Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.473.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 18 ay yaptim 15000*17 devlet bize borclu paramizi istiyoruz:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allahıma şükürler olsun. Davul ile zurna ile halay çekerek gittim askere. Arkadaşlarım bindiğim otobüsün önünü kesip istiklal marşı okudular. Annem babam alnım dan öptü.

Askerlik bize atalarımız dan yadigar.

Bedelli vicdanları yaralıyor. Adaleti yok ediyor.

Sosyal medya da ki gençleri görünce içimden şunu dedim. ' ALLAH BU ülkeye bi daha kurtuluş savaşı yaşatmasın.'

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adaletsizlik ve Kalkinmasizlik devam ediyor kaynanamdanda benzer darbe yemistim bacanak 3 yil once evlenir evlenmez ev istiyorum dedi kaynanamda yardim etti Ben 8 yil kirada oturuyorum haksizlik degilmi dedim e sen istemedinki dedi o geldi akloma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmichael -- 18 Temmuz 2018; 7:53:14 >
  • egeboys0 E kullanıcısına yanıt
    Bu ulkede adalet var mi bedelli vicdanlari yaraliyor diyorsun?

Mesela ben arsa hirsizligi yapip gecekondudan zengin olanlari goruyorum, vicdanim yaralaniyor

Vergi odemeyenleri goruyorum vicdanim yaralaniyor

Torpillileri goruyorum vicdanim yaralaniyor

...

...

...

Bunun altina binlerce sey siralayabilirsin.

Turkiye durust insanlara gore bir ulke degil, anlayin artik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ANTİ BUG kullanıcısına yanıt
    Sen askerlik yaptın mı ? asker yemek yapıyorsa eğer sivilde de ahçıdır. Yemek yapmayı bilmeyen kimse gidip orada yemek yapmaz. Ya bunu askeri yemek hanesini ilahesini almış yemek şirketleri yapar yada doğuda sivilde zaten ahçı olanlar yapar. Araziye çıkınca zaten konserve çikolata vs. Bi bok bilmiyosun boşuna yorum yapma
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Bu kadar insanı 28 gün eğitime almak ortalama 9 yıla denk gelir,hadi bu insanların yarısı faydalansa bile 4 yıla tekabül eder.
    Yetkilileri bunu dikkate almasına davet ediyorum.

Onu da yapmazsiniz olur biter :)

O bile zor gelir

• bence yanlış oluyor cünkü ozaman parası olmayanlar yapamayacak.ayrımcılık oluyor.nette gördüm bedelli yapanlar etek giysin diye.
  • Ben de üni mezunlarına uzun dönem asteğmen olarak askerlik yapmalarını tavsiye ediyorum.

Ömür boyu takacağı bir gurur madalyası.

Ben denizci idim. Denizci. Makine Asteğmen. Yanlış hatırlamıyorsam, son 3 Ayda da Makine Teğmen olmuştum. 16 Ay Yapmıştım. Vazife yaptığım geminin durumundan dolayı, son iki ay gemi komutanı dahi oldum.

İzmir de yaptım. Karşıyaka da deniz manzaralı ev kiraladım.Muhteşem manzaralı tüm ordu evleri, İstanbul İzmir harikaydı.Muhteşem anılar biriktirdim.

Şu an 46 Yaşındayım, hayatımın 16 Ayını verdim ama kaybetmedim ve hiçbir zaman kaybetmedim. Ölene kadar benim olan çok anılarım var. Her ortamda da gururla paylaşıyorum. Askerliği, hayatından çalınan zaman olarak görenleri de hiç anlamıyorum.

Döndüm, kaldığım yerden devam ettim. Hayatta çok da başarılı oldum.

Asteğmenlik candır can... 😀

Allah, kolaylıklar ve güç versin tüm askerlerimize...

Bu arada, güzel bir maaş alıyorsunuz. emekli sandığına girişiniz yapılıyor. Ve yeni öğrendim. 12 Aylık devlet hizmeti, Emekli olma yaşınızı dahi bir nebze öne çekiyor sosyal hayatta..

• başlatmayın garibanına. ulan normal zamanda bir tane garibanın derdini ağızlarına almazlar, bir tane insanı bırak kurda kuşa faydaları olmamıştır, bedelli askerlik mevzusunda başlarlar "fakir ne yapacak?" fakir girsin iş bulsun çalışsın, hayret bir şey.

bir de bunun üzerinden bedelli askerlik yapacaklara laf çakıyorlar. ulan ben 1 senedir bedelli çıkacak diye harcamalarımı kıstım, fakir dediğiniz asgari ücretli adamlar 323123123 ay taksiyle iphone alıyor. o da bir zahmet bunu düşünerek çalışsaydı.

bu 28 günlük eğitimin kalkacağını düşünüyorum.
  • Herkese selam, şuan yüksek lisans yapıyorum ve 2020'ye kadar tecilliyim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Tecili bozdurmak için okuldan kaydımı sildirmeli miyim? Yoksa sildirmeden de tecili bozdurup bedelli yapabilir miyim?
  • Biz yurtdışında çalışanlar allah aşkına 1 ayligina nasıl izin alacagiz? hic düşünmüyorlar mı?
  • Bedelli askerlik çıkacaksa ücretler böyle olmamalı. Her bedelli asker yapmak isteyen kişiden sivilde çalıştığı işten 1 yılda aldığı ücretin karşılığı alınmalı. Yani aylık 1500 lira kazanan biri 18000 tl vericekse aylık geliri 10000 olan biri 120 000 ödemesi gerekir. O kadar malı mülkü parası olan birine komik ücretlerle bedelli yaptırmak tamamen haksızlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karsıyakalısm -- 18 Temmuz 2018; 9:10:15 >
  • 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    işime gelip gelmemesine bakarım gelmezse saçmadır bu herkes için aynıdır düşünebilen her insan bu şekilde yapar.onun için sende eğer işine gelmeyen yorum olursa oku geç
  • mekatronikçi kullanıcısına yanıt
    sallayacağım birşey yok kardeş senden çok araştırmışımdır onun için sende bence bilip bilmeden sallama gittiğin dönemlere göre hesaplamalar yapılıyor işin içinde olan benim sana o şekilde denk gelmiştir bu bahsettiğim kamu çalışanı için
  • arkadaş kimsenin askerde soğan doğrayıp tuvalet temizlediği yok . ya zorunlu askerlik kalkacak yada herkes gdecek oraya sadece parası olan evinde kıçını büyütmeyecek. inşallah çıkmaz böyle bi yasa büyük adaletsizlik. sizler lafa gelince mustafa kemalin askerleriyiz diye yırtınmasını biliosunuz ama icraate gelince kaçmak için canınızı verirsiniz.korkmayın bu kadar.askerlik iidir
  • Bizim gibi yararlanacak arkadaşlar inşallah aynı yere düşeriz. Yanımda cahil, serseri, ne konuşutğunu bilmeyen kahvede takılan adamlarla takılmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karsıyakalısm

Bedelli askerlik çıkacaksa ücretler böyle olmamalı. Her bedelli asker yapmak isteyen kişiden sivilde çalıştığı işten 1 yılda aldığı ücretin karşılığı alınmalı. Yani aylık 1500 lira kazanan biri 18000 tl vericekse aylık geliri 10000 olan biri 120 000 ödemesi gerekir. O kadar malı mülkü parası olan birine komik ücretlerle bedelli yaptırmak tamamen haksızlık
    üniversitede memur çocuklarına burs çıkmazdı ama babasının yüzlerce dönüm tarlası annelerinin üzerinde olduğundan ve babası bağkur'da asgari ücretli göründüğünden burs alan ağa çocukları vardı.

ülkede milyonlarca vergi kaçıran insan var. sen böyle bir kriter koyarmazsın
  • bide bu bebelerin askere gitmek istememes konusundaki tek arguman tuvalet temizlemesi yaaaa patates soyması yaaa
    çok şükür sıkmasınıda öğrettiler her gün jimnastik yaparak vücut gelişmesinide öğrettiler.asker arkadaşlarınla arandaki bağda sivildeki hiçbir arkadaş hatta çocukluk arkadasında olmaz.
    gitmek istemiyorsanızda bizim 15 ay verdiğimiz gururlu şerefli kurumuu karalayamazsınız.çakma atatürk askerleri
  • Hem 15 bıne askerlık yapıyorsun hem de 25 gun gıdecegım dıye aglıyosun. arkadas bu kadar sut cocugu olmayın.

6 aylık askerlık yaptım, ortalama 10 bın harcadım sene 2010 da.

15 bın su an bıldıgın cerez parası. yorumların cogu o kadar komık kı. bı de tayyıp'ı sevmezsınız, adam kral kıyak gectı sıze :)
  • 2 haftayla kaçırdım 🚬

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.