Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (997. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    - Tuşlu serbest
    -Klasik ihtiyaçlar, ama çarşaf vs alma onlar veriyor.
    - 300-350 kişilik
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Kanunda yazıyor mu onu araştırın gazete haberleri yalan olur genelde.
    Benimde bildiğim kurada isim çıkmazsa 6 ay devam,hatta şöyle normal askere gidecek gibi şubeye başvuruyorsun acemilik bitmesine yakın komutan sorucak bedelli yapacak varmı diye kontenjan aşıldıysa var diyenler kuraya girecek ve kurada ismi çıkarsa parayı yatıracak yok ise ordan usta birliğine.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu kamuflajı giyen şanslı bedelliyim valla şimdi ki kamuflajlar afrika orudusunu kamuflajları gibi çikinlik ötesi.

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

• Cuma günü Burdur'dan terhis oldum.Allah şuan orda olanın ve oraya gidecek olanın yardımcısı olsun.bol sabır ve akıl sağlığı versin.Sorusu olan sorabilir elimden geldiğince yardımcı olurum.
  • Amadeus_M kullanıcısına yanıt
    Öyle milleti korkutup zehri salamakla olmaz azıcık cesaret edip yaz neler olduğunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Amadeus_M

Cuma günü Burdur'dan terhis oldum.Allah şuan orda olanın ve oraya gidecek olanın yardımcısı olsun.bol sabır ve akıl sağlığı versin.Sorusu olan sorabilir elimden geldiğince yardımcı olurum.
    Detayli yazarmisin neler oldu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Yazacak birşey olmasa neden böyle yazayım değil mi? Anladığım kadarıyla bi şizofreni var sende herkesi de kendin gibi sanıyorsun. Çok şükür sapına kadar da erkeğim ağlamak gibi de bir huyum yok, neysem oyum.ama sende bi oğlanlık var anlaşılan tanıyıp etmediğin insanlara böyle ithamda bulunduğuna göre bi beklentiye girmişsin fakat üzgünüm askerden yeni gelmiş olsam da malesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amadeus_M -- 3 Temmuz 2019; 0:12:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X kare kullanıcısına yanıt
    Hocam detaylı derken birkaç şey özet geçeyim.

Mesela geçen celp burdur’da bizle askerlik yapan varsa mutlaka duymuştur. Yağmur sebebiyle göçen bir köprü vardı, altından askeriyenin kanalizasyonu akan, her yerinde metal keskin levhalar bulunan bir köprü bu. Bu köprüyü bize tamir ettirip temizlettiler.insanlar bildiğin çıplak elle maskesiz bok avuçladılar.bir tane el arabası verildi sadece yaklaşık 500 metre kadar uzaktaki konteynıra tek tek taşındı o bok lar.sonra iş bitince dalga geçer gibi kamyon gönderdiler.ben eldivensiz, maskesiz yapmak istemediğim için tutanakla tehdit edildim.

Sonra özellikle bizim bölükte aşırı gerizekalı mevcuttu, nerdeyse her iki saatte bir yapılan içtimalar işkenceye döndü.o sıcağın altında kamuflajla adamların gelip kendini saydırmasını beklemek işkence gibi.adamlar ikişer ikişer çöküp saymaktan aciz ve toplam 300 kişi kadarız var sen hesapla.

Yaklaşık 35 derece burdur sıcağında sabahtan akşama kadar kafada kompozit başlık, üstte kamuflaj onun üstünde hucum yeleği ve elinde g3 bi oraya bi buraya sürüklendik.beceremeyen olursa tekrar baştan birdaha devam edildi.

Koğuşlar 32 kişilikti bu ne kadar normal olsada havalandırma inanılmaz yetersiz,bir kişi hasta oldu sonra kimse iyileşemedi,hala hastayız.eğitimden kaçmak için herkes revire akın ediyor ve doktor sadece 10 kişiye bakıyor yani sana sıra gelene kadar askerlik bitiyor zaten.

Yemekler berbat ve sürekli geç geliyor.kantindeki yemekler yemekhaneden de berbat.bi çay içeyim dersen minimum yarım saat sıra beklemek zorundasın.

Eğitimler gerçekten zor.ben düzenli spor yapan fit 27 yaşında biriyim.gerçekten zorlandım.eğitim esnasında dayanamayıp çok bayılan oldu. Açlık, güneş ve eğitim gerçekten dayanılmaz bir hal alıyor bir zaman sonra.hatta şunu söyliyeyim bizden önceki celpte bedelli yapıp firar edenler olmuş bunu bize ilk geldiğimizde söylemişlerdi, inanmamıştık ana sonradan hak verdik :)

Bunun gibi birçok şey var fakat hem telefondan yazıyorum hemde uyumam gerek yarın iş var malum.

Haklısın, suç bizde ki senin gibi sivilde bokun içine girip çıplak elle avuçlamayı hobi haline getirmedik,eldiven ve maske istedik.zaten o pislikte hepatit mi bulaşır tüberküloz mu bulaşır bunlar pek önemli değil sonuçta hepimiz birgün ölecez değil mi?

Dostum sahi sen neden bedelli yaptın askerliği? Gitseydin ya bu kadar meraklıysan.ne diyolardı senin gibiler için? Bordo bedelli? :)

O kamuflajların Tsk'nın yeni kamuflajları olacağı söyleniyor bilginiz varmıdır acaba?
  • Yeni mezun olmuşuz kafamızda tonla dert var bari forumda karşıma çıkma askerlik
  • denizb13 D kullanıcısına yanıt
    Sadece piyade er bedelliler içinmiş.

• ağustosda boluya gidiceğim boluyu nasıl bilirsiniz ?
  • Maaş yol yatan var mi baktim bugun yatirilmasi lazimken yatmamis normalde ziraat hesabim var baska hesap acip oraya mi yatiriyorlar

• Pazartesi teslim olanların yemin töreni ne zaman
    Bütün bedelli askerlerin cuma mi yemin törenleri

• cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    Herkesin cuma

• 
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.