Şimdi Ara

2018 ilk bahar (Mart-Nisan) Motor Secimi icin Yardim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3 ay icinde motor almaya niyetim var.
    Butce 12-18.000 tl arası.
    Taksitle alacagim (kredi veya kart+kredi ile)
    Boy; 1.80
    Kilo:86
    Tercihen: Maxi Scooter ayak koyma yeri genis olmalı.
    Cc: 200-250 cc
    Sogutma: Su sogutmalı
    Teker: yuksek olmalı cogu yol kostebek yuvasi gibi
    Marka-Model-Tavsiye bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyat sıralamasına göre seçenekler:
    - HONDA PCX 150 13,500TL
    - SYM Joyride 200ABS 13,990TL
    - Yamaha NMAX155 15,480TL
    - Piaggio Medley 3,670Eur
    - SYM Joymax250i 17,990TL
    - Suzuki Burgman 200ABS 18,950TL

Tabi 3 ay sonra fiyatlar ne olur bilemeyiz.
  • Aklımda Yamaha Xcity 250 vardı.

14.500 tl Buyuk teker Gayet guzel goruntusu var ama sıfır yok galiba 2016 son gelen parti veya 2017 aen bası geldi devamı gelmedi

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    Bazı bayilerde sıfırı var 2016 model fiyatı 15500-16000TL
    https://www.sahibinden.com/motosiklet-yamaha-x-city-250?sorting=km-nu_asc

Güzel görüntüsü kişisel zevktir. Benim beğendiğim bir model değil. Sele altı bagajı çok küçük, kask koymak için arkaya çirkin bir topcase koymanız şart. Onun yerine madem büyük teker istiyorsunuz piaggio medley tavsiye ederim. Hem sele altına 2 kask sığıyor, ABS var start-stop var Xcity'ye göre çok da az yakar. Xcity Xmax gibi maxiler şehiriçi 3.5-4lt yakıyor, tüketim önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Bazı bayilerde sıfırı var 2016 model fiyatı 15500-16000TL
    https://www.sahibinden.com/motosiklet-yamaha-x-city-250?sorting=km-nu_asc

Güzel görüntüsü kişisel zevktir. Benim beğendiğim bir model değil. Sele altı bagajı çok küçük, kask koymak için arkaya çirkin bir topcase koymanız şart. Onun yerine madem büyük teker istiyorsunuz piaggio medley tavsiye ederim. Hem sele altına 2 kask sığıyor, ABS var start-stop var Xcity'ye göre çok da az yakar. Xcity Xmax gibi maxiler şehiriçi 3.5-4lt yakıyor, tüketim önemli.

Medley 150cc degil mi?

Ben sehirler arasi da gitmek isterim hafta sonlari bu nedenle ;

*Su sogutmalı

*200-250cc maxi Scooter olsun istiyorum..

Şehir ici düşünsem 125-150cc alır gecerim

• Bence pıaggıo medley kesınlıkle parasını hak edıyor, ama cc olarak mutlaka daha ustun bırseyler ıse joyrıde 200 abs derım, heryere gıtmeye yeteceek gucu var,kalan parayla cokta guzel ekıpman + zıncır+
    dısk+topcase vs duzerdım ben olsam.
  • ibo83 kullanıcısına yanıt
    sıfır olma zorunluluğu yoksa 2. elde seçenek çok. Yalnız 250cc maxiscootera geçtiğinde büyük teker aramayacaksın, gerek de yok.
  • 2018 de Honda Pcx 150 yeni kasası ile çıkacak muhtemelen. Tokyo fuarında yeni kasanın hibrit ve elektrikli modelini tanıttılar. Türkiye ye en kötü benzinli yeni kasası gelecektir. Ama renkli full dijital ekran ve led farları, anahtar cepte iken çalıştırma gibi özellikleri var.

• 250 cc de büyük tekere neden gerek yok?
  • bhsoz B kullanıcısına yanıt
    Çünkü zaten ağırlar ve ağırlık merkezi yere yakın olduğundan denge sorunu yok, yol konforu açısından bir artısı olmadığı gibi sele altı bagajı küçülmekte yamaha xcity örneğinde olduğu gibi. Daha küçük ve hafif scooterlarda büyük teker avantajdır hem yol konforu hem de denge açısından.
    Sürüş konforu bakımından sym joymax(14-13" teker), suzuki burgman (13-12" teker) ve piaggio xevo (14-13" teker) 'nun yamaha xmax (15-14") ve yamaha xcity (16-15") den daha iyi olduğu bir gerçek. Yamahalar bayağı sert yani çukur tümsek geçişlerini böbreklerinizde hissedersiniz zaten seleye oturunca bile anlarsınız. Büyük teker olmaları ile bir ilgisi yok gördüğünüz gibi.
  • teşekkürler
  • çok eski bir motor kullanıcısı olarak sana tavsiyem şu aralar almandır. çünkü şu aylarda motor fiyatlarında muazzam indirim olur. özellikle bmwde. %30a kadar indirim bile alabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.