Şimdi Ara

2018 LG OLED TV (ANA KONU) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
14
Favori
21.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne olursa olsun yanık oluşacağını bilerek alın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar LG B8 alarak bende oled dünyasına katıldım. Görsel olarak BDREMUX (4K.HDR.10bit.TrueHD) filmleri HDD den usb ye bağlı olarak izliyor ve keyfini çıkartıyorum Şimdi bu televizyona doğru bir ses sistemi alarak, iyi bir sesle izlediğim filmleri dahada keyifli olmasını istiyorum. Dolby Atmos ses desteği var TV nin. Ancak USB üzerinden izlenen mkv uzantılı media lar da TV nin Atmos ses desteği aktif olmuyor. Doğru bir ses sistemi alarak yine usb üzerinden izleyeceğim BDREMUX (4K.HDR.10bit.TrueHD) filmleri yani Atmos-TrueHD film seslerini alabilir miyim? USB üzerinden filmlerde neden bu sorun yaşanıyor bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
    Yukarıda ki sorumun cevabı evet ise Önereceğiniz hangi ses sistemi ile DTS, DTS-HD, TrueHD ses kaynağı olan filmler daha keyifli hale gelir?
    Sorumun cevabı hayır ise bu sesleri almak için bağlantı şekli yada başka bir cihaz felan mı kullanmam gerekecek?
    Odam 15 metrekare toplam.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

• Merhaba Arkadaşlar ;

23.11.2018 de aldığım oled 55c8 televizyonda aşağıdaki sorunlar var, bu konuda değerli görüş ve önerilerinizi rica ediyorum.

1- Ekranın en üst satırında bazen beyaz çizgi çıkıyor. (servise gitti ve servis elemanı benim görüntü ayarlarınla oynamam sonucunda böyle birşey oluştuğunu söylüyor) Ben servis menüsüne girerek birşey yapmadım, servis menüsüne girmeyi de bilmiyorum. Televizyonun menü ayarlarına dokunmadan spor görüntü ayarlarını seçerek, problemi gösteren resimler çektim.

2- %5 grey testinde sağ tarafta 30-35 cm kadar ışık süzmesine benzer açık renk oluşuyor ve sol tarafın orta kesiminde de renk açılması var.(servise gitti ve servis elemanı; internette yayınlanan %5 grey testleri bizi ilgilendirmiyor, TV'yi cihaza bağladık herşey normal dedi.)

3- Televizyonun sol,sağ ve alt bölümlerinde siyah alanlarda daralma ve genişlemeler oluşuyor, evrandaki görüntü çerçevesinin büyüklüğü her zaman aynı değil. Görüntü kaymaları sizde de oluşuyor mu? Logo yanıklarının oluşmaması için görüntü çerçevesinin kayması sistemsel bir kurgu mu?

2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU)

• Hocam geçmiş olsun C8 modeli karşılaşılan kaçıncı sorun hatırlamıyorum üstelik servisin fiyatı 10.000 tl üzerinde olan cihazın arkasında durmaması dahada ilginç diyecek birşey bulamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuqueTr -- 14 Ocak 2019; 11:48:12 >
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    bende var c8 siyah sahnelerde kumlanma oluyor berbat
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    bende var c8 siyah sahnelerde kumlanma oluyor berbat 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU)@LuqueTr

• genel merkeze gönderdim bu resimleri bana bız bakdik bır sey bulanadık dediler bu resimlerde bende dedimki arkadaşım 11.000 tl alınmiş bu tv goruntusu böylemi olur soruyorum size resmi ıyıce ıncelerseniz resimde benek bebek parcalanma var bunu ben bozamam anca tv ıçındeki bır seylerden olur özetle c8 berbat gun gun sızlere göruntu paylaşacagım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamtoma

genel merkeze gönderdim bu resimleri bana bız bakdik bır sey bulanadık dediler bu resimlerde bende dedimki arkadaşım 11.000 tl alınmiş bu tv goruntusu böylemi olur soruyorum size resmi ıyıce ıncelerseniz resimde benek bebek parcalanma var bunu ben bozamam anca tv ıçındeki bır seylerden olur özetle c8 berbat gun gun sızlere göruntu paylaşacagım
    Geçmiş olsun :( C8'in devamlı sorunlarını görünce soğudum gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

Geçmiş olsun :( C8'in devamlı sorunlarını görünce soğudum gerçekten

Alıntıları Göster
    ben de şimdi aynı şeyleri hissettim. güzel bilgiler alırım diye gelmiştim. heyecan aramayalım o zaman

saygılarımla
  • burcink kullanıcısına yanıt
    yok 10 sene once aldıgım lg 42 ınc güzel şikaretım yokdu bu c8 sorun var yoksa 32 ınc 42 ınc 2 tane lg var gunluk kullanıyorum
  • quote:

yok 10 sene once aldıgım lg 42 ınc güzel şikaretım yokdu bu c8 sorun var yoksa 32 ınc 42 ınc 2 tane lg var gunluk kullanıyorum
    Ben ilk defa alacağım sürekli kullanmak için o sebepten araştırıyorum bakalım ne çıkacak kismetimize

Saygılarımla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bende var c8 siyah sahnelerde kumlanma oluyor berbat@LuqueTr
    Görüntüler nerden alındı. Netflix vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    yok dsamart modül kendi iç uydusu daha değişip görüntüler var ileri günlerde hep paylaşacagim çünkü yüksek fiat vererek ıyı bir goruntu almazsam zoruma gider
  • quote:

yok dsamart modül kendi iç uydusu daha değişip görüntüler var ileri günlerde hep paylaşacagim çünkü yüksek fiat vererek ıyı bir goruntu almazsam zoruma gider
    Şu görüntüyü iyi bağlantınız varsa 4k hdr olarak izlermisiniz?
    https://www.youtube.com/watch?v=o_s2tP-SkPw
  • kamtoma K kullanıcısına yanıt
    hocam izlediğiniz içeriğin kalitesi berbat fotodan bile ne kadar berbat olduğu gözüküyor kullandığınız tv ile alttaki demoları izleyin aradaki uçurumu görünce daha düşük kalite içerik izleyemeyeceksiniz :)

kalite düşük olunca ledler oledler farketmiyor işlemci iyi olsa bile kurtaramıyor..

https://4kmedia.org/tag/sony/

https://4kmedia.org/tag/dolby-vision/

https://4kmedia.org/tag/hdr/

• Panel çözünürlüğü altına indikçe görüntülerdeki falso ortaya çıkar geçmişte crt tüplü tv kullanıcıların full HD geçişte
    yaşadığı sorunları şimdileri 4K tv alanlar yaşıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joven -- 18 Ocak 2019; 23:20:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • anlamadan ne konuşuyorsun karşinda coluk çoçukmu var bekle işlerim var bir bitsin terbiyesizlik etme lanet okuma lanet sana olsun 11000tl almişim 1200 sigorta yaptırmışim 10 seneden beri 3 tane lg tv kullanıyorum 12 tanede eşime dostuma aldırmışim lg şikaretım olsa bunları aldırmazdim ama bu c8 böyle oldu zorunumuzu söylemiyemmi fotorafların bölum bolum paylaşacagım devami var
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    tamam usta izleyip bilgi verecegim
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    izliyecegim sagol
  • kamtoma K kullanıcısına yanıt
     2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU) 2018 LG OLED TV (ANA KONU)

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.