Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
12
Favori
76.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar TV nin arıza yaptığını nasıl anlıyorsunuz? Mesela ben youtube dan 4K oled demo açıyorum karelerde bulanma oluyor arada bu internet hozından mı kaynaklı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Uydu performansı beklediğimden güzel.yükseltmryi iyi yapıyo sanırım.siyahlar müthiş.film izlemek çok zevkli.hele ki orijinal kaynaktan.uydu performansı canlılık netlik renk çok iyi ben memnunum.tek eksisi tasarımı ve parlaklık azlığı

Ergor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    Oledlerin parlaklığı maalesef düşük..Bu teknik bir sınır olabilir veya Siyahları bozmamak adına Kontras düşük olabilir..

Oledler emekleme aşamasında, birkaç model daha gelirse ancak oturur..

Şimdikiler yap- yanıl, hataları bul- düzelt tarzı biraz..

Sony Oled iyidir yine de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Mart 2018; 15:46:5 >
    65xe9305 e devam.oled de bir kaç seri-sene beklemeli

• Sony a1 oled

• Arkadaşlar A1 e dolby vision güncellemesi gelmiş.Güncellemeyi yapan varmı acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: urgancı

Arkadaşlar A1 e dolby vision güncellemesi gelmiş.Güncellemeyi yapan varmı acaba.

Güncellemeyi yapan arkadaşlar bi hdr ile dolby vision kıyaslaması yaparsa süper olur.

Arada bi fark var mı varsa ne kadar var öğrenmiş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

quote:

Arkadaşlar A1 e dolby vision güncellemesi gelmiş.Güncellemeyi yapan varmı acaba.

Güncellemeyi yapan arkadaşlar bi hdr ile dolby vision kıyaslaması yaparsa süper olur.

Bilgi olarak alıntıdır..

Formatlar Arasındaki Farklar Ne?

Dolby Vision ve HDR10 olmak üzere iki standart mevcut ve pratik olarak Dolby Vision’ın parlaklık değeri 10.000 iken 10’un 1000. Ancak piyasada satılmakta olan ürünlerde değerler bu kadar yüksek değil. 4000 birimlik Dolby Vision destekli televizyonlar satılmakta. Vision daha geleceğe dönük bir format ve ayrıca 12 bit renk desteği mevcut. 10’da ise 10 bit renk bulunuyor. Ancak Dolby Vision için özel bir donanım çipi gerekiyor ve bu da Dolby’e lisans ücreti ödemek anlamına geliyor. Yani Dolby Vision destekli ürünler daha pahalı. Şu anda Dolby Vision lisansına sahip markalar ise LG, Vizio, TLC ve Philips.

Dolby Vision ise HDR piyasasını bir miktar karıştırıyor. LG, Vizio gibi birkaç markanın seçili modelleri haricinde, yıl içinde duyurulmuş hiçbir HDR TV modeli Dolby Vision desteğine sahip değil. Üstelik üreticiler yazılım güncellemesi ile bu desteği sunamıyor. Dolby Vision desteği için özel bir Dolby çipi kullanmak lazım, bu da sertifika ve lisans ücreti gerekiyor.

• Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    Bu OLED olayı güzel de , Çok kaliteli 4K veya HDR bir görüntü izlemek gerek...

Sony OLED TV lerde Dolby Vision çip varmı, yazılımla Dolby Vision nasıl olacak ben anlamadım??

A8F te HDR10 yazıyor özelliklerde ama Dolby Visiondan da bahsediyor..

O da 2018 yazında firmware update diyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 29 Mart 2018; 18:44:15 >

• Arkadaşlar bu dolby molbi muhabbetlerine kanmayin , bu dolbuy şirketi yillardir sertifika satarak para kazanmaya çalisan bir şirket. Bir ara thx sertifikasi filan satiyordu. Yani bu kalite gostergesi degildir , ayrica parali oldugu icin cogu zaman sektor standarti olamaz. Para tuzagi

Ses sistemlerinde kulaga hoş gelsin diye sese ekolayzir uygulanir , donanimsal birsey degildir.

Şimdide ekranlara sarmiş kafasina gore standart olusturmuslar , ortada donanim yok tamamen yazilimsal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 29 Mart 2018; 18:47:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

quote:

Televizyon üzerinden kontrol ettim henüz güncelleme gözükmüyor.

• Zaten yazılarda ayrıca Dolby Vision çipi olması gerektiği yazıyor..Donanımsal birşey ise, yazılımla nasıl yapılacak biraz kandırmaca gibi..

Lisans ücreti gerekli..
  • Usb üzerinden yaptım ama detaylı inceleme fırsatım olmadı.

• SONY A8F ilk kutu açılım videosu

https://www.youtube.com/watch?v=BnOmRfbc4eg
  • A8F'in önündeki metal ayağa lazerle Oled yazılabilirdi bilmiyorum izlerken dikkat çeker diye mi yapmadılar.Ama dikkat ettim ekrandaki görüntü oradan biraz yansıma yapıyor.
  • Daha yeni gelmiş güncelleme, nisan ayında almaya başlarız otomatik olarak.

Pg 26 bende hala. USB’den güncelleyenler görüşlerinizi yazarsanız seviniriz.

• Dün itibariyle USB'den güncellemeyi yükledim, Apple TV'de de tvOS 11.3 güncellemesi ile Dolby Vision görüntüler aktif oldu.

Hem Netflix, hem iTunes movies'den dolby vision içeriklerimi oynattım, kontrast ve renk düzeni HDR'a göre daha gelişmiş gibi hissettim. Özellikle parlaklık hususunda çok fark hissettim.
    2017 CES'e kadar DV için çip olması gerektiği sanılıyordu, ancak daha sonra yeterli güçteki işlemcilere sahip TV'lere yazılımla gelebildiği ortaya çıktı diyorlar konuyla ilgili.

Dolby ses konusunda nasıl bir standart yakaladıysa bence HDR'da da yakalayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 30 Mart 2018; 21:10:54 >
  • Thx bir format değil, kalite sertifikasıdır zaten, yani bir kalite göstergesidir. Thx sertifikası genelde üst sınıf av receiverlarda olur. Belli standartlara sahip ürünlere veya sinemalara verilir bu sertifika, sadece parayla alınamaz. Yani THX sertifikası tabi ki ayrı bir donanım eklemez, ürünün belli bir kalitede olduğunu belirtir. Bir nevi TSE damgası vs. gibi.

Bir de bildiğim kadarıyla sertifika Dolby'ye ait değil, Lucasfilm tarafından oluşturulmuş bir şirket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 30 Mart 2018; 21:21:50 >
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    thx dolby lab ile ilgisi yoktur kalite sertifikası felan değildir
    star wars ile ortaya çıkmıştır lucas filme aittir
    dolby lab formatlarına gore biraz daha komplikedir
    mekan akustiğini de içerir seslerin hedefe yönelik olması
    yansıma vs.vs.
    star wars filminin başarısı ile ticarileşmiştir
    ev uygulaması çok pahalı ekipman gerektirdiğinden son derece yetersizdir sinema salonlarında işe yarar
    buna rağmen lucas filme iyi para kazandırmıştır

dolby ses formatları için sitesini inceleyebilirsiniz
    prologic I-II diye gider
    dolby lab boru değildir üreticilerin standart belirleyicisidir
    hepsinin özetle temelde ses frekansları arasında milisaniye cinsinden gecikmeler yaparlar ki ses hacimli olsun ve ayrışsın derinlik hissi oluşsun, frekanslar ayrı hoparlörler tarafından ayrı ayrı üretilir vs.vs.
    enstrümanların kendine has farklı frekansları vardır insan seslerini farklı frekansları

her formatın çözünürlük gereksinimi vardır vs.
    ses yukseltecinin minimum gereksinimleri
    total harmonik bozulma felan
    amaç dinleyici kendini olayın merkezinde hissetsin
    ses ilerleme hızını ve dağılımını kullanarak hile yapan bir de çok dandik ekipmanla harikalar yaratan boss vardır ayrı vaka
    ses ekipmanları üreticileri gereksinimleri karşılayıp
    formatları belirleyen firmalara lisanslanırlar ki
    kullanıcı bu formatla kaydedilmiş medyayı gereksinimleri karşılayarak oynatabilsin
    en özet hali ile yazmaya çalıştım
    daha fazla bilgi için hifi bölümü karıştırabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 30 Mart 2018; 22:17:5 >

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.