Şimdi Ara

2018 insignia 1.6 cdti, motordan gelen tuhaf ses (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
7.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bende 2019 modeli var bu aracın. 40.000 kmde şu an. Sabahları soğuk çalıştırmada 2-3 sn zincir sesi geliyor. Ama çalışır çalışmaz frenden ayağımı çekince ses daha kısa sürede kesiliyor, bir alakası varmı bilmiyorum. Ancak senin sesde zincirle alakalı gibi. Bizim bu araçlara mobil ya da gm dexos2 5-30w yağlar daha iyi geliyor sanırım. Eski aracım golf benzinliydi, ona hep castrol koyardım. Ancak 2.bakım için gittiğim servis mobil yağ kullandı ve bu sabahları gelen ses dahada azaldı ve yakıt tüketimimde 0.5 litre düştü.

Bence bir sonraki bakımda castrol kullanma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: injuxsanct

"kaliteli marka yağ ile doldurun"

hocam bu olayi anlamiyorum, gittigim opel ozel servisi (bostanci sanayideki en bilindik yerlerden biri) disaridan getirilen parca ile is yapmiyoruz diyor.

kendisi castrol 5-30 koydu bu arada. bu kaliteli degil mi? bu konuda bilgim pek yok, bilindik markanin uygun normdaki yagi (dexos 2)

bakim yaptirdigim ozel servisi ariyorum, 26 ekimde bu sekilde bakim yaptirdigimi soyluyorum ve ses gelmeye basladi diyorum. sizin aracin trigeri gitmis, tehlikeli bu sekilde kullanmaniz hemen getirin trigerini degistirelim diyor.

30binde trigerini degistirdikleri arac da varmis, 90 binde degistirdikleri de.. tuttuklarini opuyolar herhalde ben anlamadim bu isi.

madem boyle bir sorun oldu once bi koydugumuz yagi degistirelim dusuncesi hic yok, istedigin yagi koy yine yapar kafasindalar. pesin pesin de yagi getirirseniz 150 lira da isciligi olur diye hemen sikistiriyor lafin arasinda.

insan biraz utanir sikilir, yaptigi isten. bir cozum uretelim derdine girer ama yok. bunlar nasil esnaf aklim almiyor.

hele bir de yetkili servise gitsen sana bu parayi cekerler bak biz yine iyiyiz ayagina yatmiyolar mi cildirmamak elde degil.

Alıntıları Göster

Öncelikle ilk işiniz Castrol yağdan kurtulmak olmalı. İstediği kadar dexos2 onayı olsun.

Yağ kanallarının temizlenmesi için, engine flush işlemi yaptırın. Würth veya Liqui Moly gibi bir markanın engine flush sıvısını kullanabilirsiniz.

Mobil1 esp 0w-40 yağa geçin. Zincir ve itici sesinden kaliteli yağla kurtulabilirsiniz.

Bir sonraki yağ değişim işlemini 5-6 bin km sonra yapın ve yine engine flush işlemi yapın.

Bu şekilde zincir sesinden kurtulan bir sürü Opel kullanıcısı var.

• butterfly_effect_53 B kullanıcısına yanıt
    tekrar yaptigi ilk anda motoru kapat/ac yontemini deneyecegim.

yagi degistireli 2 hafta oldu sadece. tekrar yag filtresi ve yagi hemen degistireyim mi ?

• bendede var aynı araç sanırım bende sizden daha sık oluyor araç 100.000 km ye yakın usta duydu bunlarda oluyor hastalık dedi geçti bende o şekilde kabullendim castrol 5 30 yağ kullanıldı bakımda burda okuduklarımı bende deneyeceğim ama sık olmayan bir durum için motor indirmek bana makul gelmedi.

• quote:

tekrar yaptigi ilk anda motoru kapat/ac yontemini deneyecegim.

yagi degistireli 2 hafta oldu sadece. tekrar yag filtresi ve yagi hemen degistireyim mi ?

Castrol şu piyasada bulabileceğiniz en b.ktan yağlardan biridir.

En kısa zamanda o yağdan kurtulun.

• injuxsanct İ kullanıcısına yanıt
    butterfly_effect_53 B kullanıcısına yanıt

Hocam bende de Astra K var ve aynı motora sahip. Sizin verdiğiniz bilgide benim kafama takılan bişey var. 4 litre yağ koyup üzerini bir miktar tamamladı demişsiniz. Bu motorlar 5 litre yağ alır. Hatta bazı yetkili servisler ve çoğu özel servis filtre dahil 5,5 litre yağ koyar. Önce bu bilgiyi vermek isterim.

@butterfly_effect_53 arkadaşın dediğine de sonuna kadar katılıyorum. Mobil 1 Esp gerçekten kaliteli bir yağdır. Ancak çakmalarına dikkat edin. İnternet üzerinden alacaksanız eğer 5+1 litre olarak almanızı ve Mobil'in resmi satıcı olmasına dikkat etmenizi öneririm. Linki aşağıya bırakıyorum .

https://www.hepsiburada.com/mobil/motor-yagi-c-80531050?filtreler=satici:Mobil%E2%82%AC2dOil

Motor temizleyici için Tunap, Liqui Moly, Protec veya Würth kullanabilirsiniz.

Saygılar.

Aynen, Sanayi ustslarina güvensem parasına bakmadan hemen triger veya subap ne ise hemen yaptiricam.Ama maalesef gerekmeyen işlemler yapıp gerekmeyen parçaları değiştirip haksiz yere masrafi buyuteceklerini bildiğimden,sorunu tam teşhis edip aracı öyle yaptırmak istiyorum.

B3nim aracimda sabah bit bakıyorum hiç ses yok.Öglen bakıyorum ses tekrar geliyor.Tam çözüldü demiştim.Bugun ses gelmeye başladı yine.

ilk çalışmada gelmezse bir daha stop edene kadar ses yok.

Kontağı basarken supriz yapıp gelmiyor.

Kullandigim katki biraz daha nüfuz etsin bu sefer yağ olarak Liqui moly Dexos kullanacağım.GM yag koydurmustum.Ama şimdi acaba sahte miydi ?diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemenelen zincir ama 2018 diyorsunuz araç bin km deki ? Eğer zincirse bmw mercedesler gibi motor iniyor aşağıya

• Dwayne35 D kullanıcısına yanıt
    45 bin

• Kaliteli ince yağ bu işin çözümü, birazda lifter katkısı

Mobil 1 0 40 olur,motul olur, liqui olur,

• Benim Astra da da vardı bu ses özellikle havalar soğumaya başlayınca yapardı iğrenç bir ses insanı gıcık ediyor. Ben servise götürmüştüm özel servise usta zinciri açıp bakacağız muhtemelen zincir gergisinden, o parçalar zamanla salıyor kendini metal ısınana kadar şıkırdıyor demişti.

Arkadaşım yağın sahte olabilir.

aracına motul gibi kaliteli bir yağ al filtrelerini kendin orjinal al değişimini yaptır.yüksek ihtimal ile bu sorundan hiçbir şey yapmadan kurtaracaksın

• 2016 dan beri Astra 1.6 cdti kullanicisiyim. Aracınızdaki durum sanki eksik yağ gibi duruyor. Hızlı bir şekilde motul, liqui moly ya da mobil 1 dexos 2 onaylı yağdan birini seçip engine flush kullanarak (wurth ya da liqiu moly) yağı değiştirmenizi öneririm. Ben 5w30 motul xclean efe kullanıyorum aracın garantisi bittiğinden beri. Yalnız garanti süresindeki denk gelen bakımı sadece yetkili serviste yaptırdım. Orada da mobil super 3000 koymuşlardı. Bu sürede ilk çalıştırmada daha fazla ses aliyordum. Motul a geçtiğimden beri ses bariz şekilde azaldı. Bende de motul kullanmama ragmen nadiren de olsa ses geliyor. Bir sonraki bakimda 0w30 kullanmayi planliyorum. Daha önce açılan konuda 0w30 a geçen bir arkadas sesin tamamen kesildigini belirtmisti. Sizde direkt 0w30 deneyebilirsiniz.

@injuxsanct

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 22 Kasım 2020; 9:27:49 >
  • quote:

"kaliteli marka yağ ile doldurun"

hocam bu olayi anlamiyorum, gittigim opel ozel servisi (bostanci sanayideki en bilindik yerlerden biri) disaridan getirilen parca ile is yapmiyoruz diyor.

kendisi castrol 5-30 koydu bu arada. bu kaliteli degil mi? bu konuda bilgim pek yok, bilindik markanin uygun normdaki yagi (dexos 2)

bakim yaptirdigim ozel servisi ariyorum, 26 ekimde bu sekilde bakim yaptirdigimi soyluyorum ve ses gelmeye basladi diyorum. sizin aracin trigeri gitmis, tehlikeli bu sekilde kullanmaniz hemen getirin trigerini degistirelim diyor.

30binde trigerini degistirdikleri arac da varmis, 90 binde degistirdikleri de.. tuttuklarini opuyolar herhalde ben anlamadim bu isi.

madem boyle bir sorun oldu once bi koydugumuz yagi degistirelim dusuncesi hic yok, istedigin yagi koy yine yapar kafasindalar. pesin pesin de yagi getirirseniz 150 lira da isciligi olur diye hemen sikistiriyor lafin arasinda.

insan biraz utanir sikilir, yaptigi isten. bir cozum uretelim derdine girer ama yok. bunlar nasil esnaf aklim almiyor.

hele bir de yetkili servise gitsen sana bu parayi cekerler bak biz yine iyiyiz ayagina yatmiyolar mi cildirmamak elde degil.

Alıntıları Göster

Castrol iyi bir marka değil. Tavsiyem mobil1 esp kullanmanız. Dexos2 onaylısını tabi.

Flush yaparak da değişim yaparsanız daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

Castrol iyi bir marka değil. Tavsiyem mobil1 esp kullanmanız. Dexos2 onaylısını tabi.

Flush yaparak da değişim yaparsanız daha iyi olur

Alıntıları Göster
    Selamlar. Konudan bağımsız bir şey sorayım dedim yağdan konu açılmısken

Vectra C aracım var. Uzun süre farklı markalarda 10w40 kullandım fakat son 20 bin km'dir GM 5w30 kullanıyorum. Yağ yakma yok fakat 10bin bakımına kadar biraz yağ eksiltiyor. Ben de tamamlıyorum.
    5w30da baska bir sorunum yok. Hatta artıları var baska noktalarda.

Fakat Mobil1 denemek istiyorum önümüzdeki değişimde.

Hiç engine flush yapılmadı simdiye kadar. Ne 10w40 kullanırken ne de 5w30a geçerken.

Araç 200bin olmak üzere. Sizce liqui moly vb engine flush ürünlerini kullansam fayda görür müyüm? Çünkü aracı çook uzun süre daha kullanma planım var.
    Faydası olursa hangi konularda olur bilginiz varsa paylaşır mısınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BPG2004 kullanıcısına yanıt

Hocam engine flush yüksek kmdeki araçlara önerilmiyor benim aracım da 187.000de ben yapmıyorum yapmak istesem de. Faydadan çok zararı olur diyenler var.

Yağa gelince 5w30a geçmekle iyi yapmışsınız. Mobil kullanırsanız 10.000 km sonrasında daha az yağ eksilteceğini tahmin ediyorum fakat ilk başta farklı marka yağa geçtiğiniz için çok fark edemeyebilirsiniz mobil daha iyi temizleyecektir motoru gmye göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

2016 dan beri Astra 1.6 cdti kullanicisiyim. Aracınızdaki durum sanki eksik yağ gibi duruyor. Hızlı bir şekilde motul, liqui moly ya da mobil 1 dexos 2 onaylı yağdan birini seçip engine flush kullanarak (wurth ya da liqiu moly) yağı değiştirmenizi öneririm. Ben 5w30 motul xclean efe kullanıyorum aracın garantisi bittiğinden beri. Yalnız garanti süresindeki denk gelen bakımı sadece yetkili serviste yaptırdım. Orada da mobil super 3000 koymuşlardı. Bu sürede ilk çalıştırmada daha fazla ses aliyordum. Motul a geçtiğimden beri ses bariz şekilde azaldı. Bende de motul kullanmama ragmen nadiren de olsa ses geliyor. Bir sonraki bakimda 0w30 kullanmayi planliyorum. Daha önce açılan konuda 0w30 a geçen bir arkadas sesin tamamen kesildigini belirtmisti. Sizde direkt 0w30 deneyebilirsiniz.

@injuxsanct

Yetkili servisler GM yağ kullanıyor ama GM kime ürettiriyor bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.