Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bedelli değil de normal askerlik olabilir mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedelli askerlik memur alımlarında engel taşır mı bilginiz var mı?

• Arkadaşlar üni öğrencisi olup celp çıkanlar askerlik şubesine dilekçe yazıp 2019 temmuza kadar tecil ettirebilirsiniz,bi vatandaş başvurmuş ve onaylanmış durumda.
    Buda şu oluyor öğretmenler,adli personeller,sporcular,öğrenciler yaz dönemi gidiyor.

Sözde kanun çıktığında huli akar yök ile konuşup öğrencilerin sınavaları telafi olacak,mazeretli izinli sayılcak falan diye saçmaladı ama uygulamada olmıcağı gün gibi gerçekti
    https://youtu.be/ccqGPMwBS2k

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle birşey varsa güzel olur ama yaza kadar tüm celp biterse ne olacak

• Böyle bir şey var video izlersen,celpler 2020 kadar en az,hatta bütün öğretmenler yazın yapacağı için kesinlikle yazında celp var.

• Arkadaslar bılen cevaplasın. Sımdı yarın para yatırcam ben bankaya. Benım sol ayak sakat rapor alıp eğıtımden muaf olmak ısticem. Sımdı ben parayı yarın yatırıp carsamba askerlık subesıne gıdıcem ben gecen sene tecil ettirdim askerlıgı . Ben sımdı e devletten yoklama basvuru yapmama gerek varmı daha yenı baktım 3 şeyde tamamlanmadı yazıyor . Birde yarın parayı yatırdım diyelim 3 kasımda e devlettekı o yoklamada 3 seyde yeşil olmazsa veya 2 si yeşil olup birtanesi olmazsa bedelli yanacakmı ? yetısırmı 3 kasıma kadar bazı arkadaslar 2 haftadır tamamlanmadı yazıyor
  • Eğitimden muaf olma imkanın yok sağlık sorunun varsa direk muafiyet işlemi uygulatabilirsin.

İlk ikisi yeşil olmadı yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Eğitimden muaf olma imkanın yok sağlık sorunun varsa direk muafiyet işlemi uygulatabilirsin.

İlk ikisi yeşil olmadı yeterli.
    Nasıl muaf olma yok ? Bende çapraz bağ ameliyatı oldum.. menisküs le birlikte.. bana nasıl spor yaptıracaklar ?
  • MaDJeRo kullanıcısına yanıt
    Muayenede muafiyet vermezler. Ya askere alırlar ya çürük verirler. Arkadaş teslim olduğu birlikte bunu izah edicek,spor muafiyeti alıcak.

Nasil yani sol.ayagim kosamiom die curukmu verirler direk sadece kosma ve cok ayakta kalma sorunu var bende. Heyete falan cikmazmiyim

• Arkadaşım ilk celp Kırklareli'ne gitti yazın bel fıtığından ameliyat olmuştu,bunu orda belirtmiş fakat eğitimden muafiyet sağlanmamış herkes ne yapıyorsa yapmak zorundasın denmiş ve ağrıya ağrıya çök kalk bile yapmış saatlerce yoksa geri şutlucaklarmış.

Çok ayakta kalmıyorsan içtimaya bile çıkamazsın sen günde 5 kere her biri bir saat bulan içtimalar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 16 Ekim 2018; 1:32:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyguna_iphone

Nasil yani sol.ayagim kosamiom die curukmu verirler direk sadece kosma ve cok ayakta kalma sorunu var bende. Heyete falan cikmazmiyim
    Koşamama gibi kronik bir sorunun varsa elverişsiz raporu verirler tabi bu durum kalıcı mı geçici mi ona bağlı bunu belgelerle kanıtlarsın olur biter.Geçici ise erteleme verir 1 yıl kalıcı ise elverişsiz der.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 16 Ekim 2018; 1:35:20 >
    Hocam.dedigin resmen sacmalik 5 adim kosamiyorum diyorum orda oyle yapiliyorsa bunun.hukuk.yolu var arkadasin sikayet etse tazminatta alir ... bunu subeye belirtcem ben muhtemelen spor muafiyeti saglanir.

• Elverissiz verseler.bedelli.param.yanarmi

• quote:

Orijinalden alıntı: uyguna_iphone

Elverissiz verseler.bedelli.param.yanarmi
    Yok verirler geri.
  • Bu bedellide saçma olmayan bişey varda tek saçmalık bu sanki.
    Şubeye belirtsen nolcak onlarda hastaneye sevk edicek seni senden rapor isteyip muafiyet işlemi başlatır.Askeriye sonuçta sağlıklı adam istiyor sağlıksızsan seni napıcaklar ki orda.

Hukuk yolu sana muafiyet yoluna başvurmanı belirtiyor.Arkadaşım muafiyete başvurmadığı için çok pişman oldu sonra.

Haklisiniz.peki parayi.yatirdik curuk verdiler diyelim geri alinirmi.para?

• 6 ay içinde geri alırsın paranı,umarım sağlık sorunun geçici olmadığını ispatlarsın. Yoksa alamazsın 1 yıl ertelenip tekrar muayene çağırırlar işler uzar.

• outofsight O kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki ilk iki maddeyi gerçekleştirmezseniz askere gideceğiniz yer belli olsa bile sevk kağıdınızı alamazsınız. Sizin için şu an önemli olan 3 kasıma kadar parayı yatırıp askeriyeden bedelli başvurusu yapmak. Yoklama ve muayene için herhangi bir süre kısıtlaması yok.
  • s.h.a. kullanıcısına yanıt
    Dostum devletin sağlamış olduğu bir hizmetten faydalanmak neden devlet dairelerinde çalışmaya sorun teşkil etsin?
  • 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.