Şimdi Ara

2017 WORK&TRAVEL (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
27
Favori
26.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jrboyd

Gençtur'un THY kampanyasını kaçırmayın derim arkadaşlar. Esnek bileti IST-JFK, MIA-IST için 2250 TL'ye aldım. Normalde ekonomik bilet 3200'e satılıyor. NY dışında 11-12 destinasyon daha kampanya dahilindeydi sanırım.

thy nin bi avantajı var mı ?
  • Çift bagaj hakkı vermesi bile başlı başına avantaj. Diğer havayolları tek bagaj ve 23 kg hak veriyor. (Lufthansa hariç)
  • Arkadaşlar daha önce vize tecrübesi olan var mı? Sorulara bakıyorum bazıları kolay bazıları zor gibi ama ortalama vize görüşmesi kaç dakika sürüyor ve pre intermediate seviyesinde birisi sizce vize alabilir mi?
    Nedense çok korkum var vize görüşmesi için özellikle vize çalışması için önerisi olan var mı? Çünkü görüşmem mayısta..
  • Loreng L kullanıcısına yanıt
    Geçen sene benim CIEE testinde seviyem pre-intermediate'di ama işimi intermediate'den seçmiştim. Vize görüşmesinde nereye gideceksin, önündeki kağıtta yazıyordu ama yinede bana sordu, cevabımı verdikten sonra gülümseyerek bunu soruyorum çünkü bazıları nereye gideceğini bile bilmiyor demişti. Onun dışında nerede çalışacaksın, mutfak dedikten sora ise yemek yapmayı biliyor musun, en sevdiğim yemek hangisi gibi sorular sormuştu. Yani nereye gideceğinizi ne yapacağınızı iyi araştırın. Geçen seneki gözlemlerime göre, sordukları soruların zorluğu sizin not ortalamanıza ve ingilizce seviyesine göre değişiyor. Not ortalamanız düşük işe biraz daha zor eleyici sorular sorabililer. Not ortalamanız normal ve ya iyi ise ve ingilizceniz pek iyi değilse bakacakları şey benim tahminime göre işinizin sizden istediği minimum seviye olacaktır. Bu durumları karşılarsak bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

• bigdreamer kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de CIEE ile gidiyorum wat a bu sene. Test derken yazılı şekilde falan mı test yaptılar yoksa speakingten mi bahsediyorsunuz? Benide konuşturdular biraz pre inter - inter arası çıktım testte. Sorulanı anlıyorum fakat cevap çok sade maksimum 1 cümle oluyor vizeden de çok korkuyorum uçak bileti tamam tüm ödemeler tamam vize çıkmassa çok üzülücem. Usada yapacağın mesleğe göre mi vize zorluğu oluyor?
  • Loreng L kullanıcısına yanıt
    Evet speaking testinden bahsediyorum. Bu sene yapmadim o testi ama gecen sene telefondan bi app indiriyordun ve sana verdikleri sifre ile giriyordun ve orada sorular cikiyordu ve 2 dk icinde cevapliyordun skype gorusmesi gibi ama karsinda kimse olmuyordu sadece video kaydi oluyordu sonra degerlendirilmek uzere.
    Vize zorlugu ise daha onceden belirttigim gibi, genelde zor olmuyor ama eger ortalaman dusuk ise ingilizenin yeterlilige birazdaha onem veriyorlar yani eleyici soru sorabilirler ama sorduklari sorulara duzgun cevap verirsen sikinti olacagini sanmiyorum. Her isin isverenin belirlerdigi ogrencilerde en az olmasi gereken bi seviyesi var, bu seviyeyi anlamak icin ciee in skype gorusmesi oluyor ingilizce yeterliligi aslinda ciee interviewinde kontrol ediyorlar ama tabiki konsolosluktata is isin yeterli bi ingilizceye sahip oldugunu gormek isteyeceklerdir.
  • bigdreamer kullanıcısına yanıt
    Evet ciee eskiden görüntülü mülakatta yapıyordu fakat bu sene kalktı. Benim ortalamam 2.20 fakat seviyem pre intermediate olduğu için cevap verme konusunda korkuyorum sanırım 100 kişiden 90ı geçiyormuş pre intermediate seviyesinde geçip intermediateden geçemeyende varmış fakat neye göre belirleniyor anlamıyorum yeşil pasaportumda var benim fakat içimde nedense korku var. Genel olarak öğrencilerin %90ı geçiyor mu vizeden o konuda bilgin var mı dostum?
  • Hocam hangi firma bu ayda 10 dolarlik is cikariyorlar bana 8 dolarlik cikarttilar gitmedim.

Work and travela gitmememin sebeebi kâr etmeyecek olmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loreng

Evet ciee eskiden görüntülü mülakatta yapıyordu fakat bu sene kalktı. Benim ortalamam 2.20 fakat seviyem pre intermediate olduğu için cevap verme konusunda korkuyorum sanırım 100 kişiden 90ı geçiyormuş pre intermediate seviyesinde geçip intermediateden geçemeyende varmış fakat neye göre belirleniyor anlamıyorum yeşil pasaportumda var benim fakat içimde nedense korku var. Genel olarak öğrencilerin %90ı geçiyor mu vizeden o konuda bilgin var mı dostum?

Yuzdeyi bilmiyorum ama bukadar kafaya takma, olmassa olmaz. hayirlisi olsun...
  • Bugün vizeyi aldım. Vize görüşmesi hakkında sorusu olanlar yazabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Delabellas

Bugün vizeyi aldım. Vize görüşmesi hakkında sorusu olanlar yazabilir

hayırlı olsun. neler sordular?
  • quote:

quote:

Nereye gidiyorsun, görevin ne olacak, daha önceden iş tecrüben var mı, annen baban ne iş yapıyo, favori dersin ne, nereyi gezmeyi düşünüyosun. Bunları sordular bana. Genel olarak sorun çıkmadı, herkes rahatça aldı vizesini. Sadece Bir kaç kişi alamamış sanırım.
    Ha bir de ingilizceyi nerede öğrendin gibi değişik bi soru sordu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delabellas -- 14 Mart 2017; 21:37:4 >
  • quote:

quote:

quote:

Nereye gidiyorsun, görevin ne olacak, daha önceden iş tecrüben var mı, annen baban ne iş yapıyo, favori dersin ne, nereyi gezmeyi düşünüyosun. Bunları sordular bana. Genel olarak sorun çıkmadı, herkes rahatça aldı vizesini. Sadece Bir kaç kişi alamamış sanırım.

Gayet basit sorular sorulmuş yahu. Peki not ortalaman neydi?

Ben de hayırlısıyla 5 Nisan'da gideceğim vizeye bakalım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gayet basit sorular sorulmuş yahu. Peki not ortalaman neydi?

Ben de hayırlısıyla 5 Nisan'da gideceğim vizeye bakalım.

ben 1. sınıfım şu an GPA'm yok o yüzden bilemeyeceğim fakat ingilizcesine güvenmediğini söyleyip 2.4 ortalaması olan arkadaşım da kolay bi şekilde aldı.

• herkese iyi günler bu sene okulumun 5. senesi yani okulu uzatmış bulunmaktayım ve bu sene mezun oluyor gibi görünüyorum. hukuk fakültesinde okuyorum ingilizcem upper seviye vizeden red alma olasılığım nedir benim durumumda olan birilerini tanıyor musunuz
  • Merhaba arkadaşlar, vize görüşmesi yapanlar var mı? Güncel durum nasıl şuanda, ne gibi sorularla karşılaştınız ve vizeleri alabildiniz mi?
  • Self olarak kayıt alan şirket varmı halen?

• Pek bir bilgim yok ama bu tarih itibariyle artık zor. Hele ki self, daha zor.
  • quote:

quote:

quote:

Ha bir de ingilizceyi nerede öğrendin gibi değişik bi soru sordu :D

dostum alamayanlar neden alamadı birde trankriptine baktılarmı istanbuldamı girdin ankarada mı? ve pasaportunla birlikte trankriptinide aldılar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: dextro22

Arkadaşlar texas dallasta eğlence parkında lifeguard veya fab işi var fab olarak çalışıcam büyük ihtimal.Haftalık çalışma saatini kendimiz belirliyormuşuz yüksek saatler alabilirmişiz rahatlıkla 70-80 saat gibi 2.işe gerek kalmaz dediler... Saat başı ücret 8 dolar konaklama müstakil evlerde kendimize ait banyosu odası olan evlerde kalıcakmışız.Haftalık 100dolar. İşe serviste olucakmış. Sizce nasıl bir iş kabul etmelimiyim ? bölge hakkında bilgisi olan daha önce dallasa gitmiş olan varmı aramızda acaba

fab isi nedir?
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.