Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yillik izinde askerlik yapilsin diyen bebeler var 2 sene tatil yapmayacakmis, yillik izninde asker olacakmis
    ne calisma kanunundan, ne sektorden, ne hayattan haberleri var yemin ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Small paket: yurtdisi icin 1000 euro

Medium paket: suanki bedelli 25+15+28

Premium paket: 25yas+ 40bintl

Onerim budur tskler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 28 gün olayı saçma olmuş. kısa dönem gidecek için 1 ay yapınca zaten askerliği %20 si bitmiş olacak. 15bin tl vermesinin bi anlamı kalmaz. Ek olarak 2 milyon kişi başvuru yapsa bu kadar kişiyi ne kdar sürede askere alacaksın? bence 28gün de kalkack piyasanın nabzını yokluyorlar yoksa hayal kırıklığı millet için . 28 gün olacaksa da yaş sınırı olmamalı.
  • FlyingHigh F kullanıcısına yanıt
    Varsa ileri seviye matematiğin açıkla da bizde bilelim arkadaşım, yoksa boş yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 17 Temmuz 2018; 23:29:56 >
  • Bu bedelli tayfasına hiçbir şeyi beğendiremiyoruz.

Bedelli yapacaklar 28 gün hizmeti Kıbrıs'ta yapacak deseler, annenize babanıza 5 10.000TL daha fazla para çektirirsiniz bedelliye ek tatil yapmak için.

28 gün çok ezmezler korkmayın. Sadece para veremeyip, uzun dönem yapanlardan korkun
  • onsos1100 O kullanıcısına yanıt
    Hocam devir teknoloji devri. Eskisi gibi öyle yok at üstünde kılıçla savaşmakmış, yok süngüyle savaş felan geçin bunları. Bir bomba ile bulunduğun yeri yerle yeksan ederler, siz hala eskisi gibi savaş olacağını sanıyorsunuz.Silah kullanmayı öğrenmek ne kadar zor olabilir ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • feylord kullanıcısına yanıt
    Muaf olma şansın varsa muaf ol hocam, ne diye bedelli parası veresin ki? Paran cebinde kalır.

• fasakasa kullanıcısına yanıt
    Benim de belli olucak da cuma olduğunu bilmiyordum. Kesin cuma mı belli oluyor? Şubede 25inde falan dediler bana. Büyük ihtimal kaçak oluruz bi süre sonra yaparız bedelliyi

• 28 gün askerlik yapacaksak 4 ay daha yaparım param cebimde kalır bunları düşünmüyorlar mı ? Çocuk oyuncağı mı bu !

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Yok onlar istediklerini alıyorlar zaten. İhtiyaç varsa alırlar. Genel olarak yaşı küçükler. Ben tuzladaydım asteğmen eğitim yeri. Yakından tanırım çoğunu çünkü spor salonu sorumlusu oldum. Ayrıca kısa dönemdim.
    Bana gemi kaptanlığın, hukuk diploman var mı diye sordular bunlara ayrı muamele. Bir de bilgisayar müh çok alıyorlardı. Eczacı, doktorda öyle.
    Ben kısa dönemdim ama bizde de çok kariyerli insanlar vardı. Yaş büyüklüğü en büyük etken ankara hukuk mezunu arkadaşım vardı gerçekten on numara avukattı. 3 tane mühendislik bitiren alim gibi hocam vardı o da kısa dönem oldu.
    Tarih mezunu, öğretmen hatta asgari ücrete iş vermeyeceğin tipler de vardı yedek subay olarak.
    Bana çıksa asteğmen istemezdim bazıları 3 ay sonra maaş almaya başlıyor.

Alıntıları Göster
    İnşaat mühendisiyim. İnşaatçılara da çıkıyormuş okudugum kadarıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: cnkdgc

15000 tl veremeyen Mehmetçik

15000 tl veren Mehmet Bey .
    Asgari ücretlinin bile kredi çekerek bedelli yaptığı dönemde kimse böyle fakir edebiyatı yapmasın. Tutmuyor be kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oki91

28 gün olayı hikaye nabız yokluyorlar. yaş 25 bedel 15 bitti gitti.
    bende katılıyorum buna son söz ordumuzun genel kurmayında ki sanıyorum onlarda temel eğitimin pas geçilmesinden yanalar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-1

cuma günü senin bakaya olayı var diyelim.

adamlar perşembe dedi ki bedelli çıktı. yırtıyor musun o durumda? bu durumda olan bir tanıdık var öyle söylüyor da bana şu anda.
    Hocam yıllardır kaçak olup bedelli bekleyen var. Ağustosta gitmeyip bakaya kalanları da 1-2 ay idare etsinler artık

• Bana da dediler oğlum gitme askere yarın bir gün illa bedelli çıkar zaten diye ama ben "bedelli askerlik yaptım" lafını kendime yediremezdim gittim yaptım askerliğimi bitti çok şükür. bu lafların üzerine bununla beraber 2 tane bedelli çıktı.

Hah siz şimdi dersiniz gittin de noldu patates soğan soydun geldin diye... patates, soğan soymadım ama operasyona felan da çıkmadım, ne görev verdilerse de yaptım.. KAÇMADIM!! askerliğin en kolayı bile zordur bakmayın siz ağlar küçümserler ama hiç birinin *** yemez gitmeye.

Aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun!

• gencler sanirim 28 gun de kalkiyor.
    https://twitter.com/osmangulacar/status/1019312751364182016

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-1 -- 17 Temmuz 2018; 23:41:25 >
  • legolas4121 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerine göre askerde zaman öyle geçmiyor Kısa dönem bile olsanız yine de mantıklı bedelli yapmak, tabi işiniz gücünüz varsa

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Passenger47

Benim de belli olucak da cuma olduğunu bilmiyordum. Kesin cuma mı belli oluyor? Şubede 25inde falan dediler bana. Büyük ihtimal kaçak oluruz bi süre sonra yaparız bedelliyi
    Asal'da 20si yazıyor. Her şube farklı bir şey söylüyor her konuda, şubeleri çok takmamak lazım
  • ibrahim0674 İ kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen 25 günü mantıklı buluyorum. Hem temel askerlik bilincinin kazandırılması hemde daha önce şehit olan askerlere saygısızlık olmaması açısından çok önemli. Daha 2 ay olmadı 2 hükümlü asker şehit oldu. Maddi durumu el vermeyen insanlar ne yapacak o konuda kimse birşey demiyor. Şuan 15000 lirası olan herkes konuşuyor 15000 olmayanlar mecbur tuvalet mi temizleyecek. Askerlik konusunda daha mantıklı çözümler lazım bu şekilde sadece 300 bin kişi kendini kurtarmış olacak ama bedelli bekleyen 4 milyon deniyor sayılar bile sıkıntılı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onsos1100 -- 17 Temmuz 2018; 23:46:8 >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Valla ev aldık taksidi var, ben 1 ay çalışmayınca taksit nasıl ödenecek bilmiyorum. Ona da bireysel ihtiyaç kredisi çekecez herhalde hocam veya bedelli kredileri 15 binden fazla çekilebiliyosa üstüne taksit kadar miktarı fazladan çekerim. 1 ay sonra tekrar çalışmaya başlayınca kapatırım inşallah
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.