Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimde tecil bozulacak ta aynı gün o iş halledilemiyormu 2 kere gitmek zulüm acayip sıra var sıradayım şuan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aöf ve örgün kaydım var okul uzatıyor tecili. Askerlik sırasındayım inşallah 2. Kez getirmezler burda kaldırılıp olmuyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Hangi şubeden yaptınız?

Alıntıları Göster
    Ben sultanbeylidekinde yaptırdım
  • Merhaba arkadaşlar ben para yatırma işlemini ve askerlik işlemlerini eylül 20'sinde hallettim fakat muayene işlemleri kalmıştı işten izin alamadığım için 1 haftadır sağlık ocağına gidiyorum sistem yok diye işlem yapamıyorlar ve benim kilom fazla olduğu için sevk edecekler, sevk işlemleri ve heyet işlemleri aşağı yukarı 1 hafta sürüyor 3 kasımdan sonra işlem evrakları teslim etmem durumunda herhangi bir sorun teşkil eder mi ? Askerlik şubesine gidemiyorum çok fazla sıra olduğu için yardımcı olabilir misiniz.

İyi günler.
  • cenkbora kullanıcısına yanıt
    Ben sultanbeylidekinde yaptırdım hocam ümraniyedeki çok kalabalık ve yol üstü olduğu için gelen geçen oraya gidiyor
    Pendik'te çok kalabalık oluyor. Sultanbeylidekine 7-7.30 gibi falan gidin ilk sıraları kaparsınız
  • Arkadaşlar merhaba

An itibariyle parayı denkleştirdim edevletten 1 adet çıktıyla bugün parayı yatıracağım malum randevular kalmadı. İstanbul Bağcılar şubesini aradım randevusuz mecbur geleceksiniz dediler.

Şimdi ben lisans mezumuyum 2017 de lisans bittiği için 2 yıl tecil ettirdim. Bu sebeple soruyorum muayene yapmam gerekliliği var mı ve tecil bozma olayı da beni çok bekletir mi yarın erken gideceğim

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    En azindan 2-3 saat aliyormus. Saat 1 gibi girsen belki yetisir.

Ben cuma gunune saat 17.15e randevu buldum. Anca diger hafta bozulur.

O nedenle ikinci kez gitmem gerekecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Bizim bi arkadaşta tecilli idi sordum ben beklemedim diyo kafam karıştı.

Tecil tipine bagli olabilir.

Benim tecilim hizmete ihtiyactan dolayi. O nedenle hem subeyle hem de bakanliklarla hallediliyor.

Okul tecili filansa daha kolay halledilebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Aynen okul tecili inşallah kolay olur. Örgünde kaydım var aynı zamanda aöf kamu yönetimi okuyorum. Örgündr sadece kayıt var gitmedim ama tecili örgün olan uzattı bu sene de ders kaydı yapmadım örgün için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 23 Ekim 2018; 10:15:25 >
  • Rock.n.Rolla kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Bedelli başvurumu 28 Ağustos'ta yapmıştım. Parayı ancak toparlayabildim eşten, dosttan. Randevu aldım askeri şubeye gitmek için. Sistem bana tam 1 Kasım'da randevu verdi saat 15.00'a. Bu şubeye gitmeden evvel bu aile hekimine gidip muayene vs yaptırabilir miyim? Çünkü 1 Kasım'da başvuru işlemlerini vs yapsam orada işim 16-17.00'a zor biter. Cuma günü de aile hekimine gitsem kan örneği falan alsa onunda sonuçları 1 güne çıkıyormuş. Haftasonuna denk geldiği için pazartesiye kalabilir tahlil örnekleri vs. O rapor da askeriyeye pazartesi iletilirse eğer benim için problem olur mu? (yasadan faydalanamamak)
    Liseyi bitirince tecil yapmıştım askerliği o anlarda muayeneye girmiştim ama kan vs alınmamıştı. O yüzden kafama takıldı bu olay. Tek sıkıntı şu sağlık raporu, aile hekimi muhabbeti. O tahliller ve sağlık raporu askeriyeye pazartesi yollanırsa problem olmazsa benim için bir sıkıntı kalmıyor.

• Merhaba,
    Benim kilodan dolayı 16.11.2018 tarihine kadar ertelemem var. Askerlik şubesine sorduğumda sen sadece 3 Kasıma kadar parayı yatıracaksın 10-16 kasım arası şubeye gelip muayene olman gerekiyor eger kilo vermişsen bedelliye hak kazanırsın, aile hekimligi ile işin yok dedi. E devletlede işin yok senin dedi. Fakat bedelli askerlik için 3 kasıma kadar tum işlemlerin bitmiş olması gerekmiyor mu? Yoklama felan yaptırmayacak mıyım yani? Yada kilo ile ilgili saglık sorunu tecilini bozdurmam mı gerekiyor 3 kasıma kadar.
    Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
  • Ben e devletten başvuru yaptım belge hazır. Parayı bu hafta yatırıp pazartesi günü erkenden gidip şubeye halletmek istiyorum. Pazartesi izin alabildim işten. Şubeye gidip dekont belge verip başka işlem yapıyor muyuz öncesinde? Yoklama ve aile hekimi işi bu işleri hallettikten sonra yapılacak değil mi net olarak?

• mehmetx44 M kullanıcısına yanıt
    Haydaaa, bu nasıl iş yahoo. Nihayet randevu aldım dedim o da olmadı. ozaman bize de sıra yolları göründü. boşu boşuna sakaryaya gitmeye gerek yok. Teşekkürler kardeş bilgilendirme için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demage

https://twitter.com/feridun_bahsi/status/1054456430005248000

21gün kalkıyor.
    Hocam yasa teklifinin konuşulması kabulü veya reddi cuma gününe kadar belli olur mu? Ne kadar sürer az bi ihtimalde olsa teklif kabul edilirse?

Hocam, Abidinpaşa'da çok sıra oluyor dedikleri için ben Polatlı şubede yaptırdım. Sadece 1 kişi vardı önümde ve 10 dakikada bitti işlemlerim. Başka bir arkadaşım da Beypazarı şubesinde hızlıca halletmiş. Sana göre hangi şube daha yakınsa tercih edebilirsin.
  • 2 gündür aile hekimine gidip duruyorum. Bugun tekrar kan alıp yarın yine gelmem istendi. Merak ettiğim bu muayne işleri çok uzarda 3 kasımı geçerse ne olcak? Bilen var mı? Parayı yatırıp başvurumu falan yaptım bu arada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende aöfden devam ediyorum dondurmadım 21 gün zaten bir şey olmaz tabi tam sınav zamanına denk gelmez ise gidiş zamanı.
  • Dantes7 kullanıcısına yanıt
    Teşeklürler hocam gelmişken girdim sıraya bakalım sıra gelir inşallah.

• 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.