Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alacağım tv de sizdeki mutluluğu istiyorum ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    Kolay olmadı çok badireler atlattım doğru ürünü bulana kadar umarım herkes sorunsuz istediği şeye sahip olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 22 Temmuz 2017; 5:46:52 >
  • Arkadaşlar, 65xe8505 aldığımı söylemiştim 5 hafta kadar oluyor. Bu yorumları herhangi bir tv markası fanı olarak değil de bir kullanıcı olarak yazdığımı bilmenizi isterim.

Görüntü kalitesi konusunda bir şey demeyeceğim gayet güzel televizyon. Sadece bu va panellerin açı ile bakıldığında görüntü kalitesinin düşmesi olayı çok bariz belli oluyor. Tv nin tam karşısına geçiyorum 2,5 metre kadar uzağına geçip dizi seyrediyoruz. Görüntüde herhangi bir çözünürlük olarak bozulma yok, fhd video net olarak görünüyor, upscaling çok başarılı fakat ekran 65" olduğu için kenar kısımlarına açı ile bakmış olduğum için rengi farklı görüyorum. Xbox ile fifa oynarken de sahanın bir kısmını koyu yeşil bir kısmını açık yeşil görüyorum açı değişiminden dolayı.

Tv ile ilgili hiç ama hiç beğenmediğim şey tv'nin yazılımı. Öncesinde LG tv vardı. webos 2.0 kullanıyorduk. Bu tv ye geçince Mercedes'ten inip şahin'e binmiş gibi hissettim. Uydu yayını çok kaliteli gelmediği için bazı kanalları görüntüleyemiyoruz. Bu sebepten üyeliğim bulunan tivibu'yu açmak istediğimizde bu ortamda bu uygulamayı bulamadık. Herhangi bir şekilde izlemeyi başaramadık. Zaten Daha çok hdd usb ile bağlayıp indirmiş olduğumuz dizileri izliyoruz. Hdd'nin içerisindeki dosyaları bir tv ne kadar karıştırıp allak bullak edebilir bu tvde gördüm ben. Dosya adları çok kısa gösterildiği için hangi sezon kaçıncı bölüm anlayamıyorsunuz. İstediğimiz bölümü açabilmek için tahmin yoluyla video dosyalarını açıyoruz kaçıncıda bulabilirsek artık şansımıza. Alt yazıları bir görüyor bir görmüyor. Bazen tv'yi kapatıp açmamız gerekiyor. Bazen kapatıp açsak da çare olmuyor. Sebebini tam olarak anlamış değiliz. Akşam yemeğinden sonra bir bölüm bir dizi seyretmek istiyoruz yarım saat alt yazıyı görmesi için uğraşıyoruz. Tamamen tv nin keyfine kalmış.

Özet olarak, Tv'nin görüntü kalitesine söyleyecek bir sözüm yok sadece va panel olması dolayısı ile açı ile izleyince renkte kayıp yaşanıyor.
    Smart özelliklerine gelince, defalarca keşke bu tv'yi almasaymışım dedim kendi kendime. İnsanı deli ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r3ally -- 22 Temmuz 2017; 12:45:48 >

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    Zaten iade alsalar hemen vericem cok sogudum tvden. Ama sony servisi malesef durumu kabul etmek istemiyor suan. Ama bende yılmıycam. Suanda mac izliyorum b.münchen milan. Net bir gölgelenme var hızlı görüntülerde. Yani banding. Fifa oynarkende parazitlenme oluyor topta ve adamlarda. Bunları gep videoya cektim. Pzrtesi tv değişimi isticem. Olnassa bu görüntüleri sony eurosia'a gönderip şikayetçi olucam

• İstanbulldozer kullanıcısına yanıt
    Üzüldüm adınıza farklı problemleri diğer markalarda yaşadım nasıl bir duygu çok iyi biliyorum umarım bi çözüme kavuşur

• r3ally kullanıcısına yanıt
    Paneliniz va değil edge led

• Thinktwice10 kullanıcısına yanıt
    Va değil edge led demek yanlış bir ifade.

Va/ips; panel çeşididir.

Edge led/direct led ise aydınlatma çeşididir.

Bir tv,

va panelli edge led aydınlatmalı

Va panelli direct led aydınlatmalı

Ips panelli edge led aydınlatmal

Ips panelli direct led aydınlatmalı

Olabilir.
    Xe8505 ise va panelli, edgeled aydınlatmalı bir tvdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 22 Temmuz 2017; 17:22:19 >
  • Herkese Merhaba,

7 yıl sonra tv değiştirmeye karar verdim. Tekrar sizlere sormadan almak istemedim. Daha önce buradaki mesajlar doğrultusunda Samsung LE40C654 modelini İstanbulBilişim'den almıştım 7 yıldır hiçbir sorun yaşamadım ve kalitesinden de çok memnun kaldım.

Konudaki tüm mesajları okudum. Kafamı kurcalayan bir kaç şeyi paylaşmak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bütçem maksimum: 4500 tl fakat 55XD8505 - 55XE8505 arasında kaldım. Gerekirse limitlerimi zorlayarak 55XE8505 için bütçemi 300-400 tl aşabilirim.

Aslında gönlüm 55XD8505'ten yana fakat 2016 yılı olması ve stoklarının azalması dolayısıyla satıcılarda hatalı ürünlerin kalmış olma olasılığı beni kokutuyor. Sizce bir sorun yaşar mıyım?

55XD8505 - 55XE8505 arasında birkaç ufak teknoloji dışında en ciddi farkın panel olduğunu gördüm. Ben de geceleri ışığı kapatıp film izlemeyi çok sevdiğim için sanırım, VA panel olan 55XE8505 bu konuda çok daha iyi bir performans sunuyor. Aralarında canımı sıkacak kadar fark olur mu?

55XE8505'i Gittigidiyor'da 4.849 TL'ye buldum. Satıcı hakında yorumlar iyi ama buradan satın almak güvenli olur mu yoksa aradaki fiyat farkları çok yüksek olsa da teknolojik marketlerden mi satın almalıyım size sormak istedim.

http://urun.gittigidiyo...402#product-installments

Bu TV'leri kullananlar veya TV'ler hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler.

• dogustopay4 D kullanıcısına yanıt
    Bu tvleri kullanmadım ama 4.850 tlye xe8505 alacağınıza 5.500 tl civarına xe9005 almak daha iyi bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogustopay4

Herkese Merhaba,

7 yıl sonra tv değiştirmeye karar verdim. Tekrar sizlere sormadan almak istemedim. Daha önce buradaki mesajlar doğrultusunda Samsung LE40C654 modelini İstanbulBilişim'den almıştım 7 yıldır hiçbir sorun yaşamadım ve kalitesinden de çok memnun kaldım.

Konudaki tüm mesajları okudum. Kafamı kurcalayan bir kaç şeyi paylaşmak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bütçem maksimum: 4500 tl fakat 55XD8505 - 55XE8505 arasında kaldım. Gerekirse limitlerimi zorlayarak 55XE8505 için bütçemi 300-400 tl aşabilirim.

Aslında gönlüm 55XD8505'ten yana fakat 2016 yılı olması ve stoklarının azalması dolayısıyla satıcılarda hatalı ürünlerin kalmış olma olasılığı beni kokutuyor. Sizce bir sorun yaşar mıyım?

55XD8505 - 55XE8505 arasında birkaç ufak teknoloji dışında en ciddi farkın panel olduğunu gördüm. Ben de geceleri ışığı kapatıp film izlemeyi çok sevdiğim için sanırım, VA panel olan 55XE8505 bu konuda çok daha iyi bir performans sunuyor. Aralarında canımı sıkacak kadar fark olur mu?

55XE8505'i Gittigidiyor'da 4.849 TL'ye buldum. Satıcı hakında yorumlar iyi ama buradan satın almak güvenli olur mu yoksa aradaki fiyat farkları çok yüksek olsa da teknolojik marketlerden mi satın almalıyım size sormak istedim.

http://urun.gittigidiyo...402#product-installments

Bu TV'leri kullananlar veya TV'ler hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler.

Biraz daha bekleyip 55XE9005 almanızı öneririm. Şu anda 5.500 civarında taksitli var. Ben 1 ay önce 5.900 e aldım. Yani düşüyor fiyat.

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Vaktim var bekleyebilirm aslında ama 4500 TL civarlarına düşer mi acaba? 55XE9005'i görmüştüm ama fiyatı yüksek olduğu için hiç incelememiştim. Forumda onu da araştırayım. Siz nereden almıştınız TV'yi? Bir de peşin alırsam sony bayilerinin indirim yapma gibi bir durumu oluyor mu?

Teşekkürler.
  • Selam

Ben sony 50w807c tv kullaniyorum . tv de 2 tane problem var. 1. Arasıra kendi kendine kapanip açıliyor. 2. Uydu kanallarindan birkaç tane siliyorum yaramaz kanallar bu sildiğim kanallar kendi kendine geri geliyor ama normal şekilde değil kanal nuarası 1027 ve 1028 olarak geri geliyorlar yani 4-5 kanal 1027 4-5 kanalda 1028 altında geliyor. Asıl ilginc olan bu kanalları silmeye gittiğimde menu kanal sil den 1027 . Kanala gidiyorum 1027 de o kanalların olmadığını görüyorum yani kanal 1027-28 boş görunuyor silmek imkansız neyse sony destek e email yazdım tabi yazmadan önce internette biraz araştırıp çaresini aradım tv 3 kere sıfıladım 3 farklı yöntemle sony destek sayfasında tarif ediyorlar. kumandanın kapatma dügmesine 10 saniye basılı tutuyoruz kapanıp açılıyor .sonra butün kabloları söktum tv nin arkasındaki güç tuşuna 30 saniye basılı tuttum ve son olarak klasik menu ayarlardan fabrika ayarlarına geri dön herşeyi sil yaptim yazılım güncelledim .neyse sony ye email yazmıştım problemi anlattım yaptıklarımla ilgili birşey yazmadım cevap verdiler çok üzücü durum dedi tv yi 3 şekilde reset yapmayı tavsiye etti nasıl olacağiiyla ilgili sony destek sayfssından link gönderdi umarım düzelir dedi bende yeni email yazdım tv yı sıfırladım ama düzelme olmadı dedim eleman yine geri dönüş yaptı yazılim güncelleyin dedi 3.885 versiyonuna geçin dedi ben yine geri yazdım güncelleme zaten yapmıştım o versiyondayım ama yine arıza yapıyor kapanıp açilmaya devam dedim eleman yine döndü menüden yine resetleyin herşeyi silin dedi bide not düştü tv nin arkasında cam modul takılıysa reset işe yaramaz dedi bende zaten modül takılı değil kırmamak için bidaha resetledim düzelme yok som email i cuma saat 6 doğru yazdım henüz cevap vermedi haftasonu kapalı olabilir nesıl sonuçlanacak diye merakla bekliyorum

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Teşekkürler tavsiyeniz için ama 4850'ye de çok zor çıkıyorum zaten onun üstüne bir 650 tl daha koymam imkansız açıkçası.
    400 daha eklerim dediğiniz için dedim. Ben hepsisony sitesinden aldım. Ama 4800 düşeceğini sanmıyorum. Belki 5200 falan denk gelebilir yakın zamanda. Zaten buraya çıkamayacaksınız beklemeye gerek yok.

• 65xe9005 kullanan arkadaşım var mıdır ? Hiç yorumlarını göremedim 😔

55inc ile aynı performansı alabilirmiyiz ?

55 inç te 32 aydınlatma

65 inç te 20 aydınlatma performansı çok etkiler mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dogustopay4

Merhaba,

Vaktim var bekleyebilirm aslında ama 4500 TL civarlarına düşer mi acaba? 55XE9005'i görmüştüm ama fiyatı yüksek olduğu için hiç incelememiştim. Forumda onu da araştırayım. Siz nereden almıştınız TV'yi? Bir de peşin alırsam sony bayilerinin indirim yapma gibi bir durumu oluyor mu?

Teşekkürler.

Bütçeniz 2 bin olsa bişey diyemem ama biraz daha bekleyip para katabilirsiniz üstüne xe90 muhteşem birşey tablo gibi , okadar para vereceksiniz en azından en iyisini aldım dersiniz ve gördüğünüzde parasını fazlasıyla hak ettiğini düşüneceksiniz , ama azıcık ucuz olcak diye başka bir modeli aldığınızda verdiğim parayı hak ettimi diye sorgulayabilirsiniz buda can sıkabilir xe 90 nı şiddetle tavsiye ediyorum

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Teşekkürler tavsiyeniz için. vallahi sizin ve @MMistanbul un kararlı tavsiyelerinizle XE9005 için bütçemi biraz zorlayacağım gibi.

Tv'yi araştırırken denk geldim. Alttaki linkte bir arkadaşımız XE9005'in bugün İstanbul Bilişim'de 4850 TL'ye satıldığından bahsetmiş. Mesaj attım kendisine. Yarın mağazayı da arayacağım. Eğer aynı fiyat bulabilirsem sipariş edeceğim.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=127845308
    Sony X serileri minumum 5000 Tl altına düşmez..5000-6000 arasıdır fiyat..Kaç senedir böyle oluyor..Diğer markalar ile kıyaslamayın, Sony fiyatları düşmez, yılda 1 veya 2 defa 500 Tl gibi indirim olabilir o da haftasonluk

Diğer indirimler olursa da 200-300 Tl anlık indirim olur..

4500 Tl biraz hayal olur..Akakce, cimri ..sitelerine bakarsanız size Türkiyedeki Fiyat ortalamasını verir zaten..

Şahsa özel fiyatlara bakmayınız

5500 min

http://www.gittigidiyor.com/televizyon/sony-kd-55xe9005?sra=hpa

5800 min

http://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-sony-kd-55xe9005-led-fiyati,57433332.html

5500 min

https://www.cimri.com/televizyonlar/en-ucuz-sony-kd-55xe9005-led-tv-fiyatlari,39826535

• face1tr kullanıcısına yanıt
    bazı arkadaşlar futbol izlerken topun kesik kesik gittiğini söylediler (veya buna benzer bişey)
  • Futbolda topun takılıyormuş gibi gitmesinden şikayet eden arkadaşlar Motionflow ayarını kapatıp deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.