Şimdi Ara

Silinebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: QralCess

Hedefleri Ortadoğu pazarıysa alsınlar güle güle satsınlar ...50bin dolara Premium markalar var..

Kia premium kalitesinde araç üretsin ve accent ücreti mi alsın diyorsunuz? Aynı segmentteki araçlar markalar farklı dahi olsa aşağı yukarı aynı paraya mal oluyorlar, haliyle tüketiciye de bu yansıyor. Sizce kaç olmalı Stinger'in yada Quoris'in fiyatı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

elin amerikalısı 50 birim paraya buna binsin bizde 90 birim paraya poloya binelim.
    amerika almanya japonya çin kıl tüy bizi kıskanmasa kendimizi avutamıcaz

Nitelikli çoğunluk var olmadığı sürece sürünmeye devam.

Silinebilir

• sarkihalindekal kullanıcısına yanıt
    İmaj diyorum halen anlamıyormusun? Sıkıntı ne ?

• quote:

İmaj diyorum halen anlamıyormusun? Sıkıntı ne ?

Ne bağırıyorsun?! Ne bu herşeyi ben bilirim, ben söylerim, geri kalan eşek edası? Nerden alıyorsun bu küstahlığı hadsizliği?!

İmaj dediğin şey bir arabaya 3 araba parası verilen ülkede geçerli birşey. Türkiye haricinde birçok ülkede otomobil prestijdir algısı yok. İhtiyaç ne ise bütçe doğrultusunda tercih yapılır ve Kia'nın da imajı son 4-5 yılda yurtdışında bir hayli iyileşti. Benmerkezci tüketicisin sen galiba, herşeyi kendine göre yorumluyorsun.

Kia'nın birkaç yıldır kalite ödülü, iyi tasarım ödülü aldığı gerçeği de var. Kia markasını Rio'dan ibaret sanma.

• cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    Birim para ne alaka ya. Asgari ücret deseniz anlarım. Bu mantığa göre asgari ücrete son 10 yılda asgari ücrete 500 birim para zam yapıldı. Ya da ekmek 1 birim para zamlandı. Sözleri ne kadar doğru. Her ülkede o zaman aynı şeylerin fiyatı aynı olmalı. Mesela ekmek japonyada 600 bin birim para ama aslında ucuz. Sallıyorum italyada kahve 50 birim para ama insanlar daha kolay ulaşıyor. Nerden aklınıza esiyor böyle şeyler. 2008 deki 1 lira ile 2018 deki 1 lira aynı şey mi. O zamanda halkekmekten 2 tane ekmek alabiliyordum. Şimdi 1,3 ekmek alabilirsin.

• güzel araç olmuş ama trde yürütmezler bunu optima vardı zamanında o bile özel siparişle geliyordu benim bildiğim + optimada güzel lüks bir arabaydı 1.7 motorlu
  • Şimdi kianın sayfasına baktımda stringer göremedim. Bu konunun kaynağı neresidir acaba 🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: isyankar97

En ucuzu 32 bin dolar

Türkiyede 150 bin

300 diyelim kendisi 2.0 motorlu, bir tanede devlete alacaksınız.

Hayır 1,5 tane alacaksın. 1600-2000cc arası otomobillerde %147,8 vergi var.

• İç dizaynı fark ettiniz mi ? yan yolcu ile merkez bölgesini birbirine bağlayan ön bölüm , kia nın bir üst lige çıkamadığını gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

quote:

En ucuzu 32 bin dolar

Türkiyede 150 bin

2000cc'lik araç 2000 ve üzeri silindir hacmi diye değerlendirilip %160 vergiye sahip diye biliyorum. Yanlış mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkihalindekal -- 13 Aralık 2017; 0:58:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarkihalindekal

quote:

quote:

quote:

En ucuzu 32 bin dolar

Türkiyede 150 bin

2000cc'lik araç 2000 ve üzeri silindir hacmi diye değerlendirilip %160 vergiye sahip diye biliyorum. Yanlış mıyım?

Yanlışsın, %160 olan sadece ÖTV. Onun dışında KDV ve ÖTV'nin KDV'si var. Yani 2000cc ve üzeri ise %206,8 vergi var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarkihalindekal

quote:

quote:

quote:

En ucuzu 32 bin dolar

Türkiyede 150 bin

Yanlışsın, %160 olan sadece ÖTV. Onun dışında KDV ve ÖTV'nin KDV'si var. Yani 2000cc ve üzeri ise %206,8 vergi var.

Biliyorum. Sadece ötv için konuştum ama belirtmemişim.

• sarkihalindekal kullanıcısına yanıt
    Sen Amerika'da Avrupada yaşasan 40-50bin doların olsa Kiaya bakarmısın?
    Bağırdığım çağırdığımda yok...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QralCess -- 13 Aralık 2017; 9:21:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Şimdi kianın sayfasına baktımda stringer göremedim. Bu konunun kaynağı neresidir acaba 🤔

Kaynak :

https://www.kia.com/us/en/vehicle/stinger/2018/overview
  • sanılanın aksine abd'de kia ve hyundai'nin imaj ve pazar sorunu yok. maintenance fee dedikleri bakım maliyeti düşük olduğu için zirveye oynayan markalar.

artık şunu anlayalım türkiye pazarı bu global firmalar için otomotivde hiç önemli bir pazar değil. türkiye'de satılmıyor diye intihar edip fabrikayı kapatmıyor adamlar.
  • Maşallah. kia stinger fiyatı füzesiyle aynı = 38.000 USD

Silinebilir
  • kerotobil K kullanıcısına yanıt

sen dediğimi anlamadın.şimdi para birimini nasıl kazandığını geç paranın değerinide geç.
    örnek olarak iki taraftada paranın adı bitcoin.şimdilerde meşhur diye bunu yazıyorum.
    sen burada 2bin bitcoin aylık gelir sağlıyorsun.
    bende orada aylık 2bin bitcoin aylık gelir sağlıyorum.
    sen buradaki fiyat vergilendirme ile alacağın polo 90 bin bitcoin.
    bende oradaki fiyat vergilendirme ile alacağım stinger 50 bin bitcoin.

yani anlatmak istediğim paranın değeri kazanma şeklin değil.hangi devletin halkı ne kadar sömürdüğü üzerine bindiği mesele.paranın değerine kazanma şekline bakmaya gerek yok.oradaki adam oranın para birimiyle 2bin birim maaşıyla 25 ayda bu araca sahip olur.sen buradaki 2bin birim maaşınla 45 ayda sahip olabileceğin araba ortada.
    umarım anlatabilmişimdir.

• Güzelmiş ama arka ve iç kısım pek bir sıradan duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vortex35

quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Şimdi kianın sayfasına baktımda stringer göremedim. Bu konunun kaynağı neresidir acaba 🤔

Kaynak :

https://www.kia.com/us/en/vehicle/stinger/2018/overview

• quote:

Sen Amerika'da Avrupada yaşasan 40-50bin doların olsa Kiaya bakarmısın?
    Bağırdığım çağırdığımda yok...!

İhtiyaçlarım önemli. İhtiyaçlarımızı karşılıyorsa ve rakiplerine göre bana daha iyi geldiyse alırım. Hiçbir zaman marka takıntım olmadı.

Android kullandım yıllarca. Gidipte telefonum illa Samsung olsun demem. Xiomi, huawei yada başka marka da olsa eğer ihtiyaçlarıma yetiyorsa onu alırım. Yani paramın alacağı en iyi şeyi alırım, bana göre en iyi olanı alırım. Burda iyilikten kasıt en uzun batarya yada en yüksek Megapiksel anlaşılmasın. Mesela kızılötesi sensöre ihtiyacım varsa diğer telefonları elerim. İhtiyacım ne ise önce onu bilirim ve ona göre hareket ederim. O yüzden sonradan pişmanlık yaşamam.

Kia'nın D, E segmenti araçları en az mercedes kadar dönüp kendine baktırıyor. Ben Arabistan'da yaşıyorum. Son yıllarda trafikte inanılmaz lüks sınıf Kia'lar görüyorum. İnsanlar gayette alıyor, çünkü en önemlisi bu araçların servis ve yedek parça ağı premiumlar kadar hatta bazı açılardan onlardan daha iyi oturmuş. Parçaları da muhtemelen daha ucuzdur. Tamirciye gittiğinde Mercedes'le gidersen güzel bir yolarlar ama Kia ile gidersen onu yapma ihtimalleri daha düşük.

Medine'de Mercedes servisi yokken Kia'nın var mesela. Bu bile tercihi etkiler. Türkiye'ye bakınca Bmw ve Mercedes'in satış sonrası hizmetleri gayet yaygın biliyorum evet ama dünyanın geri kalanında böyle olmayabiliyor. Türkiye'de nasıl Volvo, jaguar azınlıktaysa Mercedes ve Bmw de burda nerdeyse o derece azınlıkta. Mesela 3 serisi, 5 serisi çok nadir 7 serisi var çoğunlukta. Mercedes için de bu geçerli S'ler çoğunlukta. Burda C, D ve hatta E segmenti premium araç yok denecek kadar az. D, E segmentini Koreliler Kia, Genesis ve Japon premiumlar İnfinity, Lexus gibi markalar dolduruyor. C segmentinde premium ise nerdeyse sıfır.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.