Şimdi Ara

2018'e Girerken PS3 Almak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
3
Favori
2.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayali güzel, bi otursam saatleri deviririm diyorsun ancak artık indie oyunlar bile bitsin de kurtulsak dedirtiyor.

Ps3 almak anlamsız şu zamanda. Ps4 bile değil pro alın sevilen hatta ne alaka denilen tüm oyunların remasteredı çıkıyor zaten.

Alın oynayın yeni oyunları artık zaman geçtikçe eski oyunlarında çekiciliği azalıyor burun kıvırıyorsunuz istemeden de olsa, bir şaheser olması istisnası yoksa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wernher von Braun

quote:

Orijinalden alıntı: maxneto

O yeni oyunları kaldırmayan laptopun bile ps3 ten güçlüdür.Alma

i7 4510u işlemci, 840m ekran kartı mevcut. Performansı fena değil ama konsol gibi de olmuyor. 11 yıllık konsolun GTA 5'i kaldırması nedir ya

Hocam ps3 kaldırıyor gta 5 i ama aşırı derecede fps düşüşleri oluyor.Bence ya bekleyin yada laptopu satıp ps4 alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AİGUN -- 12 Aralık 2017; 3:17:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam, ben de 2009 da ps3 nesline slim ile baslamistim. Yeni nesil gazina 2013 temmuz ayinda sattim. Ps4 neslin basinda rezaletti oyun yoktu, ilk aldigim fat cuh1000 serisi jet motoru gibi calisiyordu. Vs vs derken ps3 neslindeki o muhtesem klasicleri hicbir zaman unutumadim.

Cocuklugumda oynadigim PS2 classic leri olan ico, shadow of the colossus,Black, Sly cooper, god of war, Metal gear solid gibi oyunlarin HD versiyonlarini PS3 e cikarmislardi. Ben de bu tarz oyunlari ps4 de goremeyince sizin gibi dusunup ps3 alsam mi diye dusundum.

Sonra ps3 super slim buldum.arastirdim. En son teknolojik olarak yenilenen ps3 modeli olmasi onemliydi. O yuzden zar zor cok temiz 2013 de alinan super slim 500gb ve 1 kumanda (adam kumandanin irzina gectigi icin sonradan yeni kumanda aldim ) toplamda 500 tl ye geldi. (2016 ekimde aldim)

Bu saydigim ve onceden dijital ile indirdigim oyunlari 4-5 sene sonra oynamaktan bile cok zevk aldim.PS3 te ozellikle ps2 den HD oyunlari oldukca cok var. bu yuzden o neslin oyunlarini oynamak bile cok eglenceli. Evet grafikler kotu gelebilir. Ama ben 2016 da aldigim konsolu arada bile acip (hatta 2 hafta once update geldi 😂) tekrar icine girmek bile eski seyleri yasatiyor.

Ps3 te tum gow serilerine sahibim ps4 te gow3 ile dahil olmak uzere yeni gow oyunu ile birlikte ciktigi hafta kendime iyi bir god of war haftasi yapacagim :) size tavsiyem ps3 temiz bulun benim gibi . eski anlarim keyfini cikartin.

• Haykıran Bıngıldak kullanıcısına yanıt
    Lisedeyken 50 yaşına gelsem bile oynarım diyordum ki öyle olmuyormuş yaş ilerledikçe anladım :)

Witcher 3, GTA V videoları izliyorum harika. Sanki ps3'den bu zevki alamayacağım.

Ps4 pro düşünmedim değil fakat 4k tv yok. 4k dışında da gereksiz olduğunu düşünüyorum. 30 fps stabil çalıştırsın, kasma donma olmadan 1080p oynasam yeterli.

• Sizin yaşadığınız durumu 2007 senesinde ps3'de yaşamıştım. Resistance ve nfs: carbon dışında oyunum yoktu. Ps2 cafelere gider pes 6 oynardım. Hatta evdeki ps1'de tekken 3 oynadığımı bilirim

Ps3'de de güzel exclusive oyunlar var oynamadığım. Beyond: two souls, heavy rain, the last of us gibi. Gerçi bu saydıklarımın hepsi ps4'e de geldi. Hatta devam oyunları da ps4'e çıkacak. Yine de ps3 daha ucuz bir çözüm olarak çıkıyor.

Ps3 almayı bayadır düşünüyordum fakat sarı ışık konusundan dolayı 2. El aldığım makinenin elimde kalma riski vardı. Bu yüzden hep erteledim. Umarım ps4'de bu gibi sorunlar tamamen çözülmüştür.

Aynı oyun iki farklı konsol karşılaştırma videolarında ps4'ün bariz üstünlüğü var. Örneğin NBA 2K18 karşılaştırma videosunu izledim. Cidden berbat gözüküyor eski nesilde. Ben sanırım Alice Madness Returns gibi oyunlar alırım ps3 alırsam.

Evde de 10 yıllık bir sony ev sinema sistemi var. Bir kez bile 5.1 dolby oyun keyfi yapamadım. En çok içimde kalan şeylerden biri de o dur.

Konuda tüm oyunculuk hayatımı anlatıyorum cidden şimdi farkettim

• Benim hala ps3üm ve kutulu oyunların hepsi duruyor. Ve oynamadığım bir sürü oyun var duruyor orda, açıp oynayacağım ama çalışan insansan özellikle açtım bekledim oyuna başladım üşeniyorum baktım yeni nesilde de alıyorum oynamıyorum kalıyor birikiyor son bi aydır tüm akşamımı ayırıyorum oyunlara ama sosyallik 0 'a iniyor diğer türlü de 1 saat fırsat bulamazdım oyun oynamaya . Eh 25 yaşına geldik artık gençlik gittiği için ekran başında geçirdiğim her saniye yazık oluyor gibi geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygun fiyatlı bir PS4 Slim al keyfine bak.

• quote:

quote:

quote:

i7 4510u işlemci, 840m ekran kartı mevcut. Performansı fena değil ama konsol gibi de olmuyor. 11 yıllık konsolun GTA 5'i kaldırması nedir ya

Hocam ps3 kaldırıyor gta 5 i ama aşırı derecede fps düşüşleri oluyor.Bence ya bekleyin yada laptopu satıp ps4 alın

18 fps ye kadar düşüş yaşanabiliyor, yaz mevsiminde ise max. 45 dk dan sonra konsolu kitliyor
    Gta 5 ps3 de oynanmaz konsolu çok zorluyor çabucak ısınıyor, ekran kartını yakanlar var.

• 2 yıl kullanır sonra PS4'e geçerim gibi demişsin de 2 yıl içinde ps5 çıkacak
    Ps3 al, Ps5 e geçersin.
  • Konsol oyunu çok pahalı olur mantığı geçti artık hocam.
    İster PS3 ister 4 ya da Pro al çok uygun fiyata oyunlarına ulaşabiliyorsun.
    Ekim 2017'de Pro aldım ve toplam 400 küsür TL ye konsola çıkmış hemen hemen tüm önemli EXC oyunlarını indirimden topladım

3-5 oyun alırım fazla coşmam diyordum.. İndirimleri sağ olsun ana platform edecek ps4'ü bu gidişle bana
  • Zaten eski nesilde ki önemli oyunların çoğu ps4'e geldi gelmeye devam da eder. Daha yeni Dmc Col. duyruldu. Ps4 almak çok daha mantıklı şu zamanda. Hatta 2018 de oyun yelpazesi çok daha fazla genişleyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Benim hala ps3üm ve kutulu oyunların hepsi duruyor. Ve oynamadığım bir sürü oyun var duruyor orda, açıp oynayacağım ama çalışan insansan özellikle açtım bekledim oyuna başladım üşeniyorum baktım yeni nesilde de alıyorum oynamıyorum kalıyor birikiyor son bi aydır tüm akşamımı ayırıyorum oyunlara ama sosyallik 0 'a iniyor diğer türlü de 1 saat fırsat bulamazdım oyun oynamaya . Eh 25 yaşına geldik artık gençlik gittiği için ekran başında geçirdiğim her saniye yazık oluyor gibi geliyor.

Bizim yaşlar yakınmış hocam :)

Konsol bölümünde görüyorum da PS4 almış olup bir kenara atan çok kişi de var. Bazen diyorum ki ne yapacağım oyun oynayıp? Sabahlara kadar diferansiyel denklem çöz, kod yaz ama insan eğlence de arıyor Bu yüzden konsol kısa oyun araları için en mantıklı çözüm bence. Tam bir gamer olsaydım iyi bir oyun bilgisayarı almaya çalışırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

Uygun fiyatlı bir PS4 Slim al keyfine bak.

Hocam ben de ps4'de karar kılmak üzereyim kafamda ufak tefek soru işaretleri kaldı. Bu arada neden slim modelini önerdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stepspeeddd

2 yıl kullanır sonra PS4'e geçerim gibi demişsin de 2 yıl içinde ps5 çıkacak
    Ps3 al, Ps5 e geçersin.

PS4 alırsam 4-5 yıl kullanırım hocam. Yeni neslin oturması 1-2 sene sürüyor zaten. Gerçi PS3'ü de alsam kullanırım gibi ama çok kararsızım
  • Pro’ya göre fiyatı daha uygun olduğu için öyle yazdım. Bütçe ile alakalı yani. Hatta tercihiniz olursa ikinci el düşük fiyatlı normal PS4 de olabilir. Sizin tercinize kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drima

Konsol oyunu çok pahalı olur mantığı geçti artık hocam.
    İster PS3 ister 4 ya da Pro al çok uygun fiyata oyunlarına ulaşabiliyorsun.
    Ekim 2017'de Pro aldım ve toplam 400 küsür TL ye konsola çıkmış hemen hemen tüm önemli EXC oyunlarını indirimden topladım

3-5 oyun alırım fazla coşmam diyordum.. İndirimleri sağ olsun ana platform edecek ps4'ü bu gidişle bana

400 lira gerçekten iyi fiyat hocam. Yeni çıkmış bir exclusive 200 lira oluyor zaten. Sanırım ucuza alma konusunda ben biraz şanssızım. İndirim yakalayamıyorum

Hocam black friday falan derken baya indirimler oluyor evet. Ben de steamde oynamayacağım oyunları alıyorum. Ucuz alıyoruz derken ihtiyacımız olmayan şeyleri de alıyoruz aslında

• Arkadaşlar bu konuyu gördüm sormak istedim. Evde 4-5 senedir kutusundan bile çıkarmadığım 120gb slim ps3 var. Toplasan 15-20 kere oynamışımdır. Hatta şöyle söyleyim Oyun olarak fifa12 vardı sadece online onu oynadım sıkıldım bıraktım. 2. El sitelerine koymayı düşünüyorum sizce ne kadar fiyat talep etmeliyim? Biraz bakındım 550-750 arası isteniyor genelde ne önerirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stepspeeddd

2 yıl kullanır sonra PS4'e geçerim gibi demişsin de 2 yıl içinde ps5 çıkacak
    Ps3 al, Ps5 e geçersin.

PS4 alırsam 4-5 yıl kullanırım hocam. Yeni neslin oturması 1-2 sene sürüyor zaten. Gerçi PS3'ü de alsam kullanırım gibi ama çok kararsızım

Ps3 de çok ex oyun mevcut
    Ps4 ün yanında abisi konumunda ex oyun bakımından hala ps3

• Ekim ayı ilk hafta olan indirimlerle çoğu oyunu 30TL ye bazılarını 40 ve 59TL ye kapmıştım.
    Takip etmek en güzeli. Bide bi ara plus üyelerine ek indirim vs vardı o ara ciddi ucuzlamıştı çoğu oyun, oradan da kaptıklarım olmadı değil..

En temizi bi hesap açıp size uygun olan fiyat neyse ona göre oyunu takip etmek. Pro almadan önce yaptığım şey GoW 3'ün PS4 versiyonunu 30TL almaktı
    Sonra baktım Heavy Rain 21TL Beyond 21TL Unc paketi 59TL sonrası malum
  • quote:

quote:

quote:

Laptopu satamam hocam şuan, tüm işlerimi bilgisayarda yapıyorum.

Biraz bekleyip PS4 alma işi baya kafama yattı. Kaldı ki bazı oyunlarda PS3 iyi performans veremiyormuş dediğiniz gibi. PS4'de de böyle sorunlar var mı?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.