Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
12
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hdmi 2.0 lerin bile gercek 2.0 oldukları şüpheli..Lisans ücreti vs ile uğraşmamak için öyle gibi gösteriliyor olabilir..

4k bile tam perfonmans veremiyor Tv..

4:4:4 olarak ifade edilen Full renk örneklemeler (color Subsampling) bile örnek olarak 4:2:2 gibi eksik olarak verilebiliyor (tam ölçüyü bilmiyorum ama tam değil..) 4:1:1,4:2:0 var bir de
    http://blogs.adobe.com/VideoRoad/2010/06/color_subsampling_or_what_is_4.html

Tv de donanım eksikleri olmasına rağmen Dolby vision gibi donanım olarak kat kat isteyen bir şeyi insanlara satabiliyorlar ya buna ticaret deniyor :)
    4:4:4

4:2:2

4:1:1

4:2:0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 1 Nisan 2018; 22:7:40 >

• istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Hocam band genisligine ihtiyac yok daha fazla su anki icerik icin. 2.1 isteyenler genelde 4k/120hz icin istiyorlar o yuzden sordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Hocam band genisligine ihtiyac yok daha fazla su anki icerik icin. 2.1 isteyenler genelde 4k/120hz icin istiyorlar o yuzden sordum.

Herşey zaten ileriye dönük değil mi :)

hazır 1.4 HDMI ler biraz eksik kalıyor 4k/HDR olayında..Göz aradaki farkı farkeder mi ayrı konu..

Ama HDR10,Dolby Vision,4K 60p..8K lardan bahsederken donanımında biraz HDMI 2.0--2.1, USB 3.0 gibi olması lazım..Ne kadar band genişliği o kadar iyi..
  • Evet yeni şeyler icat ediyorlar ama anladim ki oled 4k 120 hz hdr gibi özellikler insan gözü için ideal ve yeterli.. Yani ileride kimse bak bu 8k 4k dan daha iyimiş deme ihtiyacı duymaz... (80 inc ve yukari tvlere yakından bakilirsa bi ihtimal fark hissedilebilinir)... anladığım kadarı ile gelecekte oledden sonra led paneller gelecek.. yani herbir pixel led ampuldan imal edilecek (!!!) daha uzun ömürlü daha parlak tvler olacak... Android tv denilen saçmalık dışında sony a1 ihtiyaç karşılıyor...

• Tv yi usb den güncelledim... iddia ediyorum dolby vision hâla gelmemiş bu güncellemeyle (önemsediğim bir konuda değil açıkçası)... resim/ gelişmiş ayarlar/ video seçenekleri/ hdr modu özelliğine girdiginiz zaman dolby visioon håla yok... birde bu özellikde video indirdim ve gördümki hdr logosu aktif olmuyor (resim ayarlarının içersinde).. bu arada 4kmedia sitesinden hlg video da indirdim.. bu video da hdr logosu aktif oldu ama hdr özelliğini kapattığım zaman video daha güzel gösteriyordu... kısacası hlg biraz tıraş geldi bana zaten televizyonda dinamik parlaklığı yüksek yaptığınız zaman bir nevi sanal hdr kazanmış oluyor bütün videolar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzay-Zaman -- 2 Nisan 2018; 9:3:25 >
  • quote:

Hocam pc falan mi baglayacaksiniz TV’ye? Hdmi 2.1’i ozellikle neden istiyorsunuz yani?

aslında birçok bağlantı sistemi olmasından sıkıldım herşeyi tvye bağlamak istiyorum

ancak şöyle bir sorun var.

elimde sony hw700ds var , ben earc ile artık hdmi ge.iş sorunlarından kurtulacağız diye ümit ediyordum ama eski amfi ve receiverların da earc özelliği olması gerekiyormuş yani herşeyi yenilemek gerekecek ve ondan sonra ancak amfi sistemlerinden video çözümleme gerekliliği ortadan kalkacak

artık ses sistemleri sadece ses ile uğraşacak.

böyle bakınca çok elzem değil ama bence 2019 da geleceğini düşünürsek benim tahminim, 15bin tl vermek biraz abartı olur gibime geliyor.
  • quote:

evet aslında asıl hedefim bir zotac zbox 1080k alıp tvye bağlamak , hatta volta mimarisi gelirse zotac zbox 2080k da olabilir , su soğutmalı ve tv sehpası altında konabiliyor yer kaplamıyor sınırsız oyun ve medya keyfi için ultimate htpc.

4k 120 hz de kotarır.
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam o zaman bir sey diyemeyecegim:) Ben tvye pc baglamadigim icin cok takilmiyorum 4k/120hz ye.

• quote:

Anladim hocam o zaman bir sey diyemeyecegim:) Ben tvye pc baglamadigim icin cok takilmiyorum 4k/120hz ye.

valla işte kafamda iki alternatif var.

ya 55 8602 alıp birkaç sene teknoloji oturana kadar kullanıp sonra yatak odasına paslayacağım yada c8 bekleyeceğim.

c7 de alınabilir ama c8 sürpriz yapıp iyi fiyata gelirse üzülürüm arada baya teknoloji farkı var çünkü.

a1 oled almaktan vazgeçtim çünkü yazılım update falan çok sancılı geçti , geleceğe dönelik bana ümit vermedi yoksa en iyi görüntüye sahip olduğu aşikar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

quote:

evet aslında asıl hedefim bir zotac zbox 1080k alıp tvye bağlamak , hatta volta mimarisi gelirse zotac zbox 2080k da olabilir , su soğutmalı ve tv sehpası altında konabiliyor yer kaplamıyor sınırsız oyun ve medya keyfi için ultimate htpc.

4k 120 hz de kotarır.

Eger guclu bir bilgisayariniz varsa; Native 4K'da Chroma subsampling(4:4:4)'de actiniz zaman (buda 18/GBPS demektir yani TV'den kayipsiz renk performans almaniz demektir)PC'de oyun farkini ciddi anlamda ortaya koyuyor.Konsollar genelde 4K'ya upscale yaptigi icin ve 4:2:2 kullandigindan dolayi hicbir zaman PC'den alacaginiz gorsel(Renk,keskinlik ve detay) deneyimi sunamazlar buna xbox1x'de dahil.Eger PC'niz iyiyse ve 4K TV'ye baglama dusunceniz varsa kesinlikle oyunlarda fark yarattigini soyleyebilirim,ozellikle HDR'da renk tonlamalarinda fark dahada aciliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 2 Nisan 2018; 16:53:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

quote:

4k 120 hz de kotarır.

Eger guclu bir bilgisayariniz varsa; Native 4K'da Chroma subsampling(4:4:4)'de actiniz zaman (buda 18/GBPS demektir yani TV'den kayipsiz renk performans almaniz demektir)PC'de oyun farkini ciddi anlamda ortaya koyuyor.Konsollar genelde 4K'ya upscale yaptigi icin ve 4:2:2 kullandigindan dolayi hicbir zaman PC'den alacaginiz gorsel(Renk,keskinlik ve detay) deneyimi sunamazlar buna xbox1x'de dahil.Eger PC'niz iyiyse ve 4K TV'ye baglama dusunceniz varsa kesinlikle oyunlarda fark yarattigini soyleyebilirim,ozellikle HDR'da renk tonlamalarinda fark dahada aciliyor.

evet ama malesef htpc oyun istemi bir başka bahara kaldı belki o zaman nvida gsync tvlere de gelir kimbilir.

• O kadar para verdikten sonra bu televizyonun hatalarını burda yazmak hoşuma gitmeye başladı... uzaktan başlatma özelliği kapalı olmasına rağmen ağımdaki herhangi birisi televizyonumu youtube uygulaması ile çalıştırabiliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzay-Zaman -- 4 Nisan 2018; 10:20:55 >
  • Uzay-Zaman kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak sözü bu duruma çok güzel oturuyor.

TV'ye Dolby Vision sinyali göndermeden Dolby Vision ayarlarını nasıl görebilmeyi düşünüyorsunuz? İddia ediyorum demişsiniz bir de, "arkadaşlar bende Dolby vision görünmüyor", "bunun çalışıp çalışmadığını nereden bulabilirim?" gibi yardım isteseniz hem forum geleceğine yakışır, hem de siz komik duruma düşmemiş olursunuz.

4kmedia sitesi güzel bir site, bir çok bulunmayan içerik mevcut ama bir çoğunu Youtube'dan indirmiştir. Dolby Vision diye gösterilen video sanırım HDR bile değil. Rec.2020 renk düzenine dahi sahip değil. Gecenin bu saatinde üşenmedim sırf bu iddia ediyorum Dolby vision gelmemiş demenize istinaden bu fotoğrafları çektim.

Bu TV'nin yerleşik Netflix uygulamasından açtığım bir diziden alınmıştır. Dilerseniz Apple TV üzerinden iTunes movies'den aldığım filmlerden de fotoğraf video vs. çekerim.

Hala gelmediğini iddia ediyor musun? Elinizde Dolby Vision özelliğine sahip içerik olduğundan emin olduktan sonra, bu kadar emin konuşmalısın.

Bir de almadan önce aldıktan sonra iyi bir izlenim ve deneyim yazısı yazayım demiştiniz. Durum böyleyse yazacağınız yazının vay haline.

Dolby Vision özellikli AV/Receiver almayı planlıyordum ancak güncellemeyi beklemeyi tercih etmiştim. Güncellemede de çatır çatır çalıştığı için artık AV-Receiver ve 5.1.2 ses sistemi bakıyorum. Mayıs'ı bulur almam diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sener652 -- 4 Nisan 2018; 1:47:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sener652

Kusura bakmayın ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak sözü bu duruma çok güzel oturuyor.

TV'ye Dolby Vision sinyali göndermeden Dolby Vision ayarlarını nasıl görebilmeyi düşünüyorsunuz? İddia ediyorum demişsiniz bir de, "arkadaşlar bende Dolby vision görünmüyor", "bunun çalışıp çalışmadığını nereden bulabilirim?" gibi yardım isteseniz hem forum geleceğine yakışır, hem de siz komik duruma düşmemiş olursunuz.

4kmedia sitesi güzel bir site, bir çok bulunmayan içerik mevcut ama bir çoğunu Youtube'dan indirmiştir. Dolby Vision diye gösterilen video sanırım HDR bile değil. Rec.2020 renk düzenine dahi sahip değil. Gecenin bu saatinde üşenmedim sırf bu iddia ediyorum Dolby vision gelmemiş demenize istinaden bu fotoğrafları çektim.

Bu TV'nin yerleşik Netflix uygulamasından açtığım bir diziden alınmıştır. Dilerseniz Apple TV üzerinden iTunes movies'den aldığım filmlerden de fotoğraf video vs. çekerim.

Hala gelmediğini iddia ediyor musun? Elinizde Dolby Vision özelliğine sahip içerik olduğundan emin olduktan sonra, bu kadar emin konuşmalısın.

Bir de almadan önce aldıktan sonra iyi bir izlenim ve deneyim yazısı yazayım demiştiniz. Durum böyleyse yazacağınız yazının vay haline.

Dolby Vision özellikli AV/Receiver almayı planlıyordum ancak güncellemeyi beklemeyi tercih etmiştim. Güncellemede de çatır çatır çalıştığı için artık AV-Receiver ve 5.1.2 ses sistemi bakıyorum. Mayıs'ı bulur almam diye düşünüyorum.

Simdi konuda mesajlari okudum içler acisi. Bt709 indirip stream edilebilen Youtube 'a Dolby Vision Demo İzle yazarak Televizyonu test etmiyosunuzdur umarim . Çünkü Dolby Vision Aktif olmasi icin 2 seçenek vardır .

1.si bt2020 icerisine entegre olan bir Dolby Vision Metasi entegre edilmis two layer icerigin olmasi gerekli " Yaygın Olan "

2.si bt2100 renk sakalasından bir içeriğin olmasi " Yaygin olmayan"

HDR - BT2020 renk skalasini gosterir . Dolby Vision bir üst basamaktır . BT2100 renk skalasini gösterir... Bunu test etmek icin Ya 30MBit ustu bir internet ile HDR aktif olan icerige sahip Netflix Gerekli . Yada 4KDisk i direkt aktarma ile Televizyon'a aktarmaniz gerekli USB ile taktir edersiniz ki demo izle .com gibi sitelerden indirdiginiz m2ts formatli yada mkv formatli dosyalar ile bu gecerli olamayacaktır.

Kısacası - sener652'nin dediklerine katılıyorum.

• sener652 S kullanıcısına yanıt
    Konuyla alakasız ama masanızdaki A1E ne güzel gözüküyor öyle önünde hiç birşey yok ayak vs. Sırf bir resim çerçevesi gibi.Yeni modelde bu tadı alamıyorum (önündeki metal ayak bozmuş sıradanlaştırmış) kafam allak bullak oldu.Yüzde yüz aralarında hiç bir donanımsal fark yoksa A1E tercih edilmeli sanki.
  • Dolbyvision var diyorsaniz var dir arkadaşlar.. Videoları 4k media dan indirdim test amaçlı... Dediğiniz gibi bazı videolar youtube içeriklerinden indirilmiş olabilir.. İndirdiğim bazı videolar da hdr aktif oluyor tv de bazıları olmuyor... bu tv youtube içeriklerini desteklemedeğinden dediğiniz doğru olabilir... Ama tv nin HDR ayarlarında Dolby vision adında bir yazıda görmedim sonuçta... Aydılattığınız için sağolun... Kendime sanal kredi kart çikartirsam netflix falan denerim o zaman... birde tv nin ağ ayarları için bir şey söyliyeyim... modemin veya tv nin sistem saati doğru değilse internete girmekte problem yasarsiniz... buda bir iddia ama sıkıntılar saç baş yoldurdu bana.. yaz saati uygulamasından dolayı otomatik tarih saat ayarını kapatmıştım

• Onder_A79 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, ben almadan bir kaç gün önce A8F tanıtıldı. A8F'nin önündeki ayağımsı şeyi görünce beklemenin anlamsız olacağını düşündüm, bununla birlikte eve yerleşmiştim ve TV'm yoktu, bekleyecek zamanımda yoktu.

Öncelikle evime ünite vs. alırken Sony A1 alacağımı düşünerek, buna göre ünite modellerine baktım. Kablolar konusunda hem ben hem eşim takıntılı olduğumuz için de bu üniteyi gördüğümüz gibi beğendik.

TV'nin yere sıfır olması, arkasına birşeyler koyabilmek için ideal oluyor, örneğin PS4 Pro, Apple TV ve Huawei HG255s modemim TV'nin arkasında yer alıyor. Dün itibariyle QNAP NAS sunucusu aldım, yarın gelecek bir aksilik çıkmazsa, onu da TV'nin arkasına koyacağım :) NAS sunucusunu da, Apple TV üzerinden filmleri izlemek için kullanacağım.

Ancak benim şöyle bir huyum var, bugün alacak olsam yeni ve güncel modeli alırım. Teknik özellikleri detaylı incelemek lazım tabi ama, yeni modele her zaman öncelik tanımalısınız.

• Uzay-Zaman kullanıcısına yanıt
    Bir önceki mesajınızda Uzaktan Başlatma kapalı olmasına rağmen, Youtube gibi uygulamalarda telefondan müdahale edilebildiğini yazmışsınız. O özelliğin uzaktan başlatmayla bir alakası yok, yerleşik ChromeCast'ı kapatmanız gerekir. Nasıl kapatılacağını hiç araştırmadım ama google'dan bakabilirsiniz. Screen Sharing, Chromecast vs. kapatırsanız o işlemi hiç kimse yapamaz. Ben çok kullandığım için kapatma gereği duymadım.

Ben de şunu belirteyim, Sony sağolsun ethernet kartını 10/100mbps koymuş. Gigabit ethernet koymamış. Bu da şöyle bir duruma yol açıyor, DLNA sunucusundan film aktarımı yaptığımda özellikle 4K filmlerde donma, takılma, buffering problemlerine neden oluyor. Wireles AC 5Ghz üzerinden bağlandığımda ise, daha hızlı bir veri akışı sağlayabiliyorum. Yani TV'nin wireless hızı, ethernet hızından daha iyi. Zaten Apple TV 4K almamın sebebi de, Sony'nin gigabit ethernet koymaması ve wireless hızı her ne kadar yüksek olsa da, kablolu bağlantı gibi stabil olamadığından. Eğer gigabit ethernet koymuş olsaydı, Apple TV'ye gerek olmadan DLNA protokolüyle NAS sunucusu üzerinden filmlerimi oynatabilecektim.

Belirttiğiniz saat ile ilgili duruma hiç bakmadım, dikkat etmedim. İnternet ile ilgili yaşadığım tek sorun da yukarıda belirttiğimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: sener652

Teşekkür ederim, ben almadan bir kaç gün önce A8F tanıtıldı. A8F'nin önündeki ayağımsı şeyi görünce beklemenin anlamsız olacağını düşündüm, bununla birlikte eve yerleşmiştim ve TV'm yoktu, bekleyecek zamanımda yoktu.

Öncelikle evime ünite vs. alırken Sony A1 alacağımı düşünerek, buna göre ünite modellerine baktım. Kablolar konusunda hem ben hem eşim takıntılı olduğumuz için de bu üniteyi gördüğümüz gibi beğendik.

TV'nin yere sıfır olması, arkasına birşeyler koyabilmek için ideal oluyor, örneğin PS4 Pro, Apple TV ve Huawei HG255s modemim TV'nin arkasında yer alıyor. Dün itibariyle QNAP NAS sunucusu aldım, yarın gelecek bir aksilik çıkmazsa, onu da TV'nin arkasına koyacağım :) NAS sunucusunu da, Apple TV üzerinden filmleri izlemek için kullanacağım.

Ancak benim şöyle bir huyum var, bugün alacak olsam yeni ve güncel modeli alırım. Teknik özellikleri detaylı incelemek lazım tabi ama, yeni modele her zaman öncelik tanımalısınız.

Bende aldım asustor ve apple tv ile çok iyi çalışıyor ayrıca denon 3400 ve klipsch hoparlör setide aldım çok başarılı oldu tek sorun apartman dairesi olduğu için sesi çok açamamak ayrıca subwoofer ı koltuğun arkasına koydum ,patlama sahnelerinde sanki orda gibi hissiyat veriyor ve koltuğu sallıyor ,dediğim gibi keşke daha fazla sesi açabilsem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.