Şimdi Ara

2017 Samsung TV (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
889
Cevap
16
Favori
106.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 49 inç te Sony 9005 den umudumu kesilince artık gözümü karartıp İstanbul bilişimden 49mu9000 veya 49q7f modelini almak istiyorum.iki model arasında 1500 tl farka değecek kadar görüntü farkı var mıdır acaba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar daha önce sordum ama sanırım piyasası tam oturmadığı için olsa gerek net yanıt alamadım.

Samsung KU7000 serisi bitmiş, gelmiyor mağazalara. İnternetten de almayı düşünmüyorum.

Onun yerine 43MU7000 hakkında düşünceleriniz nelerdir? Fiyatı 2699 lira şu an.
  • Arkadaşlar bu 7400 olan modelin 7000den farkı nedir? Bu tv lerde uhd dimming dediği local dimming mi oluyor? Her ikiside VA panel, 50 hz ve 700 parlaklığa mı sahip? 7400 denen modelin yabancı sitelerde karşılığı yok ? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valaraukar

Arkadaşlar bu 7400 olan modelin 7000den farkı nedir? Bu tv lerde uhd dimming dediği local dimming mi oluyor? Her ikiside VA panel, 50 hz ve 700 parlaklığa mı sahip? 7400 denen modelin yabancı sitelerde karşılığı yok ? Yardımcı olursanız sevinirim.

aynı sorular aklımda. cevap bekleyeyim bende.
  • Arkadaşlar merhaba;

Mağazalara gitmeden önce forumda bir ön araştırma yaparak Sony 55XE9005 alma düşüncesi ile dolaşmaya başladım. Anca bunun ile birlikte Samsung 55MU8000'i görünce fikrim değişti açıkçası. Samsung çok daha güzel bir görüntü veriyor gibi hissettim. Televizyonun ve kumandanın fiziki şıklığı da cabası. Şimdi 3 sorum olacak:

1- Sony ile Samsung kıyasında benim göremediğim bir şey mi var? Samsung tercih etmek mantıklı mı?

2- 55MU serilerinde 8000 ile 9000 arasında ne kadar fark var? Fiyat farkına değer mi?

3- Hepsiburada gibi yerlerde daha ucuz olduğunun farkındayım, ancak teknolojik aletler konusunda çokça dilim yandığı için alışverişimi teknoloji mağazalarından yapmak istiyorum. Bu 2 gün için Teknosa'da şöyle bir kampanya var: 6000 fiyat, 350 lira iade, 800 liralık kapsamlı kasko da hediye. Eğer bu televizyona karar verirsem bunu değerlendirmem doğru olur mu?

Yarın televizyonu alacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesimarsh -- 15 Temmuz 2017; 23:39:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pesimarsh

Arkadaşlar merhaba;

Mağazalara gitmeden önce forumda bir ön araştırma yaparak Sony 55XE9005 alma düşüncesi ile dolaşmaya başladım. Anca bunun ile birlikte Samsung 55MU8000'i görünce fikrim değişti açıkçası. Samsung çok daha güzel bir görüntü veriyor gibi hissettim. Televizyonun ve kumandanın fiziki şıklığı da cabası. Şimdi 3 sorum olacak:

1- Sony ile Samsung kıyasında benim göremediğim bir şey mi var? Samsung tercih etmek mantıklı mı?

2- 55MU serilerinde 8000 ile 9000 arasında ne kadar fark var? Fiyat farkına değer mi?

3- Hepsiburada gibi yerlerde daha ucuz olduğunun farkındayım, ancak teknolojik aletler konusunda çokça dilim yandığı için alışverişimi teknoloji mağazalarından yapmak istiyorum. Bu 2 gün için Teknosa'da şöyle bir kampanya var: 6000 fiyat, 350 lira iade, 800 liralık kapsamlı kasko da hediye. Eğer bu televizyona karar verirsem bunu değerlendirmem doğru olur mu?

Samsung Mu 8000 ve 9000 benimde beğendiğim seriler. Mağazada görüntüsünün güzel gelmesinin sebebi yapay, yüksek doygunluklu vivid renkler. Önemli olan siyah homojenitesi, bu konuda XE9005 çok daha başarılı. Bununla birlikte bu tv ler edge led yani kenar aydınlatmalıdır, ışık sızması gibi sorunlar en çok bu tip panelde ortaya çıkar. XE9005 ise direct led dir. Bununla birlikte local dimming konusunda Sony ezip geçer. Akşam film izliyorsanız tercihiniz kesin XE9005 olmalı.

Mu9000 siyah kalitesi olarak qled e daha yakın, panel farkı var yani ama XE9005 bundan da iyi bir tv.

Salondaki Samsung tv me değişim geldi, 65MU8000 yada 9000 istedim. Gelince çok daha rahat kıyaslayacağım ama şu andaki izlenimlerim, araştırmalarım bu şekilde.

Not: Aynı zamanda 55XE9005 sahibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 15 Temmuz 2017; 23:59:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

quote:

Arkadaşlar merhaba;

Samsung Mu 8000 ve 9000 benimde beğendiğim seriler. Mağazada görüntüsünün güzel gelmesinin sebebi yapay, yüksek doygunluklu vivid renkler. Önemli olan siyah homojenitesi, bu konuda XE9005 çok daha başarılı. Bununla birlikte bu tv ler edge led yani kenar aydınlatmalıdır, ışık sızması gibi sorunlar en çok bu tip panelde ortaya çıkar. XE9005 ise direct led dir. Bununla birlikte local dimming konusunda Sony ezip geçer. Akşam film izliyorsanız tercihiniz kesin XE9005 olmalı.

Mu9000 siyah kalitesi olarak qled e daha yakın, panel farkı var yani ama XE9005 bundan da iyi bir tv.

Salondaki Samsung tv me değişim geldi, 65MU8000 yada 9000 istedim. Gelince çok daha rahat kıyaslayacağım ama şu andaki izlenimlerim, araştırmalarım bu şekilde.

Hocam, samsung TV'niz gelince, sony ile karşılaştırıp yorum yaparsanız çok sevinirim.

• Valaraukar kullanıcısına yanıt
    Dün teknosada TV lere bakarken 7400 modelinin IPS panel olduğunu keşfettim evet arkadaşlar Samsung 7400 modelinde benim bildiğim ilk defa IPS panel kullanmış bilginize. 7000 modeli ise va panel.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

quote:

Arkadaşlar merhaba;

Hocam, samsung TV'niz gelince, sony ile karşılaştırıp yorum yaparsanız çok sevinirim.

Aynen ben de mu9000 xe9005 kıyaslamasını merakla bekliyorum. Odaya 49 mu9000, salona 65xe9005 düşünüyorum. (Samsung mu9000 ps4 & pc ağırlıklı kullanılacak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperyaman -- 16 Temmuz 2017; 12:9:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_26

Dün teknosada TV lere bakarken 7400 modelinin IPS panel olduğunu keşfettim evet arkadaşlar Samsung 7400 modelinde benim bildiğim ilk defa IPS panel kullanmış bilginize. 7000 modeli ise va panel.

Al bide burdan yak.

• Valaraukar kullanıcısına yanıt
    samsung tüm modeller va paneldir
  • baris007 B kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle biliyordum.

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    bende mu9000 aldım hocam taksit artısı olduğu için yoksa sony alacaktım tv gelince detaylı tarafsız bi inceleme yaparsanız sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

bende mu9000 aldım hocam taksit artısı olduğu için yoksa sony alacaktım tv gelince detaylı tarafsız bi inceleme yaparsanız sevinirim :)

Sizinki ne zaman geliyor? Belki benden önce gelir zira benim tv de değişim muhabbeti var. Bana 65MU7000 önerdiler değişime, kabul etmedim. MU8000 istedim kafa kafaya, ayrıca MU9000 ve Q7F almak istesem ne kadar fark istediklerini sordum, Pazartesi olumlu-olumsuz gerekli bilgilerle döneceğiz dediler. Yani şunu demek istiyorum, biraz süre alır benim prosedürler işler var Sizin tv önce gelirse, sizde yorumunuzu iletin lütfen.
  • alperyaman kullanıcısına yanıt
    hocam pc ağırlıklı kullanılacaksa kesinlikle sony alınmalı her yönden çok daha üstün en basiti sony 120hz pc bağlantısına destek verirken samsungta bu yok artı image flicker puanı neredeyse 3 katı daha yüksek oyunlarda görüntüde titreme vs. gibi sorunlar oluşmaması adına input lagıda göz önüne alırsak seçiminiz sony olmalı
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    hocam benim tv 3-4 gün önce geldi ama iade yada teşhir üründü şimdi başka ilden kapalı kutu bakıyorlar pazartesi salı çözülür dediler benimki erken gelirse elimden geldiğince incelemesini yapıp paylaşırım forumda
  • Arkadaşlar merhaba 55js serisinde tv kapalıyken info+menü+mute+power düğmesine sıra ile basılınca gizli servis menü açılıyordu. bu 55mu8000 tv nın gizli servis menüsüne girip 50 herz mi 100 herz mi bakan oldumu. kesin eminmiyiz 55mu8000 in 100 herz olduğuna. avrupada 55mu7000 diye satılan modelin türkiyede 55mu8000 olarak satıldığı doğrumu.herkese iyi günler
  • o dediğiniz olay 49 boyutta var hocam 55lerin hepsi 100hz
  • hocam cevap için teşekkürler. sitelerde dediğiniz gibi 100 herz yazıyor. ama tv yi alıp gizli servis menüsüne girip kontrol eden varmı diye sormak istedim.
  • arkadaşlar 55mu8000 de motıon plus ayarlarında bulanıklık azaltma var mı ? iyi akşamlar
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.