Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (491. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnşallah en kısa zamanda celp çıkarda gider geliriz biran önce aradan çıkarırız yahu. Ağustosta işlemleri tamamladık daha bekliyoruz
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Aralık ayından önce celp olmaz,kasım ayında zorunlu askerlerin yoğun şekilde alındığı celp ve 3 kasım sonrası açıklancak bedelli takvimi.

Artı olarak 5bin₺ verip isteyen uzaktan eğitim alma imkanıda getirilebilir,isteyen gider.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar edevlet yoklama başvurusunda askerliğin ertelenmesini istiyor musunuz tam olarak ne demek oluyor? Bilen var mı? üniversite öğrencisiyim
  • maskoff M kullanıcısına yanıt
    Sen ne anlıyorsan o farklı anlamı yok.

• radko kullanıcısına yanıt
    ertelenmesını ıstıyorsam ilk celp dönemlerinde değil de sonlarda çıkıcak demek mı oluyor
  • maskoff M kullanıcısına yanıt
    Doğru anlamışsın👏 fakat işlevde öyle olmuyor.

• Arkadaşlar merhaba. İlk celpte İskenderun çıkmıştı ve gittik geldik. Ancak yazabiliyorum.

Diğer birliklere göre daha rahatmış sanırım bizim orası, en azından diğer şehirlerde yapan arkadaşlarıma sorup karşılaştırma yaptığımda böyle bir sonuca vardım. Komutanlar hayli olumluydu, vay efendim sen bedellisin zihniyetinde kimse denk gelmedi. Özellikle duş olanağı hayli iyi diye düşünüyorum, günlük duşunuzu alabiliyorsunuz. Yemekler de yine aynı şekilde beklediğimden çok daha iyiydi. Koğuşların çoğu klimalı, biz 8 kişi kaldık ve genellikle 10 kişilik koğuşlar.

Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey var , havlu ve terlik. Girişte verileceği söyleniyordu ama yalan oldu sanırım o iş. Kantinden aldık.

Varsa sormak istediğiniz bir şey haberdar ederek yazabilirsiniz, cevaplamaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Arkadaşlar merhaba. İlk celpte İskenderun çıkmıştı ve gittik geldik. Ancak yazabiliyorum.

Diğer birliklere göre daha rahatmış sanırım bizim orası, en azından diğer şehirlerde yapan arkadaşlarıma sorup karşılaştırma yaptığımda böyle bir sonuca vardım. Komutanlar hayli olumluydu, vay efendim sen bedellisin zihniyetinde kimse denk gelmedi. Özellikle duş olanağı hayli iyi diye düşünüyorum, günlük duşunuzu alabiliyorsunuz. Yemekler de yine aynı şekilde beklediğimden çok daha iyiydi. Koğuşların çoğu klimalı, biz 8 kişi kaldık ve genellikle 10 kişilik koğuşlar.

Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey var , havlu ve terlik. Girişte verileceği söyleniyordu ama yalan oldu sanırım o iş. Kantinden aldık.

Varsa sormak istediğiniz bir şey haberdar ederek yazabilirsiniz, cevaplamaya çalışırım.
    İnşallah bize de İskenderun çıkar.

• fasakasa kullanıcısına yanıt
    tuşlu telefon kabul ediyorlarmış doğru mu?birde kendi hattımızı soksak sıkıntı oluyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2 celpte balıkesire giden arkadaşla konuştum dün akşam aynı şeyleri söylüyor hepsi ağır şekilde hastalarmış ve eğitim çok ağır geçiyor diyo öyle 1celplerin dediği gibi orası burası ağrıyanları kenarı geçin falan demiyorlarmış katılmak zorundaymış herkes şınav/mekik/barfikse baya ağır geçiyormuş eğitim.

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

• quote:

Orijinalden alıntı: Potato_GLaDOS

"Yükümlü olarak kaydınız bulunmamaktadır" yazdığını bilmiyorum her kes başka bir şey söylüyor bence takılmamak gerek.
    E devlet de durumum Hastaneye sevk işlemi tamamlanmamıştır diye görünüyor benim.
    muayene olmadıgınız için mi öyle diyor hocam ?
  • A517 A kullanıcısına yanıt
    Tamam bebeğim çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

tuşlu telefon kabul ediyorlarmış doğru mu?birde kendi hattımızı soksak sıkıntı oluyor mu?
    Tuşlu telefonda hiç sıkıntı yok, sivil hattı saklayarak sokarsınız.
    nasıl anlıyorlarki sivil hat olduğunu?Belki turkcell de askercell olarak tanımlatacağım?

Ama herkes sakla diyor .En güzeli ayakkabı içine saklarım.

Bu arada yine internette eğitim lerin çok ağır ve zorlayıcı geçtiği söyleniyor.Hatta cimere şikayetler geliyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

nasıl anlıyorlarki sivil hat olduğunu?Belki turkcell de askercell olarak tanımlatacağım?

Ama herkes sakla diyor .En güzeli ayakkabı içine saklarım.

Bu arada yine internette eğitim lerin çok ağır ve zorlayıcı geçtiği söyleniyor.Hatta cimere şikayetler geliyormuş.
    Benim en ufak şikayetim yok :)

Adamın bakacağı tutar, sok ayakkabına ya da bavuluna akşam alır takarsın. İçeri girdikten sonra bakmıyor kimse.
    bu telefon konusundaki sıkı denetimi anlamıyorum nasılsa usta birliğinde akıllı telefon bile serbest.Neyse dediğiniz gibi ben saklayayım.İçerde birde 80 lira hat parası bayılmayalım.

• Başvuruyu resmi ikametin bulunduğu askerlik şubesine mi yapmamız gerekiyor
  • Arkadaşlar merhaba ben bedelli olarak 3 celpte (27 EKIM 2018 ) tarihinde askere alınacağım yerim belli oldu KAYSERİ olarak fakat E DEVLET üzerinden giriş yaptığımda sülüs alma sayfasına tıkladığımda SEVK TARIHLERINIZ 09.07.2018 27.07.2018 TARIHLERI ARASINDADIR 27.07.2018 TARIHINE KADAR ASKERLIK SUBESINE GIDINIZ diye sarı uyarıyla bir yazı cıkıyor. 1 ve 2 Celpte bu sorunu yasayanlar var mıdır ? yardımcı olursanzı sevinirim. Tesekkurler
  • 
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.