Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (777. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kiralıkbeyin

Arkadaşlar süreç takibine tıkladığım zaman "Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz." uyarısı veriyor dünden beridir. Böyle sorunla karşılaşan oldu mu?
    2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ozqur35 kullanıcısına yanıt
    O zaman şunu da belirtelim. En az bir %10-15 lik kısım İzmirliydi. Neredeyse her gün ziyaretçiniz var anonslarını duymaya alışmıştık. Şans işi.
  • Beyler bedelliyle ilk başvuranlardan biriyim.Bugüne kadar hiç celp çıkmadı. Bütün işlemlerim tamam. Bir tanesi hariç. Askerlik yoklaması yapılmadı. Çünkü bedelli askerik rehberlerinde bu askerlik yoklamasının celp açıklandıktan sonra yapılacağı söyleniyordu. Şimdiye kadar sıkıntı etmedim bunları fakat 24 kasımdaki celp çıkarsa yandık resmen. şimdi bazı sorularım var bilenler cevaplarsa sevinirim

1- Olurda 21-22 kasım civarı celp açıklanır da bana 24 kasım celbi çıkarsa ben muayene-yoklama olma işlemlerini 2 günde halledebilecek miyim? sıkıntı çıkar mı?

2- rehberde yoklama işleminin celp çıktıktan sonra yapılacağı yazıyordu ama şimdi 24 kasımdaki celp bana çıkarsa sürem neredeyse olmayacak o yüzden benim pazartesi gibi celp açıklanmadan önce bu yoklama işlemini yaptırma olasığım var mı (kendimi garantiye almak için)?

bilenler cevaplarsa çok sevinirim cidden çok huzursuzum

• Yaptık bitti. sorusu olan varsa mesaj atabilir. Alemdağ/istanbul
  • quote:

Orijinalden alıntı: towyedi

Yaptık bitti. sorusu olan varsa mesaj atabilir. Alemdağ/istanbul
    Karşılaştığın en büyük zorluk ?
    Keşke giderken yanımda götürseymişim dediğin şeyler ?
    Fiziksel eğitim olarak neler yaptınız ?
  • yav ben de bedelli askerlikten faydalanmak istiyorum ama olmuyor. acaba daha önce 18 ay askerlik yaptığımdan dolayı olabilir mi?
  • Burdurda 3 haftayı tamamlayıp geldik, sorusu olan arkadaşların sorularını cevaplayabilirim elimden geldiğince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozqur35

Benim gidip gelen arkadaşlardan birisi hasta olmadan gel sana arabamı noterde üzerine vericem dedi. O kadar şansımız yokmuş yani hocam
    Bozuk parayla içecek veren makinelerden içecek alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 22 Ocak 2020; 23:37:18 >
  • ÖzgünK kullanıcısına yanıt
    Bi nevi survivor 😡

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB1C7CB3E

Burdurda 3 haftayı tamamlayıp geldik, sorusu olan arkadaşların sorularını cevaplayabilirim elimden geldiğince.
    Burduru merak ediyordum. Ortam nasıl hocam genel olarak bahseder msn? Yemek-içme, duş, eğitim, komutanlar vs

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Karşılaştığın en büyük zorluk ?
    Keşke giderken yanımda götürseymişim dediğin şeyler ?
    Fiziksel eğitim olarak neler yaptınız ?

Alıntıları Göster
    Zaman . Geçmiyo bildigin . 18 gün sana 3 ay gibi geliyo içerde .
    iyi birlik ve iyi bir koğuştaydım herşey vardı herkeste .
    Sadece yürüyüş sol-sol-solsağsol provası ancak ben sporcu olmama rağmen bot giymekten tabanlarımı hissetmiyordum . Botlar çok kötü , onun dışında antremenlarda hiç yorulmuyordum zaten . Rüzgar çok esiyor o yuzden hasta olmak kaçınılmaz son .

1.Hafta yürüyüş.
    2.hafta silah eğitimi ve atış.
    3.hafta tören provası.

• Gidenlerden merak ediyorum içerde tembihlenip kesinlikle bunu anlatmayın anlatırsanız şöyle olur falan diye şeyler yaşadınızmı? (Çünkü 3 celp giden arkadaş değişik şeyler anlattı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 17 Kasım 2018; 13:33:7 >
  • Ne kadar boş vakit oluyor? Kitap götürsek sınava çalışabilir miyiz mesela?

• Şu gelip giden arkadaşlar!!! Ula hiç biriniz güzel bir şey yaşamadınız mı abi bu 21 gün içinde? Sürekli içtima hastalık uykusuzluk falan filan. Ciddi ciddi hiç olumlu bir durum yok mu yaptığınız yerde en azından kantinde maç da mı izleyerek keyif almadınız?

• biz ne sorcaz siz anlatın kan aldılar mı

• Yanımızda götürceğimiz traş jeli. Traş bıçağı, şampuan vs gibi kişisel eşyalar dolapta çalınıyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • öyle bir anlatılıyor ki, bu kısa dönem gidenlerin uzun dönem gidenlerin alayı ileri derece ruhsal ve fiziksel hasta olup intihara meğilli evlerine dönmeli işler böyleyse, bilemedim, sanırım insanların problem eşiği de bu konuları yorumlama da çok etkili.

• Dalgic2005 kullanıcısına yanıt
    ben de bu kadar kötü durumları giden bir arkadaşıma okuttum az önce. Bunların hepsi aşırı abartı aksine çok rahattık dedi. 50 kişilik koğuşlarda biri hasta olduktan sonra tüm koğuşun kapmamasının ihtimali yok ona normal hayatında bile istemeden yakalanıyorsun dedi.

Rahat bir şekilde gittik geldik takılma hiçbir şeye diye devam etti. Kendisi hasta olmamış bu arada gayet iyi durumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Burduru merak ediyordum. Ortam nasıl hocam genel olarak bahseder msn? Yemek-içme, duş, eğitim, komutanlar vs

Alıntıları Göster
    Dostum, Eğitimlerden başlayım. İlk Hafta klasik yürüyüş eğitimleri, sağa sola dön selam dur vs şeklinde geçiyor. 2. Hafta ise silahlı eğitimler başlıyor. Silahla Rahat, hazır ol Selam dur vs. 3. Hafta da tamamen törene hazırlık şeklinde geçiyor.

Komutanlara deyinecek olursam tamamen şans işi. Hangi Tabur hangi bölüğe düşeceğinle akalakı. Bize 23 yaşında yeni mezun bir komutan geldi. En ufak bir yanlışta bile 30 şınav çektiriyordu. Diğer bölüklerin komutanları daha anlayışlı daha mantıklı insanlardı.

Haftada 2 gün duş var. ve 1 bölüğe 40 dakika ayırıyorlar. Bizim salı ve cuma günleri 14:00 - 14:40 arasıydı. 6-7 dakika düşüyor bir insan için ortalama. Onun haricinde her sabah kalkıp Duşa gidebiliyorsun. Saat 5-6 arasında.

Yemekleri biz hiç beğenmedik. Hele ki sabah kahvaltılarında Salam veriyorlar kalınca bir dilim( Salam haricinde herşeye benziyor tadı) 3-4 tane yeşil zeytin veriyorlar. Bir de çay var. Bir gün ıspanak varsa ertesi gün mutlaka sebze çorbası var ve tabiki ıspanaklı :) 19 günün 4-5 günü güzeldi. Geriye kalan günler yiyemedik biz arkadaşlarla.

Çok fazla ayakta durduğun zaman oluyor. Günde 3-4 saatin rahat içtimalarla geçiyor ve zaman geçmiyor. Değişik bir iklimi var. Sabahları çoook soğuk, öğlenleri çok sıcak. Akşamları gene çok soğuk. Tam hasta olmalık ortam var yani.

Tuvaletler kötü. Çok kötü. Saat saat Suları da kesiyorlar. Burnunu temizleyenlerin lavabonun içini temizlemedikleri bir görüntü canlandır gözünde. Aynen o görüntüde bütün el yıkama yerleri :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mithellius

Ne kadar boş vakit oluyor? Kitap götürsek sınava çalışabilir miyiz mesela?
    Bunu bende merak ediyorum hem çalışmak için hemde okumak için kitap götürmek problem olmaz heralde

• 
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.