Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok kötü olmuş. Hızlı bilgilendirme için teşekkürler.
    Peki hali hazırda adamakıllı bir 49 inç 100 Hz TV si var mıdır sony nin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SzolnoK -- 18 Temmuz 2017; 12:13:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

PC nize frame rate tester programi (Fraps gibi) yukleyip verdigi degerlere bakabilirsiniz, min. 30 fps olmasi ideal. Konsollarda 60fps sınırı var. Nvidia /AMD kartin driverindan vsync acip min./max. fps yi sabitleyebilirsiniz. Bir de Fifa17 de fps limitleyen ayar vardi galiba.

Fps sabit 60 o değerleri kontrol ediyorum sürekli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LordMurat55 kullanıcısına yanıt
    Eve gidince o ayara bakayım

• SzolnoK kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. XE90 ayarinda 49" TV yok malesef: 20 adet bolgesel aydinlatmali FALD. Piyasada IPS ve/ya edge-ledler var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2160p değilde gerçek 4k çözünürlüğü tv lerde ne zaman göreceğiz.gercek 4k tv ler üretilmeyecekmi.2018 de cıkmaya baslar diye düşünüyorum
  • rambocuk kullanıcısına yanıt
    O halde oyun optimizasyonunda sorun olabilir, retail surumde de denemeniz tavsiyemdir. Vsync i aktiflestirip deneyebilirsiniz, max fps dusse de sorun giderilebilir.

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    Sharp (Hisense & Foxconn) 8K TV uretti, sonraki senelerde bu
    urunlere gecis saglanir.

http://shiftdelete.net/sharp-ilk-8k-tvyi-satisa-sunuyor-64042

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Amazon gibi yurtdışı sitelerdinden alma şansımız var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SzolnoK -- 18 Temmuz 2017; 14:37:57 >
    Amazon.comdan bazi urunler getirilebiliyor fakat TV lerin ulkemize gonderiminin saglanacagini dusunmuyorum malesef, saglansa da gumruk vergisine tabi tutulacaktir.

https://www.amazon.de/dp/B06XF3W51P/ref=cm_sw_em_r_mt_awdo_mLFBzbDNHGC81

49" icin 1.500€ fiyat verilmis, Avrupada yasayanlar icin 1.500TL demek oluyor :) 55" de bu fiyatta ilginc.

Sony nin 55 inç altında hiç bir 4k tv is 100 hz değil, diğer markalar da böyle maalesef...

• eros68 kullanıcısına yanıt
    Arçelik-Beko da 100 Hz bir model var. Olmadı ona yöneleceğim artık.
    Her ikinize de teşekkürler yardımlarınız için.

Edit:
    LG de de bir model varmış 100 Hz şuan gördüm (http://www.epey.com/televizyon/lg-49sj800v.html )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SzolnoK -- 18 Temmuz 2017; 15:28:28 >
  • 49" XE90 100Hz VA panele sahip fakat dedigim gibi ulkemize getirmediler. Samsung da gecen sene f/p TV KS7000 ve 60" haric KS8000 i getirmemisti.

Alintiladiginiz LG TV IPS panele sahip: kontrasti IPS panellerden beklenildigi uzere dusuk, ekran homojenitesinin de iyi oldugunu sanmiyorum:

http://www.displayspecifications.com/en/model/3ab4b16

Gecen sene VA panelli 8586 model Grundig (Arcelik /Beko) TV almistim yakinima (olu pikselden dolayi iade ettim), upscaling iyi sayilmasa da 48" boyutta 2.300TL fiyati oldugu dusunuldugunde iyi bir alternatifti. Bu sene devam modelleri vardir, magazalara danisabilirsiniz. Smart TV acisindan beklentiniz yuksek olmasin tabi :)

49" de isik sizmasi potansiyeline karsin VA panelli Samsung KS8500 u de alternatiflere ekleyebilirsiniz. Smart entegrasyonu - PC /konsol performansi - TV yayin resim kalitesi kontrasti nedeniyle yuksek, edge-led olmasinin getirdigi sorunlar haric LED icin iyi bir TV. Quantum dot filtre nedeniyle renk gamutu ve parlaklik degerleri de iyi. Eski model TV olmasi nedeniyle kapali kutu bulabilir misiniz bilmiyorum tabi.

Bir de Philips in 49pus7502 modeli çıktı bu sene. 100 hz 10 bit miş ama henüz kullanıcı yorumu göremedim.

7502, IPS panele sahipmis:http://www.displayspecifications.com/en/model/9ed3ab1

Daha iyi izleme acisi hedeflenmiyorsa kontrastlari nedeniyle IPS panelleri pek tavsiye etmem aslinda. Tepki sureleri ve gecikme degerleri piyasadaki VA panelli TV lerden daha iyi olanlar var tabi.

sony 49xe9005 100 Hz.

http://www.epey.com/televizyon/sony-kd-49xe9005.html
  • @BJK@ kullanıcısına yanıt
    AAA! Hemen alayım. Nerde satılıyor acaba? :)

Çok biliyon ya,onuda araştır bul ! :)
    gercek 4k tv ler bile daha üretilmiyor.8k tv üreten markalar var ama 2020 den aşagı satısa cıkmaz
    MarioGomez kullanıcısına yanıt
    55 ich altındaki Tv lerde 4K gerekli mi değil mi, önce bunu araştırmanızı tavsiye ederim..

49 inch ile izleyeceğiniz gercek 4K (Netflix veya Hevc Kodlamadan bahsetmiyorum, minumun 2160p..) ile 1080p arasında izleme mesafenize göre çok fark göremezsiniz..

4K nın üretilme amacı 55 ve üstü paneller için..

49 ve altı modelllerde 4K üretenler var , Philips sanırım 42,43 gibi üretmiş ama 4K var mı var tarzında, donanım olarak düşük Paneller

4K olsun diyorsanız illede 55 inchlere bakınız..

49XE900 model, Türkiyeye gelmedi, MarioGomez arkadaş buna değinmişti, kendisine danışabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 18 Temmuz 2017; 22:38:41 >
  • Hocam sony xe9005 i güncelledim yanlışlıkla ve görüntü bozuldu.bunun için ne yapabilirim geri dönüşü yok mudur?

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.