Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (494. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bedelli için aile hekiminde muayne oldum kağıtlarımı şubeye bıraktım 2 hafta oldu ama burada böyle gözüküyor. Ne yapmam lazım ? birde askeriyenin verdiği kağıtta 10.11.2018 kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur yazısı verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q6600 -- 15 Ekim 2018; 10:37:55 >
  • Benim de muayene askerlik şubesinde görünmüyor. Ayın 9'unda muayene oldum olduğum gibi sistemde yeşil ışık yandı ama bugün de gittim adamlar bizde görünmüyor diyor.

3. defa PErşembe ya da Cuma gelin dediler. Bu sefer de olmazsa ne yapmamı önerirsiniz sert mi konuşayın. Kim işini yapmıyor sizce

Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu arkadaşlar ?

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trabzonspor -- 15 Ekim 2018; 10:38:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Trabzonspor

Benim de muayene askerlik şubesinde görünmüyor. Ayın 9'unda muayene oldum olduğum gibi sistemde yeşil ışık yandı ama bugün de gittim adamlar bizde görünmüyor diyor.

3. defa PErşembe ya da Cuma gelin dediler. Bu sefer de olmazsa ne yapmamı önerirsiniz sert mi konuşayın. Kim işini yapmıyor sizce

Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu arkadaşlar ?

Yeşil gözüküyor daha düşmemiş ama yakında şubeye de gözükür bence bekleyin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Q6600 Q kullanıcısına yanıt
    Acelen ne parayı yatırman yeterli değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Yeşil gözüküyor daha düşmemiş ama yakında şubeye de gözükür bence bekleyin derim.

Alıntıları Göster
    Hocam o yeşil ışık ilk günden beri yandığı için içim rahat değil. Benden çok sonra olanların sisteme düştü dedi şube.

Başım ağıracak kesin. Az da gün kaldı bakalım ne yapacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trabzonspor -- 15 Ekim 2018; 11:0:39 >
  • sonyereksiyon kullanıcısına yanıt
    Çürük çıkarsa her türlü alırsın parayı. Ama bence önce muayene ol sonra paranı yatır.

• Trabzonspor kullanıcısına yanıt
    3 kasıma kadar muayene olmak şart mı.

Mesela ben 2 kasımda başvursam.

3 Kasım yani son gün parayı yatırıp dekontu şubeye götürsem olmuyor mu.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

nasıl anlıyorlarki sivil hat olduğunu?Belki turkcell de askercell olarak tanımlatacağım?

Ama herkes sakla diyor .En güzeli ayakkabı içine saklarım.

Bu arada yine internette eğitim lerin çok ağır ve zorlayıcı geçtiği söyleniyor.Hatta cimere şikayetler geliyormuş.
    *199# buna telefondan tuslarlarsa oradan operatör cevap veriyor. Askercell veya değil diye. Bu kadar basit.

• mamnaris kullanıcısına yanıt
    Dostum sen yoklamayı falan yapmışsın. Benim sorum ben daha parayı yatırmadım sadece bedelli başvurusu yaptım e devletten yoklama yapsam şimdiden olurmu diğer işleri halletmeden ? Birde yoklama yaparken celp dönem tercihi diyor o kafam karıştı orada ne seçmem gerekiyor sen ne seçtin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maqen_07

Dostum sen yoklamayı falan yapmışsın. Benim sorum ben daha parayı yatırmadım sadece bedelli başvurusu yaptım e devletten yoklama yapsam şimdiden olurmu diğer işleri halletmeden ? Birde yoklama yaparken celp dönem tercihi diyor o kafam karıştı orada ne seçmem gerekiyor sen ne seçtin ?
    Hocam benim anladığım şu.

Yoklamayı parayı yatırmadan yapabiliyorsun. Yatırdıktan sonra yapabiliyorsun. Celp zamanın gelince de yapabiliyorsun. Ben böyle bir sonuç çıkardım. Çünkü her 3 şekilde yaptığını söyleyen insanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F0C9EBFD -- 15 Ekim 2018; 11:30:20 >
  • peki hocam yoklama yaparken celp tarihi seçimi gibi birşey var orda ne işaretlememiz gerekiyor bilginiz varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maqen_07

peki hocam yoklama yaparken celp tarihi seçimi gibi birşey var orda ne işaretlememiz gerekiyor bilginiz varmı ?
    Söyle bir durum var yoklama demek sadece bedelli için olan bir uygulama değil. Yani normal askerlik yapacak herkes için zaten var olan bir e devlet uygulaması. Normalde düz askerlik yapsaydın orada neyi seçersen ona göre muamele edilirdin. Fakat bedelli olduğu için neyi seçersen seç farketmez fakat sen yine işine geleni seç.

Bu dediklerim forumlardan sözlüklerden elde ettiğim bilgidir.

• Trabzonspor kullanıcısına yanıt
    Ben aile hekiminden cuma çıktım 10 daikada 2.si yeşil olmuştu. Muayene kağıdını götürmek gerekiyor mu askerlik şubesine?
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Askerlik şubesinde düşmüyor işte hocam. Onaylanmıyor ki sistem düşmeden gidin araştırın
  • Beyler saç traşı nasıl oluyor? Subay traşı geçerli mi 3 veya 5 numara mı yapmak gerek? Ordada traş olunuyor mu? Yemin töreni içinde traş olmak gerekiyormuş sanırım, bu saçın uzunluğu nasıl ayarlanacak:)

• beyler yoklama surecinde

"Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz."

bu hatayı alıyorum. oysaki geçen hafta askerlik şubesinde bedelli işlemimi tamamladim. benle aynı anda yapan arkadaşımda 3 yeşil ışık var. şuan şubeye tekrar gitmek istemiyorum. bilgisi olan var mı veya benzeri başına gelen. beklemem mi gerekiyor bilmiyorum.
  • 2 numara yap git gidenlerin çoğunun saçları kazımışlar orda uzun diye.

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 15 Ekim 2018; 13:38:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar baya araştırdım ancak bulamadım. Ben başvuru yapıp ücreti yatırdım, şimdi direkt makbuzlarla askerlik şubesine mi gitmeliyim yoksa asal yoklama+ sağlık ocağına kontrol olduktan sonra mı şubeye gitmeliyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bignuke

Arkadaşlar baya araştırdım ancak bulamadım. Ben başvuru yapıp ücreti yatırdım, şimdi direkt makbuzlarla askerlik şubesine mi gitmeliyim yoksa asal yoklama+ sağlık ocağına kontrol olduktan sonra mı şubeye gitmeliyim ?
    direk git şubeye. eğer yoklaman ve sağlık ocağı kontrolün yoksa. başvurudan sonra yapabiliyorsun. önceden yoklama yaptımış ihtimali var çünkü aynısı başıma geldi. ve e-devletten randevu al. 1 saatte biter işin şubede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I907 -- 15 Ekim 2018; 13:16:38 >
  • Gidilecek yer belli olupta erteleme alan var mı ? Ne kadar sürede bu işlem gerçekleşiyor ?
  • 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.