Şimdi Ara

2018 LG OLED C-E-W8 Bilgi Paylaşım ve Kullanıcı Kulübü (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
914
Cevap
25
Favori
65.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet mevcut yurt dışında kullananlarda görülmeye başlanmış. Oyun için en iyi tv Samsung 65Q9FN seçildi onu öneririm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Evet mevcut yurt dışında kullananlarda görülmeye başlanmış. Oyun için en iyi tv Samsung 65Q9FN seçildi onu öneririm.
    Sadece oyun için değil her alanda 1 numara seçilse bile sonuç da led tv. Fiyatının 3 de 1 ini ancak hak ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ::) neyle neyi kıyaslıyor sun hocam sen???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HGÜLOĞLU kullanıcısına yanıt
    Hocam gönül rahatlığığla al herhangi bir sorun sıkıntıda yetkili servis değişim yapıyor bilginiz olsun

• serkanhnr kullanıcısına yanıt
    Fiyatları bence de çok yüksek ama oled tv lerin kronik sorunu düzelmediği sürece qled almak daha mantıklı gelmeye başladı. Microled tv lerde bu burn in sorunu yok ama üretimi inanılmaz zahmetli imiş ve ne zaman piyasaya cıkacağı belirsiz.

• quote:

Fiyatları bence de çok yüksek ama oled tv lerin kronik sorunu düzelmediği sürece qled almak daha mantıklı gelmeye başladı. Microled tv lerde bu burn in sorunu yok ama üretimi inanılmaz zahmetli imiş ve ne zaman piyasaya cıkacağı belirsiz.
    Hocam 15 sene önceki teknolojinin ismini makyajlayip çakıyorlar insanlara. Hemde oled den daha fazla fiyata.

Oled doğru kullanıldığı sürece hiçbir sorun yaşamazsanız. Sadece biraz bilinçli olmak gerekiyor.

• Aynen öyle Serkan hocam sonuna kadar katılıyorum dediklerine görüntüde alakası yok yan yana konuldunmu renk kalitesi doğallığı ayrıntı detay herşeyde üstün qled zaten oled cakması ::)

• Maalesef hiçbir büyük mağazada qledler ile oledleri yanyana koyup sergilemiyorlar. Böyle olsaydı herkes uyanırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanhnr

Hocam 15 sene önceki teknolojinin ismini makyajlayip çakıyorlar insanlara. Hemde oled den daha fazla fiyata.

Oled doğru kullanıldığı sürece hiçbir sorun yaşamazsanız. Sadece biraz bilinçli olmak gerekiyor.

Doğru kullanılmasına rağmen burn in yaşayan birçok insan var ve oled ler teknolojisi gereği bu sorunun düzelme ihtimali yok kronik yani. Gelecek microled dir oled in ömrü çok kısa.

• quote:

quote:

Doğru kullanılmasına rağmen burn in yaşayan birçok insan var ve oled ler teknolojisi gereği bu sorunun düzelme ihtimali yok kronik yani. Gelecek microled dir oled in ömrü çok kısa.

Alıntıları Göster
    Onlar doğru kullandığını sanıyorlar.

Hele bir microledler çıksın görelim. Henüz çıkmamış bir teknoloji hakkında hiçbirimiz yorum yapamayız.

Belki microledin daha kötü bir kronik sorunu olacak, henüz bunu bilmiyoruz.

• Paykasa Kart ,Astropay Kart ve Paykwik Kart satın almak ve güvenli alışveriş yapmak için

https://www.paykasacards.net/

2018 LG OLED C-E-W8 Bilgi Paylaşım ve Kullanıcı Kulübü

• Arkadaşlar 2016 senesinde amiral Oled sınıfı E6 ve bir üstü olan G6 cihazları gördüğümde yanık problemi tarih olmuştur şeklinde kafamdan bir inanış oluşmuştu. Hatta bir önceki serinin EG serisi sanırım kronik yanma sorunlarının tarih olduğunu düşünüyordum. ANcak gördüm ki nasıl Led'lerde tam siyah olmuyor. Az da olsa ışık sızmaları, bulut olayları çıkabiliyor Oled için de yanık asla geçmiş değil. Firma logo karartma seçeneklerini bu sene Tv'lere eklemiş. Demekki yanma sorunu hala var. Çok acıdır ki Oled seyreden ve alışan bir kişi Qled bile olsa Oled'in contrast performansı dışında Tv almak istemiyor. Siz siz olsun Oled cihazlarınızı kırmızı, sarı gibi statik logo içereren içeriklerde dikkatli kullanın. Mesela yanıklar en çok CNN, TRT4K, TRT1'in kırmızı logosunda çıkıyor. Kendi Tv'imde bunu yaşadım. Kırmızı renkte Oled cihazlar çok ısınıyor. Hatta HDR'ın Oled'in ömrünü tükettiği ile ilgili makaleler var. Cihazınızı mümkünse ups power supply ile kullanın. Kapalı iken temizleme işlemi yapıyorlar. Bunun kesilmemesi lazım hiçbir şekilde.

• Yaşadığım yanık olayı hakkında bilgilendirme yapacağım. Yanık sorununu yaklaşık 1 sene sonunda farkettim. Kırmızı ve sarı sahnelerde bu anlaşılıyor. YouTube'dan RED BACKGROUND video açarsanız bariz bir şekilde bu görülüyor. Yurt dışında da en çok CNN gibi kırmızı logolarda yanma olmuş. Peki neden kırmızı? Bu renk sanırım panele olumsuz bir etki yapıyor. Tıpkı bir boğa gibi
    Şaka bir yana ısı artışı oluyor ve panelin temizlemede bile gideremediği ve kırmızı piksellerde yanma oluşuyor. Peki diğer renklerde durum nasıl? Diğer renklerde ben kesinlikle bir sorun yaşamadım. Mesela yeşil ağırlıklı futbol maçlarında bu yanıklar kesinlikle görülmüyor. Lg servis bana bu sizin hatanız değil dedi ancak olay bu noktadan sonra başlıyor. Cihazı servise götürmeleri ve standart prosedür icabı yıkamaları gerekiyor. İşlem %95 oranında başarısız oluyor. Peki panel değişimi yapmayı kabul eden firma acaba yeni bir yanma durumunda cihazın arkasında duruyor mu, işte bu konuda hiçbir bilgim yok. Halihazırda getirecekleri panelin nasıl bir performans göstereceği ve ne kadar dayanacağı gibi bin türlü cevapsız sorular var...

• Arkadaşlar, 55E6V Oled cihazım garanti kapsamında paneli değişti!
    Panel sıfır. Bu konuda herhangi bir şüphem kalmadı. (Samsung böyle bir rezalet yaşatmıştı.)
    Panel'in önünde tamamını kaplayan bir koruma var. Servis gözümün önünde bunu çıkardı.
    Korktuğum bir husus el, parmak izi olmasıydı. Böyle bir durum yaşanmadı. Çok şükür!
    Aynı koruma panelin arkasında da vardı. Bunu da ben kendim çıkardım.
    Logo yanığından kurtulmuş oldum.
    Bu konuda ki yorumum şu; Oled cihazınız garanti kapsamında ise servis bunu sorunsuz değiştiriyor.
    Benim şüphem, böyle önemli bir parçanın iki sene geçmesine rağmen ellerinde olup olmamasıydı. Türkiye'ye getirtmeleri büyük başarı. Yurt dışında (AVS FORUM) aynı problemi yaşayan kişiler var ve Lg'nin bu sorunu müşteriye attıklarına şahit oldum. (okudum.)
    Logo yanıkları kesinlikle garanti kapsamında! Yeter ki garanti süresi içinde olsun.
    Ancak şimdi taktıkları panel'in garantisi cihazımın garantisi ile bitecek. Yani ek bir garanti süresi yok!
    Ben cihazımdan memnundum.
    Elbette değişim güzel olurdu ancak tertemiz, güvenilir bir onarım da takdirimi kazandı.
    Oled alacaksanız ve eğer mümkünse garanti sürenizi ek ücretle artırın.
    Şimdiki tecrübem olsa ek Bin Tl dahi olsa düşünmeden garantimi uzatırdım.
    Cihazıma yeni 1 KVA'lık UPS aldım. Allah nasip ederse ve şansım da varsa en az 3 sene TV düşünmek istemiyorum.
    Sorunuz varsa cevaplayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RedGunners

Arkadaşlar, 55E6V Oled cihazım garanti kapsamında paneli değişti!
    Panel sıfır. Bu konuda herhangi bir şüphem kalmadı. (Samsung böyle bir rezalet yaşatmıştı.)
    Panel'in önünde tamamını kaplayan bir koruma var. Servis gözümün önünde bunu çıkardı.
    Korktuğum bir husus el, parmak izi olmasıydı. Böyle bir durum yaşanmadı. Çok şükür!
    Aynı koruma panelin arkasında da vardı. Bunu da ben kendim çıkardım.
    Logo yanığından kurtulmuş oldum.
    Bu konuda ki yorumum şu; Oled cihazınız garanti kapsamında ise servis bunu sorunsuz değiştiriyor.
    Benim şüphem, böyle önemli bir parçanın iki sene geçmesine rağmen ellerinde olup olmamasıydı. Türkiye'ye getirtmeleri büyük başarı. Yurt dışında (AVS FORUM) aynı problemi yaşayan kişiler var ve Lg'nin bu sorunu müşteriye attıklarına şahit oldum. (okudum.)
    Logo yanıkları kesinlikle garanti kapsamında! Yeter ki garanti süresi içinde olsun.
    Ancak şimdi taktıkları panel'in garantisi cihazımın garantisi ile bitecek. Yani ek bir garanti süresi yok!
    Ben cihazımdan memnundum.
    Elbette değişim güzel olurdu ancak tertemiz, güvenilir bir onarım da takdirimi kazandı.
    Oled alacaksanız ve eğer mümkünse garanti sürenizi ek ücretle artırın.
    Şimdiki tecrübem olsa ek Bin Tl dahi olsa düşünmeden garantimi uzatırdım.
    Cihazıma yeni 1 KVA'lık UPS aldım. Allah nasip ederse ve şansım da varsa en az 3 sene TV düşünmek istemiyorum.
    Sorunuz varsa cevaplayabilirim.
    Hayırlı olsun güle güle kullan hocam inşllah bunda cıkmadan sorunsuz kullanırsın.

• RedGunners kullanıcısına yanıt
    Taktıkları panel hangi yılın modellerine ait? Üretimi 2 yıl önce durmuş bir tv ye nasıl aynı panel monte edebiliyorlar?

• quote:

Taktıkları panel hangi yılın modellerine ait? Üretimi 2 yıl önce durmuş bir tv ye nasıl aynı panel monte edebiliyorlar?
    Takılma hocam zaten kullandığın ürünün 10 yıl parça bulundurma zorunluluğu olduğu için 5 yıl sonra yine sorun olsa bile panel fabrikada hazır üretilmiş vardır ve tedarik eder yetkili servis sorun sıkıntı olmaz.
  • quote:

Hocam, yeni panelin numarası mevcut. Detaylı yazıyor.
    Servis isterseniz sorgulatabilir, bakabilirsiniz dedi. Ben gerek duymadım açıkçası.
    Servis menüsünden detaylı gösterdi.
    Yeni üretim yok elbette ancak hasar gibi durumlar için bu tip değişim desteği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedGunners -- 29 Ekim 2018; 11:44:15 >
  • RedGunners kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam en azından süre uzamadan müşteri mağdur etmeden çözüm üretip değişim oluyor buda güzel bir şey

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Acaba oledlerde hiç yanık riski olmasaydı, led tv almak için bir sebep olurmuydu.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.