyen anlarda etkiyi düşürdüğü için netlik anlamında faydası olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.