Şimdi Ara

2018 Mercedes-Benz CLS'nin teaser görüntüleri gelmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2018 Mercedes-Benz CLS'nin teaser görüntüleri gelmeye devam ediyor

Yeni nesil 2018 Mercedes-Benz CLS bu hafta Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Alman otomobil devi aracın örtüsünü kaldırmadan önce Twitter hesabı üzerinden iki adet teaser paylaştı. Yayınlanan ilk karanlık teaser aracın ön kısmını gösterirken LED gündüz farları ve ön ızgara gibi öğelerini ortaya koyuyor. Otomobil muhtemelen metalik kırmızı renkle sahneye çıkacak.

Ayrıca Bkz.Tesla Roadster "özel opsiyon paketi" ile daha çabuk hızlanacak
    Aracın içini gösteren ikinci teaser ise kabin bölümünde, merkezi bilgi-eğlence sistemi ve gösterge panelini birleştiren geniş bir panelin yer aldığını açığa çıkarmış durumda. Ayrıca kırmızı temalı LED ortam aydınlatması ve hava girişlerindeki aynı renkteki detayların da oldukça şık durduğunu söylemek gerek.

CLS'nin C, E ve S serilerindeki modeller gibi MRA platformunu kullanması ve benzer motor seçenekleriyle gelmesi bekleniyor. Yani aracın muhtemelen dört, altı ve potansiyel sekiz silindirli turbo şarjlı benzinli ve dizel motor seçenekleri olacak. Kısa süre önce otomobile ait casus fotoğraflar da yayınlanmıştı. Kamuflajlı olsa da bu görüntüler sayesinde zaten 2018 Mercedes-Benz CLS'nin nasıl görüneceğine dair az çok bir fikre sahip olmuş durumdayız.

• Türkiye de cls fiyatları ( Vergi dahil )
    Cls 250d 4 matic: 587,900 birim para
    Cls 350d 4 matic: 683,300 birim para

Almanya da cls fiyatları ( Vergi dahil )
    Cls 250d 4 matic: 59,916 birim para
    Cls 350d 4 matic: 64,914 birim para

Türkiye de asgari ücret: 1404 birim para
    Almanya da asgari ücret: 1500 birim para

Türkiye de asgari ücretle cls 250d'yi 418 ayda yani 34 yılda alabiliyorsun.
    Türkiye de asgari ücretle cls 350d'yi 486 ayda yani 40,5 yılda alabiliyorsun.

Almanya da asgari ücretle cls 250d'yi 39 ayda yani 3 yılda alabiliyorsun.
    Almanya da asgari ücretle cls 350d'yi 43 ayda yani 3,5 yılda alabiliyorsun.

Özetle batı kıskanıyor.

Arada bir insan ömrü kadar fark var. Türkiye de 40 yıl yemeden içmeden maaşını biriktirmen lazım bu arabaları almak ıcın, ama almanya da sadece 3,5 yıl biriktirmen yetıyor.

Bu yüzden arabalardan sogudum, hiç ilgimi cekmıyorlar artık. Bizim golf aldıgımız para bırımıne, adamlar cls 63s amg alabılıyorlar. Hele yıllık mtv,sıgorta ve yakıt fıyatlarına deyınmıyorum bıle.

Yeni Golf 1.6 TDI 115 PS DSG Highline 143.900,00
    Mercedes-AMG CLS 63 S 4MATIC Coupé 131.792,50

Turkıye de maaş: 1404 / Almanya da maaş 1500

EDİT:
    Şimdi biri çıkar mercedes alman malı o yüzden ucuz der. Bunu demesinlerndiye amerikadaki fiyatları koyuyorum. Amerika'da da benzer fiyatdalar, hatta daha da ucuz.
    4 yıl önce Milan bergamo hava alanından İstanbula dönüş yaparken orada yaşayan bir kaç Türke buradaki hayatınızdan memnun musunuz diye sordum hepsi de eh fena değil dediler ama şunu da eklediler :Türkiye de asgari ücretli çalışıp Mercedes almak hayal, ama burada bir kaç ay çalışarak alabiliyoruz da demişler di, ki bu kişiler en fazla 10 yıldır İtalya da yaşıyorlar.

Hadi bunu da geçtim bu yaz Roma merkezde Döner dükkanı olan bir Türk, Türkiye olmasın neresi olursa olsun orada eziyet çekmeye razıyım dedi.

Genelde herkes Almanya Amerika örneği verilir di bende böyle bir paylaşım yapayım dedim.

Not :sıfır Nissan micra 7000 avro.
    Kardeş mantık basit

Bu araç tr de yaklaşık 600 bin tl

Almanya da ise 60 bin euro

Almanya da yaşayan biri olduğunu varsayalım 1500 euro asgari ücret

Yani almanya da 60.000/1500 : 40 aylık maaşınla lüks bir mercedese sahip olabilirsin

Türkiye de ise asgar ücret 1600 lira

600.000/1600 : 375 aylık maaşınla bu aracı satın alabiliyorsun

375/40 yaparsan da almanyanın alım gücünün türkiyeden 9.37 kat daha fazla olduğunu görebilirsin
    Ne yapacağız ki. Elimizden ne geliyor ki ötv yi geçtim döviz kuru 4 katına kadar çıkardıyor araçların değerlerini. Para birimimiz dolar yada eu olsa tamam diyeceğim ama oda değil. Bu adaletsizliği görüyorum ama yapacak birşey yok. A partiside gelse aynı B partiside.

Orta sınıf arabayı almayı geçtim giriş seviyesi araba almakta zorlanıyoruz artık. Aile arabası almaya kalk 100.000 liraya yakın tutuyor. Ama kazancımız son 15 sene aynı. Bir 200 sene daha ömür olursa belki alırız .... yanlış anlamayın orta seviye bir araç alırız mercedes değil. mercedes için günümüz koşulları için ne ömür yeter nede hayal gücü......
    Dostum tl yi niye karıştırıyorsun

Almanya da ki adamın tl ile işi ne adam vergi dahil 60 bin euro ödüyor geçiyor euro kazanıyor euro harcıyor.

İlla tr ye çevireceksek

Araba almanya da 60 bin euro

Euro şuan 7 desek 60x7 : 420 bin tl ye almış oluyor aracı

Ama adamın maaşını tl ye çevirelim bi de 1500 x 7 : 10.500 tl

Yine 40 ayda aldı arabayı :)
  • Çok hoş bir araç geliyor.
  • arteon esintisi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beniqerme

arteon esintisi var

4 kapılı coupe'yi yaratan CLS'yi bu sınıfa 15 sene sonra gelen arteon'a benzetmeniz çok yanlış. arteon haliyle cls'ye benzyior. yeni cls de 2003'tekine benziyor.
  • Şık duruyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beniqerme B kullanıcısına yanıt
    VW Arteon tasarımı MB den öğrendi. Gerisi hikaye.

Hadi tasarımı da geçtim VW dahil birçok marka MB nin patentlerini kullanıyor.

Yani VW emisyon konusunda hile yaptığı gibi tasarımda da araklamayı çok seviyor.

Bkz. VW nin yeni 4x4 tasarımlarına bakın, detaylarda BMW yine göreceksiniz.

• K_Spartakus K kullanıcısına yanıt
    tiguanda bmw nin b si yok

• quote:

Orijinalden alıntı: beniqerme

tiguanda bmw nin b si yok

Nasıl baktığını bilmiyorum ama yandan iyi bak, o ince çizgilerdeki detayı gözden kaçırma, özellikle de arka tarafta ki kıvrımlar.

• 2018 Mercedes-Benz CLS'nin teaser görüntüleri gelmeye devam ediyor

Türkiye de cls fiyatları ( Vergi dahil )

Özetle batı kıskanıyor.

Arada bir insan ömrü kadar fark var. Türkiye de 40 yıl yemeden içmeden maaşını biriktirmen lazım bu arabaları almak ıcın, ama almanya da sadece 3,5 yıl biriktirmen yetıyor.

Bu yüzden arabalardan sogudum, hiç ilgimi cekmıyorlar artık. Bizim golf aldıgımız para bırımıne, adamlar cls 63s amg alabılıyorlar. Hele yıllık mtv,sıgorta ve yakıt fıyatlarına deyınmıyorum bıle.

EDİT:
    Şimdi biri çıkar mercedes alman malı o yüzden ucuz der. Bunu demesinlerndiye amerikadaki fiyatları koyuyorum. Amerika'da da benzer fiyatdalar, hatta daha da ucuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 20 Kasım 2017; 21:21:17 >
  • Prototiplerde kotu duruyordu ama arac tamamlandikca guzellesti. Tek kotu yani konsolun E serisiyle tipatip ayni olmasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Türkiye de cls fiyatları ( Vergi dahil )

Özetle batı kıskanıyor.

EDİT:

Ne yapacağız ki. Elimizden ne geliyor ki ötv yi geçtim döviz kuru 4 katına kadar çıkardıyor araçların değerlerini. Para birimimiz dolar yada eu olsa tamam diyeceğim ama oda değil. Bu adaletsizliği görüyorum ama yapacak birşey yok. A partiside gelse aynı B partiside.

Orta sınıf arabayı almayı geçtim giriş seviyesi araba almakta zorlanıyoruz artık. Aile arabası almaya kalk 100.000 liraya yakın tutuyor. Ama kazancımız son 15 sene aynı. Bir 200 sene daha ömür olursa belki alırız .... yanlış anlamayın orta seviye bir araç alırız mercedes değil. mercedes için günümüz koşulları için ne ömür yeter nede hayal gücü......
  • 1ses1 kullanıcısına yanıt
    4 yıl önce Milan bergamo hava alanından İstanbula dönüş yaparken orada yaşayan bir kaç Türke buradaki hayatınızdan memnun musunuz diye sordum hepsi de eh fena değil dediler ama şunu da eklediler :Türkiye de asgari ücretli çalışıp Mercedes almak hayal, ama burada bir kaç ay çalışarak alabiliyoruz da demişler di, ki bu kişiler en fazla 10 yıldır İtalya da yaşıyorlar.

Hadi bunu da geçtim bu yaz Roma merkezde Döner dükkanı olan bir Türk, Türkiye olmasın neresi olursa olsun orada eziyet çekmeye razıyım dedi.

Genelde herkes Almanya Amerika örneği verilir di bende böyle bir paylaşım yapayım dedim.

Not :sıfır Nissan micra 7000 avro.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Hadi bende ekleme yapayım : hangi iktidar gelse bu böyle devam edecek deniliyor ya işte bu yüzden kaybediyoruz. Çünkü geçmişte bizimle aynı siyasi çürümüş hayatı yaşayan İtalya da Metro - otobüs kartı 5 yıl önce 1.5 avroydu bu yıl yine 1.5 avro.

Yani vatandas alnımızda bu yazıyor dedikçe her gün döviz zirve yapacak herşeye zam gelecek yani hayat beter olacak.

Unutmadan maaşlar da eridikçe biz bu pahalı arabalara hep bakmak zorunda kalacağız.

• @K_Spartakus

Valla hocam benim artık bır ümidim kalmadı, bır yolunu bulsam bende yurt dısına gidicem. Arabayı geçtim, bir elektronik cihaz bile alamıyoruz çok pahalı. Elalemın 700-800 dolara aldıgı telefonları en aşağı 5000'e alıyoruz. Bu 3-4 aylık maaş demek neredeyse, yazık gunah.
  • Alamayacağım için sorun yok.

• mevcut cls derim geçerim
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Bir de şöyle düşünün :adamların 800 doları bizim 800 lira gibi ama onlarda hergün zam yok.

Sıfır ev sıfır otomobil alırken vergi veriliyor ama biz de hergün veriliyor.

• Dizayn dedin mi Mercedes
  • Güzel olabilir ama mevcut CLS'den daha güzel olması çok zor. Daha doğrusu bu sınıfta mevcut CLS'den daha güzel bir araç tasarlanabileceğini düşünmüyorum.
  • Ön far yapısı Mercedes yapısından uzak, alışmak ve kabul etmek zor olacak Yen'i kasa yıldızları, bu konuda çok eleştiri de bekliyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.