Şimdi Ara

2017 Samsung TV (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
888
Cevap
16
Favori
106.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gorkemert

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemert

Vatanın internet sitesinde 2249 şuan fiyatı ama sabaha kadar geçerli bu fiyat alcaksan kaçırma derim

Yarın öğlen mağazaya gitsek bu fiyat geçerli değil mi yani.

Malesef mağazada 2.500 e falan satıyorlar sanırım

Dediğiniz gibi 2499 olmuş bu sabah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar MU7000 serisinde galiba PVR denilen USB'ye kayıt özelliği yok. Hangi Samsung modellerinde var bu özellik?

EDIT: Philips PUS6412 alındı. Hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Kasım 2017; 17:2:45 >
  • gorkemert kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim ilgin için fakat samsung magazasindan aldim kullanıyorum

• samsungta 1 Kasım günleri dolayısıyla 7 kasım a kadar 55 mu7500 modeli 3999

internetteki alısveriş siteleri dahil en iyi fiyat..

tavsiye eder misniz.. curved olması sizce avantaj mımı dez avantaj mı..

vey önerebileceğiniz başka bir model var mı.. minimum 55" maximum 4000 tl olarak

• 55Mu7000 panelinin sağ alt köşesinde ışık sızması var. Bir kere servisi bunun için çağırdım ve normal dediler. En üst modellerde bile varmış vs. Ama adamlar gündüz geldiği için benim gece gördüğümü görmediler. Resimlerdeki ışık sızması sizce normal mi? Bu konuda servisle deneyimi olan var mı?

2017 Samsung TV

2017 Samsung TV

2017 Samsung TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan__ -- 2 Kasım 2017; 18:6:44 >

• Kaan__ K kullanıcısına yanıt
    ips panele göre bence iyi alacağınız daha kötü çıkabilir
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Ips değil aslında, va panel. Daha az olmalı gibi geliyor. :/
    mu7000 lerin sadece 50inch olanları va diğerleri ips olması lazım eminmisiniz va olduğuna
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Ürün kodlarına göre sadece en düşük modeller ips olarak görünüyor. Bir de va panel olduğu için görüş açısı oldukça kötü, ips olsaydı daha iyi olurdu.
    hocam bence ips ama va olduğuna eminseniz o kadar beyazlık olmaması lazım
    kullandığınız tv %99 bu model ve pls panel

https://www.displayspecifications.com/en/model/3a83b9e
  • PLS hiç değil, uymuyor zaten özellikler o sayfadaki. Neyse önemli olan bu kusurlar kabul edilebilir seviyelerde mi? Tekrar servisle uğraşayım mı?
    hocam nasıl uymuyor tv kilosundan tutunda kontrasta kadar herşey birebir aynı pls panelse normal va panelse normal değil o kadar beyazlık şöylede anlayabilirsiniz ips mi va mı diye ekrana tırnaklarınızla hafif vurunca ışık patlamaları oluyorsa va dır çok az oluyorsa ips tir

50.saniyeden sonra gösteriyor

https://www.youtube.com/watch?v=w8LvRXioXgw
    bu arada sizin mu7000 diye aldığınız tv aslında mu7000 modeli değil yurtdışındaki mu6170 modeli türkiyede mu8000 altındaki modellerin hepsi yurtdışındakilerden farklı
  • Senin attığın tv direct lit diyor, benim tv edge lit. O yüzden kenarda ışık sızmaları var zaten. Nereden çıkartıyorsun mu7000 olmadığını onu da anlamıyorum. Senin attığın 8 bit panel, benimki 10. O site mu7000 için 120hz diyor ama ben ne abd ne uk incelemelerinde 120 hz mu7000 görmedim.
    hocam sizin aydınlanma yaşamanıza baya var daha :) kullandığınız tv mu7000 değil ve pls panel 8bit 50hz yurtdışında satılan giriş seviyesi mu6170 modeli almadan önce hiç araştırmadınız sanırım yazdıklarınızdan onu anlıyorum türkiyedeki mu8000 modelinin altındaki tv lerin hiçbirisi yurtdışında satılan modellerle aynı değil hani mu7000 olduğunu söylüyorsunuzya gerçek mu7000 siyahları böyle

http://i.rtings.com/images/reviews/mu7000/mu7000-uniformity-large.jpg
  • Rtings e göre ışık sızması hariç benim de panel öyle. Ve edge lit, neden ısrar ediyorsun farklı olduğuna? Daha nasıl kendimi kanıtlayayım? 6170 de uhd dimming var diyor, yanılmıyorsam local dimming benzeri bir şey. mu7000 komple ekranı karartıyor sadece. Tıpkı rtings in dediği giib.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan__ -- 2 Kasım 2017; 19:35:11 >
    hocam ısrar etmiyorum öyle olduğunu biliyorum zaten gerçek mu7000 modeli bu

https://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/tvs/4k-uhd-tvs/55--class-mu7000-4k-uhd-tv-un55mu7000fxza/

rtingsteki mu7000 le türkiyedekinin uzaktan yakından alakası yok tv ağırlığından tutunda panelden tutunda kontrasttan tutunda hepsi farklı gerçek mu7000 un mesela 50inchi yok 49inchi var ama türkiyede sattıkları 50mu7000 modeli var oda mu7000 değil

sizin kullandığınız model herşeyiyle birebir bu model

http://www.samsung.com/at/tvs/uhd-mu6170/UE55MU6170UXZG/

• Haklı çıkmak değil derdim. 55" dedim ben 50 değil, tv direct lit değil senin attığın 6170 gibi ve benimkinin modeli un55 diye başlıyor. Son olarak ips panel gibi iyi değil görüş açısı, biraz yandan bakınca renk gidiyor ips in aksine. Bunlardan dolayı dediklerine karşı çıkıyorum.
    Gerçek mu7000 de olup da şu an olmayan bir şey bulamadım dediklerine göre.

Konuyu kapatalım artık, VA panel olarak kabul edersek bu ışık sızması fazla değil mi? SErvisi tekrar çağırırsam ne demeliyim?
    bende 55 olanı gönderdim zaten hocam servisi çağırsanızda normal diyecekler çünkü ips panellerin hepsi böyle birde sizin modelin un ile başlama şansı yok türkiyeye gelen modellerin hepsi ue koduyla başlar samsung tr garantili olanlar ama size özel model yapmışlarsa ve sizin tv va panelse va panele göre normal değil edge led olsa bile o kadar beyazlık olmaması lazım
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.