Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onceki mesajimda alintiladigim websitesi 8K yayin yapan birkac kanaldan bahsediyor :) Ulkemizde TRT haricinde 4K yayin yapan kanal yok, maliyetli is oldugundan bir sure daha olacagini da sanmiyorum. Fakat yurtdisindaki TV yayin saglayacilarinin HD goruntu kalitesi bile cok farkli oyle diyeyim :)

8K icin piyasaya nabzini yokluyorlardir, 2015 yilinda Sharp ornek uretimini belirtmisse piyasada yayginlasmasi bu yuzden beklemededir. 2020 yilina fazla bir sey kalmadi olabilir :) Bir de 65" ve uzeri icin dusunuluyormus galiba.

Bu arada yeni TV alacaklar HD /SD yayin kalitesi daha iyi olacak beklentisinde 1080p cozunurluklu TV lere yonelmek isterlerse VA panelli ve performans bir TV ornegi bulamayabilirler. Piyasa 4K uzerine evrimlestiginden nasil ki HD Ready doneminde 1080p TV ler tam donanimli piyasaya surulduyse yine ayni sey olacaktir. 1080p TV ariyorsaniz km si az / sorunsuz 2. el Plasma TV leri de arastirabilirsiniz, herhangi bir LED TV den resim kaliteleri / PC-konsol performanslari ve motion kabiliyetleri cok daha iyi olacaktir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Hocam sony xe9005 i güncelledim yanlışlıkla ve görüntü bozuldu.bunun için ne yapabilirim geri dönüşü yok mudur?

Geçmiş olsun..Yazılımlar böyle artık bazı şeyleri bozuyor..Geri dönüş yok maalesef..

Kesin kural, güncelllemeleri kapatmak lazım..gerekirse manuel yüklenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Hocam sony xe9005 i güncelledim yanlışlıkla ve görüntü bozuldu.bunun için ne yapabilirim geri dönüşü yok mudur?

Geçmiş olsun..Yazılımlar böyle artık bazı şeyleri bozuyor..Geri dönüş yok maalesef..

Kesin kural, güncelllemeleri kapatmak lazım..gerekirse manuel yüklenir

"Geri dönüş yok" demek hata olur.

Firmware de hata varsa yakın zamanda düzeltir Sony.

Google dan araştırmak lazım aslında , yeni firmware yükleyenler de bu hataya karşılaşan olmuştur illaki.

Belki bilmem ne ayarını bıdı bıdı yapınca düzeliyordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kocake K kullanıcısına yanıt
    Hocam, ilk Android 5.0 ile aldığım Tv lerde 1 seneye yakın güncelleme yapmıyorum..Takip ediyor iseniz, yeni firmware yayınlanıyor tamam ama başka birşeyler bozuluyor..

Yenisi gelsi beklemek çözüm değil..

Problem sabit değil, bilinmeyen farklı şeyler oluyor..Android-Sony yazılım çakışması var ta ilk baştan beri..Stabil sürüm olmadı..

Geri dönüşü yok demek eski sürümü yükleyemiyorsunuz..

Sizde güzel çalışan birşey başkasında hata veriyor..Problem bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Temmuz 2017; 21:44:20 >
  • quote:

Geri dönüş yok habil yeni güncellemeyi bekliycez ama onuda hemen yükleme önce yorumlara bak olumlu ise yüklersin sony muhakkak birşeyi düzeltince başka biryeri bozuyor keşke otomatik güncellemeyi kapatsaydın

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Coşkun abi maalesef hanım güncellemiş.yoksa ben öyle hata yapar mıydım?:))

• Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    quote:

--------

Tv girişlerini ayrı değerlendirmek gerekli..Bir arkadaş ta Youtube ve Usb den izlediğinde sorun olmadığını ama dahili alıcı ile görüntüde titreme olduğunu yazmıştı..

Kullandığınız yayına (Kablo/uydu) kalitesine göre titreme, Yayının Hz. (Hertz) düşüklüğü sebep olabilir..(25hz/50Hz--Pal-Secam..)

Malum Tv girişlerine bakarsanız kullanma klavuzunda, her HDMI portu her çözünürlüğü desteklemiyor, 4k için ayrı bir port kullanmak gerekebilir..

HDMI seceneklerinde Standart veya Enhaced seçimi, HDR modunu açıp kapatıyor, bu ayarların değişmesi ters etki yapabilir..HDR modu değiştirip, HDMI seceneği Standart olarak denemekte fayda var..

HDR /4K için HDMI kablonun Yüksek band genişliğine sahip olmaması da etken olabilir..

1080p bir video/filmi harici player ile izlediğinizde, veya Youtubedeb bir 1080p/4k izlediğinizde de olmuyor ise yayınla alakalı olabilir..

Zira Türkiyedeki yayınlar çok değişken, Teledünya>Dsmart>Digitürk...farklı kalitelerde çözünürlükleri var.. < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 20 Temmuz 2017; 0:46:45 >

• Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar sizlerden bir konuda yardımcı olmanızı rica edeceğim biraz araştırdım forumda ama birşey bulamadım "Sony 43XE8005, 108 cm, Ultra HD 4K" şu tv yi almayı düşünüyorum sanırsam 2017 model olan sony tvlerden ama pek bir fikrim yok sizce nasıl alınırmı daha çok android için tercih ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DANİ_ -- 20 Temmuz 2017; 14:44:9 >
  • DANİ_ kullanıcısına yanıt
    43 mu 49 mu? Alacağınız yer neresi? 43xe7005 duydum ama 43xe8005 in ülkemizde satıldığını duymamıştım.

• Kusura bakmayın yazmamışım yurt dışında yaşıyorum ordan alıcağım Türkiye'de olmadığı için demekki hiç yorum görmedim. Heralde 43 alıcam ama bilmiyorum belki 49 da olabilir karar vermedim tv hakkında bilginiz varsa sevinirim nasıl bir tv

• DANİ_ kullanıcısına yanıt
    Yurtdışında iseniz, Türkiyede herkesin beklediği ama gelmeyen 49XE900 modelini alın..Özellikler olarak daha iyidir..

100 Hz, Direct Led, Motion = 1000, VA panel

Bu model dışındaki 50 inch altı modellerin panel hızı 50 hz, Motion ise 200 hz..Çok düşük alınmaz...IPS, Edge led olması lazım

İzleme mesafeniz var ise 55 almanız , olumlu yorum alan 55XE9005 modeli mesela daha iyi olur..

55 inch altı 4K olmaz deniliyor, 1080p ile 4K arasında çok fark hissetmezsiniz..Ama izleme mesafeniz küçük ise 43 değil 49XE905 özellikleri iyi gözüküyor ama Türkiyede olmadığından kullanan yok
    https://www.sony.co.uk/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-43xe8005/specifications

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 20 Temmuz 2017; 19:26:6 >

• Hocam yorumların için teşekkür ederim olmadı dediğin gibi yapıcağim izleme mesefam malesef çok yok o yüzden 49 olana bakayim o zaman

• 55XE9005 - 5999 +1 yıl ekstra garanti hediyeli.(duruma göre ekstra Askı aparatıda dahil)

65XE9005 - 9799 +1 yıl ekstra. Garanti hediyeli.

55XE9305 - 7999 +1 yıl ekstra garanti hediyeli.

65XE9305 - 12.999

55XE8096 - 4499

55XE7005 - 4399

49Xe7005 - 3699

55A1 OLED - 14.599 ( Ekstra indirim sorgulatılabilir)

65A1 OLED - 19.999 ( Ekstra indirim sorgulatılabilir)

İlgilenenlere pazar gününe kadar Brandium teknosa mağazasından yardımcı olabilirim.

Dip not*

55XE9005

55XE9305

55XE8096 adetli olarak vardır teknosa stoklarında.

• Bu model dışındaki 50 inch altı modellerin panel hızı 50 hz, Motion ise 200 hz..Çok düşük alınmaz..
    200 hz demissiniz bu tv 200 hz deilki
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Tv nin herşeyine aşık olmuşken oyunlardaki tuhaf bulurlaşma canımı sıkıyordu ama tahmin ediyordum bir yerde birşeyleri eksik yapıyorum evet tv nin ayarlarında hdmi gelişmiş ayarı seçmemişim hdmi 1.4 olarak sanırım tanımış o zaman bu zaman bende 4 k 60 fps almaya çalışıyorum ve sonuç bulurlanma vs şimdi normale döndü 4k akıcı 60 fps yi alıyorum t vye daha fazla aşık oldum :D
  • rambocuk kullanıcısına yanıt
    Sorunun cozulmesine sevindim, cozum daha kolaymis o zaman :)

4K goruntu performanslari daha iyidir bu TV lerin, en iyi kendi cozunurluklerinde performans gosterirler.

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    49xe900 dışındaki 55 inch altı 4k lar Motiıon hız 200,panel hız 50 tazeleme refresh rate

49xe905 ise 100hz panel,,1000 motion hız alınır model Türkiyede satışı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 21 Temmuz 2017; 11:26:34 >
  • Merhabalar

Ataşehir bulvar216 vatan mağazasında bugün başlayıp pazar günü son bulacak kampanya fiyatları

43xe7005 - 2899
    49xe7005 - 3399
    55xe7005 - 3999
    49xe8005 - 3599
    55xe8096 - 4199
    55xe9005 - 5899
    65xd7505 - 5999
    65xe7005 - 5999
    65xe8505 - 7799
  • rambocuk kullanıcısına yanıt
    Bendede xd8505 var tvyi ilk aldıgımda top hızlı görüntülerdey yag gibi akıyordu. Ben oyun modunda samsung dan baska tvdr oynamam. Görüntü kötü oluyor. Digital parazitlenme falan onları kspatıyorum. Canlı görüntüde aydınlıgı ve kontrastı kısıyorum cok güzel görüntü elde ediyorun. Ama lanet olası marsh mallow güncellemesinde tv de görüntü bozuldu. Oyun oynarken ve mac izlerken net bellı oluyor. Topta bulanıklasma. Adamların etrafında parazitlenme var. Mac izlerkende parazitlenme var. Birde adamlara yakın cekimlerde yuzlerin ghosting hatası oluyor. Servise gönderdim. Geri geldi parazitlenme vardı giderildi dediler. Ama aynı. Sony müşteri hizmetlerini aradım. Azııma geleni söyledim. Yine gelip alacaklar tvyi. Bakalım bir daha sony almam. Cok net söylim

• İstanbulldozer kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun bahsettiğin sorunları hdmi giriş ayarlarındaki gelişmiş seçenekleri seçene kadar yaşıyordum 4k 60 hz verebilmesi için onu açmak gerekiyormuş otomatik kendi açılması gerek aslında neden benim açmam gerek mantığını çözemedim , 2012 de samsung lcd almıştım film modunda oyuncu monitörü gibi muhteşem bir performans veriyordu ona güvenerek bende 4k ya samsungla geçmek istedim çok pişman oldum hem oyun performansı hem görüntü kalitesi hayal kırıklığı yaratmıştı , sanki florasan lamba varsa önüne resim koyuyorlar ks498500 den bahsediyorum tv kısa sürede kapanıp bir daha açılmayınca sıkıntılı bir süreçle iade etmeyi başardım sonra dedim fiyat performans olarak en iyi tv beni hiç mutlu etmedi oyuncu monitörü alayım oda ışık sızması ve ips panel 2 k olmasına rağmen 2012 de aldığım lcd tv den daha net görüntü vermiyordu , onuda iade ettin mu 8000 geldi yeni teknoloji dedik ks498500 den pek farkı yoktu arada lg plihips amiral gemi modellerinide denedim kendi konsolumu takıp hiç biri tatmin etmedi , en sonunda pahalı olsun sony olsun bari verdiğim paraya deysin dedim , gerçekten buda sorunlu olsaydı 4k işini kapatacaktım , ama gördüklerim karşısında neye uğradığımı şaşırdım okadar güzel görünüyorduki renkler film modunda okadar akıcıydıki filmler 24 hz filmi 120 fps gibi göstermek nedir bunu biri bana açıklasın bu nasıl bir mucizedir diye gezip durdum , benim tv şu an android 7 sürümünde sorunlu sürüm bumu bilmiyorum şu an güncel diyor tv ,oyun konusunuda hdmi gelişmiş seçenekleri seçerek düzelttim , son model oyuncu monitörü gibi akıcılık yok ama mucizevi görsellik yeterli denebilicek akıcılıkla buluşunca gözünüz oyuncu monitörü de tanımıyor , 1080p görüntüyü bozmadan büyütmeside çok çok beni mutlu eden bir özelliği oyun 1080p de mükemmel görünüyor
    2017 SONY ANDROİD TV
    İade edebilirseniz şiddetle xe90 nı tavsiye ederim tablo gibi , hatta okadar etkilendimki satın aldığım yeri arayıp tv hakkında övgüler yağdırdım :) hayatımda ilk kez böyle birşey yaptım hatta işçilere selam söylüyorum emeği geçen demeye başladım sony tv sorumlusunu burdan öpüyorum felan demeye başlayınca artık kesmem gerektiğini düşündüm :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 22 Temmuz 2017; 1:26:32 >

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.