Şimdi Ara

2017- Uygulamalar için minimum iOS sürümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iOS 8'de kalanlar size kötü bir haberim var
    Birkaç ay sonra bu uygulamaların çoğu iOS 9'a geçecek muhtemelen
    (Ekim 2017'den itibaren)

Şu anda minimum gereksinim:

Facebook - iOS 8.0
    Messenger - iOS 8.0
    WhatsApp - iOS 7.0
    Twitter - iOS 9.0
    Instagram - iOS 8.0
    Spotify - iOS 8.0
    Yandex Navigasyon - iOS 8.0
    Snapchat - iOS 9.0
    YouTube - iOS 8.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı çekiç -- 23 Mart 2017; 15:53:23 >

• iOS 9 ile devam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulutta olunca iOS 8e uygun indirmiyor mu zaten
  • Ben bulut olarak One Drive kullanıyorum mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ios 9.3.5 minimum 2 sene daha götürür beni

• Yeni telefon alın mı demek istiyorlar acaba android için de böyle mi :))

• whatsapp okadar çabuk ios7 desteğini çekmez. En az 2 senesi var. Diğer yazdıklarınızın neredeyse hepsi tarayıcıdan kullanılıyor. Yavaş yada donarak çalişçağina hızlı olarak tarayicidan kullanırsın daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: mrunseen

Bulutta olunca iOS 8e uygun indirmiyor mu zaten

Buluta kaydetme diye bir şey yok. Zamanında akıllının biri uydurmuş "satın alınan uygulamalar buluta kaydedilir" diye, herkes aynı şeyi tekrar edip duruyor. Satın alınan uygulamalar sadece iTunes hesabınıza eklenir, yani Apple ID'niz ile ilişkilendirilir. Satın aldığınız uygulama o anki sürümü ile bir yere depolanmaz, öyle bir şey yok. Ekim 2017'de App Store'a girip uygulamayı indirmek istediğinde, o anki son sürüm hangisiyse onu indirirsin sunucudan.

Dediğin şeyi sadece bilgisayardaki iTunes ile yapabilirsin. Bilgisayardan App Store girersin, uygulamanın şu anki sürümünü indirirsin ve iTunes'da tutarsın. Güncelleme yapmadığın sürece iTunes'da kayıtlı sürümü iOS cihazına kopyalar ve ömür boyu kullanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 23 Mart 2017; 20:45:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Uygulamaları tarayıcıdan açmak mı? Nokia E71 mi bu?

• kırmızı çekiç kullanıcısına yanıt
    Kişisel olarak söylersem facebook twittir gibi sitelere chrome ile ulaşıyorum. Mobil sitelerin uygulamalardan farkı yok hatta avantajı var. Gün içinde aktif olup bataryanızı sömürmezler (facebook uygulamasınız batarya düşmanı olduğunu bilmeyen yoktur)

Asıl konumuza bakarsak ios8 de kalan dostlar telefonları yavaşlamasın diye kalmıştır. 4s ana konusundaki arkadaşlara soralım teli ios 7 e düşürebilrsiniz ama tek şartı uygulamalara tarayıcıdan gireceksiniz dersek yüzde 50si kabul etmezse bişi bilmiyorum 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 23 Mart 2017; 22:32:44 >
  • KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Peki iphone 5S sahipleri ios 7'ye dönmek isterler mi? Tarayıcıdan kullanmak şartıyla?

• Arkadaş eski sürümlerinide itunes aracılığı ile indirebilirsiniz sıkıntı yok yeterki düşürme olsun. Ha yeni bi popiler uygulama çıkar faydalanamazsınız o kadar. Şu an 9.3.3deyim aksilik çıkmazsa sürüm yükseltmeyi düşünmüyorum ios10 nasıl bişey hiç bilmiyorum mesela 😂

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Bende öyle birşey demek istemiştim yani apple id ile ilişkilendiriliyor.

Buluta kaydetme demedim. Forumda bazı arkadaşlar bulut logosunun oldukları indiriliyor söylemişlerdi.

Mesela Apple ID mizle ilişkilendirilen ve apple storeden kaldırılan uygulamalar halen indirilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrunseen

Bende öyle birşey demek istemiştim yani apple id ile ilişkilendiriliyor.

Buluta kaydetme demedim. Forumda bazı arkadaşlar bulut logosunun oldukları indiriliyor söylemişlerdi.

Mesela Apple ID mizle ilişkilendirilen ve apple storeden kaldırılan uygulamalar halen indirilebilir.

Satin aldigin uygulama App Store'dan herhangi bir nedenle kaldirilirsa (kural ihlali, konsept degisikligi, gelistiricinin terk etmesi vb), o uygulamayi bir daha asla indiremezsin. Bulut diye bir sey yok. Bunu anlatmaya calisiyorum. Bulut sehir efsanesinden ibaret. App Store'dan kaldirilan uygulamayi, sadece bilgisayarindaki iTunes'da yerel olarak kayitli ise yukleyebilirsin. Onun disinda bir daha yukleme sansin yok. O bulut simgesi sadece "uygulamayi daha once satin aldin, hesabina kayitli durumda" anlamina geliyor. Uygulama App Store'dan kaldirildiginda, uygulamanin sayfasina bile giremezsin bir daha. Dolayisiyla o bulutu da goremezsin.

Bakın eskiden reddit için alien blue diye bir uygulama vardı sonra o uygulama kaldırılıp onun yerine Reddit official app eklendi

Apple storede arattığınızda sonuç çıkmıyor (çıkarsa haber verin bende indireyim)

Ama burdaki arkadaşlar https://www.reddit.com/r/AlienBlue/comments/5xpd9g/app_no_longer_on_ios_appstore olduğunu söylüyor
    İos 8-9 kullananlar istemez ama ios 10 kullananların yüzde 25i dönmek ister. İos 11e geçicek olan 5s sahiplerinin çoğu da zamanla dönmek isteyecektir, malum apple güncellemeleri zamanla telefonları kullanılmaz hale getiriyor

• oradaki arkadaşlar diyorlar ki alien blue daha önce satın aldıysan indirebilirsin, uygulama yayından kaldırılmış olsa dahi...
    2017- Uygulamalar için minimum iOS sürümü

Bu da bir kullanıcının attığı screenshot

Edit:Imgur yasakları yüzünden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akzidenz -- 24 Mart 2017; 20:46:16 >
  • Bu tur uygulamalarin yukarida tartistigimiz konuyla ilgisi yok. Ben de Alien Blue kullanicisiyim, hala Purchased Items ekranindan bulup indirebiliyorum. Hatta istersen cihazini bana getir, iTunes uzerinden sana da bir kopyasini yollarim. Fakat bu ozel bir durum. Reddit onceki yil cok kullanilan istemcilerden biri olan Alien Blue'yu satin aldi ve ilginc bir kararla uygulamayi rafa kaldirip Reddit adiyla yeni bir uygulama yayimladi. Dolayisiyla bu normal bir "uygulamanin App Store'dan kaldirilmasi" durumu degil. Yukaridaki konuyla da ilgisi yok.

Apple Storeden kaldırılmadıysa benim indirebilmem gerekir değil mi?

Ama indiremiyorum.

Alien blue sadece örnek flappy bird indirenler vb var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.