Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorduğum soruyu ya anlamadınız yada anlamamazlıktan geliyorsunuz bir daha tekrarlayım. Bir kişi parası az tv dende anlamıyor taktı USB yi seyretti hoşuna gitti satın aldı 50 hz yada ips panel olması o adam için ne fark eder? Hoşuna gitti beğendi sevdi memnun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • marsli61 kullanıcısına yanıt
    ..Ben Anlayan biri olarak ikazımı yaptım..Siz neyi savunuyorsunuz anlamıyorum ki? Tv özellikleri düşük diyorum bunla alınacak ne var?

Kötü demedim, üstte arkadaşı da ikaz ettim bana ait olmayan cümleler kurmuş, umarım tekzip yayınlar..

Sİz 50 Hz tavsiye edermisiniz etmez misiniz..Ederim diyorsanız tamam saygı duyar deyip konuyu kapatacağım..

Tartışmayı farklı boyutlara çekmeyiniz ricam..

Sony 43XE7005 50 Hz paneldir, 400 motion ile yetersizdir..

Bu konuda yorum yapacaksanız buyrun..

Sorunuza cevapğ verdim, Her Tv kendi Usb niz ile izlenir görüntü iyiyse alınır..

Ama 50 Hz bir panel 200 Hz motion hızı ile alınmamz, alınmamalı..Benim fikrim bu

100 Hz paneller 900 Hz motion ile takılma yaşarken 50/200 ile bu iş olmaz..Olur diyen buyursun
    Bırakın 50 Hz alınırmı sorusunu, Geçen senenin 100 Hz Tv lerinden XD93 (VA) tavsiye edilirken XD8 (IPS) için alınmamalı yorumları yapıldı bolca..Fiyat farkı az iken..

XD7000 serisi ise alınmaz yorumları yapıldı..50 Hz sebebi ile..

Sony Center calışanı bir arkadaş, tek tek inceleme ve resimler yapmıştı...

Konu 50 Hz alınır mı alınmaz mı, Va mı IPS mi..

XD93 bile VA ,100 hz FALD panel iken, Banding, DSE efekt görüldü...

XD8 alanlar ise memnundu..

Bu işin Evet Hayırı tek cümlesi olmadığından, USB bellek ile örnek video izlenmeli diyorum..

Ama baştan Kağıt üzerinde panel özelliklerini yazıyorum..Kimseye 50Hz panel izle begenirsen al demem..O farklı konu..Garanti veren varsa versin ben veremem..Bu benim şahsi fikrim..Kötü veya çok kötü demiyorum..Diğer 100 Hz ye göre tercih edilmez diyorum..Alan alır..Bu tercih olayını farklı anlamlara sokmak isterseniz sizin düşüncenizdir tabi..

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

tamam hocam ben de size laf anlatmaktan yoruldum. est. olur mu öyle şey, en haklı sizsiniz:)

Haklı olduğunuz için, kıymetli tavsiyelerinizi özetlemek istiyorum müsade ederseniz;

1- 43" sony almak isteyen varsa vazgeçsin 55" sony xe9005 alsın arkadaşlar, diğer alt model sony'lerin hepsi dandik zaten... gerekiyorsa evinizi barkınızı değiştirin yine 55" alın.

2- İlla 43" alacaksanız; Sony almayın Samsung KU7000/MU7000 alın. Onda daha çok ghosting var ama VA panel olduğu için en azından içiniz rahat eder. VA panel oldu mu sırtınız yere gelmez. Forumdan bir arkadaşın "VA panel" Ku7000 den çektiği video:
    https://www.youtube.com/watch?v=YxLDWi6aUoA

3-Asla 43" tv almayın. 46" 2013 model tv bulup, alın ama 43" almayın. 43" kötü, 43" pis...

Teşekkürler, selamlar.

Bu measjdaki tavsiyeler bana ait değildir??Karıştırdınız sanırım, tekrar okumanızı rica ve teşekkür

Sadece Sony 50 inch altı 43 ve 49 inchler (49XE9005 hariç) panel Hızı 50, motion 200-400 olarak düşük dedim..Söylemediğim sözlerimi bana mal etmeyiniz..

Düzeltme tekzip yazınızı bekliyorum...

Mesajlarımın Orjinal hallari burada (sayfa 124) Hatta Detay yazıp izleme mesafesinden, IPS/VA farkından , eksi artılarından bahsetmiş..

Hatta hata yaptım Pardon demiştim özür mahiyetinde, tavsiye Tv nize düşük dediği için???
    https://forum.donanimhaber.com/2017-sony-android-tv--123058968-124

125 ten

2017 SONY ANDROİD TV

ben öyle anlamışım pardon, sizin tavsiyeleriniz değil... siz 43" tv almak isteyenlere; 2013 model 46" sony tv ya da 2015 model 50" FHD tavsiye etmiştiniz:) ha pardon bir de internette gördüğünüz ve Türkiye'de satılmayan 49xe9005'i bir şekilde almayı başarmamızı tavsiye ediyordunuz değil mi? Valla üstat tavsiye vermek dediniz mi elinize hayatta su dökemeyiz.

Ya üstat anlıyoruz sizi, biz de isteriz 100 hz değil 200 hz tazeleme hızlı, va değil, fald değil, direct led değil, 0,1 ms response time'lı ve dolayısıyla 0 ghosting'li oled ekranlı tv almayı... biz bilmiyor muyuz bunları? bi tek siz mi biliyorsunuz 100 hz'in 50 hz'den iyi olduğunu? ama ısrarla atladığınız ve muhtemelen başınıza gelmediği için anlayamadığınız 2 tane değişken var:

1-yeriniz yoktur, izleme mesafesi müsait değildir. 43" ve altına mahkum kalırsınız.

2-paranız yoktur, tv'ye 5000 tl veremezsiniz. yine gider 43"-49" tv alırsınız.

şimdi siz bu 2 tip kader kurbanı adamla dalga geçer gibi: "o tv'ler alınmaz, tavsiye etmiyorum, film izlerken sorun olur, bilmem ne olur" diye kendinizi yırtıyorsunuz. peki ne yapsın bu adam? tv almasın mı? bütün gün radyo mu dinlesin evde? öneriniz ne bu adamlara, onu söyleyin bize?

birincisi; televizyon için evini değiştirsin.
    ikincisi; banka soysun.

mu diyeceksiniz?

ben çok basit bir şey yazdım: "43 inch tv alacak varsa bu modele baksın" dedim. siz tv piyasasından bihaber olduğunuz için farkında olmayabilirsiniz ama o model türkiye'de satılan 2-3 tane alınabilir 43" ten birisi... normal fiyatından da ucuza satılıyor(du).

ama siz bir başladınız bu tv'yi kötülemeye, durduramadık sizi... çılgınca kötülediniz "100 hz de 100 hz!" diye tutturdunuz.

89.defa tekrar ediyorum: 43" almak zorunda olan adam 43" tv alır. gidip 55", 65" tv falan alamaz. alacak olsa o alır zaten, sizin ona önermenize gerek kalmaz.

sizin yaptığınız renault alacak adama, renault'u ölümüne kötüleyip mercedes tavsiye etmek gibi bir şey... sizin için söylemiyorum ama bu tavır insanlar tarafından bazen hoş ve iyi niyetli karşılanmayabilir.

ayrıca bir insana tavsiye ihtiyacına ve bütçesine göre verilir, ezbere şekilde herkese aynı tavsiye verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 4 Ağustos 2017; 16:34:32 >

• quote:

..Ben Anlayan biri olarak ikazımı yaptım..Siz neyi savunuyorsunuz anlamıyorum ki? Tv özellikleri düşük diyorum bunla alınacak ne var?

Kötü demedim, üstte arkadaşı da ikaz ettim bana ait olmayan cümleler kurmuş, umarım tekzip yayınlar..

Sİz 50 Hz tavsiye edermisiniz etmez misiniz..Ederim diyorsanız tamam saygı duyar deyip konuyu kapatacağım..

Tartışmayı farklı boyutlara çekmeyiniz ricam..

Sony 43XE7005 50 Hz paneldir, 400 motion ile yetersizdir..

Bu konuda yorum yapacaksanız buyrun..

Sorunuza cevapğ verdim, Her Tv kendi Usb niz ile izlenir görüntü iyiyse alınır..

Ama 50 Hz bir panel 200 Hz motion hızı ile alınmamz, alınmamalı..Benim fikrim bu

100 Hz paneller 900 Hz motion ile takılma yaşarken 50/200 ile bu iş olmaz..Olur diyen buyursun

ok anladim 43XE7005 kotu tv alinmaz. herkes 55xe90 alacak onuda anladim. parasi yetmeyenede siz destek olup ustunu tamamlayacaksiniz insallah . herkes memnun olur.

• quote:

quote:

quote:

tamam hocam ben de size laf anlatmaktan yoruldum. est. olur mu öyle şey, en haklı sizsiniz:)

Haklı olduğunuz için, kıymetli tavsiyelerinizi özetlemek istiyorum müsade ederseniz;

1- 43" sony almak isteyen varsa vazgeçsin 55" sony xe9005 alsın arkadaşlar, diğer alt model sony'lerin hepsi dandik zaten... gerekiyorsa evinizi barkınızı değiştirin yine 55" alın.

2- İlla 43" alacaksanız; Sony almayın Samsung KU7000/MU7000 alın. Onda daha çok ghosting var ama VA panel olduğu için en azından içiniz rahat eder. VA panel oldu mu sırtınız yere gelmez. Forumdan bir arkadaşın "VA panel" Ku7000 den çektiği video:
    https://www.youtube.com/watch?v=YxLDWi6aUoA

3-Asla 43" tv almayın. 46" 2013 model tv bulup, alın ama 43" almayın. 43" kötü, 43" pis...

Teşekkürler, selamlar.

Bu measjdaki tavsiyeler bana ait değildir??Karıştırdınız sanırım, tekrar okumanızı rica ve teşekkür

Sadece Sony 50 inch altı 43 ve 49 inchler (49XE9005 hariç) panel Hızı 50, motion 200-400 olarak düşük dedim..Söylemediğim sözlerimi bana mal etmeyiniz..

Düzeltme tekzip yazınızı bekliyorum...

Mesajlarımın Orjinal hallari burada (sayfa 124) Hatta Detay yazıp izleme mesafesinden, IPS/VA farkından , eksi artılarından bahsetmiş..

Hatta hata yaptım Pardon demiştim özür mahiyetinde, tavsiye Tv nize düşük dediği için???
    https://forum.donanimhaber.com/2017-sony-android-tv--123058968-124

125 ten

2017 SONY ANDROİD TV

ben öyle anlamışım pardon, sizin tavsiyeleriniz değil... siz 43" tv almak isteyenlere; 2013 model 46" sony tv ya da 2015 model 50" FHD tavsiye etmiştiniz:) ha pardon bir de internette gördüğünüz ve Türkiye'de satılmayan 49xe9005'i bir şekilde almayı başarmamızı tavsiye ediyordunuz değil mi? Valla üstat tavsiye vermek dediniz mi elinize hayatta su dökemeyiz.

Ya üstat anlıyoruz sizi, biz de isteriz 100 hz değil 200 hz tazeleme hızlı, va değil, fald değil, direct led değil, 0,1 ms response time'lı ve dolayısıyla 0 ghosting'li oled ekranlı tv almayı... biz bilmiyor muyuz bunları? bi tek siz mi biliyorsunuz 100 hz'in 50 hz'den iyi olduğunu? ama ısrarla atladığınız ve muhtemelen başınıza gelmediği için anlayamadığınız 2 tane değişken var:

1-yeriniz yoktur, izleme mesafesi müsait değildir. 43" ve altına mahkum kalırsınız.

2-paranız yoktur, tv'ye 5000 tl veremezsiniz. yine gider 43"-49" tv alırsınız.

şimdi siz bu 2 tip kader kurbanı adamla dalga geçer gibi: "o tv'ler alınmaz, tavsiye etmiyorum, film izlerken sorun olur, bilmem ne olur" diye kendinizi yırtıyorsunuz. peki ne yapsın bu adam? tv almasın mı? bütün gün radyo mu dinlesin evde? öneriniz ne bu adamlara, onu söyleyin bize?

birincisi; televizyon için evini değiştirsin.
    ikincisi; banka soysun.

mu diyeceksiniz?

ben çok basit bir şey yazdım: "43 inch tv alacak varsa bu modele baksın" dedim. siz tv piyasasından bihaber olduğunuz için farkında olmayabilirsiniz ama o model türkiye'de satılan 2-3 tane alınabilir 43" ten birisi... normal fiyatından da ucuza satılıyor(du).

ama siz bir başladınız bu tv'yi kötülemeye, durduramadık sizi... çılgınca kötülediniz "100 hz de 100 hz!" diye tutturdunuz.

89.defa tekrar ediyorum: 43" almak zorunda olan adam 43" tv alır. gidip 55", 65" tv falan alamaz. alacak olsa o alır zaten, sizin ona önermenize gerek kalmaz.

sizin yaptığınız renault alacak adama, renault'u ölümüne kötüleyip mercedes tavsiye etmek gibi bir şey... sizin için söylemiyorum ama bu tavır insanlar tarafından bazen hoş ve iyi niyetli karşılanmayabilir.

ayrıca bir insana tavsiye ihtiyacına ve bütçesine göre verilir, ezbere şekilde herkese aynı tavsiye verilmez.

Tebrik ediyorum gerçekten konuyu çok doğru özetlemişsiniz.

Ben uzun araştırmalar sonunda geçen hafta 43xe7005 aldım. Eğer ülkemizde 49xe9005 bulunsaydı odama büyük geleceği halde kendimi zorlayıp alacaktım ama o model gelmeyince sınırlarımı zorlayacak başka bir 49 inç tv olmadığı için 43xe7005 aldım. Peki tavsiye eder miyim? Piyasadaki 43 ler içinde şu an alınabilecek en iyi bir kaç modelden biri. Karanlık sahnelerdeki siyah performansınının düşüklüğünü bazı ince ayarlarla oldukça aştım. Akıcılık konusunda motion özelliği açıkken bir sorun yok. Pc ye bağlayıp kullanacak arkadaşlar 4K çözünürlükte 50hz-60hz de iken akıcılık yetersiz kalabiliyor. Pc görüntü ayarlarından 25 hz e ayarlayınca çok daha akıcı oluyor. Zaten rtings sitesi 50hz panellerin 25-30 hz kare hızında film ve yayınlarda motion özelliğinin yeterli olduğunu, 50-60hz de ise yetersiz kaldığını yazmış.

Ben 3000 tl den aldım, alacak arkadaşlar da indirim takip etsin, bazı yerlerdeki 3500 tl gibi fiyatlara yüz vermesin, uygun kampanyalarla 3000 tl altına bulunabilir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    marsli61 kullanıcısına yanıt

Saygılar ve başarılar diliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ağustos 2017; 18:7:26 >
  • :)... Durun bi kavga etmeyin, sonra albani gelir pioneer,panasonic, Sharp marp Kuro muro derken 2. El plazma ararken buluruz kendimizi

Neyse 49" tavsiye var mı arkadaşlar. 55" - 65" çok büyük. Su 49xe9005 i yurtdışından getireyim mi arabaya atıp :). Ne yaptırmak gerekiyor, uluslararası garanti falan bi akıl verin. Sonra TV bozuldu çöpe atmiyalim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi britos -- 4 Ağustos 2017; 18:35:39 >
  • britos kullanıcısına yanıt
    Espri mi yapıyorsun yoksa ciddimi anlamadim nerden alıp arabaya atıyorsun tv yi?

Niye espiri yapayım arkadaşım.

Şimdi atliyim arabaya 3 saatte Yunan yada Bulgardan alıp geleyim.

Olur al gel ozaman. Yalnız benim kaldığım yerde 49xe9005 1550 euro 55xe9005 1600 euro fiyat farkı çok az. Onun için saldırı riskini göze alarak Samsung tavsiye ediyorum 1150 euro 49ks8000.

https://www.plattetv.nl/info/samsung-ue49ks8000-13662.html?channel_code=40&s2m_product_id=13662&utm_source=Tweakers&utm_medium=cpc&utm_content=Listing&utm_campaign=Tweakers_NL&utm_term=Samsung+UE49KS8000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsli61 -- 4 Ağustos 2017; 19:14:58 >

• Fiyatlar 3 asagi 5 yukarı aynı zaten Avrupa'da. Ha kampanya yakalarsan, uygunsa alırsın. Bunlar normal satış fiyatları. 49 Türkiye'de yok, yoksa yok napalim. Dışarda var, alır getiririm hiç sorun değil. Hatta sipariş eder gene getirtirim. Şimdi veririm siparişi yarin TV gelir.

Mesele o degil, TV bozuldu kalkıpta aldığım yere götürmek istemem,sonra tekrar geri getir olacak ismi. Mesela zamanında laptop almıştım UK de. Uluslararası garanti yaptirmistim Acer de yanlışım olmasın. Sony TV lerde bu olay varmı bilgisi olan yazsın.

Ucuz etin yahnisi yavan olur, 1000 lira fazla veririm kafam rahat etsin ama 49 şart. 47 48 50 de olur, ama daha aşağısı yada yukarısı olmaz. Ama kalkıpta servise kendimi teslim etmek istemem, eski Sony tvim garantisi bitince neredeyse yeni TV fiyatına servis ücreti tecrübem var geçmişten. Sonra bunuda alıp parçalamiyim bozulduğunda, malum Sony servisi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi britos -- 4 Ağustos 2017; 19:29:57 >
    Amozon.de 1470 Euro
    https://www.amazon.de/Sony-KD-49XE9005-Fernseher-Motionflow-TRILUMINOS/dp/B06XF3W51P/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1501865495&sr=8-1&keywords=sony+49xe9005

Satıcı Amozon değil, biraz riskli olabilir..Türkiye gönderim vs şartlarını incelemek gerek

Bu işi yapan, Amozondan elektronik alanlar var, benim uzmanlık alanım dışı..

49XE9005 arayan arkadaşlar imkan varsa Amozon.de den getirtebilir, Türkiyede satılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ağustos 2017; 19:56:35 >

Amozonda sanırım uluslararası Garanti kavramı olması gerek..

Fakat Türkiyede Sony Servisler buna bakar mı orasını çözmek lazım..

Yurtdışında yaşıyorsanız problem değil ama Türkiyede maalesef Distribitor kargaşası yaşanıyor, garanti belgesi konusunda çelişkiler oluyor

Sony Eurasia yurtdışından alınan Tv ye ne gözle bakar orası da ayrı konu

2017 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ağustos 2017; 20:7:50 >

• quote:

Amozon.de 1470 Euro
    https://www.amazon.de/Sony-KD-49XE9005-Fernseher-Motionflow-TRILUMINOS/dp/B06XF3W51P/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1501865495&sr=8-1&keywords=sony+49xe9005

Satıcı Amozon değil, biraz riskli olabilir..Türkiye gönderim vs şartlarını incelemek gerek

49XE9005 arayan arkadaşlar imkan varsa Amozon.de den getirtebilir, Türkiyede satılmıyor

hayır asla getirtemez çünkü ürün Türkiye'ye gönderilmiyor.

bu "olmayan" ve erişemediğimiz 49xe9005 muhabbetini ne zaman kapatacağız acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 4 Ağustos 2017; 23:21:37 >

• quote:

quote:

Amozon.de 1470 Euro

1500 euro etmez o ürün. Ayrıca içinde kargo ücreti ve trt bandrol parası da yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

quote:

quote:

Amozon.de 1470 Euro

1500 euro etmez o ürün. Ayrıca içinde kargo ücreti ve trt bandrol parası da yok.

satıcı türkiye'ye göndermiyor zaten...

amazon harici satıcılarda genellikle ve işler yolunda giderse vergilerini ödeyip ürününüzü alabiliyorsunuz. eğer satıcı gönderseydi muhtemelen trt bandrol de alırlardı evet... kargosu da sağlam olurdu tabii... kendi zaten 6000 lira falan yapardı, vergisi, kargosu falan derken 7000 tl'yi bulurdu.

o paranın daha azına istanbul bilişimden samsung 49" oled alırsınız :) ya da hiç kasmaz 55xe9005 alırsınız.

yani anlayacağınız "fantastik" televizyon tavsiyelerimize bir yenisi daha eklendi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 4 Ağustos 2017; 23:24:37 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Amozon.de 1470 Euro

amazon harici satıcılarda genellikle ve işler yolunda giderse vergilerini ödeyip ürününüzü alabiliyorsunuz. eğer satıcı gönderseydi muhtemelen trt bandrol de alırlardı evet... kargosu da sağlam olurdu tabii... kendi zaten 6000 lira falan yapardı, vergisi, kargosu falan derken 7000 tl'yi bulurdu.

o paranın daha azına istanbul bilişimden samsung 49" oled alırsınız :) ya da hiç kasmaz 55xe9005 alırsınız.

yani anlayacağınız "fantastik" televizyon tavsiyelerimize bir yenisi daha eklendi...

Bu 49 aşkı çok kişi de var. XE9005 serisi memnuniyeti de fazla olunca insanlar arıyor ama yok. Kabullenmek gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Amozon.de 1470 Euro

Bu 49 aşkı çok kişi de var. XE9005 serisi memnuniyeti de fazla olunca insanlar arıyor ama yok. Kabullenmek gerekiyor.

düşük ihtimal ama belki ileride istanbul bilişim getirir, gerçi onlara da ne kadar güvenip tv alınır bilmiyorum.

şu an alınabilecek 49" ks8500 var ama onda da bulutlanma, ışık sızması gibi probleme denk gelmeyeni dövüyorlar. maalesef iyi tv'ler 55" ten başlıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Amozon.de 1470 Euro

düşük ihtimal ama belki ileride istanbul bilişim getirir, gerçi onlara da ne kadar güvenip tv alınır bilmiyorum.

şu an alınabilecek 49" ks8500 var ama onda da bulutlanma, ışık sızması gibi probleme denk gelmeyeni dövüyorlar. maalesef iyi tv'ler 55" ten başlıyor.

Evet 55 ten daha düşük boyut isteyenler bir müddet daha beklemeli bence.

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.