Şimdi Ara

2018 Ford Focus MK4 10 Nisan'da Tanıtılacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
7.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baya bir uzamış belli oluyor fotodan bile. Demek ki, bagaj hacmi de arka diz mesafesi de ferahlayacak.

Bu böyle ise sedan'ın arka kompartımanı efsane rahatlıkta olur ki, en çok eleştirilen kısım arkası ve küçük bagajıydı.

Bu arada güncel dizel otomatiği yani 1.5 tdci powershift olanınıkullandım, çok güzel hızlanıyordu çok başarılı bulmuştum.

Aynı motor şanzımanı koy hb ve sedana giriş fiyatını ( dizel için ) ver 100 bine, otomobil yetiştiremezler bizim ülkeye o kadar diyorum.

Gerçi b sınıf dizel otomatiklerin giriş fiyatı bile 90 bin civarı artık ne yazık ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 ileri falan inşallah düzgün bir araç çıkar da piyasayı yerle bir eder. Geciken bir hamleydi.

• Ford Powershift şanzımanla yollarını ayırıyor anlaşılan.

Dizel, benzinli tüm otomatikler tam otomatik artık 8 ileri.

Şu 8 ileri, ZF8 veya EAT6 kalitesinde olsun bu segmentin en iyi arabası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 15 Şubat 2018; 16:18:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Ford Powershift şanzımanla yollarını ayırıyor anlaşılan.

Dizel, benzinli tüm otomatikler tam otomatik artık 8 ileri.

Şu 8 ileri, ZF8 veya EAT6 kalitesinde olsun bu segmentin en iyi arabası olur.

Şaka maka markalar anladı sanırım artık birer birer tam otomatiğe geçiş yapılıyor.

Önce Opel sonra Peugeot temmuzda honda 9 ileri zf ve 2019 ford 8 ileri tahminim yine zf şanzıman olacak. Buradan düz algı ile Peugeot da artık eat8 getirecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmst

Bir ben benzettim sanırım!?!

2018 Ford Focus MK4 10 Nisan'da Tanıtılacak

Mazda hiç aklıma gelmemişti. Birebir aynı araçlar nerdeyse.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf çekene kızıyor.( sanki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanjiro Kamado -- 15 Şubat 2018; 16:52:8 >
  • Bense tamamen mercedese benzettim, ozellikle arka kısmı. Bu jantlar zaten her arabada moda oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beğenmedim, Focus’un o spor havası kalmamış. Brandalı fotoda SW gibi görünüyor Yeni Fiesta’yı da beğenmemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Kamuflajlı fotolarda sedan güzel, HB kötü görünyordu.

HB'nin gerçeği bu kadar güzelse sedan efsane olacak demektir.

İki tane iç mekan fotosu koyayım da tartışma alevlensin.( focus club tr'den alıntıdır ).

Bu tip konsol üstünde duran ekranları sevmeyenler saydırmaya başlayabilir .

Bu iç mekan fotoları tasarım ve ekran hakkında fikir verir, malzeme kalitesi hakkında fikir vermez. Direksiyon malzemeleri baz paketin bile altında ama büyük ekran var, arge aşamasında içi rastgele montajlanmış bir araç.

2018 Ford Focus MK4 10 Nisan'da Tanıtılacak2018 Ford Focus MK4 10 Nisan'da Tanıtılacak

Focus 3'ü kullandıktan sonra Focus 3.5'u özellikle dış tasarımını beğenmemiştim. 3'te kullandıkları teyp her ne kadar bir arabada gördüğüm en akılsız, en kullanışsız teyp olsada ses sistemi çok iyiydi. Yol tutuşunu, ses sistemini ve dış tasarımını arada özlesemde Focus 4'te eğer bu fotoğraflardaki gibi bir iç mekanla çıkarsa Ford batırmış arabayı. Bu iç tasarımla Şu anki fiyatlarını da düşünürsek ya Focus 3 ile arasında ciddi kalite farkı olmalı, yada fiyatına aşırı zam yapmamalılar bence. Hem içten hem dışarıdan Egea HB olmuş bu araba. Focus'u Focus yapan izleri göremedim, daha çok Ford altyapısı yüklenmiş Egea olmuş. Hala ilk sayfadaki Mavi araçtan umutlu olsamda şuraya bi Egea'yı koyalım;

Özellikle arka kapı çizgisi, arka kapı-cam çizgisi, bagaj tasarımı, spoiler'ı, arka stop tasarımı, ön sis ve far grubu Egea'ya "bana göre" fazlasıyla benzemiş. Çok fazla özgün bir tasarım göremedim. (Focus 3'teki gibi)

Focus 3 her ne kadar çok fazla tuşlu ve karmaşık gibi görünen bir tasarımı olsada kendine has bir tasarımı vardı. 4 kollu direksiyon (Üstündeki gri kaplama ne kadar dandik olup akdeniz sıcağını görür görmez balon yapsada) güzel bir tasarımı vardı. Ele oturan keyifli bir direksiyondu. Ancak yukarıdaki fotoğraftaki gibi 3 kollu direksiyonla çıkarırlarsa arabayı yine Focus çizgilerinden birini daha yok etmiş olacaklar. Şahsen bir sedana dünyanın parasını bayılacaksam 4 kollu direksiyon isterim. Egea'daki direksiyonun kopyasını değil.

İç tasarımda da ekranın konumu, klima düğmelerinin yeri ve tasarımı, kadran çevresindeki konsoldaki gri şerit bile çok fazla tanıdık duruyor.

Ford yeni tasarım yapmakla uğraşmak yerine Focus 3'ü aynen alıp uzatıp güvenlik ve teknoloji yönünden adam etsin zaten yok satar. Gidip Mazda'dan (Bundan da benzerliği gözümden kaçmadı) yada Egea'dan tasarım hacılayıp yeni Focus demenin manası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Arka kapının üzerinde başlayan omuz çizgisine bayıldım, BMW tipi hofmeister cam kıvrımı ile harika durmuş. Arka camın yatıklığı ve profil ayrı bir güzel, araba Rwd hatchback gibi şöyle bir arkaya yaslanmış resmen. Burun keskin ve farklı duruyor. Uzun bir süre sonra ilk defa yeni çıkan bir otomobil farklı ve güzel geldi, o ne ya yanyana binalarda duran showroomlarda asker gibi satılan t-roc, karoq, gurok, arog aynı arabalardan gına gelmişti vallahi.

arkadan itiş gibi duruyor aynen

hbler arkadan itiş gelse yok satar efsane olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Hayalet ekran yok orta ekran arka koltuğa bakıyor. Dışı efsane olsa da içi hoş değil bence. Birde şu ekstra paket olayına çözüm gelmeli. X paket smart paket cart curt 20bin ekstra çıkarıyorlar. Mevcut 120hp motor da hiç canlı değil.

bunlar tam kesin şeyler değil arkadaşın editlediği gibi
  • İç mekan ile ilgili atıp tutmadan önce şunları bir değerlendirin:

1. Konsol üzerine yerleştirilen büyük ekranları görünüş olarak kimse sevmiyor ama kullanım rahatlığı, ergonomi ve sürüş güvenliği bakımından en ideal yer orası. Orta konsola gömülü olanlar güzek görünüyor ama kullanımı ve erişimi rahat olmuyor, yolda sürüş güvenliğini tehditediyor. Firmalar kullanım rahatlığı ve sürüş güvenliğine daha çok önem veriyorlar.

2. Konsolun üstünde ekran olayı artık bir benzerlik olarak değerlendirilemez. Birçok marka artık ekranı oraya koyuyor zaten.

Ben bu Focus'un iç mekanını beğenen tek kişiyim sanırım. Ekran Fiesta gibi çok emanet olmamış, Fiesta'ya biraz daha geride konumlandırılmış ve daha oturaklı olmuş.

quote:

Ford yeni tasarım yapmakla uğraşmak yerine Focus 3'ü aynen alıp uzatıp güvenlik ve teknoloji yönünden adam etsin zaten yok satar. Gidip Mazda'dan (Bundan da benzerliği gözümden kaçmadı) yada Egea'dan tasarım hacılayıp yeni Focus demenin manası yok.

Buna katılamayacağım. Focus 3'ün iç mekanını daraltan ve insanı boğan şey gereksiz derecede uzun olan ön konsoludur. Ön camın dibinden itibaren 60-70 cm uzayan bir ön konsolu var. Aslında Focus3 dış boyut olarak küçük değil bu çok uzun ön konsol yüzünden içi dar kalıyor. Ford zaten bunun farkına vardı ve daha kısa bir konsol tasarımı yaptı yeni kasasında.
  • c sütunundaki çıkıntı çok güzel ama golf alırım.
  • i30 fotoğrafı koyup kimi kandıracağını zannediyorsun?
  • Dış tasarımını çok beğenmedim ama 8 ileri otomatik her türlü iş yapar.
  • Mevcut focus içi 141 bin fiyat verdiler yeni focusu düşünemiyorum
  • İlk mesaja bilgi eklendi. Teaser videosuna ulaşabileceğiniz adres eklendi.

• Kabinle ilgili kaygilarim var fiesta gibi olmaz umarim.

• Araç olmuş dedirtiyor bence.Yol tutuş konusunda referans olmasının dışında,konfor ve içi mekan kalite v.s gibi bir kaç konuda daha referans olursa,Sınıfının lideri olur.

Ülkemizde özellikle 5 kapılı modeli,her beğeniye uymuyordu.Ağırlıklı sedanı tercih ediliyordu.

Bu sefer durum değişecek gibi.Çünkü hb olanı da artık daha fazla tercih edilir gibime geliyor.

• fiyat çok ama çok önemli, yeni focuslar fiyatta rekabet edemiyorlar. Piyasası çok azaldı geçmişe göre, bir yol tutuşu vardı onu da diğer araçlar esp filan diyerek yakaladı zaten.

Böyle birbirinin kopyası tasarımlarla piyasada nasıl var olacak bu firmalar bilmiyorum.

Bkz: i30, nasıl silindi piyasadan. Gitti golf-astra çakması bir kasa çıkardı fiyatı da aynı seviyede tuttu insanlar gidip kore alır mı aynı fiyata? Almaz.

Focus da bu gidişle ayağına sıkacak gibi geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.