Şimdi Ara

2018-19 KRİZİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2008-09 krizini tam 10 yıl sonra tekrarlıyoruz.
    Üstelik o kriz global olduğu için Amerika FED ve Bank EU piyasaya bolca döviz enjekte etmişti. Bugün ise o günlerden ders almamış bir hükümetin neden olduğu derin bir yerel kriz yaşıyoruz. Yani piyasaya para falan da sürülmeyecek, kendi yağımızda kavrulacagiz.
    Grafiğe bakılırsa daha krizin ilk 2 ayindayiz. Önümüzde en az 30 ay var sıkıntılı. Ve yönetim krizi çözmeye çalışmak yerine kafasını kuma sokmuş kriz yok diye bağırıyor. İşimiz çok zor. Binlerce şirket batacak, yüz binlerce insan işsiz kalacak.
    Bu tablo aslında neden insanların sokağa çıkmasını istemediklerini anlatıyor.
    Neyse.
    Gelecekten korkun. Tavsiyemdir. 2018-19 KRİZİ

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• yağ bulursanız kavrulursunuz.
  • kriz mriz yok kardeşim
  • Şahlanan bir ekonomimiz var seçim öncesi topluma korku aşılamaya çalışmayın. Bu seçimde %60 alacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir gün denizde bir gemi batmış ve o gemiden sadece 3 kişi kurtulmuş, bir karı koca ve bir erkek. Erkek zaman geçtikçe kadına ayarı vermiş ama ada bir futbol sahasından küçük ve sadece bir adet ağaç var, kocaya görünmemek imkansız. Ben bu koca görmeden nasıl bu kadınla birlikte olurum diye düşünmüş...

Derken aklına hinlik gelmiş. Bunlar sırayla ağacın tepesine çıkıp gemi geliyor mu diye etrafı gözetliyorlarmış. Bir gün nöbet tutarken kocanın kadına sarıldığını görmüş ve bağırmış
    "utanmıyor musunuz ben varken ilişkiye girmeye"
    Adam demiş ya ne ilişkisi sadece sarılıyoruz. Yok demiş ilişkiye giriyorsunuz. Adam ısrar etmiş sadece sarıldım karıma diye. Genç buradan öyle görünmüyor demiş, gel bak istersen.
    Adam merak etmiş ve ağaca çıkmış, bu esnada da genç aşağı inmiş başlamış kadınla ilişkiye girmeye.
    Adam bakmış bakmış
    "Ulan" demiş, "hakikaten öyle görünüyor"

İşte. kriz yok diyenler de böyle işte. Onlara hakikaten öyle görünüyor.

• Biri demişki kriz mriz yok, doğru keriz var,kriz mriz yok.
  • 13 gün sonra bitecek krizdir. 2019 zaten şahlanma yılı olacak.
  • Ne krizi kardeşim avm ler dolu heryer araba, kriz olursada betona ekmek bandırır yeriz çok şükür her yanımız bereket
  • İşin kötüsü bu kriz gelişmekte olan ülkeleri vuracak özellikle dış borcu çok olan ve dış yatırıma muhtaç olan en acısıda bizim ki temel gereksinimlerde bile dışa muhtaç kalmış olanlarda abd ekonomisi en zengin çağını yaşıyor buda işin vahametini ortaya çıkarıyor.
  • yav baktılar 25 mılyon gss kayıtlısı işsiz var, baktılar hırsızlık dolandırıcılık icra ve iflaslar dunya rekoru kırıyor. En iyi kriz var diyelim dış mihraklar diyelim dediler en azından 31 martr eçime kadar oylasak yeter mantıgı var.. Aslında krız su an yok kriz 15 senedir vardı zaten bu boyutlara ulaşınca bahane bahane...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulstriper

Bir gün denizde bir gemi batmış ve o gemiden sadece 3 kişi kurtulmuş, bir karı koca ve bir erkek. Erkek zaman geçtikçe kadına ayarı vermiş ama ada bir futbol sahasından küçük ve sadece bir adet ağaç var, kocaya görünmemek imkansız. Ben bu koca görmeden nasıl bu kadınla birlikte olurum diye düşünmüş...

Derken aklına hinlik gelmiş. Bunlar sırayla ağacın tepesine çıkıp gemi geliyor mu diye etrafı gözetliyorlarmış. Bir gün nöbet tutarken kocanın kadına sarıldığını görmüş ve bağırmış
    "utanmıyor musunuz ben varken ilişkiye girmeye"
    Adam demiş ya ne ilişkisi sadece sarılıyoruz. Yok demiş ilişkiye giriyorsunuz. Adam ısrar etmiş sadece sarıldım karıma diye. Genç buradan öyle görünmüyor demiş, gel bak istersen.
    Adam merak etmiş ve ağaca çıkmış, bu esnada da genç aşağı inmiş başlamış kadınla ilişkiye girmeye.
    Adam bakmış bakmış
    "Ulan" demiş, "hakikaten öyle görünüyor"

İşte. kriz yok diyenler de böyle işte. Onlara hakikaten öyle görünüyor.
    Mevlana'nın bir mesnevisi bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gavur Padisah kullanıcısına yanıt
    Bunu seneler önce bir öğretmenim anlatmıştı. Farkı versiyonları da var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.