Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dakath

Ben hizmetimi savunma sanayide çalışarak yapacağım ama gerekirse sınıra gider vatan hainlerini postallarımızın altında ezer dipçik darbeleri ile kafalarını patlatırım.

Alıntıları Göster
    Gerekiyor işte kardeşim , burada yazı yazacağına gidip paralı askerlik için başvurabilirsin.. Madem vatan millet aşkından ölüyorsun 1 dakika bile durmaman lazım. Senin profil fotondaki ATATÜRK olsaydı bu dönemde askerlik diye bir şey olamayacaktı.. Bunu ATATÜRK'çü her insan gayet net bilir. Neyse daha da yazı yazmam bordo klavyeyiler..
  • Yas 25, bedel 100.000TL olsun. Her vatan evladi bundan yararlansin.

2 milyon kisi yararlansa 200 Milyar TL yaklasik 40-45milyar Dolar gelir demek.

Ordunun modernlestirilmesi icin muazzam bir katki olur.

Gunumuz ekonomisinde 100000TL artik bir B segment arac parasi. Yani aman aman bir rakam degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 27 Haziran 2018; 10:46:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Striknin

Cumhurbaşkanı ve hükümet çok doğru bir karara imza atıyor hocam dediğiniz gibi askere giden sanki askerlik mi yapıyor tamamen zarar 12 ay giderleri ve ülkeden iş gücü kaybı büyük.Ordu dediğin profesyonel olacak bu zamanda ha çağır 1 ay adam akıllı silah eğitimi ver başımızın üstüne ama bu haliyle askerlik boya badana patates wc gazino çim biçme bahçe şoförlük işlerinden başka birşey değil
    Bir de şu tipler yok mu karşı cenaha der her harekete vatan haini diyorsunuz diye kendileri askerlik yapmayanı vatan haini ilan ediyor sırf hükümet karşıtlığı yüzünden bırakın siyaseti bu olaya daha geniş çerçeveden bakılması gerekir az olgunlaştırın o beyninizi.

Alıntıları Göster
    Aynen Öylee . Arkadaş askerde ama zırt pırt arayıp konuşuyoz .Tuşlu telefon aldı . MMS den fotoğraf gönderiyor durmadan. Napıon olum sıkılıon mu dıom , Sabah içtimadan sonra serbest bıraktılar geziniyoz birazdan yatmaya gidecem diyor .

Babama soruyom askerlikte naptın diye . Dediği şu ( şırnakta yapmış 18 ay ) ' Dağların her metresini gezdik . Sabah karanlıkta çıkıp akşam karanlıkta nizamiyeye gelirdik . Her izi takip eder ufacık bir seste hazır olurduk . Yağmurun altında saatlerce kıpırdamadan beklerdik . Çöp toplamak patates soymak bu işleri silahları tutamayanlara verirlerdi . Şimdiki gibi herkesi mutfağa sokmazlardı. ' diyor.
    Eeee şimdikiler ne yapıyor ? Sadece ' elalem laf etmesin ' diye gidiyor askere . Beni elalem ilgilendrmez.
  • pukiman kullanıcısına yanıt
    Hocam ne laf anlatmaya çalışıyorsun boşver karşımızda tam bir ırkçı faşist ergen var ülkeyi kendinin sanan
  • Eğerbşartlar böylenolursa 1992 temmuz doğumluyum, inşallah yaş ve ay farkıyla kaçırmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedelli askerlik için şart şu olmalı;

Bedelli askerlik yapacak olan kişi 1 yıllık net maaşını "bedel" olarak ödemeli.

Ve gerçekten ailesine bakmak zorunda olan ama mecburi olarak askere alınacak "ihtiyaç" sahibi zor durumdaki bir gencin de kazandığı 1 yıllık maaşını ailesine vermeli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jr1907 -- 27 Haziran 2018; 10:53:2 >
  • Gelir savunma sanayisine harcanacak. Çıkacaksa bedel 30 bin olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atabey_sahabettin

Gelir savunma sanayisine harcanacak. Çıkacaksa bedel 30 bin olmalı.
    O zaman çoğu kişi yararlanamaz. Daha fazla gelir için rakam düşük tutulmalı. Bu durumda maksimum gelir elde edilebilir. Bunun hesaplamaları yetkililer tarafından yapılır zaten. Fakat Başbakanımız açıklamalarında 5 milyon kişiden bahsetmişti ve yeni gelenler hariç 16 yıl gerekli demişti eritilmesi için. Kimi kaynaklar 10 bin diyor mesela ayrıca yaş sınırı çok düşük tutulacak da deniyor. Ama çok büyük ihtimal şuana kadarki en kapsamlı bedelli askerlik olacak gibi. Bekleyip göreceğiz.
  • arkadaşlar neden yaş sınırı yukarı çekiliyor biri açıklayabilir mi=? geçen başka konuyada yazdım bence fazla uğraşmaya gerek yok.20 yaş 20 bin olsa slogan ise 20'ye 20'i askerlik diye baya tutulur.merak ettiğim 20 yaşında birisi askere alınabiliyorken neden bedelli askerlikten faydalanamıyor=?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

O zaman çoğu kişi yararlanamaz. Daha fazla gelir için rakam düşük tutulmalı. Bu durumda maksimum gelir elde edilebilir. Bunun hesaplamaları yetkililer tarafından yapılır zaten. Fakat Başbakanımız açıklamalarında 5 milyon kişiden bahsetmişti ve yeni gelenler hariç 16 yıl gerekli demişti eritilmesi için. Kimi kaynaklar 10 bin diyor mesela ayrıca yaş sınırı çok düşük tutulacak da deniyor. Ama çok büyük ihtimal şuana kadarki en kapsamlı bedelli askerlik olacak gibi. Bekleyip göreceğiz.

Alıntıları Göster
    Bedel en azından 100.000TL olmalı. Az olması saçmalık olur.

Bugün bir VW Polo parası 100.000TL. Yani çıtır çerez parası.

Tahminim en az 2 milyon kişi yararlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

arkadaşlar neden yaş sınırı yukarı çekiliyor biri açıklayabilir mi=? geçen başka konuyada yazdım bence fazla uğraşmaya gerek yok.20 yaş 20 bin olsa slogan ise 20'ye 20'i askerlik diye baya tutulur.merak ettiğim 20 yaşında birisi askere alınabiliyorken neden bedelli askerlikten faydalanamıyor=?
    20000TL çok komik tamam. Bedava gibi birşey olur. En az 100.000TL olmalı ki çıktığına değsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 27 Haziran 2018; 11:13:1 >
  • ben askerliğimi 15 ay yaptım geldim geldikten 3 ay sonra 12 ay a düşürdüler komando okulunda eğitim aldım jandarma komando uzm.çvş olarak çalıştım sözleşmem bitince sen sağ ben selamet dedim bedelli tartışılır mı bilemem ama şuan er'ler benim görev yaptığım yerlerde wc temizliği kantin ütü vs işlerle meşgul mevzi nöbetini bile biz uzman çavuşlar tutuyorduk yani askerler dağa bayıra çıkmaları yasaklandı çoktandır takdir edersiniz ki görevinde profesyonel kişiler bu görevi yapıyor o yüzden fazla askere gerek kalmadı 10 bin uzman çavuş atandı orduya benim zamanımda ve bu istifalar arttıkça alım sürekli devam ediyor asker yerine uzman personel yani
  • Merhabalar,

Bedelli askerlik alt ve orta gelire sahip kişiler içindir. Zenginler bedelli olmasa dahi herhangi bir yol ile askerliğini yapmamakta. 17 bin lira borcum olmasına rağmen bende bedelliyi düşünüyorum.
  • Adamlara bak askerlikten kaciyor....korkaklar

• Yaşım 26 inşallah olur da hayatımıza devam ederiz. Okul bittiğinden beri çalışıyorum kurulu düzeni bırakıp gitmek gelince tekrar iş bulmak fln çok zor şeyler bunlar. Ayrıca TSK'nın alacağı sayı da belli. Genç nüfus fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

20000TL çok komik tamam. Bedava gibi birşey olur. En az 100.000TL olmalı ki çıktığına değsin.

Alıntıları Göster
    ülkede kaç tane askerlik zamanı gelmiş kişi yıllık 100 bin kazanıyor? ya da kaç aile yıllık 100 bin kazanabiliyor ? senin dayın vekil mi böyle rahatsın=?
    benim dediği 20 bin'i asgari ücretle çalışan biri 1 yıldan biraz daha uzun sürede kazanabilir.1 sene askerlik yapacaağına 1 senelik asgari ücreyi ödesin bedelli yapmış olsun.
    her şeyden önce mantık gerekli.
  • Benim hiç şansım olmadı askerlik Siirt'te yaptık 15 ay askerlik bitti hooop askerlik 12 ay indi.zamaninda bedeli de yoktu . cep telefonu.yasakti üst bölgesinde gabar dağında uydu telefonu kullanmak için sıra bekliyortuk.

• Yaş biraz daha düşseydi 20 değilde 23 felan olsaydı

• Bedelliye karşı olan klavye delikanlıları 1000 euroluk dövizli askerlik için niye yorum yapmıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.