Şimdi Ara

2018 F/P Tatil Fırsatları (Ana Konu) (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.850
Cevap
127
Favori
207.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam nerden bakiyorsunuz Sueno'ya? Tatilsepeti? Jolly? Suenotur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Hocam nerden bakiyorsunuz Sueno'ya? Tatilsepeti? Jolly? Suenotur?
    Hocam zahmet ettiriyorum sana;

sueno golf ve deluxe e
    setur,suenotur,jolly,tatilsepeti
    inanırmısınız hergün kolluyorum yani
    1 ekim 6 ekim çıkış toplam 5 gece
    eylül 24 sonrasıda oluyor ama hem fiyat açısından farkediyor hemde sizde demiştiniz ben olsam ekim başını tercih ederdim diye. ona istinaden 01 ekim diyorum..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Aslinda oteller tam arkadasimizin sikayet ettigi konudan para kazaniyorlar :) En az tuketen ve en cok tuketen misafirlerin gunluk maliyetini hesaplayip , genel giderleri bu kaleme ekleyerek geometrik ortalama ile net maliyeti cikartiyorlar. Ondan sonra da oda satis fiyatlarini belirliyorlar. Bu durumda az yiyen cok yiyene sponsor olmasin demekle oteller hersey dahil sistemde calismasinlar demek arasinda hicbir fark yok. Oteller bu taleple hersey dahil sistem arz etmeye devam edecekler.

Hersey dahil sistemi daha once de acikladigim gibi her otelin kendi standartlarina gore olusturulur. Kimisi Turk kahvesini ekstra yapar kimisi cikartir Chivas 18 YO viskiyi sisesiyle onune koyar. Burada tercih tamamiyle musteriye aittir. Kimi tesislerde saat 12de ayrilmaniz ekstra gecireceginiz sure icin ucret istenir kimisi de 3un 5in hesabini yapmaz dilediginiz kadar tesisi kullanabilirsiniz. Burada da tercih musteriye aittir.

Yan masada sizden cok yemek yiyen tesisin imkanlarini kullanan adam varsa bu onun tercihidir. Ama ben onun yemegine icecegine sponsor oluyorum dusuncesi yalnizca sizin tatilinizi zehir eder ya da sikayetci oldugunuz diger konu gibi farkli arayislara iter.

• serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Hocam peki Suenotur ile telefonda mi gorusuyorsunuz?

Eger cevabiniz hayir ise telefonla gorusmenizi oneririm. Fiyatlar diger tur operatorleriyle ayni oluyor genelde.

Bir de dolar kuru ciddi oynaklik gosteriyor. Fiyatlarda guncelleme yapmak isteyebilirler. Bu noktada biraz hizli davranmakta fayda var kanisindayim.

• phuket he bedava 85 tl ,otostopla gidiliyor mu oraya ,uçak parasıyla 5085 tl oluyor da ,onun için soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurrsy

phuket he bedava 85 tl ,otostopla gidiliyor mu oraya ,uçak parasıyla 5085 tl oluyor da ,onun için soruyorum
    Arkadaş yurtiçi hoteller konusunda uç örnek olan dubai örneğini verdiği için tayland dan bahsettim .5000tl ye nerede uçak bileti çok pahalı bulmuşsunuz geçen hafta 21agustos 07eylül thy direk phuket aktarmasız aldık 3300tl ye Dubaiyede yürüyerek gidilmiyor herhalde değil mi?

Selamlar

• Arkadaslar 2019 yaz tatili icin kafa yormaya basladinizmi? Basladiysaniz eger beklentileriniz fiyat olarak nedir?

Bu döviz yüzünden yükselis sizce nekadar olur?

Ocak ayinda baktigim otellere foyatlar bu sekildeydi:

6 gece 7 gün

Euro kuru 4,75

4-5 yildizli otellerin en ucuzlarindan 2500 TL /526 euro ( kalite yönden düsük)

benim Kaya Sideden aldigim 3350/700 euro ( ortalamasi biraz daha yüksek)

Biraz daha iyi oteller 4500 tl 950 euro/ orta sinifin biraz üstünde ama benim bütcemin üzerinde

Simdi hesapliyorum kur euro 7,50, euro bazinda benim tuttugum ne iyi ne kötü otel 5250 TLye geliyor.

Daha iyi otellerden bahsetmiyorum bile.

Valla otelciler ne yapacaklar bilmiyorum ancak yerliler baya bir zora girecek gibi

• turizmpsikoloğu T kullanıcısına yanıt
    Herşey süper görünüyor,bi eksik mix çerez bademli fıstıklı falan 👍😅

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • swandor topkapı yı nası bilirsiniz arkadaşlar giden varmı
    eylül ayı için 4-5 günlük bi tatil planlıyorum

swandor topkapı
    crstal paraiso
    limak limra
  • Ne garip insanlar var. Wc kağıdını da koysaydın

• serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Hocam hilton kemeri al geç ekimde 300 lira kişi başı sueno mueno aratmaz emin olun ben bile düşünüyorum tekrar 3 günlük kaçamak yapsammı diye
  • #TatilBudurPişmanlıktır Twitter da TT olmuş dikkatli olun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssmm

Hocam hilton kemeri al geç ekimde 300 lira kişi başı sueno mueno aratmaz emin olun ben bile düşünüyorum tekrar 3 günlük kaçamak yapsammı diye
    HOCAM teşekkür ederim tavsiye için ama sueno bu hotelden kat ve kat üstün..aynı fiyata...

• cancan_burak kullanıcısına yanıt
    haklısınız üstad..rahatsızlık verdiğim için özür dilerim..mesajı sildim..

• yirthan kullanıcısına yanıt
    üstad benim alıntıyı silebilir misiniz? ben kendi mesajımı sildim..evet buradaki fırsat sadece bana olmuş..forumdaşlara fırsat değil belki fikir verir ancak..

• radko kullanıcısına yanıt
    yazlık bir yakınımın...biraz da sevinçle bir anda yazmış bulundum...demek istediğim hemen yanındaki otele gitmek için kaç aydır bütçe, uygun zaman takibindeydim...5 gece için ödeyeceğin ücretin yarısına 10 gün dilediğin yerde yüz, dilediğin yerde ye..üstelik benzin bu pahalılığına rağmen dahil...keşke herkese böyle fırsatlar gelse de tercih hakları olsa..parası çok olan zaten burada fırsat takip etmez..syg.

• zvzv Z kullanıcısına yanıt
    Iyi geceler.2 ay önce spice otelden çok memnun ayrıldım.suan geceliği 1100tl.5 gece için sizce almamalimiyim.okadar kötümü

• Bu sene sadece 2 adet otel aldim fakat 2019 da 3 adet farkli otel rezervi yaptiracagim ,erken rezervasyon tarihleri icin hangi zamanlar uygun yil icinde ? 2019 konusunda gorusmek uzere arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: oslm8206

Iyi geceler.2 ay önce spice otelden çok memnun ayrıldım.suan geceliği 1100tl.5 gece için sizce almamalimiyim.okadar kötümü
    şu an spice hotel de 3. güne başlyorum ((sabah 8:30)... Bu otel ve devamında bodrum cocosta yapacagım tatil bitiminde tesislerin detaylı değerlendşrmesini yaoacağım....

Sorunuza gelince n benim fikrim... 'Almamalısınjz' o parayı kesinlikle haketmez... Otelin olumlu tarafı; mimarisi ve iç dekorasyonu... Gerçekten farkl... Fakat bunun dışında aklınıza gelen herşey ya vasat yada beklentinin çok altında kalır...

Şu an burada olduğuma pişman değilsem trk nedeni; aralık ayında erken rez.dan çok uygun sayılabilecek takama almış olmam (kişi başı 228 tl ye gelmişti yani günlük oda: 456tl) Velekte bu otelin bulunduğu mevkide ve sırada bu fiyata herhangi bir tesise girmek (erk rez bile) pek mümkün değil... Fakat şunu yazayım o zaman otel içşn düşündükleri daha net anlaşılır... Seneye erken rez ile yine çok uygun fiyattanbulsam bile bu otele tekrar gitmem.... çok jalabalık.. her yerde sıra var, guda vasat hatta vasatın altı... hijyen iyi değil... personel çok eksik, bir o kadar daha personel çalıştırsalar ya yeter ya yetmez anlayın.. Personelden bazısı tğrkçe bilmiyor, ingilizcenşz yoksa derdinizi ankatamazsınız... ve berbat belek denizi (bunu zaten biliyorduk otel değerlendirmesi dışıdır)

Sonuç: spice hotel çok çok kelepir bulmadıkça almayın...!

• Arkadaşlar Selamlar;

Konuyu açtım fakat, konuda bilgi karışıklığı olmasın diye konuyu kilitledim.Sizlerden de gelen istekler doğrultusunda erken rezervasyonlar başladığı an açtığımız yeni konudan devam ederiz.

Konu linki:https://forum.donanimhaber.com/2019-f-p-tatil-firsatlari-ana-konu-cok-yakinda-aktif-olucaktir--134723410#134723410
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.