Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (453. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 451452453454455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aöf öğrencisiyim bedelli başvurumu yaptıktan sonra 30 eylüle kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur yazıyor. celpte çıkmadı ne yapacağım bilmiyorum. Asıl sorum aöf kaydımı yenilesem bir karışıklık olur mu tecil günüyle alakalı yanılmıyorsam aöf öğrenci diye bildiriyor askerlik şubesine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şipidik terlik kullanıcısına yanıt
    Tecilin olduğu için ilk önce tecil iptali yapacak memur. Yanına gittiğinde sana dilekçe hazırlayacak komutana gideceksin imzalatacaksın sonra tekrar memurun yanına geleceksin bağlı olduğun askerlik şubeye (kütük neredeyse) faks çekecek. Sana telefon numarasını verecek askerlik şubenin. 10 dkk sonra arayıp böyle böyle dersen ilgili kişiye bağlarlar ona da durumu anlatıp tecilin iptalini yapıp yapmadıklarını soracaksın. Yaptık derse tekrar memurun yanına gideceksin bu sefer bedelli işlemlerini yapacak tekrar komutana imzalatacaksın. Ve memurun yanına geleceksin. Tamamdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DansastasTR kullanıcısına yanıt
    Bana şubenin söylediği öğrencilikle ilgili celp tarihlerine kendilerinin şube olarak bir yaptırımı yokmuş.
    AÖF öğrencileri örgün öğretim sayılmadığı için başvurularını tamamladıkları taktirde herhangi bir celp döneminde gidecek gibi görünüyor.
    Aslında halen nasıl bir sıraya göre alınıyor oda belli değil, gerçi artık 3 kasım sonrasına kaldı fakat net bir tarih yok. Bende Aöf öğrencisiyim işimi şansa bırakmamak için kayıt yaptırdım.
    Maddi yönden sizi zorlamayacaksa dönemlik 250-300 TL kayıt parası, bence kaydınızı yaptırın. Benimde dün bütün işlemler tamamlandı bu gün E-devletten Yoklama Başvurusu Süreç Takibi kısmına baktığımda tüm sürecin tamamlanıp yeşil olduğunu görüyorum.

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

Kasım 3 sonrasını bekleyeceğiz artık.

• İşlemleri yaptıktan ne kadar süre sonra edevlette şu sekmeler yeşile dönüyor?

• Ayberk_09 kullanıcısına yanıt
    bende de aynı şey yazıyor, bir sorun varsa binlerce kişide vardır o yüzden içim rahat ayrıca bende de sana verilen kağıt var, sadece yedek subay bedelli yazıyor, tek fark o gördüğüm kadarıyla

birde benim askerlik karar maddesii 86/1 miş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 28 Eylül 2018; 12:2:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canok

İşlemleri yaptıktan ne kadar süre sonra edevlette şu sekmeler yeşile dönüyor?
    Yaklaşık bir hafta sonra, benimde bugün hepsi yeşil oldu. İşlemleri 20 Eylül’de tamamlamıştım.

• Bende de aynisi yaziyor. Yoklamayi subede yaptirdigigniz icin yazmiyor. Gectigimi Ocak ayinda askere gitmek icin islemleri yaptirmistim subede. Muyane vs olmustum. Bedelliye kadar celp cikmadi bedelli islemlerini yaptirdim ve bir daha yoklamaya gerek yok denildi e devlette aybisi yaziyor bende de.

• By_PoLaT B kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de 10 Eylül’de işlemleri tamamlamıştım. Yeşil olmuş şimdi hepsi. Ama 3.celpte malesef çıkmadı. İstemeyenler gidiyo isteyenler kalıyo anlamadım. Koy ilk başvuru sürecinde bi seçenek, insanlar tarih aralığı seçsin. Sınavı var işi var öğretmenliği mesleği herkes kendini ayarlasın ama her zaman olduğu gibi yine her şey karma olmuş. Hayırlısı be.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Tecilin olduğu için ilk önce tecil iptali yapacak memur. Yanına gittiğinde sana dilekçe hazırlayacak komutana gideceksin imzalatacaksın sonra tekrar memurun yanına geleceksin bağlı olduğun askerlik şubeye (kütük neredeyse) faks çekecek. Sana telefon numarasını verecek askerlik şubenin. 10 dkk sonra arayıp böyle böyle dersen ilgili kişiye bağlarlar ona da durumu anlatıp tecilin iptalini yapıp yapmadıklarını soracaksın. Yaptık derse tekrar memurun yanına gideceksin bu sefer bedelli işlemlerini yapacak tekrar komutana imzalatacaksın. Ve memurun yanına geleceksin. Tamamdır.
    Merhaba

Ben dün işlemleri tamamladım ama 2019 a kadar eğitim den dolayı tecil olmama rağmen tecili bozduğuma dair imza attırmadı bekleme vs de yapmadım tecili bozuyorum dedi sadece 3 kağıt verdi şube başkanına imzalattım tamam işlemler bitti dedi ve yukarıdaki arkadaşın paylaştığı resimdeki gibi bedelli er yazan kağıt vermediker eksiklikmi var acaba

• Pendik askerlik şubesi navigasyon tarifinde çıkmıyor, kapanmamış çünkü randevu alınabiliyor nasıl bulabilirim navigasyonla?

• 3 kasımdan sonra herkesin gideceği tarih belli olacak mı?

• Arkadaşlar bana aciklanan listede olmayan yer çıkmış mardin Kızıltepe normalde Mardin yoktu.(mardin doğumluyum) böyle bir sey var mi itiraz filan ediyim mi?

• Öğrencilerin temmuz ayında bedelli yapacağına dair bir bilgi, belge resmi açıklama var mı arkadaşlar. Biri ne olur bilgilendirsin. Uyuyamıyoruz gece.
  • ACİL !!! Askerden muaf olupta bedelliden yararlanacak olan yada cevresinde olan varmidir

• quote:

Orijinalden alıntı: nyanaa

Arkadaşlar bana aciklanan listede olmayan yer çıkmış mardin Kızıltepe normalde Mardin yoktu.(mardin doğumluyum) böyle bir sey var mi itiraz filan ediyim mi?
    Çıkan yerlerin çoğu açıklanan listenin dışında. İtiraz edip ne diyeceksin? Öyle bir seçenek yok yani neresi çıkarsa oraya gidiyor herkes. Ayrıca Kızıltepe kötü değildir bence çünkü teröristi bol yerlerdeki birliklerde fiziksel şartlar genellikle iyi. Askerler çoğu zaman çarşıya çıkmaz izni kışlada geçirir playstation falan var kışlalarda hatta çünkü çarşıya çıkarlarsa öldürüldükleri zaman "sivil" sayılan kişiler tarafından enselerinden vurulma ihtimali var.
  • Sonunda bir basın mağduriyeti görmüş,buna zaten bedelliaskerlik demek yanlış bu üstüne para verip askerlik yapmak diye saçma bişey.

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu
    ‪https://www.memurlar.net/haber/778923/celp-planlamasi-bedellinin-ruhuna-uygun-degil.html‬

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 28 Eylül 2018; 14:4:37 >

• https://chat.whatsapp.com/GmeENAFeoHX3lxeCGUL9Xt

3. celp Samsun 15. piyade eğitim çıkan tertipler WhatsApp grubu kurduk buyrun.

• trsystem T kullanıcısına yanıt
    İnşallah :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 451452453454455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.