Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (727. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün celp açıklansa ve ilk celp çıksak bile 1 ay sonra olur dimi teslim tarihleri ?

Yani 20 kasım gel fln demezler umarım.
  • Dokuzlardan kullanıcısına yanıt
    Kafayı yiyeceğiz aynen sinirlerim çok bozuk benimde gece tuvalete uyanırken aklıma geliyor hemen bakıyorum yok. Sabah uyanıyorum tuvalete girmeden ilk iş celp açıklandı mı ona bakıyorum. Yok. Psikoloji kalmadı. Mal gibiyim sürekli elimde telefon tvde ntv cnn türk açık moron gibiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

Arkadaşlar , Dekont , hekim , Sevk edildiğim hastaneden belge , Askerlik şubesi işlemlerimi 2 kasım günü sabah tamamladım.Askerlik durum belgeside aldım.

Oradaki kadın '' bir dahaki gelişinde hastane sevk belgesinin fotokopisini herhangi bir askerlik şubesine bırak dedi. '' Halen sisteme düşmedi dedi.

Henüz bende bırakamadım , bu onunla mı alakalı ? Ben tüm belgelerimi vermiştim ? Neden fotokopisini bırakmam gerekiyor diye sorduğumda terslendim sisteme düşmemiş diye..

Sizinde bu şekilde mi ?

• DH.COM kullanıcısına yanıt
    Hastaneye sevk edilmişiniz. Hastanedeki doktorlardan muyane olduktan sonra baş hekimlikten onay imzası aldınız mı?
    Aldıysanız bu belgeyi askerlik şubesine götürdünüz mü ?
  • Askerlik durum belgesini 31/12/2018 olarak güncellemişler. Herkeste mi böyle? Bu güncelleme ile akerliğin 2019'a sarktığı çıkarı mı yapılabilir mi?

Selamlar,
  • 2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

Bu nedir bende bişi görünmüyor ya

• kans1903 kullanıcısına yanıt
    Benimde aynı şekilde uzatılmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: limoncuabi

Ben napicam arkadaşlar çok üzülüyorum

• limoncuabi L kullanıcısına yanıt
    Bende de durum böyle. Bu konuda en az 737826 kere cevap yazıldı. Korkmamız gerek yok. Celp açıklanana kadad böyle yazacak. Neden sürekli aynı sorular soruluyor bu konuda? Sadece sizin şahsınız için söylemiyorum.

727 sayfa konu var. Neredeyse tüm soru/cevaplar kopyala-yapıştır gibi. Her sayfada kişiler farklı mesajlar aynı. Çöpe döndü konu

• Yazık yazık! Devletimiz bu konuda maalesef çuvallamıştır ve aileleriyle birlikte 2 milyon genci boş yere, tamamen keyfi olarak mağdur etmektedir. Zararın neresinden dönülse kardır!
  • xinglyan X kullanıcısına yanıt
    Okumaya vaktim yok maalesef başlasam okumaya olmuyor. Yinede teşekkür ederim üzüntüm bitti şimdi dans

• quote:

Orijinalden alıntı: limoncuabi

Hocam bende de aynı durum var. Askerlik şubesindeki görevli memur evraklarımı hazırlarken sen direk celp bekleyeceksin dedi. Sordum aile hekiminden randevu falan alıp muayene olmayacak mıyım diye. Hayır dedi muayenen var celp bekleyeceksin, başka bir işlem yapmana gerek yok dedi.

Benim anladığım şu. Geçen sene polis kontrol çevirmesinde asker kaçağı olarak beni askerlik şubesine götürmüşlerdi orada bir form tarzı işte hangi elini kullanıyorsun, kaza geçirdin mi, sürekli bir ilaç kullanıyormusun tarzında soruları cevaplamıştım. O muayene olarak geçiyormuş. Bedelli için aldığım kağıtta da zaten yoklama tarihi olarak geçen sene askerlik şubesine götürüldüğüm tarih yazıyor. Sende de aynı durumlardan varsa sıkıntı yok bence ama hiç böyle bir şey yapmadıysan bence askerlik şubesine bir uğra derim. Hem bizi de bilgilendirmiş olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: F2027

bugün celp açıklansa ve ilk celp çıksak bile 1 ay sonra olur dimi teslim tarihleri ?

Yani 20 kasım gel fln demezler umarım.
    Kasım ve Aralık’ın başında celp olmaz çünkü 100 bin küsur kısa ve uzun dönem alacaklar.

Eski muayenem var banada sana söylenilenler söylendi aile hekimi hastane felan uğraşmadim.

• Benim eski muaynem vardi gecen seneden. Yinede muayne olacaksin dediler. Sistemden dolduruyorsun saten kirik cikik yok va diye. Aile hekimine dusuyor. Gidiyorsun onlarda bakip onayliyor saten. Ben ayin 3 unde gittim hekime sistemde sorun var dediler. Ptesi aradim hallettik ama 3 4 gunu bulur yesile donmesi dedi. Hala yesil olmadi.

Not: gecen sene tecilimi bozup muayne vs hersey oldum. Hatta askerlik yerim bile aciklandi erzincan topcu birligi. Aciklandigi gun gidip tecil yaptim tekrar ogrenci kaydim oldugu icin.

Dedim sagliga gerek varmi gecen sene olmustum. Israrla var dediler.

Yaptik yine bekloyoruz yesil olsun diye

• İşlemler tamamlanmış sonunda 3 yeşil ışıkla birlikte durum belgesi sevk ve sınıflandırma bekliyor yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Hırçınkartal

Hastaneye sevk edilmişiniz. Hastanedeki doktorlardan muyane olduktan sonra baş hekimlikten onay imzası aldınız mı?
    Aldıysanız bu belgeyi askerlik şubesine götürdünüz mü ?
    Evet 0.50 için sevk olmuştum şubeye gitmeden önce göz doktoruna sıra aldım , evrağımı aldım işlemleri tamamladım ve şubeye geçtim.

Orada işlemlerim tamamlandı kadın acelesi yok sevk belgeninin fotokopisini herhangi bir askerlik şubesine teslim edersin dedi.

Anlamıyorum ki neden o an yapılmadı ?
  • Şubeden değil doğrudan asaldan bilgi aldım.
    En erken haftaya yani 12 kasımdan sonra sonuçlar açıklanacak. Şuan için onlara 21 günü kaldırma yönünde hiç bir bilgi gitmemiş aksine gideceğimiz birliklerin olanakları ve asker sayısna göre detaylı planlama yapmaları isteniyor.
    Tüm celp tarihleri tek seferde duyurulacak. Bu hafta planlama yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soru.yorum

Şubeden değil doğrudan asaldan bilgi aldım.
    En erken haftaya yani 12 kasımdan sonra sonuçlar açıklanacak. Şuan için onlara 21 günü kaldırma yönünde hiç bir bilgi gitmemiş aksine gideceğimiz birliklerin olanakları ve asker sayısna göre detaylı planlama yapmaları isteniyor.
    Tüm celp tarihleri tek seferde duyurulacak. Bu hafta planlama yapılıyor.
    Celp sıralaması nasıl olacak hocam bilgi aldınızmı sistemmi atayacak yoksa başvuru tarihine göremi gideceğiz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • soru.yorum kullanıcısına yanıt
    Asalda kim var tanıdğınızda böyle bilgi aldınız enişteniz veya kayınçonuzmu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.