Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (561. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • An itibariyle randevu sistemindeki "bedelli" sekmesi kalkmış. Öncesinde zor bela randevu alanların randevusu ne olacak şimdi? Allahtan çıktı almıştım bugün. Tabii o da geçerli olursa...
  • Peanor kullanıcısına yanıt
    kesinlikle gitmiş olan kişilere büyük haksızlık ancak, dün bir foto gördüm adamlar yere yatak atmış milletten orada yatmasını bekliyorlar, madem işin hakkını veremeyeceksin o zaman neden insanları mağdur ediyorsun, kişilere seçme şansı ver bari önce gitmek istenleri al onlar arasında kura yap, o da yok, çözüm önerisi yok ancak yurt dışında olana, müthiş hizmet var. Bu ülke neleri sindirdi emin ol 21 gün uzaktan eğitime dönse kimse bir şey demez, rahip de pekeke ve fetonun destekçisiydi ne oldu, kim konuşuyor bunu? halka da kıyak geçilsin o zaman, olmaz da hani, olsa da kısmet deyip geçeriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Allah rahmet eylesin tekrar, ilk duyduğumda çok üzülmüştüm. Hatta çocuğun fotoğrafına bakakaldım, tabii ki ölümün bizi nerede ne şekilde bulacağını bilmiyoruz ama kim bilir ne hayalleri vardı, 21 gün askerliğini bir an önce bitirip ailesine ve hayallerine kavuşmak istiyordu. Kısmet değilmiş, mekanı cennet olsun!

Bu arada bu olay günler öncesinden yaşanmasına rağmen ajanslara yeni yeni düşmeye başladı, tam da mecliste 21 gün kaldırılsın önergesi verilirken bu haberlerin yapılmaya başlanması pek bi manidar.

• arkadaşlar lisans tecilimi kütüğümün olduğu ildeki şube yaptı, bedelli başvurum ise istanbul'da olacak.

belge tesliminde tecil bozumu beni mağdur eder mi? faks beklemek sorun değil, ama bugün git yarın gel derlerse randevu da yok rezil oluruz? bir köeşede beklesek bu mümkün olur mu?
  • iyoki kullanıcısına yanıt
    alerjim var ,dizimden ameliyat oldum.Tırnak batması var , aile hekimim çürük alırsın diye gönderdi
  • Arkadaşlar dün itibarı ile şubede işlemlerimi bitirdim şu an yoklama ve muayenem kaldı.Askerlik durum belgesinde daha önce 31.12.2018e kadar tecillidir yazıyordu.Bugün baktım en yakın askerlik şubesine müracaat edin yazıyor.

Bu normal birşey değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TaKo kullanıcısına yanıt
    Ben yüksek lisans tecilliyim ve benim işlemim hemen halloldu fax cevabı beklemedi memur gelince biz halledeceğiz dedi ve kaydımı yaptı ama biraz memura kalmış sanırım bu iş

• Randevu sistemi çökük, nasıl yapıcaz ne edeceğiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hangar18a

Ben yüksek lisans tecilliyim ve benim işlemim hemen halloldu fax cevabı beklemedi memur gelince biz halledeceğiz dedi ve kaydımı yaptı ama biraz memura kalmış sanırım bu iş
    Bazı şubelerdeki memurlar kendilerini genelkurmay başkanı sanıyor hocam, sana iyi niyetlisi denk gelmiştir :) umarım bize de öylesi denk gelir. Ben erkenden şubeye gidip kapıdaki görevliye rica edicem, umarım ters bir cevap vermezler.

Bu arada E-Devlet'te Asal Randevu sistemi çökmüş durumda, bazı arkadaşların mevcut randevuları gözükmüyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

kesinlikle gitmiş olan kişilere büyük haksızlık ancak, dün bir foto gördüm adamlar yere yatak atmış milletten orada yatmasını bekliyorlar, madem işin hakkını veremeyeceksin o zaman neden insanları mağdur ediyorsun, kişilere seçme şansı ver bari önce gitmek istenleri al onlar arasında kura yap, o da yok, çözüm önerisi yok ancak yurt dışında olana, müthiş hizmet var. Bu ülke neleri sindirdi emin ol 21 gün uzaktan eğitime dönse kimse bir şey demez, rahip de pekeke ve fetonun destekçisiydi ne oldu, kim konuşuyor bunu? halka da kıyak geçilsin o zaman, olmaz da hani, olsa da kısmet deyip geçeriz.
    Yasa geçse de mecliste salt çoğunluğun yakalanması zor bir kere. Yanlış anlaşılmasın kimsenin mağdur olmasını istemem ben kendi yararıma olmayacak diye olmasın demek istemiyorum. Ben kendi yararıma olmayan durum olsa da gitmek istiyorum. Dediğimiz gibi önceden seçenek getirmeleri gerekirdi. Maalesef bir teklif sunulurken bile alternatif olmadan sunuluyor. Geniş ve daha derin düşünme konusunda sorun yaşayanlar yüzünden geldiğimiz durumda malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peanor -- 23 Ekim 2018; 16:49:21 >

• Askerliğinizin Ertelenmesini İstiyor Musunuz?

Askerlik Şubenizin Genel Celp Döneminde Silah Altına Alınmak İstiyor Musunuz?

bu iki soruya ne yapıcaz parayı ödedim askeriyeye gittim tek asal başvuru ve aile hekimi kaldı
  • Şehit olan Bedelli askerin cenazesi;

https://youtu.be/YG14shQUtqY

• quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

Bazı şubelerdeki memurlar kendilerini genelkurmay başkanı sanıyor hocam, sana iyi niyetlisi denk gelmiştir :) umarım bize de öylesi denk gelir. Ben erkenden şubeye gidip kapıdaki görevliye rica edicem, umarım ters bir cevap vermezler.

Bu arada E-Devlet'te Asal Randevu sistemi çökmüş durumda, bazı arkadaşların mevcut randevuları gözükmüyormuş.

Alıntıları Göster
    Aynen randevu sistemi çöktü, randevular yalan oldu, nasıl gıdıcez bellı degıl
  • Dün sabah para yatırıp şubeye gittim. Güler yüzlü ve nazik şekilde karşılanıp uğurlandım. Çile ondan sonra başladı. Gece 23.00a kadar (tahmini 12 saat) edevlet üzerinden yoklama yapamadım çünkü sistem yoktu. Gece hallettim.

Sabah 9dan beri de aile hekimi ile uğraşıyorum. Sisteme girişimi yapacağı zaman teknik hata veriyor.

Sinirden delirmek üzereyim.

• Ya ben merak ediyorum. 3.celp açıklandıgın da 216 bin kişinin başvuruyu tamamladığını söylemişti. O zamandan bu zamana 25 güne yakın süre geçti ve şuan çok yogun şubeler. Bu sayı şuan 400 500 bin arasındadır büyük ihtimal. Nasıl bitecek bu kadar kişinin askerliği onu anlamadım. Çok uzayacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • " Bedelli " sekmesi kaldırıldığı için " ASKERLİĞE SEVK İŞLEMLERİ"nden randevu aldım. Şuan sistem çalışıyor sorun olmaz umarım.
  • Bedelli seçeneğinden aldığım randevu silinmiş. Ülkenin herşeyi şaka gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oki91 kullanıcısına yanıt
    Bu 21 günü halkın başına saranlar vicdanı rahat mı görüntülerden sonra acaba

• 
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.