Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu | 24.11.2018-07.02.2020=37 Celp

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Yeşilyeşil34, oki91, Zachilleus, Gomisss Daha Az
4 Kayıtlı Üye, 7 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
15.009
Cevap
269
Favori
743.628
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları >> 2018 Bedelli Askerlik Ana Konu | 24.11.2018-07.02.2020=37 Celp
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      8629 Mesaj
      27 Haziran 2018 08:41:55 Konu Sahibi
      15.11.2018
      Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlik ile ilgili "Şu ana kadar bize müracaat eden toplam 634 bin 415 gencimiz işlemlerini tamamladı. Önümüzdeki hafta gençlerimizin ne zaman, hangi ilde, hangi birlikte temel eğitim görevini yapacakları kamuoyuyla paylaşılacak. Gençlerimizin bedelli askerlik kapsamındaki eğitim çalışmaları 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında toplam 37 celpte icra edilecek" dedi.

Bakan Akar, "633 bin 844 vatandaşımız müracaatlarını tamamladı, paralarını yatırdı ve eğitim konusunda planlamaya dahil edildi.Eğitim tarihleri ve eğitim yerleri en geç aralık ayının başında tamamen açıklanacak" dedi.

Sonuçlara edevlet üzerinden Bedelli Sınıflandırma Sonuç bölümünden sorgulayabilirsiniz.
      Sevk Belgesi
      Bedelli Askerlik 1’inci Celp Döneminde sınıflandırma sonuç bilginiz aşağıdadır. 05-14 Eylül 2018 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı üzerinden veya en yakın askerlik şubesine giderek sevk belgenizi almanız gerekmektedir….

Yol İzni
      Bedelli askerlikte celp döneminin belli olmasıyla, bedelli askerleri sevindirecek bir detay daha ortaya çıktı. Bedelli askerlerin gidecekleri birliklere göre, yol izni verileceği öğrenildi. Bedelli askerlere verilen bu yol izninin 21 günlük askerlik sürecinden düşeceği bildirildi.
      Bedelli askerlikten 15 Eylül'de yararlanacak olanların sevk belgeleri 04-14 Eylül tarihleri arasında e-Devlet üzerinden alınabilecek. Bedelli askerlerin yol izin günleri de sevk evrakında belirtilecek.

kaynak :https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2018/08/30/bedelli-askerlik-yapacaklara-mujde-o-sure-dusuyor

BEDELLİ ASKERLİK
      01.01.1994 ve öncesinde doğanlar için geçerli olup 15bin TL bedel ve 21 günlük temel eğitimden oluşuyor.
      Celp Dönemleri
      Bedelli askerlikte şu ana kadar başvurularını tamamlayanlar için celp dönemleri belirlendi. Bakanlık, 15 Eylül, 6 Ekim ve 27 Ekim tarihlerini belirledi. Açıklamada bir uyarıda da bulunuldu. İşlemlerini süresinde tamamlamayanlar kapsam dışına çıkartılacak.

İLK CELP DÖNEMİNDE 12 BİN KİŞİ ALINACAK
      Müracaat sürecini tamamlamış Bedelli Askerlik Hizmetine tabi yükümlülerden yaklaşık 12.000 kişi, planlı üç celp döneminden ilki olan 15 Eylül 2018 tarihinde birliklerine sevk edilecektir.

Eğitimlerin; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı birliklerinin konuşlu olduğu belli merkezlerde yapılması planlanmıştır."

Vakıfbank Kredi 0.98 bedelli kredisi - kaldırıldı =https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2596&Exc=4183

BAŞVURU
      Başvurular edevlet üzerinde açıldı.
      Ücreti yatırmak için son tarih 3 Kasım 2018.
      Edevlette başvurudan sonra oluşturulan belgenin çıktısı ve kimliğinizle birlikte başvuru formunda belirtilen banka hesap numaralarına ilgili tutarı şubeden yatırıyorsunuz.
      Bankadan 3 nüsha alıp bunlarla en yakın askerlik şubesine gidip işlemleri tamamlıyorsunuz.

Şahsi Tecrübem
      Bugün bütün işlemleri hallettim, özet olarak yazayım merak eden varsa.
      Krediyi Vakıfbank üzerinden çektim, oran 0.98 olunca masraf adı altında ek ücretler var.Toplam geri ödeme 24ay için 17.260,48 ve 1066TL masraf çıktı bende.
      Krediyi çektikten sonra yine vakıfbank üzerinden bedelli için para yatırmayı onlar hallediyor. Önemli olan 3 tane dekontu almanız bankadan.
      3 dekontu aldıktan sonra , e devletten aldığınız başvuru çıktısı ve kimliğinizle birlikte en yakın askerlik şubesine gidiyorsunuz.
      Şubede size 2 form veriyorlar bunları da doldurup yanınızdaki evrakları teslim ediyorsunuz. 3-5dakikada bitiyor işlemler.
      Herkese hayırlı olsun.

S.S.S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 15 Kasım 2018; 15:41:46 >

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
      REFERANSLARIM ||| PSN ID : fasakasa ||| STEAM ID : fasakasatr
      Dell 7566 GTX960M i5 6300HQ İnceleme ve İzlenimler Video Boyutlarını Küçültün Steam Rozet İşleme
      Dell Gaming 7566 ANA KONU - Playstation 4 - Sony Gold Wireless Headset - APPLE Iphone 6s Space Gray - #FENERBAHÇE
      “They were all dead. The final gunshot was an exclamation mark to everything that had led to this point. I released my finger from the trigger. And then it was over. To make any kind of sense of it, I need to go back three years. Back to the night the pain started.” – Max Payne

• Yarbay
      4187 Mesaj
      27 Haziran 2018 08:53:21
      quote:

Orijinalden alıntı: Ned_Starkk

Yaş 20, ücret 10 bin olsun

Her vatan evladı bu kampanyadan yararlansın
      yok bedava olsun üstüne parada verebilirler bence.

Kimse hayat kadar sert vuramaz.
      (Rocky Balboa - 2006)
    • Yarbay
      7100 Mesaj
      27 Haziran 2018 08:59:26

Bence bedelli cikmayacak.

Simdi bu fiyati one surduler. Cogu kisi cok pahali diyecek. Akp de o zaman bedelli yok diyerek yine bunlara tekme ile cope atacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Türkiye Türklerindir
      Baba bana subaru al

PSN : Jeopol
    • Çavuş
      95 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:00:05
      Daha neler belli olduda.

Bedelli askerlik neki.

Yavaş yavaş. Sindire sindire

Not:bedelliye karşıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1366 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:01:57
      Fiyat biraz daha asagi cekilmeli bence.

• Yarbay
      2118 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:12:34

Öyle derse sonra bedavaya askerden muaf tutmak zorunda kalırlar. Başbakan kendisi söyledi yıllık ihtiyacımız 300bin asker diye. Sadece 88-90 arası doğanların hepsi tecil bozup askere gidiyoruz diye tavır koyarsa ne yapacaklar

Yaş ve ücret uygun. Ekimi beklemeye gerek yok, bir KHK yeter.

|
      |
      Jeopol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"En azından hayattayız bu da bir şey be abi..."
    • Yarbay
      3291 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:08:50
      Zorunlu askerliğin olması başlı başına saçmalık.

• Yarbay
      7100 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:24:44

Yok ya, hepsi gitse yine yer bulunur

Kislada bir yere cadir kurulur gerekirse

Tabi sunu da soyleyeyim. Gercekten askerlik kadar gereksiz birsey yoktur diye dusunuyorum.

Not: bedelli cikarsa yapacak cikmazsa 2024e kadar tecilim var, kafam rahat diyen89lu,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Sisyphus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Türkiye Türklerindir
      Baba bana subaru al

PSN : Jeopol
    • Yarbay
      2630 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:28:02

Tecil bozar bozmaz gitmiyorsunuz hocam, ayarlanır o

|
      |
      Sisyphus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      8033 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:33:10
      Askerliği 3 ay acemi eğitimine düşürsünler herkese zorunlu olsun. 1 sene 6 ay gibi askerliklerde kalksın yani. Prof orduya geçelim. Ama acemi eğitimi herkese zorunlu olsun. Hiç silah kullanmasını bilmeyen adamla seferberlik zamanı uğraşamazsın.

• Binbaşı
      1075 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:31:26
      Acaba 26 Yaşında olanlar mı dolduranlar mı? Sınırda kalıyorum

Cabin crew, cross check
    • Er
      8 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:33:30

Nasılda kuduruyor ama Başkan R.T.E biz gençleri mağdur etmeyecektir. Sen kimsin gundii

|
      |
      Geniusxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2118 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:41:32

Onu öylesine söyledim. Demek istediğim şu an askerlik çağına gelen ve tecilli veya kaçak olup da silah altına alınmayanların hepsini askere almak mümkün değil. Zira bir taraftan da her yıl yeni bir nesil 20 yaşına basıyor. Bu iş ayarlama kaldırmaz. Binali Yıldırım kendisi de söyledi, bu kadar çok kişiyi askere alamayız diye. Bir şekilde eritecekler. Bunun yöntemi bedelli olur veya mahrumiyetin olduğu bölgelerde belli bir süre kendi mesleğinde çalışma olur ya da tamamen başka bir yöntem olur ama bir şekilde düzenleme yapılması lazım.

|
      |
      Gktupc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"En azından hayattayız bu da bir şey be abi..."
    • Teğmen
      192 Mesaj
      27 Haziran 2018 09:46:00
      quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Zorunlu askerliğin olması başlı başına saçmalık.
      Onu geçiyorum. Askerliği gerçekten vatanım için yapacağımı bilsem koşa koşa gider yaparım. Ama askere gidiyorsunuz ve oradaki üstlerinizin ayakçılığını yapmaktan , egolarını tatmin etmekten öte bir şey yapmıyorsunuz. Bu mudur vatan görevi? Rte bile dedi askerlik yan gelip yatma yeri değil diye. Üstüne asker kelle olurken terörist başılar sayın oldu. Bunlar için mi askerlik yapacağım ben? Açılım sürecinde teröristlere yüz verip tepemize çıkardılar, doğuya tonlarca bomba yığmalarına göz yumdular ... sonunda yine 10 ' larca 100 ' lerce askerimiz şehit oldu sayelerinde. Terör ile doğuda canla başla mücadele eden paşalarımızı ''ergenekon - balyoz'' deyip içeri aldılar, bu vesileyle doğuyu temelli pkk ' ya teslim ettiler. Bugün oralarda kimse Türkiye devletinin hegemonyası olduğunu düşünmesin! Tekrar soruyorum bütün bu yaşananlara sebep olanlar için mi askerlik yapacağım? Vatan göreviymiş peh bitti o devir o eskidendi.

Vurucu Tayfa

Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
SEO
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
paykasa
millenicom;internet;servis
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.