Şimdi Ara

2018 itibariyle motorlu taşıtlar vergisi MTV 'ye %40 ZAM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
480
Cevap
3
Favori
34.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
199 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelir getirici önlemler kapsamında binek otomobillerin vergisine yüzde 40 zam yapılacağını açıkladı.

Binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi önümüzdeki seneden itibaren yüzde 40 artırılacak.

Kaynak:http://www.haberturk.com/basbakan-yardimcisi-simsek-konusuyor-1650568-ekonomi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anjeliqué -- 28 Eylül 2017; 11:14:27 >

• Şu gurbetçilere fena küfrediyorum öyle böyle değil. Medeniyetin göbeğinde elleri şeylerinde rahat rahat yaşıyorlar. Gelip buraya oralar çok iyi buralar çok kötü diyorlar. Ulan gelsene buraya yaşa burda. Vergi çokmuş. 250 bin tllik arabanın ülkeye girişi 90 bin tl dünyanın neresinde böyle bir vergi var?

Bunlarla tartışmayın. %70'i cahil. Benim arabam yok bananeciler bunlar. Ben zaten 50 liralık benzin alıyorumcular bunlar. Geri kalan %30'u da trollük yapıp para kazananlar ve durumun farkında olupta yandaşlıktan para kazananlar.

Gelir vergisine de zam gelmiş. Araba kullanmıyorsun da senden gelir vergis ide mi kesilmiyor diyorum. Yine %70'ini gelir vergisinin ne olduğundan haberi yok.

Seçimler yapılırken Hani şu mail alırken resimdeki arabayı işaretleyin kutucuğu çıkıyorya öyle birşey olsa bakın bakalım oyların oranları kaç çıkacak. Bu ülkenin sonu hiç iyi değil ve son zamlarını yapıyorlar. Yapacak zam kalmadı. Bir sonraki aşama aldığımız nefes.
  • %40 mı? ÇÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ!

Allah bildiği yapsın artık. Resmen soygun var.
  • %400 olmalı, 40 yetmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %40 ??? HAHAHAHAHHAHAHA artık diyebilecek hiçbir şey yok. Boğazınızdan geçen her lokma haram olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JabbaWockeeZ -- 27 Eylül 2017; 14:24:29 >
  • YETMEZ ama EVET :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülke artık uzatmaları oynuyor.

2018 itibariyle motorlu taşıtlar vergisi MTV 'ye %40 ZAM

• ABV
  • quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

2019'da iktidarı rüyalarında bile göremezler artık.

Bu dediğine inanıyor musun dostum

zaten oy aldıkları kesim köylü kesimi onlarada fetö falan derler dış mihraklar derler olmadı seçimlerde hile yaparlar yine alırlar seçimi

Deveye diken bu millete öpen yaranır daha bu zamlar başlangıç.

• Yıllardır bu iconu nerede kullanacağım diye düşünüyordum
  • Sasirmis!

• Bu ne soygundur arkadaş ya, arsızlandılar iyice. halktan çalarak, biryerleri sıvamaya çalışıyorlar ve bunun adı kalkınma oluyor, kalkınmanız batsın. haram zıkkım olsun herbir kuruş.
  • Edit: Ötv değil mtv'ye zam gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scapin -- 27 Eylül 2017; 15:41:23 >
  • ötv ye de yapıştıracaklar yazıyorum buraya
  • 2018 itibariyle motorlu taşıtlar vergisi MTV 'ye %40 ZAM
  • bi bakalım millet ölmüş mü hele?

- ses çıkmıyor ağam, zam yapak mı ?

- yüzde kırk zam ver bakalım?

• Şaka gibi

• sadece binek otomobillerde vergi artışıyla kalmamışlar...

- kurumlar vergisi oranı %20'den % 22'ye çıkarılacak.
    - kurumların dağıtılmayan kar paylarından %1 tevkifat (cukka) yapılacak.
    - şirketlerin iki yıldan fazla elde tuttukları gayrimenkullerdeki %75 kazanç istisnası %50'ye düşürülecek.
    - gelir vergisi 3. dilimindeki %27 gelir vergisi oranı %30'a çıkarılacak.
    - binek otomobiller için bu vergi artışının yanı sıra aracın değerine göre ek vergi uygulanacak.
    - lojmanlar satılacak.
    - sigaranın kağıdına da ötv gelecek.
    - kiraya verilen (peşkeş çekilen) turistik tesislerin kira süresi uzatılarak ek gelir elde edilecek.

bu da bakanın açıklamalarına ilişkin "sabah" gazetesi haberi:http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/09/27/naci-agbal-mujdeyi-verdi-kamuya-binlerce-kisi-alinacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portative -- 27 Eylül 2017; 14:42:19 >

• boykot edilmediği sürece vergiden kısmazlar,bu adamlar elindeki veriye göre bunu yapıyor kendisi söylemiş bak binek otomobilde artış var diye millet kredinin altına girip araba aldığı sürece vergiler azalmaz,%90 da artış olsa yine alımlar devam edecek
  • HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN....
    GÜZELİM ÜLKENİN YAŞANACAĞINI BIRAKMADILAR,
    HERŞEY ATEŞ PAHASI OLDU.... VERGİSTAN CUMHURİYETİ,,,
    HADİ SIKIYORSA ASGARİ ÜCRETE DE %40 ZAM YAPIN
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.