Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cpurss79 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.987
Cevap
130
Favori
748.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Teyp açılmıyor, defalarca denedim ancak açılmadı. Önerisi olan ? (Araç Joy paket)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zvonimir -- 31 Ekim 2018; 14:26:17 >
  • ötv indirimi ile sıfır araç fiyatları düşecek acaba ne kadar bi indirim gelecek 2.ci el araçlarda ne gibi bi degişiklik olur sizce sanırım bu sefer icon'a binecem :)
  • Yeni fiyat listesi yaklaşık 20.000₺ indirim olmuş,olan bizim 2.el’e oldu😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bu 10 inçlik ekran taktıranlar memnun mu 4300 tl diyorlar değer mi acaba

• Ben taktırdım,çok memnunum,geri görüş kamera,usb’den ve YouTube’dwn film izleme,navigasyon her şeyi ile mükemmel,ben 3000₺’ye taktırmıştım

• Arkadaşlar kimsede ddt4all'un radnav 2.4 içeren güncel ecu database'i yok mudur? Piyasada bulduklarımın hepsinde radnav 2.3 var ve benim 2016 model megane 4^ümdeki ecu ile uymuyor, kırmızı gösteriyor ve read data dediğimde değerleri okuyamıyorum.
  • demoprazol kullanıcısına yanıt
    Kardeş, bilgisayardaki dosyayı istersen mail yoluyla gönderebilirim, dosya boyutu yaklaşık olarak 35 mb.
    Ddt4all için databaseleri indirdiğim link maalesef şu an çalışmıyor, o dönem Kubilay Bey yardımcı olmuştu.
    Özelden göndereceğin mail adresini dosyayı veya drive linkini gönderebilirim.

Şu an itibariyle internette aşağıdaki link var (ben denemedim ama sanırım bu da 2.3 için)
    https://mega.nz/#!epRyUQgD!VGsnopSP7xwHXDXYcAC4gFS7jF5SjqG6gffTF0UUkp8
  • dragut76 D kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demoprazol -- 6 Kasım 2018; 13:55:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Cümleten selamlar arkadaşlar.

Geçtiğimiz hafta aracımı sattım ve megane 4 sedan 1.5 dci edc alma niyetindeyim.

Eski aracım 2009 model vw jetta 1.4 tsi dsg idi. Yakıt tüketimi malum ortalama 7.5 litrelerdeydi. şu anki yakıt fiyatları ile km de 53 kuruş veriyordum sakin kullanarak.

Sanırım bu değerlerden sonra megane 4 dci bana bir nefes aldırır diye düşünüyorum.

İş yerinde kısa mesafelerde sıkça kullandım bu aracı ve beğendim. Ses yalıtımı olsun, iç dış tasarımı olsun, yakıt tüketimi olsun.

Nasipse 6-7 kasım istanbulda olacağım oradan alıp bir tane izmire dönme niyetindeyim.

Siz kullanıcılar ne dersiniz? Farklı tavsiyeleriniz olur mu bana?

Kronik bir problemi var mı megane 4 'ün?
    Tek bir cevap bile alamadım ancak aranıza katılmış oldum.

2017 megane 4 sedan 1.5 dci edc 24binde aldım.

Cümleten kazasız belasız.
  • andios kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
  • Yakın zamanda bakım yaptıran varmı ankara akbak 40000 bakım veya 2. yıl bakımı aracım 34000 de 690 tl dediler. Sizce nasıl Megane 4 Sedane Joy 1.6 2016
  • Birde +1 yıl garanti 1080 tl +2 yıl garanti 1780 civarı fiyat verdiler. aracım lpg li..
  • Araçlarımız 2 yıl mı garantili 3 yıl mı?

• arastgeldi A kullanıcısına yanıt
    3 yıl. Ücret karşılığında 5 yıla kadar çıkabiliyor.

Aracınız hayırlı olsun. Kazasız ve sorunsuz kullanmanızı dilerim. Bu durumda sorularınıza en doğru cevabı bizzat siz tecrübe ederek bulacaksınız.

Benim daha önce 2016 icon hb aracım vardı. Şu an 2018 Sedan icon kullanıyorum. İki araç arasında (ithal/yerli) ben konfor ve malzeme kalitesi bakımından bir fark göremedim. Ancak hb de yaşamadığım iki durumu sedanda yaşadım.

1. Start stop devrede iken radyo açıksa araç tekrar çalışmaya başladığında bazen radyo sesi çok kısa bir süre için bile olsa yükseliyor.

2. Aracım 9000 km yi geçti. Bu süre içinde 2 defa edc şanzıman boşa atar gibi bir durum yaşadım. Araç D konumunda iken gaza bastığımda devir yükseldi ama sürat değişmedi. Bu durum çok kısa bir sürede düzeldi. Tahmini 2-3 saniyede düzeldi. İki ay önce serviste Sedanlar için edc şanzıman iyi tekrar yüklenmesi ile bu durumun ortadan kaldırılacağı söylendi. (Hb lerde böyle bir güncellemeye gerek yokmuş). Garanti kapsamında o güncelleme yapıldı.

Sedan ile yaşadığım olumlu gelişme ise şu

Hb ile bozuk yollarda, çukur veya kasis geçişlerinde sanki ön takımlardan gelen bir ses vardı. Ancak sedanda böyle bir ses yok.

Hayırlı olsun kardeş, Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Ben de bu yılın başında almıştım icon sedanı, aldığımda 14 bin km'de idi, şu an 24 bin km'yi geçti. Ufak tefek sorunları garanti kapsamında serviste hallettiler, kaydedeğer herhangi bir sorun çıkarmadı çok şükür, araçtan çok memnunum.
  • free men F kullanıcısına yanıt
    Sayın free men, daha önce bir çok kişi, sanırım ispanyada üretilen hb meganların Bursa'da üretilen sedanlardan işçilik yönünden daha iyi olduğunu söylemişlerdi, ilk defa siz Bursa'da üretilen sedanların da avantajlı olduğu yerlerin olduğunu söylüyorsunuz, tebrikler...
    Bizim millet maalesef çok ön yargılı, sadece yurtdışında yapılan araçların sağlam olduğu ön yargısını artık yenmeliyiz.
  • Arkadaşlar, megane iconların (1.5 dci) standart jantları 17 inç, üstündeki yaz lastikleri continental ContiEcoContact™ 5 205/50 R17 93V XL,
    https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/lastikler/contiecocontact5
    Bu lastiklerin ıslak zemin fren ve yakıt verimliliği "B" sınıfı, fiyatı şu an itibariyle 800-1200 TL civarında.

Gelelim kış lastiklerine,
    iki üç hafta içerisinde ülkemizde bir çok bölgede hava sıcaklıkları 7 derecenin altına düşecek, bazı bölgelerde ise şimdiden 7 derecenin altına düşmüş durumda..

Bir haftadır araştırıyorum ama 205/50 r 17 için en uygun kışlık lastik fiyatının, bridgestone ve lassanın yan ürünü olan Dayton ile 295 TL olduğu ortaya çıkıyor.
    https://www.hepsiburada.com/dayton-205-50-r17-93v-xl-dw510-evo-oto-kis-lastigi-uretim-yili-2019-p-HBV00000DXA3N
    Bir çok kişi bu lastik markasını tanımadığından ön yargıyla çok kötü olduğunu söylüyor, lastik yerli mal ve kullanıcı yorumlarına baktığımda çin malı lastiklerden çok çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. Michelin, Continental, Nokien, Bridgestone ve Lassa kadar kaliteli değil ama hem yerli hem de Bridgestone yan ürünü ve fiyat olarak en uygun lastik. Bence Petlas'a eşdeğer bir lastik ve fiyatı Petlas'dan da uygun.
    Aranızda bu lastiği kullanan var mı? Sizce bu lastik alınır mı?
    Bulunduğum şehir Akdeniz ikliminde, aralık-ocak ve şubat ayı ortalama sıcaklığı sıfırın altına çok düşmüyor...
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moustapha129 -- 12 Kasım 2018; 11:20:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: free men

Aracınız hayırlı olsun. Kazasız ve sorunsuz kullanmanızı dilerim. Bu durumda sorularınıza en doğru cevabı bizzat siz tecrübe ederek bulacaksınız.

Benim daha önce 2016 icon hb aracım vardı. Şu an 2018 Sedan icon kullanıyorum. İki araç arasında (ithal/yerli) ben konfor ve malzeme kalitesi bakımından bir fark göremedim. Ancak hb de yaşamadığım iki durumu sedanda yaşadım.

1. Start stop devrede iken radyo açıksa araç tekrar çalışmaya başladığında bazen radyo sesi çok kısa bir süre için bile olsa yükseliyor.

2. Aracım 9000 km yi geçti. Bu süre içinde 2 defa edc şanzıman boşa atar gibi bir durum yaşadım. Araç D konumunda iken gaza bastığımda devir yükseldi ama sürat değişmedi. Bu durum çok kısa bir sürede düzeldi. Tahmini 2-3 saniyede düzeldi. İki ay önce serviste Sedanlar için edc şanzıman iyi tekrar yüklenmesi ile bu durumun ortadan kaldırılacağı söylendi. (Hb lerde böyle bir güncellemeye gerek yokmuş). Garanti kapsamında o güncelleme yapıldı.

Sedan ile yaşadığım olumlu gelişme ise şu

Hb ile bozuk yollarda, çukur veya kasis geçişlerinde sanki ön takımlardan gelen bir ses vardı. Ancak sedanda böyle bir ses yok.
    Teşekkür ederim. Cümleten kazasız belasız inşallah.

Start stop sürekli akttif bende ve şimdilik o soruna denk gelmedim. Sistemle mi teyple mi alakalı bilemiyorum zaten hafta sonu tesla ekran montajı yaptırdım. Orjinal panel komple gitti :)

EDC ile yazılım güncellemesini sorayım bakalım. Aracı aldığım kişi 1 ay önce 20 bin km bakımını yaptırmıştı. Sanırım güncel yazılım yüklenmiştir ama sorgulamakta fayda var.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.