Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android TV 7.1'de sıfırlama kısmını bulamıyorum 6.0'da depolama menüsündeydi şimdi yok...
  • joyberk kullanıcısına yanıt
    Opera yerine Chrome ve Adobe Flash Player kullanın
  • usb ile chrome yükledim, çokiyi oldu yav.. takılmadan donmadan 1080p filmleri akıcı bir şekilde oynatıyor :)
    flash a gerek kalmadı çünkü ziyaret ettiğim siteler genelde html5 kullanıyor.

bu arada Rii i8+ mini klavye çok kullanışlı, aşağıdaki mağazadan kargo dahil 87TL ye aldım, tavsiye ederim

samm market

not: n11.com a hiç bakmayın, orada eski modeli var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joyberk -- 2 Kasım 2017; 1:18:40 >
  • sedatdurgun92 S kullanıcısına yanıt
    ya aslında pek tv izleyen biri sayılmam, eski tv 2012 model samsung smarttv görüntü hariç web tarayıcısı işe yaramazdı, sony XE8096 yeni olduğu için biraz acemilik çekiyorum ama görüntü kalitesi ve diğer özellikleri çokiyi.

biraz fark verip sony almaya fazlasıyla değer bence
    Rii i8 için n11 dekiler çakma/replica sanırım..Gecenlerde bir arkadaş almak istediği linki gösterdi, 48.90 TL yazıyor ki bu fiyata imkanı yok, biraz araştırınca Orjinal olmadığı anlaşılıyor

gercek Rii i8 için şöyle geçiyor ismi

Rii i8+ 2.4GHz Mini Wireless Keyboard with Touchpad Mouse...

https://www.amazon.com/Rii-Wireless-Keyboard-Rechargable-Battery-Black/dp/B00Z81U3YY

Çok benzer ürün var dikkat etmek gerek
  • boombip kullanıcısına yanıt
    Hocam ikisininde artı eksileri var birbirine. Bizim evde ikiside var, ikisindende memlunuz o yüzden USB dediğin filmleri at git bi teknomarket dene hoşuna gideni al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boombip kullanıcısına yanıt
    teknosa'da samsung personeliyle konuşursan sana "sony paneli samsungtan alıyor!", lg personeliyle konuşursan sana "sony paneli lg'den alıyor!" ama sony personeliyle konuşursan bu sefer de "sony paneli sharp'tan alıyor" der :)

işin gerçeği hiçbiri (özellikle prim alma derdinde olan marka personelleri) opjektif olmuyor

benim bir önceki televizyonum samsung 8000 serisiydi, görüntü güzel ama akıllı özellikleri yavaş ve yetersizdi, gerçi 2012 yılında almıştım..

şimdiki televizyonum sony xe8096 android tv ki android i her zaman için tizen e tercih ederim

hdd ile mkv 1080p filmler ve diğerleri sorunsuz bir şekilde hem son hem de samsung ile izlersin, ancak hem görüntü kalitesi hem de doğallık bakımından sony önde gidiyor
    Sonuç sony kendi panelini üretmiyormu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Bugün nerdeyse hiçbir firma, kendi panelini kendi üretmiyor lcd dünyasında. Sony üretmiyor panel. O kesin. Lg ve samsung da her modelinde, kendi ürettiği panelleri kullanmıyor. Panel üreten firmalar var ve çoğunluğu Çin'de. Lg ve samsungun kendi ürettiği paneller de var elbette ama firmalar, TV'lerde, OEMleri nerden aldıklarını şeffaf biçimde açıklamıyorlar. OLED TVlerde durum daha net. Şu an için sadece LG üretiyor oled panel mesela.
    Şunu da gözardı etmemek lazım. Bir TV için panel, herşey demek değildir. Panel önemlidir ama herşey değildir.
    Teknomarket çalışanlarının ise söylediği hiçbir şeye inanmayın. O an orda hangi markanın çalışanı varsa, hangisi size denk geldiyse, o marka TV iyidir :)
  • http://www.vatanbilgisayar.com/sony-kd-49xe7005-49-123-cm-4k-uhd-android-smart-led-tv-dahili-uydu-alici.html

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-49mu7400-49-123-cm-uhd-smart-tv.html

Tartısmalarınızın arasına giriyorum ama arkadaşlar şu 2 tv den birini tercih etseniz hangisini tercih edersiniz ? Kafam öyle bir karışık ki .Kimi diyor tizen iyi kimi diyor android daha iyi.

Sony olan tv 1-2 hafta önce 2600 liraydı kampanya vardı heralde kaçırdık.Tekrar bir kampanya olur umarım.

• Musbab kullanıcısına yanıt
    49 inch Tv lerde Panel 50 Hz, motion da 200 civarı düşük..

100 Hz panel bulursanız alın 49..

Maalesef düşük özellikler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Sonuç sony kendi panelini üretmiyormu?

Hocam Paneli Üretmek o paneli en güzel kullanmak anlamına gelmiyor..

LG nin ürettiği Son Oled panelde yellow tint (pink veya Mavi de olabiliyor) çıkmış bolcana..

3 Tv alıp 3ünde de aynı Yellow tint çıkanlar ne yapsın?

Sony LG den, Samsungtan Panel alabilir, bir zamanlar Sharptan , Auodan vs aldı..

Bu demek değildir Panel = TV??

Teknoloji farklılıkları, ARGE kalite herşey etken..

Panel üretmekle bu iş bitse keşke...

Yani Türk milleti olarak araba alırken nedense Marka seceriz, WW ile Skodayı ayırt ederiz, aynı motoru kullansa bile 2 farklı markanın arabalarının farklı kalite olduğunu biliriz ama iş Tv ye gelince , aynı paneli kullanıyorlar deyip sallarız :)

Şimdi Şahin model arabaya WM motoru taksanız veya Porcheye Şahin motoru taksanız bunlar Hala Şahin ve Porche kalır mı??

Satıcılar bile yapıyor bunu, bilmemekten değil kar marjı yüksek olana yönlendirme sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 5 Kasım 2017; 18:24:30 >

• Teşekkür ederim cevabınız için. Önerebileceğiniz bir tv varmı 3.5-4bin civarında?
  • Birde sizden şunu rica edeyim bu motion değeriyle gerçek hz değerini bakabileceğim bir yer varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musbab

Birde sizden şunu rica edeyim bu motion değeriyle gerçek hz değerini bakabileceğim bir yer varmı

Buralardan bakabilirsiniz..Ctrl + F klavyeden basarak Motion aratın,

MOTION ENHANCER (NATIVE HZ) bölümünde : NotionFlow 800 (Native 100 Hz) yazan yerdeki Native=Panel Hızıdır..
    HAREKET GELİŞTİRİCİ (YEREL HZ) bölümünde..Motion Flow...(Yerel Hız 100Hz) yazan yerdeki yerel =Panel hızıdır..
    https://www.sony.com.tr/electronics/televizyonlar/XE8005-XE8066-XE8077-XE8088-XE8096-XE8099-Series/specifications
    https://www.sony.com.tr/electronics/televizyonlar/XE8505-XE8566-XE8577-XE8588-XE8596-XE8599-Series/specifications
    https://www.sony.co.uk/electronics/televisions/XE9005-Series/specifications
    https://www.displayspecifications.com/en/model/50e1ad8

Sadece 49XE9005 olan model 100 Hz, Türkiyede satış yok

**Fiyat olarak birşey diyemem değişiyor ama şu modellere bakılabilir (50 ve 100 siz karar verin)

XE8505 -8599 serileri 100 Hz dir..
    XE8005-8099 serileri 50 hz dir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 5 Kasım 2017; 22:16:41 >

• Tekrar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve cevaplar için bakınayım buralara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musbab

Tekrar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve cevaplar için bakınayım buralara

Hocam Tv lerin dahili alıcıları biraz zor kullanımı..Genel şikayet var, tavsiyem harici bir uydu alıcı almanız..

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) özellikli olursa uğraşmazsınız güncellemelerle

https://www.turksat.com.tr/tr/uydu/turksat-uydu/turksat-kanal-guncelleme-sistemi-tkgs

• Dün Vatan da özel fiyat verdiler 55xe8505 için 4900 tl askı aparatı hediye fiyat performans uygunmu acaba yoksa yıl sonuna yaklaşmışken daha doyurucu bir kampanya beklemek mi lazım açıkçası benim aklım 9005 te kaldı yardımcı sizin tavsiyeniz nedir acaba
  • Arkadaşlar şuan da aşağıdaki fiyatlardan devam ediyoruz, bilginize.
    Düşünen arkadaşların dm den iletişime geçebilirler, kampanya stoklarla sınırlıdır.

75XE8596 : 11.999 TL
    65XE9005 : 9.399 TL
    65XE8505 : 7.399 TL
    65XE7005 : 5.999 TL
    55XE8505 : 4.950 TL
    55XE9005 : 5.999 TL
    49XE8005 : 3.699 TL
    75XE9005 : 14.999 TL
  • Merhaba arkadaşlar yakın zamanda Sony xe8005 model tv aldım. Şöyle bir sorun yaşıyorum 1tb hdd veya flaş bellek takıyorum video, albüm, şarkılar bölümünden hiç bir şeyi bulamıyor. Sadece Videolar bölümünde yükleniyor yazıyor ama bekle bekle hiçbir video açılmıyor. Kullanan arkadaşlar sizde durum nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.