Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
12
Favori
76.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hugo_ramirez

Evet arkadaşlar an itibariyle servis aradı. Yapılamadığı için genel merkez AF8 ile değişim kararı veya ücret iadesi seçenekleri sunmuş. Ben AF9 ile aradaki farkı biraz indirimli olarak ödemek istedim, kabul edilmedi. Fatura tutarını iade konusunda anlaştık. Şubat mart ayını bekler yeni modeller geldiğinde başka bir cihaz satın alacağım. Şuan ücret iadesini bekliyorum. Sanırım aranırım hesap numarası için, bir hafta içinde yapılır denildi.

Tekrar geçmiş olsun,en azından para iadesi ile kurtuldunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim hocam. Elbette üzücü oldu, yeni dönemde tekrar OLED satın alırım ama AF9 ların fiyatlarında geçen yıl A1’lerde olduğu gibi bir gevşeme yakalamam gerekli. Şuan muazzam yüksekler. Şovale tasarım olduğu içşn A1 almıştım. Bunu devam ettiren de AF9. Mart gibi biraz düşme olursa (yeni modellerin duyurulması sonucu) AF9 55 satın alırım diye düşünüyorum. Maksimum da 15.000 gibi bir fiyata gelmesini bekliyorum. Zor görünüyor ama gelirse satın alırım. Olmadı duruma göre başka markaya yönlenecek gibiyim.

• quote:

Evet arkadaşlar an itibariyle servis aradı. Yapılamadığı için genel merkez AF8 ile değişim kararı veya ücret iadesi seçenekleri sunmuş. Ben AF9 ile aradaki farkı biraz indirimli olarak ödemek istedim, kabul edilmedi. Fatura tutarını iade konusunda anlaştık. Şubat mart ayını bekler yeni modeller geldiğinde başka bir cihaz satın alacağım. Şuan ücret iadesini bekliyorum. Sanırım aranırım hesap numarası için, bir hafta içinde yapılır denildi.
    Ben almanızı tavsiye ederdim af9 oledin gerçekten nirvanası her anlamda o yüzden fiyat düşüşü çok beklemeyin derim ben olede alışamadım iade ettim o kadar zifiri karanlığa dhaa doğrusu black crushed sorununa gerek yok dedim bir kaç kez yazı ekranda geçici kalınca bu tv bende stres yapar dedim ve xe9005 e geçtim ancak 75 olanı aldım yoksa 65 de kalsam olece devam ederdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hemen alacağımda A1 55 Oled’i indirimli 10.340TL den satın aldım. Bana iade edilecek rakam doğal olarak bu fiyat. Şuan 17.800 bandında AF9. Açıkçası çok yüksek. Şubat sonu sanırım 15.000 bandına gelir. Ben A1’i geçen yıl 28 şubatta satın almıştım. Yeni modeller çıktığı için geçen yıl gibi düşüş yaşar diye umut ediyorum. Bir de geçen yıl yine insanlarda bir alım gücü vardı. Bu yıl piyasa kan ağlıyor. AF9 kolay kolay 18.000 liradan bu yoklukta alıcı bulmaz.

Tabi bunlar kişisel düşüncelerim. Herkese yorumları için ayrıca teşekkür ederim arkadaşlar. Hepimiz için her zaman hayırlısı neyse o olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

Ben almanızı tavsiye ederdim af9 oledin gerçekten nirvanası her anlamda o yüzden fiyat düşüşü çok beklemeyin derim ben olede alışamadım iade ettim o kadar zifiri karanlığa dhaa doğrusu black crushed sorununa gerek yok dedim bir kaç kez yazı ekranda geçici kalınca bu tv bende stres yapar dedim ve xe9005 e geçtim ancak 75 olanı aldım yoksa 65 de kalsam olece devam ederdim.

Alıntıları Göster
    Ben c7'de yaptığım siyah tonları testlerinde bir problem yaşamadım. Ve karanlık filmler de görülmesi gereken yerleri rahatca görüyorum. Şimdi karanlık olması gereken yerlerin gözükebilir olması da yanlış bence. Olması gereken siyah tonu neyse öyle gözükmesi lazım. Bu black crushed sorunu her oled panelde olsa dünyaca ünlü inceleme sitelerinde bu konuya özellikle değinip, puan kırarlardı. Özellikle film performansında, oledler en iyi puanları almış. O yüzden ben bu black crushed sorunun her panelde varmış gibi yorumlanmasını yanlış buluyorum.

• quote:

Merhaba,öncelikle para iadesi almanız daha iyi olmuş,8-12 ocak arası yeni TV'ler tanıtılacak ve yaza doğruda Türkiye stoklarına girmiş olur,paranızı ozaman değerlendirirsiniz.

AF9'un neden pahalı olduğunu ve iade karşılığı size vermediklerini anlatıyım;

*X1 Ultimate işlemcisi;bir önceki seri X1 Extreme işlemcisine oranla netlik ve upscale konusunda 2 kat performans vermesi. Bunuda yeni ekledikleri 'Object-based Super Resolution' özelliği ile yapıyor işlemci.
    LG,2018 yılında işlemci değişikliği gidip A9 işlemcisini çıkardı ve bu işlemci 2016'da çıkan X1 Exteme işlemcisi'nin bile yanına yaklaşamıyorken,X1 Ultimate'in gücünü siz hesap edin.

*Netflix kalibrasyon modu,Netflix içeriklerinin yeterli kalitede olmadığını sürekli dile getiriyordum ki Sony kalibrasyon modu ile ''abi siz pek beceremiyorsunuz,bizde biraz yardım edelim daha eli yüzü düzgün içerik çıksın ortaya'' demişki bu özelliği eklemişler.
    Netflix özellikle TV uygulaması üzerinden kötü performans sunuyorken, Xbox one X ve PC'de çok daha başarılı sonuçlar elde ediyor yani cihaza göre netflix uygulaması performansı değişiklik gösteriyor.

*Pixel Contrast Booster özelliği,yine aylarca dile getirdiğimiz crushed black/near black sorununu sektörün lider isimlerinden biri en iyi serisine ekliyorsa demekki bildiğimiz birşeyler varmış
    Aşşağıdaki video'da ormandaki karanlık sahnelerde A1'de olan detay kaybını net görebilirsiniz,AF9'da bu özellik ile çok daha başarılı hale getirilmiş crushed black sorunu.

https://youtu.be/SYB_PmxOKsQ?t=18

*Profesyoneller için limitsiz renk ayarı özelliği, bu özellik ile renkleri en ince ayrıntısına kadar gerçeğe en yakın şekilde kontrol edebiliyorsunuz,önceden kilitli gelen bu özellik bu seride açılmış geliyor.

IMAX Enhanced lisansı almış olması

Kısacası AF9 öyle sıradan bir OLED TV değil:)

• Verdiğiniz bilgiler içşn teşekkür ederim @Digital Reaction , @GT_55. Açıkçası bu kadar bilgim yoktu öğrenmiş oldum sayenizde. AF8 istememem doğru bir karar zaten. 1 küsür lira zarar edeceğim diye istemediğim bir tv alamazdım.

Mutlaka AF9 55 satın alırım bu durumun üstüne. Birkaç Sony Center’la görüştüm, fiyatta gerileme olduğunda not aldırdım, olumlu yaklaşıldı, haber veririz denildi. İnternette fiyat alarmı oluşturum.

Ücret iadesi nasıl yapılacak, nereye yapılacak bir bilgi verilmedi henüz. Kredi kartıma mı iade ederler, hesap numarası mı isterler bilmiyorum. Gelişmeleri paylaşırım arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugo_ramirez -- 24 Aralık 2018; 16:12:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Ben c7'de yaptığım siyah tonları testlerinde bir problem yaşamadım. Ve karanlık filmler de görülmesi gereken yerleri rahatca görüyorum. Şimdi karanlık olması gereken yerlerin gözükebilir olması da yanlış bence. Olması gereken siyah tonu neyse öyle gözükmesi lazım. Bu black crushed sorunu her oled panelde olsa dünyaca ünlü inceleme sitelerinde bu konuya özellikle değinip, puan kırarlardı. Özellikle film performansında, oledler en iyi puanları almış. O yüzden ben bu black crushed sorunun her panelde varmış gibi yorumlanmasını yanlış buluyorum.

Alıntıları Göster
    Af9 dışında tüm oledler de var artı bir çok led panelde de var özellikle q9 da bazı oledlerden daha kötü black crushed var onlarca video izledim ve a1 i evimde kullandım günlerce sorun aslında blackcrushed değil parlaklık sorunu da aynı zamanda iyi bir led tv de ki beyazı renk tonu parlamalarını alamıyorsunuz oled de yani bahsettiğim resim sıcaklığı ve genel tonlaması oledler gereksiz karanlık geldi bana yüksek puan almalarına bir şey demiyorum oled gözalıcı bir resim sunuyor sunmasına ancak uzun vade izleme de işler değişiyor son olarak incelemeciler hemen yanında bir led ile izlemiyorlar karanlık sahneleri zaten buna gerekte yok oled iyi bir resim sunuyor ancak kesinlikle katetmeleri gereken çok yol var.

• Verdiğiniz bilgileri için teşekkür ederim. Bende uzun zamandır tv araştıyordum W46W905A kullanıcısıyım OLEDlerde malum logo yanığı yüzünden LG den soğumuştum AF8 ve A1 lerde de input lag seviyesi çok yüksek seviyelerde. AF9 gerçekten çok iyi duruyor fakat fiyatı yüksek umarım indirim olur
  • mentalform M kullanıcısına yanıt
    "aynı zamanda iyi bir led tv de ki beyazı renk tonu parlamalarını alamıyorsunuz"

hocam çok haklısın. oled almamamdaki baş nedenlerden biri bu. beyaz sanki sarımsı gibi geliyor bana oledlerde.

• özelikle philips 2017 pos serileri epey karınlık
    inceleyen varsa mutlaka farketmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

Verdiğiniz bilgileri için teşekkür ederim. Bende uzun zamandır tv araştıyordum W46W905A kullanıcısıyım OLEDlerde malum logo yanığı yüzünden LG den soğumuştum AF8 ve A1 lerde de input lag seviyesi çok yüksek seviyelerde. AF9 gerçekten çok iyi duruyor fakat fiyatı yüksek umarım indirim olur
    Rica ederim kesinlikle AF9 çok başarılı bir TV olmuş.
    Logo yanığı malesef teknolojinin getirdiği bir kusur,risk AF9 serisinde de devam ediyor.
    Input lag değerine değinmeyi unutmuşum güzel oldu hatırlattığınız,A1 ve AF8'de 1080P HDR input lagi 47ms seviyelerinde iken AF9'da 27 ms'ye düşürülmüş aynı şekilde 4K HDR sinyalide 27'ms değerlerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evren377

"aynı zamanda iyi bir led tv de ki beyazı renk tonu parlamalarını alamıyorsunuz"

hocam çok haklısın. oled almamamdaki baş nedenlerden biri bu. beyaz sanki sarımsı gibi geliyor bana oledlerde.
    Evet sadece beyazda değil genel renk sıcaklığında da var oledi çok araştırdım mesela logo ya da herhangi parlak yazının izinin kalması bu da beyaz organik ledin yanıp diğer renk piksellerinide etkilemesinden oluyor sonra ne yapıyorlar pixel yıkama! sony dürüst en azından panel ömrünü azaltıyor yılda bir yapın demiş yılda bir ve panel ömrü mü dediniz ? Bu nedir biliyor musunuz ? Homojenitesi bozulan led pikselleri "yıkama" adı altında öyle bir yakıyorlar ki eşitleniyor ve güya yapışma iz kayboluyor ama hayır aslında yaptıkları arabada ki yapışan zifti boya ile kazımak pasta cila çünkü bilirsiniz pasta cila boyayı inceltir ve boya ömrünü kısaltır işte yaptıkları bu mühendislik sebebi ile teknik altyapıyı detayli analiz ediyorum sonra gündüz bir sürü kanal izlenicek logo yapıştı yapışacak değiştirelim eyvah açık mı kaldı tv vs vs ben izlerken menü uyarılarını sonra ki resimde görünce nevrim döndü ve net anladım ki çok kısa bunların ömrü ve giderek gri mat resime dönecek herşey dedim ve oled maceram sona erdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 24 Aralık 2018; 18:47:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Merhaba,öncelikle para iadesi almanız daha iyi olmuş,8-12 ocak arası yeni TV'ler tanıtılacak ve yaza doğruda Türkiye stoklarına girmiş olur,paranızı ozaman değerlendirirsiniz.

AF9'un neden pahalı olduğunu ve iade karşılığı size vermediklerini anlatıyım;

*X1 Ultimate işlemcisi;bir önceki seri X1 Extreme işlemcisine oranla netlik ve upscale konusunda 2 kat performans vermesi. Bunuda yeni ekledikleri 'Object-based Super Resolution' özelliği ile yapıyor işlemci.
    LG,2018 yılında işlemci değişikliği gidip A9 işlemcisini çıkardı ve bu işlemci 2016'da çıkan X1 Exteme işlemcisi'nin bile yanına yaklaşamıyorken,X1 Ultimate'in gücünü siz hesap edin.

*Netflix kalibrasyon modu,Netflix içeriklerinin yeterli kalitede olmadığını sürekli dile getiriyordum ki Sony kalibrasyon modu ile ''abi siz pek beceremiyorsunuz,bizde biraz yardım edelim daha eli yüzü düzgün içerik çıksın ortaya'' demişki bu özelliği eklemişler.
    Netflix özellikle TV uygulaması üzerinden kötü performans sunuyorken, Xbox one X ve PC'de çok daha başarılı sonuçlar elde ediyor yani cihaza göre netflix uygulaması performansı değişiklik gösteriyor.

*Pixel Contrast Booster özelliği,yine aylarca dile getirdiğimiz crushed black/near black sorununu sektörün lider isimlerinden biri en iyi serisine ekliyorsa demekki bildiğimiz birşeyler varmış
    Aşşağıdaki video'da ormandaki karanlık sahnelerde A1'de olan detay kaybını net görebilirsiniz,AF9'da bu özellik ile çok daha başarılı hale getirilmiş crushed black sorunu.

https://youtu.be/SYB_PmxOKsQ?t=18

*Profesyoneller için limitsiz renk ayarı özelliği, bu özellik ile renkleri en ince ayrıntısına kadar gerçeğe en yakın şekilde kontrol edebiliyorsunuz,önceden kilitli gelen bu özellik bu seride açılmış geliyor.

IMAX Enhanced lisansı almış olması

Kısacası AF9 öyle sıradan bir OLED TV değil:)

Alıntıları Göster
    Xbox One X uygulamasında, direk dolby vison açılıyor.Netflixin ana menüsünde bile dolby vision çalışıyor.Belki bunun bir etkisi olabilir.Ama ben karşılaştırma yaptığım zaman çok fark göremedim. Belki 10800piçerikleri daha iyi upscaling yapabilir.Bir de normal 1080p remux film indirip deneyecem.Belki upscaling performansı tv'den daha iyi olabilir.

• quote:

Xbox One X uygulamasında, direk dolby vison açılıyor.Netflixin ana menüsünde bile dolby vision çalışıyor.Belki bunun bir etkisi olabilir.Ama ben karşılaştırma yaptığım zaman çok fark göremedim. Belki 10800piçerikleri daha iyi upscaling yapabilir.Bir de normal 1080p remux film indirip deneyecem.Belki upscaling performansı tv'den daha iyi olabilir.

Alıntıları Göster
    John Wick(HD)'de bir denermisiniz.Özellikle filmin başındaki kovalamaca sahnelerindeki,ışıklandırma ve kontrast yoğunluğuna dikkat ederek.

PC üzerinden oynattığım Netflix,TV'nin android netflix uygulamasından çok daha iyi performans verdi.
    xbox one x tarafında ise aşşağıda linkini verdiğim arkadaş farkı görmüş,Apple TV 4K'da durum nasıl bilmiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=918YM8EGgRc&t=1s

• quote:

John Wick(HD)'de bir denermisiniz.Özellikle filmin başındaki kovalamaca sahnelerindeki,ışıklandırma ve kontrast yoğunluğuna dikkat ederek.

PC üzerinden oynattığım Netflix,TV'nin android netflix uygulamasından çok daha iyi performans verdi.
    xbox one x tarafında ise aşşağıda linkini verdiğim arkadaş farkı görmüş,Apple TV 4K'da durum nasıl bilmiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=918YM8EGgRc&t=1s

Alıntıları Göster
    Netflixte mi deneyecem hocam.Yoksa bd remux mu?

• quote:

Netflixte mi deneyecem hocam.Yoksa bd remux mu?

Alıntıları Göster
    Yok hocam Netflix uygulaması üzerinden deneyin.
    LG'nin webos'deki netflix uygulaması ile xbox'ın kendi netflix uygulamasından ama xbox'da hdr geçiş ayarlarını yapmayı unutmayın.
  • quote:

Yok hocam Netflix uygulaması üzerinden deneyin.
    LG'nin webos'deki netflix uygulaması ile xbox'ın kendi netflix uygulamasından ama xbox'da hdr geçiş ayarlarını yapmayı unutmayın.

Alıntıları Göster
    Xbox One X Dolby Vision Sinema Modu

Tv Netflix Hd

• quote:

Xbox One X Dolby Vision Sinema Modu

Tv Netflix Hd

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam,bu şekilde daha net belli etmiş kendini,XBox one X'de ki Netflix daha başarılı duruyor.
    Özellikle Victoria Secret yazısının üzerindeki pembelerin kontrast yoğunluğu ve tokluğu kendini belli etmiş.

• hugo_ramirez kullanıcısına yanıt
    GT_55 kullanıcısına yanıt
    Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    AF9 için yardımcı olsalardı çok iyi olabilirdi ancak en azından hatayı kabullenip işi uzatmamaları da teselli armağını gibi olmuş. Para iadesini de kısa sürede yaparlarsa, üzerine dilerseniz ekleyip AF9 alın, dilerseniz OLED'den ağzım yandı diyip LED bakın. Para olduktan sonra oldukça seçenek var. Yeni alacağınız ürün için de fikir alışverişinde bulunmak isterseniz dilediğiniz zaman özelden yazabilirsiniz.

---

Netflix konusunda hangisi başarılı bilemiyorum ama çözümünü henüz araştırmamakla birlikte Xbox içerikle, TV frame rate'ini eşlemiyor. Yani 24p film açtığımda, TV hala 60p de kalıyor ve bu da belli aralıklarla frame drop yaşanmasına, akıcılığın bozulmasına neden oluyor. Apple TV, Nvidia Shield frame rate'i eşliyordu Netflix'te.

Sorunun çözümü için "24p'ye izin ver" tikli olmalı diyordu xbox sitesinde. Ayarlardan baktığımda da tikli olduğunu gördüm ama 24p'ye düşmüyordu ayarı. 30 Aralığa kadar açamayacağım için şimdilik kullanmıyorum. 30 Aralıktan sonra çözümünü araştırıcam bulabilirim umarım.

Fotoğraflarda Xbox iyi gibi görünse de, çekimi telefondan yaptıysanız, parlaklık ayarı nedeniyle fark görünüyor olabilir. Harici uygulamalarda, stutter speed, iso, wb ayarlarını sabitleyerek çekip yaptığınızda bir nebze aradaki farkları daha kesin görebiliriz. Ben kıyaslama için yaptığım çekimlerde bu şekilde kullanıyorum.

Ekleme : Ayrıca fotoğrafa dikkatli baktığımda sanki aralarında bitrate farkı da var gibi duruyor. TV uygulamasından açtığınızda i+ tuşuna, Xbox ile açtığınızda sağ analog tuşunun üstüne bastığınızda (oyunlarda R3 butonu) bitrate'i görünüyor. İkisinin aynı olduğu anda fotoğraf çekilmelidir. En sağlıklı sonuç bu şekilde alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sener652 -- 25 Aralık 2018; 14:55:44 >

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.