Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
12
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oled tv leri parlak bir odadamı iziemeli yoksa lış bir ortamda mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony den bugün aldığım bilgiye göre 2018 de oled tv çeşitleri artacakmış.
  • MarioGomez kullanıcısına yanıt
    Her sene olduhu gbi oledler 8 binden basliyor.malum vergiler ve dolar cok yuksek

• Herkese merhaba,

Sony A1 OLED 65inç TV almak istiyorum. Bu konuyu baştan sona okudum. AVS forum vb gibi yurtdışı forumlarıda okudum ama yorumlar hep karışık.

TV'yi genel ev kullanımı, film izlemek ve PS4 Pro ile oyun oynamak için kullanacağım. OLED'lerdeki burn-in (türkçe logo yanığı olarak geçiyor sanırım) sıkıntısı beni caydıran konu. Kara cuma indirimlerinde 16.999TL gibi fiyatlara satıldı TV. Konuştuğum hepsiburada satıcısı aynı fiyattan verebileceğini söyeldi. Fiyat bu kadar düşmüşken almak istiyorum. Çünkü 2018 OLED ler geldiğinde büyük ihtimal euro kurunun uçması nedeniyle fiyatlar erişilemez olucak benim için. Amacım bir kere TV alıp en az 5 sene kullanmak.

Bu devirde 10-15.000 TL arası para vermişken LED TV almak istemiyorum fakat OLED de bahsedilen sıkıntılar sizce almamak için bir neden mi ? ilk 200 saat dikkat ederek kullandıktan sonra normal kullanımda logo yanığı vs olabilirmi ?

İnternette yaptığım araştırmada genelde hep LG OLED Tv lerin logo yanığı izlerinin görüntüleri çıkıyor. Sony ile ilgili görüntülere ulaşamadım. Panel olarak LG panel kullanıyor Sony'de ve ondada olabilir.

Sizler neler düşünüyorsunuz ? Bu tarz tehlikeler almamak için neden mi ? Bu tarz sıkıntılar eğer tv de olursa kafama çok takarım ben. Garanti kapsamınada girmiyor. Sony kullanma kılavuzunda bile "dikkatli kullanma önerileri" var. 17.000 tl bir TV ye verdikten sonra dikkatli diken üstünde kullanmak çok saçma geliyor. Diğer taraftan 2018 e girerken LED TV lere o kadar para vermek istemiyorum ve OLED in siyah ve renk kalitesi çok beni çekiyor.

Neler önerirsiniz ? Forumda A1 kullanan var mı hiç ? Logo yanığı vs sorunları yaşadınız mı ? Lütfen yardım edin :D
    @MarioGomez hocam sizden de yorum almam mümkün müdür ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atrinn -- 2 Aralık 2017; 14:2:42 >

• Tabii ki fakat maalesef üreticilerden böyle cevaplar gelmiyor maalesef. Sony nin kullanma önerileri var. Aşağıdaki link'ten ulaşabilirsiniz.

http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/138680/~/notes-on-using-oled-tvs-%28about-image-retention%29

quote:

Scenarios that may cause image retention

Generally, due to the characteristics of the materials used for OLED displays to achieve high-definition imaging, the display is susceptible to screen image retention.

The following are examples of images that may cause image retention:

Content with black bars either on the top and bottom and/or the left and right-hand side of the screen (for example, Letterboxed, 4:3 screen)
    Static images such as photos
    Video games that might have static content in some part of the screen
    On-screen menus, program guides, channel logos etc.
    Static content from applications
    On-screen tickers, such as those used for news and headlines

Yani oturup 4 saat oyun oynamam hiç bir zaman fakat bazen evde hoş ortam olsun diye digitürk'teki şömine kanalını açıyoruz. Ben işteyken eşimi sürekli arayıp TV yi arada kapatmayı unutma demek istemiyorum açıkçası.

• Atrinn kullanıcısına yanıt
    bu zamana kadar sattıklarımız da problem yaşamadık, sony oled de cihazın ekran panelini yenileme özelliği var, standby konumunda bıraktığınızda yani fişini çekmediğiniz sürece günlük olarak temizliyor ve yılda bir kere de manuel olarak uzman ekran ayarların da da yenileme yapabiliyorsunuz, lg lerde bildiğim kadarıyla panel yenileme özelliği yok.
    Sony oled ler lg panel kullanıyor ama anlaşma gereği üretilen panel sadece sony oled de kullanılıyor yani lg bu oled paneli kendi televizyonların da kullanamıyor.

dediğiniz 2018 ürünler kur dan dolayı yüksek fiyatlara gelecektir.
    saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarioGomez -- 2 Aralık 2017; 15:46:23 >
    Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve logo yanığı ve benzer bir sorunla karşılaşmadım çok şükür.beni de düşündürüyodu.tavsiye ederim on numara tv.keşke diyorum şimdi 65 inç olanı aldaydım

• @Özdentv

Merhaba, yorumunuz için teşekkürler. Uzun süre logosu olan aynı kanalı izlediğiniz oldu mu ?
  • joven kullanıcısına yanıt
    herhangi bir çözüm üretmiyorlar, dediğim gibi gece standby da kalınca kendi kendine yenileme, panel temizleme yapıyor, şuana kadar satılanlarda herhangi bir problem çıkmadı, çıkmama sebebi de yenileme özelliğinin olması diye düşünüyorum.
  • Merhaba;Sirkeci Nurpa A1 55 ekran için 10500tl fiyat verdi.İlgilenenler için paylaşmak istedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Yaklaşık 2 saat oldu

2017 Lg oledlerde de yenileme özelliği var. Bu yanlş bilgiyi düzeltelim.

Lgnin sonye özel panel ürettiği konusunda bir kaynak paylaşır mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 4 Aralık 2017; 8:29:13 >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    sony televizyon eğitim müdürü.
    Ben de inceleme sitelerinin birinde, hatta sony oled konusınun (bu başlık da olabilir) başlarında olsa gerek, paylaşılmıştı, lgnin sonye özel üretim yaptığına dair bir bilgi/veri olmadığını okudum.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    sözleşme paylaşılmaz ki zaten, yetkili kişiden aldım ben bilgiyi.
  • @Özdentv Tekrar merhaba, PS4 veya Xbox gibi sistemlerle oyun oynadınız mı A1 televizyonunuzda ?

Bu logo yanığı vs konuları ciddi anlamda çok karışık. Yurtiçi yurtdışı forumları okuyorum resmen %50-50. Kimi var kimi yok kimi dikkatli olmassanız olur diyor. Direk ilk çözüm olarak 2017 OLED'leri pas geçmek geliyor içimden fakat evlilik arifesindeyim ve tv alırken bir kere alıp en azından uzun süre kullanmak istiyorum. 65inç LED TV'ye çok para vermek tekrardan OLED'i almayı düşünmeye itiyor beni.
    Oyun konsolu kullanmadım.bluray oynatıcı kullanıyorum sadece ve bir sorunla karşılaşmadım.fazla takılmayın bence bu konulara.sony make believe.led tv almaktansa alın oledi sorun çıkarsa da a1 de çıksın:))led lerdeki hastalıklar daha vahim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özdentv -- 5 Aralık 2017; 0:49:46 >
  • Uzun süredir kullanıyorum, logo vs nin ekrana yapışması veya benzeri herhangi bir soruna rastlamadım. Daha önce de LG Oled kullanıyordum. Sony kendi görüntü işlemcisiyle LG'den daha iyi bir iş çıkarmış TV'de. Herkese tavsiye ederim.
  • letterbox film izlerken altta üstte siyah bant kalıyor bu bölgedeki pixeller off durumdaysa neden logo yanması olsun ki

Hocam elbette sizden kimse yazılı sözleşmeyi paylaşmanızı beklemiyor kimse. Ama, TVlerde kaç zone oldugunu bile belirtlen rtings, hdtvtest vb siteler, bu konu hakkında böyle birşey belirtmediler. Yani LG'nin Sonye özel üretim yaptığına dair. Sony oled panelin LG oledten farklı olduguna dair bir şey göremedikleri yazılı idi. ben bunu kasttetim.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.