Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (67. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yurtdışında okuyorum yaz tatili için Türkiye deyim suan , eğer 28 günlük eğitim okul başlaadan olursa yapmayı düşünüyorum ancak akademik takvime denk gelirse okuldan 1 ay izin almam gerekecek ve beni baya bir sıkıntı haline sokacak ( vize açısından ve eğitimden geri kalma vb ) yurt dışında yaşayanlar için bir eğitim kışı için muafiyet vb duydum ( uzaktan eğitim i alacaklar almış mı sayılacaklar ama bu bir teorik ders değil nasıl olacak uzaktan eğiti anlamadım ) haberlerde bilgisi olan var mı ? , (not : bedelliden farklı olan dövizli askerlikten yaralanamıyorum)
  • Boş yere duyar kasanlar gelmiş gene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SturmpioneeR -- 18 Temmuz 2018; 15:46:45 >
  • Bedelli yapacaklara laf atıp erkeklik sorgulayan tipler karşıma çıksa da öyle konuşsa keşke klavye delikanlıları.
    Zamanında gitmiş yapmışlar emin olun fırsatı olsa bizden önce bedelli yapardı.
    Herkesin kendine göre geçerli sebepleri var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 ay ile bedelli kacti nasil bur sansslik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedelli bekleyen herkesi baba parasıyla bu yaşa kadar gelmiş, hayatında bir şey okumamış, hiç zorluk çekmemiş, kraliyet ailelerinin üyeleri sanıyorlar.

Aksine çoğunluğu kendi biriktirdiği parayla askerlik görevini yerine getirmeyi bekliyor.

Hastası olan doktor,öğrencisi olan öğretmen vb bir sürü meslek grubu var. Ama forumda bedelli yapanlar erkek mi yeaaaha kafasında olan , hayatta hiç bir şey başaramamış, çalışmamış insanlar bol miktarda mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 18 Temmuz 2018; 15:54:9 >
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Daha adini bilmiyorsan sadece isine geldiginde goruyorsun, senin icin degeri yok demektir.

Eger sen gazileri bu tip durumlarda aklina getiriyorsan hatirlamana gerek yoktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

28 gün askerlik olayını çıkartan özel sektörde hayatında hiç çalışmamış kişidir böyle tipler nasıl milletvekili olmuşlar merak ediyorum? Böyle tipler milletvekili olursa yapacakları işte yarım yamalak olur.
    halkın tepkisinden çıktı o senin paşa keyfinden değil...
    en azından gitte elin bir g3 görsün...atış talimi yapıcan...g3 tüfek kullanıp ve bakımını yapıcak düzeye geliceksiniz hepiniz...
    savaşa gireresek ilerde düşmana papatya atmaktan iyidir..en azından eliniz silah tutçak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Temmuz 2018; 16:3:13 >
  • İnsallah biraz geç çıkar yoksa 4-5 ay ile kaçırmış olacağım :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

halkın tepkisinden çıktı o senin paşa keyfinden değil...
    en azından gitte elin bir g3 görsün...atış talimi yapıcan...g3 tüfek kullanıp ve bakımını yapıcak düzeye geliceksiniz hepiniz...
    savaşa gireresek ilerde düşmana papatya atmaktan iyidir..en azından eliniz silah tutçak..

Alıntıları Göster
    Yiğidim yeni operasyondan geldin herhalde, otur soluklan.
  • Niye herkes birbirine saldiriyor konuya bak. Bedellide bile birlesemedik 1.5 ay ile kacirdim zaten bedelliyi.. 94 lulerin sucu ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Niye herkes birbirine saldiriyor konuya bak. Bedellide bile birlesemedik 1.5 ay ile kacirdim zaten bedelliyi.. 94 lulerin sucu ne
    Çünkü herkes ben süründüm sen niye sürünmeyeceksin kafasında maalesef.
  • Bazı insanlar kendinde erkeklik adamlık kıstaslarını belirleyebilme haddi buluyor bu kekoları umursamayın :D savaşı hala call of duty'deki gibi sanıyolar :D ülkeye bedelli daha yararlı bunları yok saycaksınız hiç cevap vermiceksiniz silik alayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgurona -- 18 Temmuz 2018; 16:21:30 >
  • bilgi sahibi olanların yardımlarını bekliyorum.

iş yerinde inanılmaz mobbing uygulanıyor, çok huzursuzum. Tam iş yerinden ayrılmaya karar verdiğim süreçte bedelli askerlik çıkıyor. Şimdi kafam karışık. ''Bedelli askerlik yapanlar ücretsiz izinli sayılacak'' diyor. Bu bir tercih mi yoksa ben patrona gidip "ben askere gidiyorum tazminatımı talep ediyorum" diyebilir miyim? yanı ben istersem ücretsiz izinli istersem iş yerinden ilişiğimi keserek askere gidebilir miyim?

bilgisi olanlardan yardım istiyorum.
  • 2014 deki bedelli askerlik yasası 28 yaşından gün alanlar içindi ve 200 bin kişi yararlanmış. Şimdi bu bedellide 300 bin kişi yararlansa ki ben 500 bin olacağını tahmin ediyorum; her celp dönemi ortalama 50 bin asker alınıyorsa bu 300 bin ek kişiyi nasıl alacaklar nereye alacaklar? 1-2 yıla mı yayılacak? Herkesi aynı birliğe mi alacaklar farklı birliklere mi alacaklar? Aslında sorulması gereken çok soru var. Halbuki temel eğitim olayı olmasa 1-2 haftada iş biterdi.
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    hayır ne sürünmesi saçmalayıp durmayın bu devletin muzluğudur suçlu siz değilsiniz elbet, canım eskiden onur namus gurur du askerlik gitmeyene adam gözüyle bile bakılmazdı, kız bile verilmezdi..bu yönetim sayesinde artık giden keriz vasıfsız ezik fakir gariban oldu malesef...burası türkiye madde in banana...
    ha böyle sosyal adalete tecavüz bir yasa israilde iranda çıksa sokaklar savaş alanına dönmüştü bile çoktan..bu ülkede ideoloji satımı altında her türlü muzluk döner...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Temmuz 2018; 16:18:39 >
  • Yav ağlayıp durmayın,Reis çıkacak dedi mi dedi.Çıkacak işte boş yere "çıkmasın etmesin bla bla" tarzı duyar kasmaya gerek yok.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Neresi sosyal adalete tecavüz bunun ? Ben 25 yaşına gelmişim,işimi bulup paramı biriktirmişim. Sen de biriktirseydin ?
  • Mahir Ünal da ekstra bir şey söylemedi 28gün ile ilgili. Meclise bu şekilde gelecek bir şekilde kalkarsa kalkacak, diğer partiler de olumlu yaklaşıyor şimdilik.
  • 93 doğumluların tamamı bedelliden faydalanabıiliyor mu acaba ? 3
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.