Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
20.702
Cevap
196
Favori
1.381.608
Tıklama
Giriş
    749 Mesaj
    Öğretmenler yaz ayında gidecek diye bir muhabbet vardı bu konuda bilgisi olan varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: nyanaa

Öğretmenler yaz ayında gidecek diye bir muhabbet vardı bu konuda bilgisi olan varmı?
    Öğrenciler için çıktı o haber ilk başta. Ama ilk celp döneminde gördük ki yalan.

BattleNet: Chibs#2887
    #BarışKazanacak
    "We're all in brother. We love you. We trust you, Jackie Boy! "
  • Yarbay
    6760 Mesaj

Kimsenin iş durumu okul durumu,sağlık durumu umurlarında değil ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Yggdrasil Asgard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 29 gün cezanın, 28 gün 12 saat 41 dakika kadarı kaldı.
    şu süreçte en şanslılar 0,98 vakıfbank kredisinden yararlanıp + erken başvuru kombosu yapanlar herhalde ilk 3 celpten sonra 21 gün kalkarsa iyi dalga geçerler bizle gerçi ama sanmıyorum

Anınız olur üniformayla🤣(öyle dedi ya yetkililer)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Ağustos 2018; 22:19:46 >
    |
    |
    Jankat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4437 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: weros

şu süreçte en şanslılar 0,98 vakıfbank kredisinden yararlanıp + erken başvuru kombosu yapanlar herhalde ilk 3 celpten sonra 21 gün kalkarsa iyi dalga geçerler bizle gerçi ama sanmıyorum
    Vakıfbank kredisi devam ediyor mu ?

#BarışKazanacak
  • Yarbay
    5904 Mesaj
    Askerlik şubesinde bedelli kuyruğu bitse de artık muafiyet belgemi versem...
    MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI, AMD Ryzen 3700x, G.SKILL Trident Z Neo 64GB (4 x 16GB)DDR4 3600, iChiLL GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra, Corsair HX1200, Corsair Air 540,ST8000DM004 Seagate 8TB 5400RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,KXG50ZNV256G NVMe TOSHIBA 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB,2x ST1000DM003 1 TB 7200 RPM, SteelSeries RIVAL 100, Logitech G230, Samsung 28 UE590D, AOC Q3279VWF, Roccat ISKU Keyboard--Bilgisayar 2--
    Asrock X570 Taichi, AMD Ryzen 3700x, Corsair Vengeance LPX 64 GB 3600 MHZ RAM, MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8GB OC, EVGA SuperNOVA 1300 G2 80 GOLD, Corsair Graphite 780T,ST8000DM005 Seagate 8TB 7200RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,ADATA SX6000PNP 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB, Logitech G700s, Logitech G230, MSI Optix AG32C, Logitech G910 Orion Spectrum
  • Teğmen
    247 Mesaj

Çok önemliydi ya, işim gücüm yok askerlik anısı anlatacağım ya da üniforma ile artislik yapacağım, boş işler bunlar, fotoğraf falan çektirmem, hatırlamak dahi istemem bu 21 günü

|
    |
    radko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Adamlar sadece çalışanları izinli yapalım demiş başka hiçbir şey düşünmemişler. Öğrencilere mazeret sınavı konulmuş, 21 günü ne zaman yapacağını bile bilmeyen bir öğrencinin yaşayacağı stres ile zaten sınava hazırlanamayacak mazeret sınavı koysan ne olur. Mesela Aralık-Mayıs'ta uzmanlık sınavları var ? Bir sürü durum var tek tek saymaya gerek yok hepsini es geçmişler. 21 gün zorla temel eğitim yaptıracaksan hiç kimsenin kariyerine zarar vermeyecek çözüm üretmek zorundasın, abarttığımı düşünebilirsiniz ama kimileri için 21 gün parlak bir geleceğin sonu bile olabilir.
    247 Mesaj
    Bedelli yapacak olanlar ya da yapmak isteyip de vazgeçenler , bir sonraki seçimlerde,bu yapılan bedelliyi unutmayın, ben unutmayacağım!

Valla ben zaten oy vermemiştim verenler düşünsün. Olan yine hepimize oldu.

|
    |
    İnternettenCızz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

#BarışKazanacak
  • Yarbay
    4437 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Adamlar sadece çalışanları izinli yapalım demiş başka hiçbir şey düşünmemişler. Öğrencilere mazeret sınavı konulmuş, 21 günü ne zaman yapacağını bile bilmeyen bir öğrencinin yaşayacağı stres ile zaten sınava hazırlanamayacak mazeret sınavı koysan ne olur. Mesela Aralık-Mayıs'ta uzmanlık sınavları var ? Bir sürü durum var tek tek saymaya gerek yok hepsini es geçmişler. 21 gün zorla temel eğitim yaptıracaksan hiç kimsenin kariyerine zarar vermeyecek çözüm üretmek zorundasın, abarttığımı düşünebilirsiniz ama kimileri için 21 gün parlak bir geleceğin sonu bile olabilir.
    Aynen öyle. Aöf'te 3.50 , yüksek lisansta 3.87 ortalama yapmış durumdayım. Saçma sapan bir tarihte beni aldıkları anda geleceğimden çok şey kaybedebilirim. 2021 şubata kadar tecilliyim zaten. O nedenle bedelli yapmayacağım.

Edit: Ah keşke diyorum yatırsaymışım da Eylül 15'te gitseymişim. Çok yazık oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yggdrasil Asgard -- 18 Ağustos 2018; 22:44:23 >
    |
    |

#BarışKazanacak

• Yarbay
    9273 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

Alıntıları Göster
    Hayır , aynı gün kaldırıldı.
    |
    |

REFERANSLARIM ||| PSN ID : fasakasa ||| STEAM
    Bedava Playstation Oyunları ||| Nasıl Daha Ucuz Oyun Alırım? ||| Dell Gaming 7566 ||| Anker SoundCore Vortex
    He's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So we'll hunt him.
    Because he can take it. Because he's not our hero. He's a silent guardian, a watchful protector. A dark knight.
  • Yüzbaşı
    426 Mesaj
    Geçen sene kısa dönem olarak bitirdim askerliği.

Gerek acemide gerekse usta birliğinde uykusuz ve yorgun geçirdiğim gereksiz günleri hatırladıkça deliriyorum.

2.5 ay çarşıya çıkamadık. Gece çavuşluu yapıyordum. Denetim yüzünden gece uyumayıp birde sabahına çok sayın komutanlarım yüzünden eğitime katılıyordum. O 2.5 ay süresince günde taş çatlasa 3 saat uyku uyuyordum. Bunlar hep denetim yüzündendi.

Hayatta çok zorluk gördüm gerek okul, iş, maddi ve manevi.

Bunlara rağmen askerliğin o 2.5 ayı öyle bir zehir olmuştuki bana.

Şimdi ben bunları yaşadım diye niye başkasınında yaşamasını isteyeyim. Ben orda bedavaya çile çektim. Boştan yere.

İmkanı olan yapsın bedelli.

Askere gelip vatan millet sakarya diyen bir sürü kişi o muameleyi görünce hepsine küfür etmeye başladı.

O askere vatan bilinciyle gelen insanlar vatan nefretiyle dönüyor.

Kaldıki oraya doğudaki dağa çıkmayı düşünen arada kalmış insanlarda geliyor. Bitirdikten sonra onlar ne hale geliyor tahmin etmek zor değil.

Yürüyerek yazdım yazımda hata ettiysem affola..

• Uzaklaştırılmış 29 gün cezanın, 28 gün 12 saat 41 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

Alıntıları Göster
    kaldırıldı. faizler de genel olarak bankalarda o fırsatın açıklandığı tarihten bugune temiz 0,70 arttı. ütopik ötesi bişey şimdisi için o fırsat.
    |
    |

Orijinalden alıntı: sniper23

Askerlik şubesinde bedelli kuyruğu bitse de artık muafiyet belgemi versem...
    geçmiş olsun rahatsızlığınız ne hocam ?
    Dilimizin ucuna asilan tum keskelere inat burdayiz iste...Hayat gg diyene kadar gl hf...Life is a game without save and load.
    -- --Bilgisayar 1--
    MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI, AMD Ryzen 3700x, G.SKILL Trident Z Neo 64GB (4 x 16GB)DDR4 3600, iChiLL GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra, Corsair HX1200, Corsair Air 540,ST8000DM004 Seagate 8TB 5400RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,KXG50ZNV256G NVMe TOSHIBA 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB,2x ST1000DM003 1 TB 7200 RPM, SteelSeries RIVAL 100, Logitech G230, Samsung 28 UE590D, AOC Q3279VWF, Roccat ISKU Keyboard--Bilgisayar 2--
    Asrock X570 Taichi, AMD Ryzen 3700x, Corsair Vengeance LPX 64 GB 3600 MHZ RAM, MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8GB OC, EVGA SuperNOVA 1300 G2 80 GOLD, Corsair Graphite 780T,ST8000DM005 Seagate 8TB 7200RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,ADATA SX6000PNP 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB, Logitech G700s, Logitech G230, MSI Optix AG32C, Logitech G910 Orion Spectrum

• Yüzbaşı
    317 Mesaj
    Şimdi Konu Hakkında Bilgis, Olan Arkadalara 2 Sorum Var...

1- Bedelli Askerlik Yapmak İçin 15 Bin Tl Yatırdım ve Başvurumu Yaptım. Daha Önce Muayene Olmuştum. ve Eğitimimden Ötürü Tecilliyim. Şu An 188 Boy ve 140 Kilodayım. Bedelli Akserlikte Bu Şekilde Bu Kilo İle 21 Gün Yaptırırlar mı? Yoksa Askere Elverişli Değil Raporumu Verirler.

2- Diyelim 21 Gün Yapacağım. ve Çalıştığım Kamu Kurumunda Kullanmadığım 2 Aylık izin Hakkım Var. cretli İzine Ayrılıp Askerliğimi Tamamlayabilir miyim?
    |
    |

|
    |
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.