Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
12
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sdcvn

Sony Z9 da LG Olede toz yutturur :)

A1 zaten sollayıp geçti de..

Abartmayın Oled işini, okuyoruz forumlarda..Biraz mütevazi olmak lazım..Hiç bir Tv mükemmel değildir..

Şimdi bu mesajıma ne tepkiler gelir tahmin ediyorum ama arkadaş Yuhlu , Hallaç pamuklu cümleler kurunca cevap olarak yazdım..

Benim fikrimdir, karşı fikri olanlara da saygı duyarım ama seviyeli olmak kaydı ile

Hocam eğer demo video tam optimal idiyse Samsung'un QLED paneli cidden berbattı. Bu benim görüşüm. OLED çok net ve LED'lerin çoğu sorunu yok ama elbet dediğiniz gibi herkes tam performans oturtamıyor aynı teknolojiyi. Ekran yanığı bile hala %100 çözülemedi mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Ben Samsung sevmem, tavsiye de etmem sadece Q-LEDlere 5 yıl Burn In garantisi vermesini takdir ettim..

Görüntü ayarları değişiyor ya fulldur aydınlatma ya parakende magaza modudur vs vs

Şimdi yazacaklarım LG Oled B7 grubunda yazılanların özetidir, oradan teyit edebilirsiniz :

- Oledlerde Parlaklık belli bir kısıtlamadadır, o sebeple Parlakılı LED Tv ye göre daha az oluyor..Bazılarına bu iyi gelmeyebilir, Parlak ekran severler

-Oledlerde Motion /Hareketli sahnelerdeki takılmayı engelleme, LED tv ler gibi olmuyor, farklı bir teknoloji kullanılsa da hareketli sahnelerde Blur denilen olay oluluyor

-Oledlerin görüntü işleme Upscale işlemi LED tv lerden daha iyi değil..Bu konuda Sony iyidir (Motion ve Upscale)

-Oledlerde Burn In riski hala mevcut, Süpürme işlemi ile bu önlense de Tüketiciye garanti veremiyor firma..

-Yellow Tint, Blue/pink Tint, Banding durumları görülebiliyor

-Oled Tv ler herkese hitap etmiyor.İzlenen kaynagın 4K seviyesinde en az 1080p gibi olması beklenir, Uydu yayınlarında perfonmans beklenmez..

-Maliyet sebebi ile fiyatlar yüksek

-Kırılgan bir yapıya sahipler

-Oled alınsa da Sİnema izlemek için alınmalı..Oled alıp yerel Tv kanalları izlemek hata..

-Oledlerin en büyük bilinen artısı, Sİyahlardaki başarısı ama bau tek başına yetersiz netekim Beyazlarda Yellow tint problemi görüldü B7 lerde
    ...

Bu ve benzeri şeyler yüzünden Oledlerin daha yol alması gerek..

Local Dİmming Yerel karartma güzel yapılırsa SOny Z9 gibi tv lere siyah seviyesi, renkler, parlaklık görüntü olarak Oledten daha iyi olabilir..Ama bu LED teknolojisi de Oled kadar pahalı belki daha pahalı..Maliyet yine..

• 5 aydır A1-65 kullanıyorum.

Hiçbir sorun yok.

Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MarioGomez

Arkadaşlar Merhabalar

1 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında OLED Tv alan herkese PS4 1TB FIFA 18 paketi hediye edilecektir.

55A1 + PS4 1 TB + FIFA 18 HEDİYELİ : 12.299 TL
    65A1 + PS4 1 TB + FIFA 18 HEDİYELİ : 19.499 TL

Hediyeyi almak istemeyenler için 1.250 tl indirim yapabiliriz.

Kampanya stoklarla sınırlıdır.
    Düşünen arkadaşlara dm den yardımcı olurum.

Merhaba MarioGomez

Paneli aldığım zaman bana ekran yanığı garantisi verecekmisiniz.
  • daha önce A1 OLED kanal değiştirmede uzun süre aldığından bahsetmiştim son gelen güncellemeyle bu sorun giderildi. şimdi kanal geçişleri çok hızlı. Şu an tek sorunu var kendi uydusundaki kanal sıralama çok zor ve uzun zaman alıyor. bütün kanalları tek tek taşımak ve sıralamak gerekiyor. bunuda çözerlerse mükemmel denilebilir. görüntü ve ses çok harika. kendi uydusu sony layık değil bu sorunuda bir an önce güncelleyip çözmeleri gerekir. logo yapışması daha görmedim. olmuyacak inşallah. gözü kapalı alınacak tv. hiç tereddüt etmenize gerek yok. Ben tv lerden çok çektim. Bunda hiç bir sorunum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: notropil

quote:

Arkadaşlar Merhabalar

1 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında OLED Tv alan herkese PS4 1TB FIFA 18 paketi hediye edilecektir.

Merhaba MarioGomez

Sony nin garanti koşulları geçerlidir, bizim herhangi bir garanti verme durumu söz konusu olamaz, bildiğim kadarı ile ekran yanmalarına garanti verilmiyor.

• QLED bir OLED değil ki ekran yanığı olsun :)... Sonuçta çakma OLED yapmış Samsung... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

QLED bir OLED değil ki ekran yanığı olsun :)... Sonuçta çakma OLED yapmış Samsung... :)

Q LED bir LED Tv, OLED diyen olmadı ki?

Konu, OLED gibi ileri teknoloji diye sunulan bir üründe eski Plazma teknolojisindeki Logo Yapışması problemine Üreticilerin GARANTİ vermemesi

Garanti vermemeleri ayrı konu ama bu Tv yi satarken böyle bir RİSK olduğunu gizlemeleri tamamen Tüketici Kanununa aykırı.

Yine Konu, OLED lerin mükemmel olmaması, ama Mükemmel Tv, LED alınmaz OLED alınmalı diyenlerin bu eksi yönlerini de Tüketiciye söylememeleri

Üst mesajımda yazılan Burn In, Yellow Tint,Banding,Motion problemi, Az Parlaklık...Bunlar belirtilmeli..

Mükemmel Tv yoktur, hepsinin kusurları vardır..Tv sektörü Teknolojinin tersine ileri değil geriye gidiyor

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Kasım 2017; 12:42:38 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: notropil

quote:

Arkadaşlar Merhabalar

Merhaba MarioGomez

Sony nin garanti koşulları geçerlidir, bizim herhangi bir garanti verme durumu söz konusu olamaz, bildiğim kadarı ile ekran yanmalarına garanti verilmiyor.

Garanti vermiyorsanız ve 1000 tanede PS4 verseniz almıyorum saygılarımla.

• Ben de sonunda 55a1 oled e geçtim.led tv leri yeterince kullandım diye düşünüyorum

• bu tv niye bu kadar pahalı malzeme kalitesi nasıl lg oled almak istemiyorum

• notropil kullanıcısına yanıt
    öle bir yazmışsınız ki sanki her oled tv üreten firma garanti veriyor da, Sony vermiyor.
    sizin istediğiniz garantiyi veren bir firma olmadığı için oled tv de almanız imkansız, o yüzden 1000 tane ps4 vermeye de gerek yok.
    saygılar...
  • Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın, izlenimlerinizi merak ediyorum.
  • quote:

öle bir yazmışsınız ki sanki her oled tv üreten firma garanti veriyor da, Sony vermiyor.
    sizin istediğiniz garantiyi veren bir firma olmadığı için oled tv de almanız imkansız, o yüzden 1000 tane ps4 vermeye de gerek yok.
    saygılar...

Verdiğiniz cevap beni hayal kırıklığına uğrattı eğer siz tüm müşterilerinize bu şekilde yaklaşıyorsanız görev yaptığınız yerin uzun süreli ayakta kalması imkansızdır.

Sizin diğer oled panel üreten firmaların garanti vermediğini nerden biliyorsunuz? ben sizi sony de çalışan bir kişi olarak biliyordum yanılıyormuyum.

Sony bu şekilde bana yaklaştığı sürece asla sony markasını tercih etmeyeceğim.

Saygılarımla.
    bir soru sordunuz bende size bildiğim kadarı ile düzgün bir şekilde cevap verdim, siz de benle alay eder gibi 1000 tane ps4 verseniz de almam diye cevap verdiniz, bende size 1000 tane ps4 vermeye gerek yok deyince mi suçlu oldum, hayal kırıklığına uğrattım? ayrıca 10 yıldır buradayım, herhalde müşteriye yaklaşımımız kötü olsaydı bu kadar süre barındırmazlar dı diye düşünüyorum, konu amacının dışına çıkmasın, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarioGomez -- 21 Kasım 2017; 11:42:8 >
    OLED panele hiç bir üretici Logo Yanıgı garantisi vermiyor..Zaten bir Lg var üreten, Sony de LG den alıyor zaten..Aynı panel olsa da teknolojiler farklı..Sony daha fazla parlaklık ve motion görüntü işlemede daha iyi perfonmans sunarken LG daha soluk, motion ve görüntü işlemede düşük perfonmans sunuyor..

Size Siyahlar diyecekler..Siyahları gösterip diğer falsoları gözardı ediyorlar..

OLED daha erken bir teknoloji, gelişmesi lazım...

OLED panelleri Son teknoloji olarak pazarlıyorlar ama birçok mesajımda yazdım, LG Oled kullanıcıları da yazıyor, problemler, eksik unsurlar, giderilmesi gereken kısıtlamalar var..

Burn In, Logo yanığı için LG lerde 2016 dan sonraki modeller için süpürme programı var belli sürelerde devreye giriyor imiş..Sony için de farklı bir sistem kullanılıyor ama bunu sık kullanmayı önermiyor Sony, Panel ömrü azalabiliyor diye..Lg ise herzaman kullanıyor..Yani Panel ömrü konusu sıkıntı???..Kullananlar Logo yapışması artık yok, varsa da geçiyor diyor..onların yalancısıyım ama risk var mı var..

Gelelim sizin sorunuza : Oled panel aldınız,alırken övdüler bitiremediler, siyahlar mükemmel, en son teknoloji vs vs eve geldiniz
    Banding gördünüz, Satıcı Banding garanti kapsamı dışı diyebilir diyor (;VAtan Komputerin bir arkadaşa aynen söylediğidir..Mahkemelik şuan arkadaş..)
    Burn In Logo yapışması oldu (Garanti dışı, zira bu normal miş..2 saat aynı kanalda kalmayacakmıssınız :)

Bunlar Satıcıya göre OLED panellerde Normal şeyler ...

Şimdilik garanti veren firma yok..İlerde diğer markalar üretirlerse garanti verirlerse ne ala..

**Asıl komik ve anlamadığım ise, OLED üreticisi bile Logo yapışmasını inkar etmez iken Oled savunanlar Logo yapışması mı kaldı tarzı cevaplar veriyor?

LED Tv lerde de Logo yapışması olur tarzı beyanları da var !!!

LED tv lerde hata yok mu ki OLED lerin hatasını göz önüne çıkartıyorsun tarzı mesajlar da var??

Bu OLED işini anlamadım, eleştirince suçlu oluyoruz..tamam da körü körüne de Teknoloji harikası deyip geçelimmi..

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 21 Kasım 2017; 14:49:5 >

• MarioGomez kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim sizin de katkılarınızla.tek düşüncem şimdilik xe9005 modelinin çok çok iyi bir tv olduğu ve oledden aşşağı kalır tarafının olmadığı:))

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

OLED panele hiç bir üretici Logo Yanıgı garantisi vermiyor..Zaten bir Lg var üreten, Sony de LG den alıyor zaten..Aynı panel olsa da teknolojiler farklı..Sony daha fazla parlaklık ve motion görüntü işlemede daha iyi perfonmans sunarken LG daha soluk, motion ve görüntü işlemede düşük perfonmans sunuyor..

Size Siyahlar diyecekler..Siyahları gösterip diğer falsoları gözardı ediyorlar..

OLED daha erken bir teknoloji, gelişmesi lazım...

OLED panelleri Son teknoloji olarak pazarlıyorlar ama birçok mesajımda yazdım, LG Oled kullanıcıları da yazıyor, problemler, eksik unsurlar, giderilmesi gereken kısıtlamalar var..

Burn In, Logo yanığı için LG lerde 2016 dan sonraki modeller için süpürme programı var belli sürelerde devreye giriyor imiş..Sony için de farklı bir sistem kullanılıyor ama bunu sık kullanmayı önermiyor Sony, Panel ömrü azalabiliyor diye..Lg ise herzaman kullanıyor..Yani Panel ömrü konusu sıkıntı???..Kullananlar Logo yapışması artık yok, varsa da geçiyor diyor..onların yalancısıyım ama risk var mı var..

Gelelim sizin sorunuza : Oled panel aldınız,alırken övdüler bitiremediler, siyahlar mükemmel, en son teknoloji vs vs eve geldiniz
    Banding gördünüz, Satıcı Banding garanti kapsamı dışı diyebilir diyor (;VAtan Komputerin bir arkadaşa aynen söylediğidir..Mahkemelik şuan arkadaş..)
    Burn In Logo yapışması oldu (Garanti dışı, zira bu normal miş..2 saat aynı kanalda kalmayacakmıssınız :)

Bunlar Satıcıya göre OLED panellerde Normal şeyler ...

Şimdilik garanti veren firma yok..İlerde diğer markalar üretirlerse garanti verirlerse ne ala..

**Asıl komik ve anlamadığım ise, OLED üreticisi bile Logo yapışmasını inkar etmez iken Oled savunanlar Logo yapışması mı kaldı tarzı cevaplar veriyor?

LED Tv lerde de Logo yapışması olur tarzı beyanları da var !!!

LED tv lerde hata yok mu ki OLED lerin hatasını göz önüne çıkartıyorsun tarzı mesajlar da var??

Bu OLED işini anlamadım, eleştirince suçlu oluyoruz..tamam da körü körüne de Teknoloji harikası deyip geçelimmi..

Saygılar

Sevgili Dostum Siz Beni Tanıyorsunuz Bu işleri çok iyi bilen biriyim hatta zamanında sony panelleri inceleyen ve buraya yazan kişiydim kimnsenin birşeyden haberi yokken... Sizin yazdıklarınıza aynen katılıyorum fakat istanbul da büyük avm lerdeki sony center ların da neden birer birer kapandığınıda anlamış oldum bu sayede saygılarımla.

Türkiyede işini bilen "Her alanda" kimse var mı diye sormak lazım..O sebeple hata Sony Eurasia da veya SOny Eurasia yetki veren Sony Avrupa veya Sony Japan.

Bu işin eğitimini vermeleri lazım, kulaktan dolma bilgilerle pazarlama yapılır tabi herkesi kapsamıyor bu
  • 2018 Sony yada LG Oled lerle ilgili hiçbir bilgi bulamadım olacak mı acaba çarpıcı bir gelişme? HDMI 2.1 4K 120 olacakmış sanırıM.Birde çıkacak ürün bilgileirni bu kadar nasıl sıkı saklıyorlar pes şurada iki aydan az zaman kaldı modellerin duyulmasına.Kameralarla ilgili bile aylar önce çıkacak ürünün spec bilgileri düşüyor nete.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.