Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu 3 celpte kaç kişi alacaklar bu da çok önemli. Mesela her celp 20k kişi alacaklarsa ve 400k başvuru olursa 20 celp dönemine ihtiyaç olacak demektir. 20x21 gün= 420 gün eder. Eğer böyle olursa yanarız. 2020 Ocak'ta gideriz artık...
  • Sağlık sorunu nedeniyle askere elverişsiz raporu alanlar bedelli kapsamından çıkartılıp paraları iade edilecek.

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _K_A_İ_N_ kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen son gündü dün,6 eylüle kadar başvuranlar ikinci cek dönemi olan 6 ekimde gitse bari.

• Pazartesi resmi tatil ilan edildiği için bütün devlet kurumları kapalı hocam.

• radko kullanıcısına yanıt
    Ben o şekilde anlamıştım ilk başta hala öyle anlamak istiyorum 27 ağustosta başvurduktan sonra 3 kasıma beklemek nedir böyle bişey olamaz herhalde ekimdekine bizi alabilirler başvuru herkes yaptı parayı 100 bin kişi mi yatırdıda hemen göndermeye başladılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _K_A_İ_N_ kullanıcısına yanıt
    Esas bomba birlikler olacak,bedelli askerlik için tahsis edilmiş birlik yok.

Yani zaten normal askerlikte çürük verilecek olanları kastediyor sanırım. Esas önemli olan diğer maddeler. Sağlık sebebiyle erteleme alanlar sonraki celp döneminde değerlendirilip askere alınacakmış. Şimdi benim boy 1.67 kilo 102. Tabloya göre 8 kilo fazlam var. Beni de mi almayacaklar, erteleme verecekler? Bari yapıp kurtulsaydım, şimdi habire muayene ile uğraş dur

• quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

Ben o şekilde anlamıştım ilk başta hala öyle anlamak istiyorum 27 ağustosta başvurduktan sonra 3 kasıma beklemek nedir böyle bişey olamaz herhalde ekimdekine bizi alabilirler başvuru herkes yaptı parayı 100 bin kişi mi yatırdıda hemen göndermeye başladılar
    2. Maddeyi okuyunuz;
    Bedelli askerliğe müracaatını tamamlayıp, banka dekontunu askerlik şubesine teslim ederek başvurusu kabul edilenlerin ilk üç dönemine ait celp planlaması yapılmıştır.

4. Madde; İlk üç döneme planlanmayan diğer yükümlülerin celp planlaması 3 KASIM 2018 tarihinden sonra yapılarak ayrıca duyurulacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elma -- 18 Ağustos 2018; 16:37:33 >
  • Sisyphus kullanıcısına yanıt
    Anlamıyorum artık bunların sistemini,muhtemelen fazla kilolarını vermezsen bedelli askerlikten faydalanamıcaksın.

• Elma kullanıcısına yanıt
    Hangi tarihe kadar müracat eden ucu açık ben 6 eylüle kadar başvurursam 6 ekimde alabilirler. Ben mesela şuan ilk 3 döneme planlama yapıyorum son başvuru tarihi falan belirtilmemiş

Tamam da neden tarih vermediler şu tarihe kadar yatıranlar öncelik diye bu nasıl saçma sapan bir iştir.

• Bu arada 300k başvuru var demediler mi? Her celp 100k adam mı alacaklar yani?
  • Ağustos veya Eylül'de başvursak bile bu ilk 3 gruba giremiyoruz anladığım kadarı ile. İlerki günlerde anlarız bayramın hemen arkasına başvuranlar dahil edilirse celp duyuru tarihinden önce başvuran herkesi anında alıyorlar demektir. Olmuyosa şu andan itibaren hemen başvurmanın avantajı bir sonraki 3'lüye dahil olabilmek olur. Aralık-Ocak-Şubat mı olur yoksa Ocak-Şubat-Mart mı bilmem
    O kadar saçma ki. Misal ertelediler, seneye yine kilo yüksek yine ertelediler. 3. senedeki muayenede kilom normal geldi, nasıl alacaklar? Aradan 3 sene geçmiş, millet bedellisini bitirmiş. Ben herhalde uzun dönemlerin arasında ben tek siz hepiniz modunda dolaşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

Tamam da neden tarih vermediler şu tarihe kadar yatıranlar öncelik diye bu nasıl saçma sapan bir iştir.
    Başvurusu kabul edilenler dediğine göre şu ana kadar başvuranları kapsıyor sadece. 3 Ağustostan bu yana 300 binden fazla kişi başvurmuş sayıyı biran önce eritmek istiyorlar belli ki. Bence son gün başvuracak arkadaşlar eğer 21 günlük temel hizmeti en kısa zamanda aradan çıkarmak istiyorsanız bayramdan sonra beklemeyin şubeye koşun yoksa 2019 yaz dönemine bile kalırsınız.
  • İlk celp dönemleri biz olacağız, bir grup kurun da önden birlik olalım

Başvuru olayı bana göre internetten kağıt alanlar o kadar para yatıranlar o kadar olacağını zannetmiyorum ve bu olayı açıklamaları lazım çok saçma yaptılar bu işi

Yau 300 bin başvuru yok şubelerden e-devletten başvuran sayının toplamı o,şubeden başvuran 40 bini geçmiyor.
    Bütün yıl boyunca 300 bin askeri alan Tsk 3 celp dönemindemi alacak 300bin kişi güldürme.😅
    Bayramdan sonra beklemeyin şubeye koşun diyonda tarihlerden haberin yok herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Ağustos 2018; 16:55:14 >
  • https://eksisozluk.com/entry/80395800

Bu adam ne diyor yahu, böyle bir şey yazmıyor bugün açıklanan bilgilerde. Hatta çok net şekilde şöyle diyor,

quote:

2. Bedelli askerliğe müracaatını tamamlayıp, banka dekontunu askerlik subesine teslim
    ederek basvurusu kabul edilenlerin ilk üç dönemine ait celp planlaması yapılmıstır.
    4. İlk üç döneme planlanmayan diğer yükümlülerin celp planlaması 03 Kasım 2018
    tarihinden sonra yapılarak ayrıca duyurulacaktır.

Buna göre bayramdan hemen sonra başvuran da, 1 kasımda başvuran da aynı celp planlamasına girecek, yanlış mı anlıyorum ?

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.