Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (731. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 kilo fazlası sebebi ile 31 ocak 2020'ye kadar erteleme verdiler. Şimdi rejim zamanı
  • Yeni tag TT listesinde hadi yüklenin beyler.

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yahu aralığa daha 1 ay var fesupanallah celbin açıklanmasına daha 1 ay var demektir bu kadar adama askerliği 2019un başında almaya başlayarak ancak 2020 ye kadar sürecek farklı farklı celpler yaptırırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Üşenmeyin fake hesap açıp bir twit atın bu bedelli twitter çalışmaları sayesinde çıktı unutmayın
  • radko kullanıcısına yanıt
    Cannicus kullanıcısına yanıt
    Moltke19 M kullanıcısına yanıt
    Benden sonra bak hulusi akar da benzer bi açıklamayı yaptı :) kayınça sağolsun diyelim.

Cannicus ilk planlamada first in first out gibi düşünülüyordu ancak sanırım bu durum değişti. Celp sıralaması konusunda bilgim yok.

Moltke19 bugüne kadar gördüğüm en az 1 ay teslim olmak için zaman veriliyor. Öyle hemen almazlar bizi diye düşünüyorum.
  • STMUS kullanıcısına yanıt
    yemin olsun temmuzda gitseydim aralıkta gelcektim. Resmen kendimi mağdur ettim. 15 bin tl yide ukranyada rusyada yerdim , En azından bunlar yemezdi..
  • Milli Savunma bakanı açıklama yapmış, kasım sonu veya aralık başı celp yerleri açıklanacak dedi. Kaldırılması adamların gündeminde bile yok.
  • biz enayiyiz bekleriz akar, böylece oy rengim de kesinleşmiş oldu, hayatımdan 4 ay çalacaklar sadece celp yeri ve zamanı bekleme açısından, 21 gün eğitimi şu bu derken 1 yıla şükredeceğim, aferim bu kadar basit bu ülkede işler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedelli askerlikte başvuruların 3 Kasım'da sona erdiği hatırlatılarak, başvuru rakamına ilişkin soru üzerine Bakan Akar, şu karşılığı verdi:

"Şu anda işlemlerini tamamayan 633 bin 844 gencimiz, vatandaşımızın müracaatlarını tamamladılar, paralarını yatırdılar ve eğitim konusunda da planlamaya dahil edildiler. Bununla ilgili hem eğitim tarihleri hem de eğitim yapacakları yerlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu ayın sonunda, en geç aralık ayının başında bunlar tamamen açıklanacak. Önemli bir husus da müracaatlarını yaparak ödemelerini tamamlayan vatandaşlarımızın askerlik şubelerinde işlemlerinin yürütülmesine devam edilmektedir. Ona göre gençlerimizin ellerini çabuk tutuk işlemlerini yapmalarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra yeni askerlik sistemine yönelik çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor."
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğin konu gerçekten farklıymış sen devlete dava açmaktan bahsediyorsun olası 21 günün kalkması durumunda. Anladım. 21 gün kalkarsa haberlerini dört gözle bekleyeceğim senin.
  • 4. Celp hepimize girdi. Kutlu olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu vallahi bu ülke plansız ülke cidden plansız,
    İnsanın veya bir kurumun ortalama şu kadar gelir, şu kadar gelirse böyle yaparız, bu kadar gelirse şu şekilde planlarız diye tek bir planı olmaz mı ya? Ne olacak bu saatten sonra hadi diyelimki en iyi ihtimal 1 ay sonra dediki seninki 6 ay sonra şurada olacak, buradan bir ay 6 ay öyle bekle bir ay da askerlik 1 sene ne yapacak bu insanlar? Bu nasıl bir saçmalıktır yahu bir işi de elinize yüzünüze bulaştırmayın be.
  • Hocam o facebookta yazan kişi ben değilim ama nitekim oradaki arkdaşta merakta olan binlerce kişiyi bilgilendirmek amacıyla benim gibi ulaşabildiği bilgiyi sizlerle paylaşıyor. Hulusi Akar'ın açıklamaları da geldi zaten. Atıp tuttuğumuz birşey yok ne duyduysak sizinle olduğu gibi paylaştım.
  • soru.yorum kullanıcısına yanıt
    Hulusi 12 kasım demiyor aralık başı diyor,kandırılmışsın demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 7 Kasım 2018; 14:24:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    Devlet Bahçelinin twitterine yazın çözerse o çözer bu işi
  • Yalnız son açıklamayı okudum da sanki celp tarihleri ve yerlerini kast ediyor sadece. Eğer öyle olursa isyan çıkar. Atıyorum 2019 celp tarihleri bunlar, yerler bunlar ama her celp yine tek tek açıklanacak derlerse yandık ki ne yandık.
  • Son celp 21 aralık 2019 - 10 ocak 2020 olarak gösteriyor. Bunun uzama ihtimali var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

kaynak neresi şekerim,kaynak olmadan sallamayalım. kafaya çok taktılarsa 40 kişilik yere 90 kişi yatırır yine yaptırırlar o ayrı mevzu ama sallama çay gibi sallamayalım.

Alıntıları Göster
    şekerim yorum yapmadan haber sitelerini bi gez sonra yorum yap.
    reklam yapmak istemediğim için bu şekilde belirttim. ki konuyu birazcık okusan ben geç bile kalmışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E690B3CC5

Yalnız son açıklamayı okudum da sanki celp tarihleri ve yerlerini kast ediyor sadece. Eğer öyle olursa isyan çıkar. Atıyorum 2019 celp tarihleri bunlar, yerler bunlar ama her celp yine tek tek açıklanacak derlerse yandık ki ne yandık.
    benimde aklıma ilk o geldi, toptan değilde dönem dönem açıklanırsa isyan çıkar.
  • 
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.