Şimdi Ara

2018 LG OLED TV (ANA KONU) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
14
Favori
21.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu an değil bir ara verildi o fiyat.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fark çok ama fiyat farkına değecek bir fark yok, olsun olsun %10-20 daha pahalı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: yılmazfb

Fark çok ama fiyat farkına değecek bir fark yok, olsun olsun %10-20 daha pahalı olsun.
    LG tarafında yine kete işlemci..
    HDR Tone mapping diye birşey getirmişler oyunlar için(Dim problemine çözüm diye) açınca adamla beraber arkasında bir kütle(artifact) takip ediyor adamı..
    C7-C8 farkı parlaklık ve BFI gerisi hikaye.
    55,65 C7 alınacak en mantıklı seçim LG OLED tarafında.
    Dünya üzerinde alınabilecek en iyi OLED nedir dersen şahsen panasonic ez1000 derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 16 Haziran 2018; 15:10:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

HDR Tone mapping diye birşey getirmişler oyunlar için(Dim problemine çözüm diye) açınca adamla beraber arkasında bir kütle(artifact) takip ediyor adamı..
    Dünya üzerinde alınabilecek en iyi OLED nedir dersen şahsen panasonic ez1000 derim.

Alıntıları Göster
    65 c7 ve panasonic oled tr de yok malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanhnr

65 c7 ve panasonic oled tr de yok malesef.

Alıntıları Göster
    Panasonic rtings de bile yok ama fiyatları ve paaneli çok fena..
    65 C7 ülkemize has bir durum yoksa birçok adam kullanıyor.
    Ülke bazında şu durum düşündürücü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 16 Haziran 2018; 16:44:55 >
  • Arkadaşlar konu sahibi sınırsız ban yediği için aşağıdaki konudan fevam ediniz lütfen 2018 ana konu bu değil artık.

https://forum.donanimhaber.com/2018-lg-oled-c-e-w8-bilgi-paylasim-ve-kullanici-kulubu-fiyat-bilgisi-geldi--131990814?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Arkadaşlar 55 inç c b ve e serilerinden hangisi üst model. Ayrıca iz kalıyor diyorlar bana bu konuda bilgi verebilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem_6655

Arkadaşlar 55 inç c b ve e serilerinden hangisi üst model. Ayrıca iz kalıyor diyorlar bana bu konuda bilgi verebilir misiniz
    B,C,E,W diye gidiyor modeller sırasıyla en iyiye doğru.

Hepsinin panelleri aynı. Yani görüntü olarak hicbir fark yok. Sadece görsel olarak farklılık ve bazı özellikleri daha iyi. Ses gücü, çift tuner, vs.

2018 olanlarda ise işlemciler de farklılaşıyor. B serisi dışındakilerin işlemcisi daha iyi.

• Siz onu bunu bırakın da bu oledlerde hala ekran yanmasına garanti vermiyorlar.Hala da açın bakın inceleme sitelerine, oluşan ekran yanmalarıyla ilgili güncel bilgiler veriyorlar.Adam mesela cnn açmış arkada hala ekran arkasında logo yanmış duruyor.Bana garanti vermiyorlarsa 15 bin bu tvlere para vermem.
  • Efsunger hissi kullanıcısına yanıt
    Tvyi aldiktan 6ay sonra degisim yapiliyoemus kaynak mediamarkt

• 65B8 Mediamarkt'te indirime girmiş 16.149,05 TL'ye satılıyor şu anda.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-oled65b8pla-apd-ss6-oled-tv-1180810.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Alıntıları Göster
    Panasonic oled tv,ler hakkinda bilginiz varsa, 55EZ950 i c7 e kiyasla tavsiye edermisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: g3z3g3n1616

Panasonic oled tv,ler hakkinda bilginiz varsa, 55EZ950 i c7 e kiyasla tavsiye edermisiniz?

Alıntıları Göster
    Kabaca şöyle söyleyim;
    1.Daha yüksek parlaklık
    2.Karanlık sahnelerde ve gölgelerde çok daha fazla detay göstermesi yani ''crushed black'' durumu en az olan OLED TV bu yıl C8'dee düzeltselerde yine Panasonic bu konuda Sony dahil en iyi durumda.Özellikle korku filmlerinde bunun sıkıntısını çok yaşarsınız.
    3.Resim kalitesi;daha keskin ve detaylı görüntü sunması.

Eğer ülkemizde LG fiyatlandırmasına satılsaydı en çok satan OLED olurdu ki zaten bu yılda en iyi OLED TV katagorilerinde hep 1 numarayı oynamış,yorumumu da en iyi TV seçilmeden önce yapmışım şaşırmadım yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 27 Temmuz 2018; 16:54:36 >

• Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Panasonic de dolby vision, dolby atmos desteği yok + işletim sistemi vasat. Görüntü kalitesi bir gömlek daha iyi diye asla tercih edeceğim bir marka değil. Tr de satılsa bile yuzune bakmazdım LG ve Sony varken.

• gelseydi de baksaydık

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Panasonic de dolby vision, dolby atmos desteği yok + işletim sistemi vasat. Görüntü kalitesi bir gömlek daha iyi diye asla tercih edeceğim bir marka değil. Tr de satılsa bile yuzune bakmazdım LG ve Sony varken.
    Tamemen lisansla ilgili bir durum yoksa TV'deki chipin desteklememesi ile ilgili değil.
    Diğer açıdan evet büyük eksiklik fakat gerekli koşullar dahilinde 1 update ile gelecek özellikler önemli olan panelin ve chip'in destek vermesi.
    Sony chip'i desteklediği halde DV özelliğini aylar sonra update ile aldı,şuanda atmos TV geçişi yok ama aynı şekilde update ile gelecek bir özellik.
    Bu 3'ü arasından LG lisans konusunda en bonkör davranan firma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxCZTIMExxx

Evet beklenilen fiyat geldi.. hadi bakalım ben gibi 2018 modelleri bekleyenler ne yapacağız ? 2017 lerin düşmesini mi bekleyeceğiz yoksa 2018 ler biraz düşünce bütçeyi arttırıp bunları mi alacağız :)

Fiyat şaka gibi aynı fiyata 65''B7 tercihi çok daha mantıklı veya 55'' alıp sağlam bir ses sistemine yatırım yaparsın filmlerde alacağın keyif 2 katına çıkar.
    Yeni seri 2 kat fiyatına sadece bir kaç iyileştirme ile geliyor yani şu aşamada değmez o fiyatlara.

• Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Yurt disinda yasiyorum. Aslinda Lg c7 yada b7 almayi düşünüyordum. Fakat stoklarda kalmadigindan ve nerdeyse yari yariya ucuz oldugu icin sony xe9005 i, bir tik üst Panasonic TX-55EZ950E i düşünmeye başladım. Forumda sony hakkında cok bilgi var fakat işletim sistemi android oldugu için pek isinamadim ama alabilirimde. Panasonic oled ise, c7 ve b7 den daha uygun fiyata oldugu icin beni cezbediyor.

Bir taraftanda seytan kulağıma fısıldıyor, " biraz kiy paraya c8 yada sony xf9005 al" diye 😆

Karar vermek cok zor gercekten. Kullanim amacim günde max 3_4 saat digiturk yayinlari ve haftada 1 yada 2 4k filim izlemek. Bu kullanim doğrultusunda forumdaki tavsiyelerde lg oled görünüyor. Açıkçası, ne almam gerektigini kafamin içine basa basa sokacak bir yoruma ihtiyacim var. Bence o kişi siz olabilirsiniz😆

• quote:

Orijinalden alıntı: g3z3g3n1616

Yurt disinda yasiyorum. Aslinda Lg c7 yada b7 almayi düşünüyordum. Fakat stoklarda kalmadigindan ve nerdeyse yari yariya ucuz oldugu icin sony xe9005 i, bir tik üst Panasonic TX-55EZ950E i düşünmeye başladım. Forumda sony hakkında cok bilgi var fakat işletim sistemi android oldugu için pek isinamadim ama alabilirimde. Panasonic oled ise, c7 ve b7 den daha uygun fiyata oldugu icin beni cezbediyor.

Bir taraftanda seytan kulağıma fısıldıyor, " biraz kiy paraya c8 yada sony xf9005 al" diye 😆

Karar vermek cok zor gercekten. Kullanim amacim günde max 3_4 saat digiturk yayinlari ve haftada 1 yada 2 4k filim izlemek. Bu kullanim doğrultusunda forumdaki tavsiyelerde lg oled görünüyor. Açıkçası, ne almam gerektigini kafamin içine basa basa sokacak bir yoruma ihtiyacim var. Bence o kişi siz olabilirsiniz😆
    Ihtiyacin tam da oled i tarif ediyor.

Amacın görüntü kalitesini en üst seviyeden almak ise oled almalısın. Hele orjinal 4k filmlerde fark tam olarak tüplü tv ile kaliteli led tv ler arasındaki fark kadar.

C8 yurt dışında ne kadar fiyatı bilmiyorum ancak tr de henüz alınacak seviyelerde kesinlikle değil.

• g3z3g3n1616 G kullanıcısına yanıt
    xe9005 mi daha neler kardeş o çöp tv yi oled ile mi kıyaslıyorsun sahiden? Yurt dısında yasıyorsan C8 almalısın daha ıyısı yok cunku

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.