Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yoklama kaydını oluşturdum herşeye yoktur dedim yalnız iş yüklemesinler diye. Şimdi sağlı raporu kaldı onu hemen almak zorunda değiliz değil mi? Askerlik şubede bana al 3 gün sonra getir demişlerdi. Gidip sağlık raporu alsam hemen çağırırlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • somethinglikethat kullanıcısına yanıt
    Sol taraftan kacinci adimda olduguna bak. 9-10 gibiyse eski muayeneyi kabul etmistir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Sabah Saat 07:45te Ankara Mamaktaki Şubeye Gittim.

1. Cidden Uzun Bir Sıra Var Daha Erken Giderseniz Daha İyi Olur.
    2. Kapı Açıldıktan Sonra Sıra Hızlı İlerliyor.
    3. Saat 9:45te İçerdeydik Altındağ , Mamak , Çankaya Bütün Askere Alım Şubeleri İçeride Birinden Numara Veriyorlar.
    4. 91 Nolu Sıra Numarasını Aldım Sıra Gittiğimde 40'lardaydı Ama Hızlı Geçti
    5. Gişeye Belgeleri Veriyorsunuz 3 Tane kağıda isim soy isim imza atıyorsunuz sonra müdüre imzalatıp çıkıyorsunuz.
    6. Sonrasında yoklama yapıp sağlık ocağından rapor alıyorsunuz. (sistem arızalarından dolayı şu an bu söylediklerim yapılamıyor.)
    7. 3 Kasımdan sonra yoklama sağlık testi yapabilirsiniz diyenler var emin olamadım.

Randevu Almadan Gidecekseniz 6:30 , 7:00 Gibi Gidin Biraz Beklersiniz Ama Halledersiniz Rahat Olun.
  • aykut.. kullanıcısına yanıt
    Dediğin gibi kabul etmiyorlarsa risk almamak lazım, gidip hemen düzelttireyim. Teşekkür ederim.
  • wcknzz kullanıcısına yanıt
    Hocam altıncı adımdaki işlemi yapmanızı görevli mi söyledi size ben yazdığınız gibi ilk 5 adımı yaptım görevli başka işlem yapmana gerek yok e devleti takip et dedi

• gigok kullanıcısına yanıt
    dostum eğer ki daha önceden sağlık raporun yoksa yaptırman gerekir bence .
    2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

resimde görünen adımları tamamlamak gerekiyor e devletten ASAL Yoklama Başvurusu Süreç Takibi kısmından bakabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tRoya06

Dediğin gibi kabul etmiyorlarsa risk almamak lazım, gidip hemen düzelttireyim. Teşekkür ederim.
    Dediğim gibi kayıt alan adam iyi biriydi herkesin peşinden gayet yardımsever bir tip hani inadına bana böyle bir şey yaptı veya kıl biri falanda değildi. Yaptırmanız yararınıza olur sürpriz ile karşılaşmamak için. Rica ederim.
  • bedelliler celp tercihi yapamıyor mu?
    2018 Bedelli Askerlik Ana Konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Muayeneden sonra gidilmiyor diyordu çoğu kişi hangi şube istiyor?
    Maltepe askerlik şubesinden yaptım işlemleri, eğer bir sağlık sorunun yoksa aile hekiminin vereceği sağlık raporunu bize getirene gerek yok dedi(askerlik şubesindeki görevli)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mghxsds

e devlette randevu sistemi çöktü, randevusuz gidenlerin durumları nedir ?
    Büyükçekmece askerlik şubesindeyim. 1.5 saatte 4 adım attım. Rezalet sıra var.

• Dilekçe veren var mı isteidği tarihte gitmek için? Hangi kuruma itafen nasıl bir dilekçe yazmalıyız?
  • wcknzz kullanıcısına yanıt
    Hocam 2016 yılında tecil için gitmiştim aile hekimine şimdi sizin dediğiniz sayfaya bakınca yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için yoklama yapamazsınız diyor

• Randevu sistemi çökmüş! Randevusuz gidenler ne durumda ?
  • Aile hekimine askerlik subesinden once gidemiyomuyuz. Son gune randevu verdi e devlet icimde korku var son gun bir aksilik cikar diye. Oldu da son gun yapamadik para iadesi alabiliyormuyuz bilgisi olan var mi. 2 gundur 350 kere aradim subeyi açmıyorlar bilgi veren randevu veren de yok.

• Arkadaşlar 30 Ekim saat 15:00'da Şubede randevum var. O gün erkenden önce parayı yatırcam, sonra da askerlik şubesine uğrayacağım. Askerlik şubesinde kapıdaki görevliye yüksek lisans tecilli olduğumu söylesem, kimlik bilgilerimi versem, önceden işlem yaparlar mı? 15:00'a kadar anca fax gelir diye düşünüyorum.
  • The BlackMamba 24 kullanıcısına yanıt
    ben internetten asal başvurumu yaptım, perşembe sabah aile hekimine gideceğim, öğleden sonra da askerlik şubesine. sıkıntı çıakrsa yazarım sana :)
  • Teşekkürler hocam bekliyorum. Ayrica tecil bozdurma ile işlemleri bitirme ayni gun icinde olabilir mi bilen varsa aydinlatirsa sevinirim. Son gune randevu ciktigindan oturu asiri stres yaptim hem tecil bozdurma hem islemleri bitirme

• Arkadaşlar şubeye bugün gittim işlemleri yaptım bir yoklama ile muayene kaldı. Şimdi e devletten bakıyorum öğrenci durum belgesi sorguluyorum hala 31.12.2021 e kadar tecil gözüküyor ve e devletten yine başvuru süreç takibinden bakıyorum hepsi tamamlanmadı yazıyor askerlik şubesi işlemlerini yaptım ama?

Verdiği formda aöf kamu yönetimi tecili kalkmış gözüküyor ama benim ders kaydı yapmasamda bu sene örgünde de lisans kaydım vardı o yüzden öyle gözüküyor olabilir mi? Adam onu unuttumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 23 Ekim 2018; 15:51:31 >
  • tugberkk kullanıcısına yanıt
    Aynen sistem yeniden düzeldi ama hala bedelli sekmesi yok
  • 
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.