Şimdi Ara

2017 Yeni Makyajlı Sandero Stepway Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk arabamızı almaya karar verdik eşimle birlikte. Hem 0 km olsun hem otomatik olsun istiyoruz. Stepway araştırırken kendimi burada buldum. siz değerli ustalarımdan sormak istediğim bir kaç sorum var değerli görüşlerinizi rica ederim.

* Yıl içerisinde en fazla 5-6 bin km ( tatil de belki 8-9 bin km ) benzinlimi dizelmi alsak uygun olur
    * Araç motoru 0.9 olduğundan çekişte performansta sıkıntı yaşarmıyız ( çok agresif kullanım yok zaten çoğunluk eşim kullanacak )
    * almışken multi medya ve Navigasyonda olsun istiyorum kullanışlı oluyor mu
    * benzinli araç ile yokuş tepe çıkarken bayılma olur mu
    * 2016 makyajlıda 2017 özellikleri aynen var mı ( direksiyon, ayna vs detayları )
    * araç Cidde'n çok dandik mi

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Yılda 20 bin km geçmiyorsanız benzinli olabilir
    7 "Sekiz Çekirdek Renault Dacia Için Android 6.0 Otomatik Radyo Ana Ünite Dacia Logan Sandero Car DVD GPS Navigasyon 2 GB RAM 32 GB FLASH
    https://www.navimex.com...cia-duster-nav-9966/363

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • agah07 A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler peki Navigasyonda fiyatı nedir
    +
    Performans sorularıma cevap alabilirsem netleştireceğim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • * Yıl içerisinde en fazla 5-6 bin km ( tatil de belki 8-9 bin km ) benzinlimi dizelmi alsak uygun olur
    ben de bu şekilde düşündüğümden benzinli aldım arada 10bin tl farkı ben çıkartamam şahsen

* Araç motoru 0.9 olduğundan çekişte performansta sıkıntı yaşarmıyız ( çok agresif kullanım yok zaten çoğunluk eşim kullanacak )
    turbo motor olduğundan şehir içi ve şehir dışı bir sorun yaşamadım

* almışken multi medya ve Navigasyonda olsun istiyorum kullanışlı oluyor mu
    ben almadım size kalmış ancak garanti bittikten sonra dışarıda yarı fiyatına taktırmayı düşünüyorum

* benzinli araç ile yokuş tepe çıkarken bayılma olur mu

eğer yokuşun başlangıcında sıfır km hız ile duruyorsanız vitesi manuele alıp yokuşu çıkmalısınız yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz, ancak hızını alırsanız yokuşu sol şeritten dahi çıkabilirsiniz (yokuşun dikliğine bağlı) (bulunduğum yerde çok sayıda yokuş var sadece bir kez tıkandım ve geri geri yola döndüm bu da acemiliğime denk geldiğinden oldu)

yokuşta kaydırma yapmıyor araç

* 2016 makyajlıda 2017 özellikleri aynen var mı ( direksiyon, ayna vs detayları )
    aynen var sadece model yılı eski

* araç Cidde'n çok dandik mi

bence dandik değil araç ön konsol kısmı sert ama yumuşak olsa ne olur oraya yatacak halimiz yok, koltukları rahat kol dayama var elimde kalacakmış gibi çin malı hissi vermiyor araç

zaten söylediğiniz km için daha yüksek fiyatlı bir araç almaya da gerek var mı

şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

• Van Wilder V kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun, cevap için çok teşekkür ederim,

birde sormayı unuttuğum çok gürültü alıyor mu ve bunun için ekstra bir şey yaptırmaya gerek var mı?

benim nette bulamadığım ve takıldığım en büyük konu aslında makyaj olayı yani bazıları cam açma, direksiyon ve koltuk yükseklik ayarı vs gibi olayların sadece yeni çıkan makyajlı da olduğunu yazmış ondan bende modelde takıldım
  • bende verilecek cevabı bekliyorum

performans önemli bir konu çünkü
  • Test sürüşüne çıksanız.Benim ilk aracım ilk şöförlük deneyimim mesela. Bir başkası da şahin veya jetta kullanıcısıdır ona göre yorumlar.

Aralık 2016 model ama teslim ocak 2017 olanlar yeni kasa. Şimdilerde 2016 model satışıda bitti galiba. Eski kasa almayın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heroesx -- 19 Nisan 2017; 20:59:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aofkampus

birde sormayı unuttuğum çok gürültü alıyor mu ve bunun için ekstra bir şey yaptırmaya gerek var mı?

benim nette bulamadığım ve takıldığım en büyük konu aslında makyaj olayı yani bazıları cam açma, direksiyon ve koltuk yükseklik ayarı vs gibi olayların sadece yeni çıkan makyajlı da olduğunu yazmış ondan bende modelde takıldım

rica ederim,

ses için satış görevlisi çok korkuttu beni bu yüzden alt izolasyon yaptırdım 300 tl+ kdv 'ydi, şu anda gayet sessiz yolculuk yapıyoruz müzik açılınca nerdeyse hiç ses duymuyorum gayet memnunum.

ön farlar, rüzgarlık, arka camların elektrikli olması, ön kol dayama, koltuk yükseklik ayarı, korna, tüketim göstergelerinin bulunduğu ekran gibi değişiklikler var aralık 2016 model ancak ocak 2017'de aldım ben aracı hala ellerinde var mı bilmiyorum sormak lazım bayilere

• quote:

Orijinalden alıntı: Van Wilder

quote:

Orijinalden alıntı: aofkampus

rica ederim,

ses için satış görevlisi çok korkuttu beni bu yüzden alt izolasyon yaptırdım 300 tl+ kdv 'ydi, şu anda gayet sessiz yolculuk yapıyoruz müzik açılınca nerdeyse hiç ses duymuyorum gayet memnunum.

ön farlar, rüzgarlık, arka camların elektrikli olması, ön kol dayama, koltuk yükseklik ayarı, korna, tüketim göstergelerinin bulunduğu ekran gibi değişiklikler var aralık 2016 model ancak ocak 2017'de aldım ben aracı hala ellerinde var mı bilmiyorum sormak lazım bayilere

çok teşekkür ederim.

Pazar günü için test sürüşü için randevu aldım. Bakalım eğer performansını beğenirsem alacağım. Tabi fiyatıda önemli pazarlığı iyi yapmak lazım..

• quote:

Orijinalden alıntı: heroesx

Test sürüşüne çıksanız.Benim ilk aracım ilk şöförlük deneyimim mesela. Bir başkası da şahin veya jetta kullanıcısıdır ona göre yorumlar.

Aralık 2016 model ama teslim ocak 2017 olanlar yeni kasa. Şimdilerde 2016 model satışıda bitti galiba. Eski kasa almayın bence.

arkadaşlarımdan kime sorduysam aman alma parana yazık dediler.. Bende test sürüşü için gün aldım. Bizim milletimizin her şeyden bir bilgisi olduğu için denemeden karar vermek istemiyorum.
  • aofkampus A kullanıcısına yanıt
    Bende alırken aynı şeyler söylendi.2.el araçlara baktım hasar kayıtlarında hep yalan söylendi.Bende bi gazla aralık sonunda araba dahi kullanmayı bilmezken aracı satın aldım. Ocak 20 de teslim edildi.Hiç araç deneyimim yok, fakat yokuşta kalırsın araç gitmez çöp diyenler kullanımda beğendiler. İlk kullanımda 12 litreleri gösteriyordu şehir içi trafikte şimdilerde 8.5 litre. 0.9 otomatik bendeki.Umarım içinize sinen bir araca karar verirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heroesx

Bende alırken aynı şeyler söylendi.2.el araçlara baktım hasar kayıtlarında hep yalan söylendi.Bende bi gazla aralık sonunda araba dahi kullanmayı bilmezken aracı satın aldım. Ocak 20 de teslim edildi.Hiç araç deneyimim yok, fakat yokuşta kalırsın araç gitmez çöp diyenler kullanımda beğendiler. İlk kullanımda 12 litreleri gösteriyordu şehir içi trafikte şimdilerde 8.5 litre. 0.9 otomatik bendeki.Umarım içinize sinen bir araca karar verirsiniz.

hayırlı olsun,

peki kaca aldın ben bugün bir fiyat aldım otomatik benzinli için 57.500 TL araç 3.000 TL de donanım bana sanki biraz pahalı geldi
  • aofkampus A kullanıcısına yanıt
    49800 TL Navigasyon paket benim aldığım dönemde 2400 tl fiyattı. 2016 model yeni kasa 1 ay öncesine kadar rahat bulunuyordu 51 bin liraya. Bayileri arayın belki ellerinde kalmıştır.
  • arkadaşlar

yeni kasa 2016 çıkışlı araçlar için birkaç servisle görüştüm ama maalesef ellerinde yok. yalnız aşağıdaki linkteki araçları buldum ama 0 km yazmasına rağmen sanırım 0 km olarak alıp satıyorlar en son 62.000 TL olur dedi sizce fiyat nasıl?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-efe-motors-2017-cikisli-0-km-otomatik-vits.dizel-2-adet-sandero-416752250/detay
  • Arkadaşlar merhaba, 4 gün önce 2017 makyajlı kasa 0,9 benzinli easy-r vites sandero stepway gök mavisini 55.000TL ye aldım. Navigasyon paketi yok araçta. Bayi isterseniz fabrikadan navigasyonlu model talep ederiz gelmesi 2 ayı bulur ya da 2.600TL ye serviste (garanti bozmadan) Renault Türkiye onaylı Android İşletim sistemli tablet takabiliriz, içerisinde navigasyonda var dediler. İstemedim.
    Bir önceki aracım 2007 Clio3 1,6BVA Dynamiq versiyondu. yavaş yavaş karşılaştırma yapıyorum.
  • Hayırlı olsun belasız kazasız easy-r için gayet uygun fiyata almışsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diladid

Hayırlı olsun belasız kazasız easy-r için gayet uygun fiyata almışsınız.

Teşekkür ederim. Biraz sıkı pazarlık yaptım. Gerçi piyasada araba yokken sağlam risk aldım ama :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhurz

Arkadaşlar merhaba, 4 gün önce 2017 makyajlı kasa 0,9 benzinli easy-r vites sandero stepway gök mavisini 55.000TL ye aldım. Navigasyon paketi yok araçta. Bayi isterseniz fabrikadan navigasyonlu model talep ederiz gelmesi 2 ayı bulur ya da 2.600TL ye serviste (garanti bozmadan) Renault Türkiye onaylı Android İşletim sistemli tablet takabiliriz, içerisinde navigasyonda var dediler. İstemedim.
    Bir önceki aracım 2007 Clio3 1,6BVA Dynamiq versiyondu. yavaş yavaş karşılaştırma yapıyorum.

Fiyat iyi bence, hangi bayi?
  • Bu araba ile uzun yol yapılır mı 150-160 gibi hızlarda. Bir kaç kişiye sordum, güldüler. 0.9 motor araba mı alınır, onunla uzun yola mı gidilir falan gibisinden.

Genel kanı o paraya kaliteli, temiz bir ikinci el almak yönünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

Bu araba ile uzun yol yapılır mı 150-160 gibi hızlarda. Bir kaç kişiye sordum, güldüler. 0.9 motor araba mı alınır, onunla uzun yola mı gidilir falan gibisinden.

Genel kanı o paraya kaliteli, temiz bir ikinci el almak yönünde.

ben 130-140 arası yaptım çok uzun yol olmasa da 150-160 km gibi temden gittim neden uzun yol yapılmasın 0.9 motor turbolu, motorun ne olduğunu bilmeden yorum yapan arkadaşlarınıza aldırış etmeyin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.