Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-15814DA30

Bu mesaj silindi.
    kardeş sen gittin yaptın geldin olayın bitti değil mi? bitti o zaman bu konuda boşa tatava yapma !!! insanlar buraya girip bilgi almak istiyorlar senin gibi askere gidenlerden "ben gittim sizde gideceksiniz" leri dinlemek istemiyoruz.
    Devlet bu hakkı tanıyor insanlara.
    Bu kadar karşıysan devletin aldığı vergilere veya zamlara sesini çıkart da işe yaramış olursun belki
  • Devlete lafını geciremeyenler burada bize laf sayıyor. Erdoğan'a söyleyin bunları, çıkarmasaymış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-15814DA30

Bu mesaj silindi.
    o zaman sen bedelini ödememişin şehit veya gazi olmamışın.Böyle saçma sapan şeyler yazılır mı bizde yaptık şu ithamlarda bulunmak resmen çekememek.Sorunları anlatacaksanız sorunu çıkaran devlet gidip baştakilere saldırın.Zorunlu askerliği dayayanda devlet bu bedelliyi dayatanda.Yeri gelince vatan millet diyende devletin başındakiler yeri gelince sayın öcalan yada şehite kelle diyenlerde

Benim ana kuralım şu eğer bir bakanın devlet yetkilisinin oğlu benimle aynı yerde nöbet tutmamışsa aynı zorlukları yaşamamışsa durum nicedir.Ne önemi vardır.Gelip anca senin gibi normal vatandaşlara saldırman yersizdir.İlk önce bu ithamları dediğim bu noktalara getirmeniz lazım.Niye neden devlet yetkililerinin çocukları kritik yerlerde görev almıyor neden çoğu saçma sapan belgelerle çürük alıp bu görevini yerine getirmiyor.Bana devlette bu memleket ona değil mi.Benim canımın önemi yok mu .Şehitlik güzellemesi yapan ey bü
    yükler neden çocuklarını askerlik yapmıyor yada kaçıyor.Bu kutsal görevden mahrum kalıyor.Kandırılıyor muyuz yoksa.İnsanı vatani yeri gelince dini olarak sömürülmek yetmedi mi sizlere.Ne zaman adam akıllı sorgulamayı öğrenirsiniz belki o zaman insan olursunuz.

• Gisganma

Belli k sen de gucsuz, fakir, herseye olur diyen halk kesimindensin.

Sana kimse zorla git askerlik yap demedi. Gitmeseydin

Bak bedelli bekleyenleri zorla almislar mi?

Vekil, bakan yakinlarina askerlik yaptirmislar mi?

Suriyeliler askere gidiyor mu?

Zenginleri askerde gordun mu?

Sen hata yaptiysan sucu millette degil kendinde ara. Saf degillermis.

• quote:

Orijinalden alıntı: doganibr

Merhabalar

Kısa dönem askerlik için Kasım celbine başvurmam durumunda tekrardan bedelliye başvurma şansım varmı eylül ekim aylarında?
    bunu cevaplayabilecek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdasdqwertyveyaalxyvance

bunu cevaplayabilecek var mı ?

Alıntıları Göster
    Birliğe teslim olana kadar şansınız var.
  • boş yapanlara cevap vermeyin arkadaşlar gayet güzel geçecek askerliğimiz 21 gün herkes kafa dengi belli bir seviyedeki insanlar olacak güzel anılar birikir g3 ile poz verir tanka falan çıkarız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lodosoft

Makul süre içerisinde yanlış hatırlamıyorsam 3-5 ay önceden fesih işlemlerini başlatabilirsin. Celp tarihin belli olduğunda evraklarını hazırlar bilgilendirirsin. Çıkış yapabilirsin. Sülüsünü aldığında ise çıkış işlemlerini tamamlarsın.
    Celp tarihi belli olmadan askerlik nedeniyle ayrılıp işe geri dönmeyeceğimizi soylemek ve tazminat ile ayrılmak mümkün mü ? Askerlik tarihi kesinleşmeden ayrılabilir miyiz askerliği gerekçe göstererek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yggdrasil Asgard -- 22 Ağustos 2018; 16:55:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askerde ne yaptin peki? Ne tur yararlarin oldu?

• Biraz noktalama işaretleri kullansanız. Okurken yarıda bırakmak zorunda kaldım.

• VgrooveR kullanıcısına yanıt
    telefon T9 noktalama kaldırıyor değiştirme yapıyor general mobilde kapatılmıyor
  • Bunlar sana saglanan yararlar.

Sen ne sagadin? Sen askere gitmeseydin bu ulke ne kaybederdi? Bunu soruyorum

• Devlet böyle bir hak vermiş niye yararlanmayalım size ne oluyor kardeşim? Sayın Berat Albayrak da bedelli yaptı yiyorsa git ona da söyle dediklerini. Hayatının tek başarısı askerlik sanırım o yüzden yere göğe sığdıramıyorsun. Ben diş hekimiyim, ülkeme sağlık dalında hizmet veriyorum. Sen belli ki boş gezenin boş kalfasısın ki izmarit topladın diye bu ülkeye en büyük hizmeti verdiğini sanıyorsun.

"Askerliğin tek bedelini ya şehit olmak yada Gazi olmaktır" demişsin. Türkiye artık profesyonel askerliğe geçiyor. Mecburi askerlik yapanlar çatışma bölgelerine gönderilmiyor ki? Ne biçim cahillerle uğraşıyoruz ya..
  • Bayram sonrası pazartesi parayı yatırsak Haziran olmadan gidermiyiz beyler 21 günlük eğitime?

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    sizin demeniz şuna benziyor bende şöyle söylesem kimse çalışma üretmez ise ne olur
  • 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.